Téma: Apatigris

offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 21:14:12 Előzmény zazee
(215/595)

Az utóbbi időben elég magas szinten kezdték el propagálni az állandó pálinkázást, mint a nemzeti büszkeség egyik igen fontos alappillérét. A gyakorló alkoholisták növekvő száma miatt elsősorban a jövedéki termékeken realizál az ún. állam nyereséget, tehát ez neki, mint államnak nagyon jó. A rengeteg alkoholbeteg gyógyításának, az alkoholizmusukból származó betegségek egészségügyi kezelésének, az alkoholisták családon belüli (és kívüli, esetleg kocsmán belüli) erőszakának rendőri, bírósági stb. költségeit meg úgysem veszik figyelembe. Ha valaki mégis meg akarná tenni, akkor azt egyszerűen ki lehet zárni a nemzetből és kész, a probléma meg van oldva, hiszen ha nem létezik, akkor nem is kell a véleményével foglalkozni.

Na, erre iszunk! Mit kértek?


offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 21:06:49
(214/595)

Réti Nóra a pincebárban Szandra előtt való megjelenésekor teljesen úgy nézett ki, mint valaki, akit ismertem régebben, bár akkor még sem Réti, sem Nóra nem volt, pláne színész nem.



Az utolsó mondatodhoz nincs mit hozzáfűznöm, mert nagyon off lenne, úgyhogy csak annyit: az utolsó részig maradhatna elrabolva.
6/10
zazee 2021 márc. 17. - 20:53:50 6/10
(213/595)
Nem értem, hogy minden magyar sorozatban miért van a rendszeres ivás folyamatosan jelen. Valaki mindig totál lerészegedik, vagy folyamatosan iszik, minimum esténkénti állandó borozgatás, sörözgetés. Pl. Mi kis falunk, Mintaapák, Dr. Balaton, fórumunk tárgya és még sorolhatnám. A készítők szerint ez az általános nálunk magyaroknál?! Sem a családomra, sem az eléggé kiterjedt barátikörömre ez nem jellemző!
6/10
napraforgó 2021 márc. 17. - 19:23:06 6/10 Előzmény guess.who
(212/595)
Kénytelen vagyok az gondolni, hogy az alkotók fél, vagy egész élete ilyen szórakozóhelyeken telik.
Ez viszont nem az én világom, talán ezért nem tudok mit kezdeni ezzel a sorozattal. Nem nagyon érdekel azoknak az embereknek a sorsa, akik naponta járnak ilyen zajos szórakozóhelyekre, ahol nincs is más, csak a pia.
offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 18:47:34 Előzmény napraforgó
(211/595)
És az első évadban Gryllus Dorka körül is rendszerint bulizós-piálós események kavarogtak jóformán minden részben.

"Péter egy bömbölő zenéjű helyen találkozott az úszónővel"
Na EZT viszont azóta sem értem, és ahogy elnézem, nem is akarják megmagyarázni, pedig azt vártam, hogy lesz valami következménye annak, hogy ott találkoztak.
De hát első randi egy ilyen helyen úgy, hogy mindketten bevallják, hogy nem szeretik és nem is érzik jól magukat ott?! És mégis mi volt a terv? Elvégre "hivatalosan" azért találkoztak, hogy úszási tippeket cseréljenek egymással - amihez azért inkább egy beülős, csendes, beszélgetős hely illene. És ha Glória nem is szereti ezeket a helyeket, akkor honnan vágta rá csípőből, hogy a Neon Pokolba menjenek?
Kínzó kérdések... :)
offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 18:41:03
(210/595)
"Nóra megjegyezte, itt jön a két vén kurva."
A fütyülés alapján h*lye p*csák voltak.
Egyébként nem értem: minden részben van két-három kifütyült szó. De ha úgyis ki kell fütyülni, akkor MINEK mondatják a szereplőkkel így? Lehettek volna "hülye libák", azt nemigen kell fütyülni - így viszont értelmetlen, hiszen kimondják, de mégsem mondják ki, mert nem lehet hallani... Ugyanezt játszották a DÖ-ben (és most a DÖ2-ben), de rendszerint elbaltázzák: ugyanazt a szót néha kifütyülik, néha meg simán, jól hallhatóan kimondja a szereplő. Eldönthetnék már, hogy mi legyen. :)

"tanulás helyett valamilyen internetes oldalt nézegetett"
Anett instagram-profilját.
offtopic
guess.who 2021 márc. 17. - 18:33:58
(209/595)
Nem tekintem bányarémnek, de Walters Lili százszor szebb nála - viszont mivel ez már ízlés dolga, így nincs miről beszélni. :)
6/10
offtopic
napraforgó 2021 márc. 17. - 12:34:49 6/10 Előzmény janderka
(208/595)
Mással foglalkoztam, igazából csak néha néztem oda, valahogy nem érdekelt ez a szórakozóhelyes jelenet.

