Téma: Apró titkok

Vikke 2008 szept. 12. - 10:31:56
(23/123)
Teljesen igazad van, a végére már nem tudja az elején megszokott színvonalt hozni. Ennek ellenére nagyon érdekes volt.
Laci911 2008 jún. 21. - 19:08:35
(22/123)
Sajnáltam, hogy Kate Winslet magyar hangja nem Major Melinda. :-(
eugénia22 2008 máj. 03. - 18:51:59
(21/123)
Jó film,csak hosszú.
10/10
Zempy 2008 febr. 24. - 12:00:00 10/10
(20/123)
Nagyon-nagyon jó film! Több figyelmet és díjat megérdemelne, mint amit kapott! Bámulatosan megírt forgatókönyv, jól kidolgozott karakterek, megfelelõ színészi játék (Winslet persze visz mindent), remek ábrázolásmód... nagyon tetszett az a jelenet, mikor mindenki kiszalad a medencébõl, a pedofil egymaga ott marad magányosan abban a hatalmas medencében, közben halk gyereksírás hallatszik... ritka jól megmutatta a kitaszítottságot ez a pár másodperc! És annak ellenére, hogy hosszú a film, azt kell mondanom, hogy kellett ez, szerintem nincs jelenet, amit ki kellene venni belõle. Ez így jó, ahogy van, komolyan nem tudok semmi negatívumot mondani.

Személy szerint 2006 legjobbjai közé sorolnám, mindenképpen ott kellett volna lennie az 5 Oscar-jelölt film között, van ötletem, hogy melyek helyett. Ajánlom mindenkinek a megtekintését, nem mindennapi élményt nyújt!
7/10
zee944 2008 febr. 04. - 15:16:32 7/10
(19/123)
Csaba, szerintem is teljesen rossz következtetéseket vontál le. Most ne beszéljünk arról, hogy nincs jó meg rossz, mert ránk bízzák, ez csak mellébeszélés lenne.

***SPOILER***

Brad valszeg gyáva, de semmiképpen nem önzõ és nem is semmirekellõ. Az, hogy a tanulás helyett deszkásokat bámulja, az nem arról szól, hogy õ lusta, vagy kitartott akar lenni. A deszkások a meg nem valósított álmait jelképezik, vagy az elsikkadt gyerekkorára emlékeztetik (a lényeg ugyanaz), valszeg nem is tudatos szinten. A deszkás srácok azok, ami õ akart lenni, és most rohadtul nem az: szabad(ok). Nem tud elszakadni ettõl az érzéstõl, ami megragadja a deszkázás láttán, ezért is hoz neki áttörést az, hogy a végén õ maga is megpróbálja. Az sem véletlen, hogy nem tud velük beszélgetni, ez is a saját gyermeki énjétõl való elszigeteltséget jelzi. A Sarah-val való kapcsolata sem hiszem, hogy önzõ attól, hogy õ élvezi, hogy õ a központ. Sarah is élvezi ugyanezt fordítva. Egyikük sem kapja meg a párjától az érdeklõdést, de te csak Brad oldalát kifogásolod. Brad felesége nem csinált semmi rosszat? Már-már frigid, nem fekszik le vele, nem tekinti férfinak Brad-et, mert nem sikeres, mert nem jogász, mert nem õ hozza haza a pénzt. Brad szerinted élvezi, hogy férfi létére kitartott?! Frászt. El tudod képzelni, mennyire megalázó helyzet ez? Hidd el, az író/rendezõ sem úgy gondolta, hogy nem az, teljesen biztos vagyok benne. Szerencsétlen fickónak fogalma sincs, ki õ, és mit akar, úgy cselekszik, mint egy zavarodott kisgyerek, hiszen lélekben az is, és a deszkás próbálkozás, meg a többi kicsúcsosodó esemény hatására tisztul ki némiképp a feje. Ki tudja, mennyi idõre, ill. hogy ez most tényleg önismereti lecke volt-e, ezt szerencsére már ránk bízza a film. Úgyhogy nem, Brad semmiképp sem negatív karakter, még ha tesz is hülyeségeket vagy látszólag önzõ dolgokat.
6/10
Csacsa88 2008 febr. 04. - 14:16:05 6/10
(18/123)
Szóval oké, hogy Brad semmirekellõ, de azért nem rossz ember? Ezzel az érvvel nehéz vitatkozni. És az, hogy a neje nem akar lefeküdni vele, az felmenti õt? Brad megcsalja a feleségét, hazudik a vizsgáról. Talán ha felelõsségteljesen, férfi módjára viselkedne, akkor újra fel tudná kelteni az asszony érdeklõdését.
A személyeskedésedet pedig külön köszönöm.
Yvette Bourne 2008 febr. 03. - 13:20:16
(17/123)
Azért jöttem be ebbe a topicba, hogy megtudjam, mirõl szól a film. Ugyanis amikor "láttam", épp Krakkóba tartottunk busszal, és hajnali fél kettõ tájékán jártunk... Ennélfogva nem voltam igazán éber, és nekem az egész filmbõl csak annyi maradt meg, hogy ahányszor felébredtem, vagy dugtak, vagy vmi perverzióról volt szó. oO És az, hogy marhára hosszú. Persze lehet csak azért tûnt így, mert félálomban voltam. XD
Most hogy elolvastam a hozzászólásokat, arra jutottam, hogy érdemes lenne rendesen végignézni. Talán egyszer el is jutok odáig. XDDD
6/10
Csacsa88 2008 jan. 31. - 01:19:11 6/10
(16/123)
SPOILER is...

