Téma: Apocalypto

musu77 2009 jún. 01. - 16:50:21
(311/511)
Miért kellett ilyen késõre rakni???!!:(..
10/10
kenee 2009 jún. 01. - 16:22:08 10/10
(310/511)
Imádom ezt a filmet!! Annyira jó, végigizgultam;)
Sztem a 18as karika felesleges...
A legdurvább rész talán, amikor legurítják az embert fej nélkül...az elég brutális látvány, ahogy egy emberi test (ami elõtte 2 perce még élt és mozgott) úgy esik le a mélybe, mintha ledobnánk egy követ a szikláról...
de egyébként nincs benne semmi "riasztó"...
10/10
arcansas 2009 jún. 01. - 15:22:33 10/10
(309/511)
hú én már csomószor láttam:) és imádom...szégyen,hogy nem kapott érte mel gibson semmit...:(
10/10
Cicalány 2009 jún. 01. - 13:18:27 10/10
(308/511)
Kell a 18-as karika, mert elég csúnya kibelezések és hullahegyek vannak, ahogy Poth18 is írja! Vagyis a film eléggé natúr (természetes) módon mutatja be az állat- és embervadászatot!
poth18 2009 jún. 01. - 11:42:36
(307/511)
Fú, ezt a filmet újra meg fogom nézni, mert amikor elõször láttam moziba akkor csak találomra mentünk be rá :)
Azt hittük, hogy valami jó kis amerikai akciófilm lesz, aminek semmi értelme,de jól el lehet vele ütni az idõ. Errefel jöttek az indiánok. Hát, elég nagy csalódás volt :D
De csak azért, mert teljesen másmilyen filmre számítottam, szóval ma újra megnézem, mert elsõre a kibelezéseknél és hullahegyeknél leakadtam, és csak ennyi maradt meg :S
toby0 2009 jún. 01. - 11:15:21
(306/511)
Szerintetek nem gáz, hogy az Egy bolond százat csinál címû "zsenialitást" beteszik fõmûsoridõbe az Apocalypto helyett?
Nehogy lásson a magyar egy értelmes filmet se, "mer' addig úgyse marad fönt"
Mondjuk a 18-as karika miatt érthetõ lenne, de akkor is.
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 01. - 10:55:28
(305/511)
a spanyolok meg betegesen hajkurásztáûk az aranyat.
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 01. - 10:53:09
(304/511)
jó késõre rakták.
ráadásul legalább 2,5 óra.

csatlakozok cicalány kommentjéhez: azok a civilizációk buknak el, ahol a belsõ társadalom beteg.
lásd: azték, maja virágháborúk, Franciaország 1940.

De amúgy késõbb a spanyol világbirodalom is erõteljesen lehanyatlott.
És ott is komoly belsõ bajok voltak.

Egyes vélekedés szerint ez azért van, mert nem látnak maguk elõtt célt, úgy érzik: elérték mindet, a létezõ civilizáció csúcsát.
Tehát "kiélték magukat".
S a csúcs után prognosztizálható a bukás.
10/10
Cicalány 2009 jún. 01. - 09:17:21 10/10 Előzmény Sztrogacsev
(303/511)
Több ponton vitatkoznék veled:
1. A régmúlt idõben az emberek szervezete sokkal erõsebb volt, mint a mai ellustult civilizációban, tehát elképzelhetõ, hogy valóban sokkal masszívabbak voltak még akkor is, ha egészen mély sérüléseket szenvedtek el.
2. A napfogyatkozást - el tudom képzelni, hogy - isteni sugallatnak képzelték, hiszen nem mindennap fordul elõ az emberek életében egy ilyen természeti csoda.
3. A film végén a megjelenõ spanyolok sajnos nem megmentõk voltak, hanem épp ellenkezõleg: újabb csapás volt nemcsak Jaguár Mancs törzse, vagy akármilyen törzs számára, hanem az egész maja kultúra számára is. A kutatások alapján, éppen a maják földjén megjelenõ spanyolok pusztították ki a maradék majákat és kultúrájukat és szinte az egész ókori Mexikóban élõ törzseket.
4. A film mondanivalója egyértelmû: csak azt a civilizációt, emberi közösséget lehet kívülrõl legyõzni, amelyik belülrõl már beteg. Ez alapján a maják elpusztultak, mert közösségük beteges dolgokhoz vonzódott, más törzsek, akik az összetartozás, a szeretet érzetét vitték tovább, azok megmaradtak.
10/10
Cicalány 2009 jún. 01. - 08:51:35 10/10
(302/511)
A jelenetek hátborzongatóak, de azért jó a film, mert mikor nézzük, érezzük, hogy valahol, akkor, abban a régmúlt világban valóban így történhettek meg az események. A film nagyon naturálisan mutat be egy õsi kultúrát. Én el tudom képzelni, hogy történtek olyan dolgok, amit a film is bemutat. Még jó, hogy nem abban az idõben élünk! Elég frusztrált világ volt az, minden pillanatban az életünket kellett volna menteni.
7/10
Sztrogacsev 2009 máj. 04. - 22:34:09 7/10
(301/511)
Alapvetõen jó film! Tetszett az eredethûségre való törekvés: bennszülött szereplõk, eredeti nyelv (nuku szinkron!!), az eredetiség látszatát keltõ aprólékosan kidolgozott "kosztûmök", "díszletek". A naturilisztikus ábrázolásmód is illeszkedett a látványvilágba, csak egy-két helyen éreztem soknak és fölöslegesnek (pl. tapírhere). Ugyanakkor azt is érzetem, hogy ha nem lenne tele a film ilyen brutális/néhol gusztustalan jelenetekkel, akkor az egész lapos lenne. Ebbõl következik, hogy a film története (túl) egyszerû, elõre sejthetõ mi lesz a vége.

