Téma: Apocalypto

x-tro 2006 dec. 29. - 11:37:15
(11/511)
Így van. Ostoba és mûveletlen ember ez a pasas (M.G.) És ami a legszörnyûbb, hogy éppen ellenkezõ színben próbál feltûnni, illetve kitûnni a színes forgatagból. Tökéletesen illik rá a közmondás: aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul. Vagy ha hallgatna, bölcs maradna (és az emberek csak egy jóseggû, de már öregedõ akciószínésznek.
zséé1 2006 dec. 29. - 08:57:17
(10/511)
Hát a maja kultúra már rég megszünt mikor a spanyolok benyomultak.A majákat a toltékok szállták meg,már a hanyatlás korában.Nemértem Te mire számítottál? :)))
eathen 2006 dec. 28. - 22:29:00
(9/511)
Ma néztem meg... Nekem nem tetszett.
Szó se róla, nagyon hangulatos, a tájak/emberek "gyönyörûek" már a maguk módján persze.

De nem ezt vártam. Sem a maja kultúrából, sem, a spanyol-maja harcból sem a maja civilizáció kimúlásának okából nem kaptunk semmit. Igazából semmi történet vagy érdekes dolog nem volt benne. Oké a környezetért -kvázi körítés- 5 pont. A többi azonban a szokásos: elkapják, megmenekül, mindenkit megöl, happy. Nem rossz, de nem ezt vártam.

Horrornak nem horror, de néha tök feleslegesen véres, néhol meg tök feleslegesen lightos. (a fejébõl minek spriccel a vér, a levágott fejbõl meg miért nem?(egyik gonosz végén, áldozás). Úgy látszik Mel Gibson klisé lesz: „sok vér, érthetetlen nyelv, jó régen.”

Érdemes megnézni, csak sokat nem kell várni tõle.
K22 2006 dec. 28. - 20:43:54 Előzmény x-tro
(8/511)
Gibson már a Passióért Oscar-t érdemelt volna, mert olyat tudott csinálni, amit a legnevesebb rendezõk sem: a saját bõrén érezhette a nézõ az ütéseket, a film feladata pedig közvetíteni egy történetet annak teljes komplexitásában. De neked lehet, hogy jobb, ha megmaradsz a kommersz filmeknél, meg az Andi Vajna tucat-filmjeinél.
Huma 2006 dec. 28. - 19:43:13 Előzmény Huma
(7/511)
Én is visszavonom.:-) Megfutamodtam.
Félek megnézni, mert tudom, hogy totál felzaklat a primitív öldöklés. Elég egy híradót is megnézni sokszor.
Aszpirin 2006 dec. 28. - 18:09:47 Előzmény x-tro
(6/511)
Nem értek egyet X-tro-val.
Ma néztem meg, és végig a székhez szegezett, pedig elég hosszú.
Eszméletlen jó hangok, jó képek, autentikus színészek és szokatlan sztori... nekem nagyon bejött. Végre valami más!
És hogy ne csak jót írjak: a vége kicsit kiszámítható volt sajna, amikor a tengerpartra ér, és egy percig csak az arcát mutatja a kamera, már mondtam is: megjöttek a spanyolok :)
x-tro 2006 dec. 28. - 17:31:22
(5/511)
Mel Gibson amatõr filmrendezõ. Színésznek azért kicsit jobb volt. Egy kicsit...
Ez a film nemhogy nem horrror, hanem még rendes kalandfilm sem. Egyáltalán, film is alig... Szimpla sztori pszichopata feldolgozása. A maja kultúra ennél jóval többet érdemelt volna. Ez semmi más, mint egy roadmovie a dzsungelben. Van benne lefejezés, meg mindenféle csonkolás, de ilyet is láthattunk már, sõt ilyenebbet is... (vö. Tinto Brass - Caligula, példának okáért...) Szóval: abcug dzsibzon, levele.
Redfield 2006 dec. 28. - 17:29:48
(4/511)
Gibson-tól mit vársz? :) A következõ sztori az ember teremtése lesz, ha jól sejtem, és majd takarhatjuk a szemünket, amikor Éva létre jön. :)
Regi 2006 dec. 28. - 17:21:58
(3/511)
visszavonom, nagyon horror a film......
Huma 2006 dec. 23. - 21:59:35
(2/511)
Kiváncsi vagyok én is a filmre, és arra is, hogy mi lesz Mel Gibson következõ dobása.
Regi 2006 dec. 23. - 19:05:08
(1/511)
Nem tûnik rossznak, de majd meglátjuk.