Téma: Apatigris

6/10
napraforgó 2021 máj. 03. - 03:19:59 6/10
(435/595)
Amilyen zavaros volt az egész évad, olyan zavaros lett a befejezés is. Az unalomig ismételt bulizások, éjszakai murik, meg a sehová sem vezető kapcsolatok - igazából nem is szólt semmiről az egész.
6/10
napraforgó 2021 máj. 03. - 03:15:35 6/10
(434/595)

Miki exe pedig szó nélkül tűrte a gyűrű elvitelét ----> Mivel Klára, Miki exe miatt hiúsult meg az esküvőjük, igy az a gyűrű visszajár. Ha a férfi hagyta volna el a menyasszonyát, akkor megtarthatta volna.
offtopic
guess.who 2021 máj. 02. - 22:01:13 Előzmény janderka
(433/595)
És miért húzott el a prof? Úgy tűnt, mintha megsértődött volna, de azt sem magyarázták meg, hogy mi volt a baja. Meg egy csomó egyéb "úgy maradt". Például hogy hogy lett a "Vivi és Kornél nem is beszél egymással" alapvetésből két nap alatt esküvő?!?! Vagy hogy miért ilyen hülye ez a Péter, hogy ahhoz a nőjéhez megy vissza, aki tök hülyének nézte és bionikus vibrátornak használta - pedig ott van a felesége, aki amúgy a gyerekei anyja, és bújna hozzá ész nélkül?! Vagy hogy hová tűnt Anett és miért nem lett semmi az ügyből, miért nem volt náluk házkutatás a drog után? Mert ha Zabos vissza is vonta a feljelentést, a drogbirtoklás mentén azért lehetett volna kicsit vizsgálódni csak úgy hivatalból...
janderka 2021 máj. 02. - 21:49:40 Előzmény guess.who
(432/595)
Ez alapján a zárás alapján én már nem csinálnék a helyükben 3-dik évadot.
Egyszerűen mintha (vagy nem is annyira mintha) kivágtak volna belőle fél óra tartalmat.
És megint ez a prof. Hát ha lett volna valaki, akit durvára nem hívtam volna meg a második lányom esküvőjére, az pont ő. Mint valami szent pótapa. Miközben csak egy sunyi kis kibic.
offtopic
guess.who 2021 máj. 02. - 21:20:27 Előzmény janderka
(431/595)
Így-így. Mire akarják alapozni a harmadik évadot? Tényleg Szandimandi fog férjhez menni? Vagy Péter megint megkéri az asszony kezét (elvált egyáltalán tőle vagy csak külön élnek?!) - esetleg mindkettőt behúzzák egy évadba?

No meg ez a hülyeség ezzel a Glóriával, hogy addig-addig nem akarnak szétmenni a férjével, hogy most hopp, vége is a házasságuknak. De miért is? Az asszony nem akar válni, neki kényelmes így, hogy félrekacsintgathat, de esténként van hová hazamennie - a férje nem akar válni, neki kényelmes így, hogy félrekacsintgathat, de esténként az asszony eléteszi a vacsorát.
Ez a kúriába szervezett, legalább ötvenfős esküvő meg... Ne vicceljünk már! Kb. két osztálynyi ember volt az egyik inzertben a násznép. Ha elmennek délután Lauráék bevásárolni, Péter meg grillezik egy kicsit akkor fél óra alatt ELÉG kaját tud készíteni nekik?!?!? És "nagyon jó a buli" némi tuctuc után? Hagyjuk már!
Ez a Zabos Attila meg eddig izmoskodott, hogy lesittelteti Szandimandit, meg nem vonja vissza a feljelentést - most meg minden megokolás nélkül mégis visszavonta?

Az meg már csak hab a tortán, hogy egy böhöm nagy, elég feltűnő tűzoltóautóval mászkálnak a városban, sziréna és villogó kíséretében, mert Péter úgy gondolja, hogy az mekkora poén...
6/10
zazee 2021 máj. 02. - 20:52:59 6/10
(430/595)
Ezt az utsó epizódot nagyon összecsapták.
janderka 2021 máj. 02. - 19:54:21
(429/595)
Hát ez nagyon hipp-hopp végű lett. Tét nélkülivé téve az egészet.
6/10
napraforgó 2021 máj. 02. - 16:49:56 6/10
(428/595)

Mischl Julinak nem áll jól a hátul kivágott ruha. Olyan furák a lapockái, mintha púpos lenne.