Már az első évadban is eléggé zavart, hogy a sorozat nagyobbik része sötét, hangos szórakozóhelyeken játszódott, mintha az emberek élete nagyrészt ezeken a helyeken zajlana. És ez most folytatódik. Péter egy bömbölő zenéjű helyen találkozott az úszónővel, most Szandi is hasonló lebujba ment. Lehet, hogy ezért nem kedvelem annyira ezt a sorozatot, mert túl sok benne a buli. Az ilyen jeleneteket mindig kihagyom.
offtopic
luci87 2021 márc. 17. - 10:13:57
(207/595)
Szabo Kimmelt simán felismertem.. :) Nemrég néztem a Társas Játék sorozatot, abban is játszott, ott meg fiatalka volt, de simán meg lehetett itt is ott is ismerni.
janderka 2021 márc. 17. - 09:34:32
(206/595)
Fura hogy egyikőtök sem ismerte fel.
6/10
napraforgó 2021 márc. 17. - 09:06:21 6/10 Előzmény janderka
(205/595)
Csak félszemmel néztem, fél füllel hallgattam az epizódot, és annyira nem vagyok lenyűgözve, hogy visszanézzem.
offtopic
luci87 2021 márc. 17. - 08:19:13
(204/595)
Walter Lilinek olyan fura az arca, és a testalkata elég fiús, sovány. Mindig pofakat vág. (nem tudom az Egynyári kalandot láttad e, én onnan emlékszem rá)!
janderka 2021 márc. 17. - 07:20:29 Előzmény napraforgó
(203/595)
Pedig semmi álca nem volt rajta. Max a zakó. Magas srác. Általában alacsonyabbnak hiszik tévén keresztül.
6/10
napraforgó 2021 márc. 17. - 07:15:36 6/10 Előzmény janderka
(202/595)
Akkor nagyon nem úgy nézett ki, mint szokott a Mintaapákban.
janderka 2021 márc. 17. - 06:54:17 Előzmény napraforgó
(201/595)
Hát őt fosztották ki.
6/10
napraforgó 2021 márc. 17. - 05:12:55 6/10
(200/595)
Csak a férfiaknak van ilyen jó szemük.
Én bizony meg sem néztem a két vihogó lányt a lépcsőn, akik kinevették Szandrát. Tehát az egyikük volt Anett, aki kifosztotta a részeg palit.
És melyik volt Walters Lili? Aki Szandrával beszélgetett?

Áruljátok el, ki volt Szabó-Kimmel Tamás, mert én nem ismertem fel, holott a Mintaapák első évadában ő volt a kedvencem.
offtopic
guess.who 2021 márc. 16. - 21:16:41
(199/595)
De gustibus non est disputandum. :)
Az előző részben egyébként Anett volt az egyik a két macából, akik tűsarkúban végiglejtettek az egyetemen Szandráék mellett, majd a könyvtárban Szandra az ő instáját nézegette, amikor meglátta, hogy a szakállas hipszterrel van közös fotójuk. Ezután kiröhögték, hogy hagyta magát átverni. 20:45 környékén kezdődik a jelenet, Anett rózsaszín szoknyában (vagy rövidnadrágban) van. És így helyére került Walters Lili lépcsős lenézése is, hiszen a fent említett egyetemi jelenetnél is már szidta őket. Ráadásul ebből egyértelmű az is, hogy Anett nem mutatkozhatott be Szandrának a bárban, hiszen évfolyamtársak, ismerik egymást.
offtopic
guess.who 2021 márc. 16. - 17:46:54 Előzmény napraforgó
(198/595)
Na, ebben viszont tévedsz, mert én is direkt arra figyeltem fel, hogy Walters Lili a lépcsőn nagyon megbámulta Réti "Anett" Nórát (mintha ismerné), de utóbbi Szandrának NEM mutatkozott be! Az első mondata a "Na szia!" volt, Szandra visszahellozott, a következő mondat pedig már a "Figyeltem a pasit, elég menő..." volt. Amikor Kimi visszajött az asztalukhoz, akkor pedig már Szandra automatikusan "Anett, a barátnőm"-ként mutatta be neki...
offtopic
guess.who 2021 márc. 16. - 17:42:47
(197/595)
Ja. De azért ez alapvetően egy vígjáték, komédia, humorzsák - én meg azon valahogy nem nagyon tudok felhőtlenül kacagni, hogy egy majdnemtizenéves(t játszó huszonéves) beáll bérnősténynek és részegen bealvó sutyerákokat foszt ki. Még akkor sem, ha Szabókimitomi az egzaltált röhögésével ellopja előlük a showt. :)
offtopic
guess.who 2021 márc. 16. - 17:37:35 Előzmény luci87
(196/595)
A Drakulics elvtársban viszont -hm- démoni volt. :)