A filmet tehát az elénk tárt ismeretlen, egzotikus, lenyûgözõ, történethûségre törekvõ, naturilisztikus látványvilág viszi el a hátán. Az operatõr jó munkát végzett.

Sok helyen viszont nem tudtam komolyan venni a filmet.

innentõl SPOILER

Nem vagyok orvos, de ha az embernek kiveszik a szívét, nem hiszem hogy rémülten forgatja a szemeit, és hörög még egy sort... mindenesetre elég furán hatott.

Jaguár Mancs (mint a kis Ronaldinho, konszolidáltabb fogsorral) menekülése meglehetõsen meseszerû volt, de mondjuk Mel Gibsontól megszokhattuk a sokat sejtetõ "jelek" és "a természetfeletti" szerepének kiemelését.
Mint említettem nem vagyok szakember, így azt sem tudom megmondani, hogy egy átszúrt hasú, több napja éhezõ ember hogy tud 24 órát rohangálni az erdõben úgy, hogy gyorsabb, mint az õt üldözõ teljes erõben lévõ tagok. (jó nyilván az üldözõknek meg kellett találni a nyomát, és az adrenalin is csodákra képes, de azért ez egy kicsit sok volt) Kicsit olyan volt, mint Rambó pajtás! :D De Mel Gibson is eszembe jutott a Rettenthetetlenbõl, amikor Jaguár talpig kékben süvített elszántan a bozótosban. És a történet kiszámíthatóságát támasztja alá, hogy én már speciel már a vízeséses ugrás elõtt vártam, hogy belevezesse õket a tapír csapdába! :)

A napfogyatkozás-telihold tényleg nagy hiba. Ez is mutatja, hogy elsõsorban a hatásos látványra törekedett a film!

A vége sem tetszett igazából. A film eleji kezdõ idézet és a spanyol hajók megjelenése szépen keretbe foglalják a filmet, de valahogy nem illeszkednek megfelelõen az egészhez.


A filmnek nincs túl sok mondanivalója, nem éreztem azt, hogy van min gondolkodnom. Azt a keveset is ami volt igen szájbarágósan adták elõ: "A nagy civilizációk belülrõl örlõdnek föl, belsõ viszályok által" - ezt ugye már a film elején kimondják. A másik mondanivalój a a filmnek, hogy nagy, fejlett maja kultúra milyen kegyetlen és barbár volt. (és aztán jönnek a "megmentõ/térítõ" spanyolok) Ezt igen realisztikusan ábrázolja a rendezõ. Viszont nem árnyalja a képet. Arról nincs semmi, hogy miért fejlett a civilizáció, ez miben nyilvánul meg, stb.... ez (is) elsikkad a filmben.

Nem egy valósághû történelmi film ez, hanem egy különleges/nem megszokott környezetben játszódó heroisztikus meseszerû action film!


Összességében: egyszer érdemes megnézni, de másodszorra nem keresem az alkalmat, hogy láthassam!
10/10
tobywong 2009 ápr. 19. - 13:48:37 10/10 Előzmény Forelly
(300/511)
Ezek nem színészek. Mel Gibson igazi bennszülötteket szerepeltetett benne. A fõszereplõ srác viszont eszméletlenül tehetséges lenne színészként. A filmben nagyon jól játszotta a szerepét, a többi bennszülöttel együtt.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy Mel Gibson mivel jutalmazta meg õket e remekmû elkészítése után???
Mert hogy pénzzel nem, az tuti. Mihez kezdenének vele?

A film úgy, ahogy van fantasztikusan jó. Egyértelmûen: 10/10
10/10
alver 2009 márc. 03. - 21:46:09 10/10
(299/511)
Jó film, hohetetlenül erõs hangulata van, mintha ott lenne az ember...
elaci 2009 febr. 14. - 19:48:58
(298/511)
A filmben van egy nagyon nagy hiba: a napfogyatkozás utáni éjszaka TELIHOLD van. Ez egy csillagászati nonszensz, mert a legközelebbi telihold csak két héttel késõbb lehetséges.
offtopic
zee944 2008 dec. 23. - 22:19:40
(297/511)
És még az mennyire hihetetlen, hogy mások meg képesek 3-4 hónappal azelõtti hozzászólásokon izmozni. Gondolom a "veszéj" szó problematikájában te is érintve érzed magad, különben nem vernéd itt a nyálad.
offtopic
Castiel 2008 dec. 23. - 20:17:05
(296/511)
És most kapjam meg, hogy a te is külön van!xDDD
offtopic
Castiel 2008 dec. 23. - 20:16:06
(295/511)
Hihetetlen, hogy mikért képesek vagytok ellõni vagy 20 hsz-t...Nemtom mi értelme van a j, ly különbségekkel szórakozni, ha bántja a szemed írd le 1papírra és dobd ki. Adnék neked 20-30 ilyen szót nem a könnyû fajtából teis elb*sznál párat, nem értem mire kell itt verni a nyálat...na mindegy.
kovik2 2008 dec. 07. - 17:34:41
(294/511)
nem bírom megunni, nagyon tetszik
10/10
Roy Mustang 2008 nov. 24. - 12:36:28 10/10
(293/511)
Spoiler

Az új kezdet gondolom a film végére utal,hiszen ott van a baljós jel ahogy megpillantjuk a felfedezõket............................
10/10
Roy Mustang 2008 nov. 23. - 16:31:54 10/10
(292/511)
Apocalypto "új kezdet,leleplezés" a jelentése.