6/10
napraforgó 2021 ápr. 26. - 08:12:27 6/10 Előzmény guess.who
(427/595)
Ezt mondom én is. Két rendőr megjelenhetett volna Anették házánál is és bevihették volna őt is kikérdezni. Ráadásul tőle a beszerző helyeiről is faggatózhatott volna, hol veszi a Ginát?
Mert anyukája nagyon azt hiszi, hogy a kicsi lánya egy szolid kilány, aki szorgalmasan tanul, el nem tudja képzelni, hogy egy markecolós kis ribi.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 26. - 07:40:33 Előzmény zazee
(426/595)
De hogy az asszony hazaköltözik, az tuti! Hiszen Szandimandit most pátyolgatni kell, meg Péternek ha beáll a dereka, nem lesz, aki megmasszírozza...
Helyette most (megint) Vivi fog elköltözni, illetve Laura is "hazamehet", úgyhogy folytatódik az átjáróház.
Nagyon önismétlőre sikerült ez az "évad", csak most más szereplőkkel. És ami szintén a fáradást jelzi: egyre több az unalomig ismert és látott klisé. Meg a töltelék bulizós jelenet, ami a sztorit semmivel nem viszi előrébb, és az adott jelenetek jó része bárhol másutt is játszódhatna, ehelyett hosszú percekig lehet nézni a tuctuccot. Szandra jeleneteihez ez még oké is lenne, de hogy már mindenki minden alkalommal? Olyan kötelező elem lett, mint a Mintaapák minden második jelenetében a poharazgatás.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 26. - 07:31:54 Előzmény luci87
(425/595)
"valoszinu regebbtol űzi az ipart"
Ez nem valószínű, hanem biztos, hiszen eleve úgy mutatták be Anettet a Szabó-Kimmeles jelenettel, mint valami idősebb testvért, aki tanítgatta Szandrának az üzleti fogásokat...
offtopic
guess.who 2021 ápr. 26. - 07:30:02 Előzmény napraforgó
(424/595)
"a rendőrség nem szállt ki Anettékhoz is,"
Igazából a rendőrség az égvilágon semmit nem tett. Nem volt házkutatás a drogokra sehol (pedig ha ez Szandra szerint is megismételt bűncselekmény volt, akkor azért minimum gyanús, hogy valahol kell lennie még a szernek), sőt: Anettet még csak bele sem rántották a dologba, pedig Szandra állította, hogy MINDENT elmondott a kihallgatáson.
luci87 2021 ápr. 26. - 06:42:22
(423/595)
Nem partolom Szandit,de Anett volt a " tánca farka" az egesznek,valoszinu regebbtol űzi az ipart,van benne gyakorlata már!
6/10
napraforgó 2021 ápr. 26. - 04:19:00 6/10
(422/595)
A büntetőjog egyik alapelve az úgynevezett hivatalbóli eljárás elve. E szerint ha bűncselekményt követnek el, akkor a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező szerveknek kötelességük eljárni a bűncselekmény felderítése és az elkövető felelősségre vonása érdekében. Ezt az elvet töri át a magánindítvány intézménye, mely a sértett akaratától teszi függővé az eljárás megindulását, tehát az elkövető felelősségre vonását. A jogalkotói szándék a magánvád intézményének vonatkozásában egyrészt a sértett kímélete, másrészt az adott bűncselekmények relative kisebb tárgyi súlya.

A Btk. 207. §, 231. §, és 382 §-a határozza meg azokat a bűncselekményeket, amelyek csak magánindítványra büntethetőek. Ezek az alábbi bűncselekmények:

Szexuális kényszerítés alapesete (Btk. 196. § (1) bekezdés), kivéve, ha azzal összefüggően nem magánindítványra büntetendő bűncselekményt is elkövetnek.
Szexuális erőszak (Btk. 197. § (1) bekezdés a.) pontjába foglalt esete), kivéve, ha azzal összefüggően nem magánindítványra büntetendő bűncselekményt is elkövetnek.
Szeméremsértés (Btk. 205. § (3) bekezdésébe foglalt esete), kivéve, ha azzal összefüggően nem magánindítványra büntetendő bűncselekményt is elkövetnek.
Egészségügyi önrendelkezési jog megsértése (Btk. 218. §) kivéve, ha azzal összefüggésben nem magánindítványra büntetendő bűncselekményt is elkövetnek.
Magánlaksértés (Btk. 221. §)
Zaklatás (Btk. 222. §)
Magántitok megsértése (Btk. 223. §)
Levéltitok megsértése (Btk. 224. §)
Kiszolgáltatott személy megalázása (Btk. 225. §)
Rágalmazás (Btk. 226. §)
Becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel készítése (Btk. 226/A. §)
Becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel nyilvánosságra hozatala (Btk. 226/B. §)
Becsületsértés (Btk. 227. §) kivéve, ha a bűncselekményt rendvédelmi szerv tagjának sérelmére követik el.
Kegyeletsértés (Btk. 228. §)
Könnyű testi sértés (Btk. 164. § (2) bekezdés) – a Be. 52. § (1) bekezdés alapján.

Tehát a könnyű testi sértés magáninditványra büntethető, na de itt Artúr életveszélyes állapotba került a drogtól. Vajon ez könnyű testi sértés lenne?

De a kábitószerrel való visszaaélés, amit a lányok elkövettek, az már nem magánvádas cselekmény.
Legfeljebb lehet vizsgálni, hogy Anett esetében a bűncselekményt egyenes szándékkal, Szandi esetében meg csak eshetőleges szándékkal követték el, ezért ő nyilván csekélyebb büntetést kap.

Amit én hiányolok az az, hogy a rendőrség nem szállt ki Anettékhoz is, mert az a kiscsaj nagyon is megérdemelné, hogy lebukjon a szülei előtt is és megbüntessék.
Ráadásul ott van az internetes bullying is, vagyis sok van a rovásán.
6/10
zazee 2021 ápr. 25. - 21:54:04 6/10
(421/595)
Nekem tetszett a mai, egész jó kis epizód volt, bár már látszik, hogy befejeződik, mert kicsit túlzottan begyorsították az eseményeket egy-két klisét bedobva.

A végén akár a szülők, Katalin és Péter össze is jöhetnek


luci87 2021 ápr. 25. - 20:31:08 Előzmény napraforgó
(420/595)
Laura most csinos volt, a frizurája is jól nézett ki. Szegény apuci ismét rafaragott..Nora is koppant, de őt nem sajnáltam... Tetszett nekem is az a jelenet.
Az előzetes szerint jó lesz a kővetkező rész is.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 25. - 20:17:27 6/10
(419/595)
Ügy tűnik, hogy a második évad is egy esküvővel fog véget érni.

A mai részben Laura nagyon elegánsan tette helyre Nórit. Péter kapcsolata Glóriával - úgy néz ki, hogy zátonyra fut. Szandra eléggé pácban van, de az előzetest látva tán kimászik a gödörből.
Vivi és Kornél nekem nem tűnik nyerő párosnak.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 25. - 12:13:57
(418/595)
Szerintem ez egy jó rész volt/lesz.
Kivéve az amerikai filmekben kötelező öltöztetősbaba-klisét - és az újra mindent uraló bulizós-piázós vonulatot.
Szandi továbbra is vénasszony (bár ha láncdohányos a színésznő, akkor el tudom képzelni, hogy ennyit öregedett a két évad között - csak hát ezt nagyon rossz látni), Laura továbbra is dög (és végre ki is jön belőle), Vivit meg imádom, ezen nincs mit magyarázni. :)
Viszont NAGYON évadvégi hangulatú lett az egész.

Visszatérve még egy mondat erejéig Walters Lili pálcikáira: valószínűleg nála is és Michl Julinál is az volt a fő szempont a kiválasztásuknál (még az első évad előtt!), hogy kislányosak, vékonyak és bájos-babaarcúak legyenek (vagy legalább kettő ezek közül), hiszen középiskolás tizenéveseket kell játszaniuk. Igaz, Szandimandi a babaarcát erős sminkkel és hülye frizurákkal ellensúlyozta - de attól még az volt. Walters Lilitől meg a vékonysága miatt könnyebb volt elfogadni, hogy "tizenéves" a figurája.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 22. - 19:10:47 Előzmény janderka
(417/595)
Már akinek, azt én ugyanis nem láttam, nekem W. L. a Drakulicsban született meg. Ráadásul -hogy mondjam finoman?- egyből felnőtt nőként... :)
offtopic
guess.who 2021 ápr. 22. - 19:09:32 Előzmény napraforgó
(416/595)

Nyilván, hiszen abból, amit leírtam, következik a következetesség. IS.
De most már nagyon offolunk. :D