A rendezõ tényleg hagyja hogy mi döntsük el, hogy kinek a pártjára állunk. Én erre a film közben ráérezve ki is alakítottam a saját véleményemet, és kíváncsian vártam, hogy vajon milyen más véleményeket olvashatok majd itt. Hát csalódtam, ide mindenki csak olyasmiket ír, hogy húúú de jó film, meg adjunk/ne adjunk Winsletnek Oscar-t. Azért szeritnem elég érdekes témákat feszeget a film, és én a tovvábbiakban is várom mások elgondolásait...
Itt az én véleményem:
Nézzük elõször a házasságtörõket! Sarah-t én teljesen megértem, egyáltalán nem ítélem el. A férje egy beteg állat, világos hogy tõle már soha az életben nem számíthat boldogságra. Persze kérdéses hogy miért ment hozzá, miért nem látta hogy ilyen, de valójában ez nagyon is életszerû. A komoly kapcsolatoknak, amiket a környezetemben látok, a többsége nagyon valószínû, hogy így fog végzõdni. Vagyis nem végzõdni fog, hanem csak ez a boldogtalanság lesz a sorsuk. Szóval Sarah romantikus lélek, hisz a szerelemben, a könyvklubban lejátszott vitában világosan kiderül h mi motiválja. Tudja hogy mit akar, és kész is ezt a vágyát megvalósítani. Számomra nagyon pozitív karakter, világos hogy nem kaphatja meg a boldogságot. Ennek oka hogy Brad egy gyáva semmirekellõ önzõ seggfej. Nézük sorban hogy miért is! Elvégezte a jogi egyetemet, egy lépés választja el attól, hogy jogász legyen, de õ tanulás helyett a deszkásokat bámulja. Valószínüleg az esze megvan ahoz, hogy letegye a vizsgát, csakhogy akkor vége lenne a kénylemes kitartott életnek. Aztán õ nem azért jön össze Sarah-val, mert annyira tetszik neki. Egyszerûen élvezi a helyzetet, hogy valaki így rajong érte. Megtalálja a képet magáról, szóval tudja hogy biztosra mehet, nem kell több erõfeszítést tennie ahoz hogy megdöntse. Persze még az aktus közben is nyomja az álszent dumát, hogy milyen rosszul érzi magát emiatt. Késõbb is a kapcsolatukat az határozza meg, hogy Sarah teljesen oda van érte, érdeklõdik a foci iránt meg minden, brad persze kurvára élvezi hogy õ van a középpontban, de õ soha nem kérdez Sarah dolgairól, még annyit sem tud mondani neki, hogy csinosabb a feleségénél. Sarah plusz még tökéletes ürügy számára, hogy elsumákolhassa a vizsgát. Ezek után egyszercsak úgy érzi, túl nagy a nyomás rajta, hát szökjenek meg! Ezt képes lett volna megtenni a feleségével, aki nem csinált semmi rosszat. Szó nélkül ott hagyta volna. Útban az életét felforgató változás felé kezd ráébredni, hogy ez mégsem lesz olyan egyszerû, talán mégis kényelmesebb az asszonnyal maradni. Az egyetlen becsülendõ dolog benne, ha már idáig eljutott, hogy ekkor elkezd rohanni. Rohan, mert talán így sikerül odaérnie, mielõtt teljesen berezelne. Sajna a deszkások kizökkentik. Én csak néztem, hogy mekkora paraszt, hogy pont most akarja kipróbálni a gördeszkázást, de igazából magától értetõdik. A gyávaság gyõzött, és amikor mekövetkezik a várható baleset, már hívatja is a feleségét. Ja és még a barátját is cserben hagyta. Szegény egész este ott várta a kocsmában, és valójában ebbõl indultak ki az események, amik a pedofil anyjának halálához vezettek.
Még errõl a pedofilról röviden. Meghökkenve néztem azokat a jeleneteket, amik pozitív színben próbálják feltüntetni. Idõrõl idõre megmutatják a beteg oldalát is, de akkor is! Ha valaki esetleg megsajnálta vagy valamilyen pozitív érzést táplált iránta, az csak gondoljon arra, mit csinálna, ha a gyereke közelébe menne. Az egyetlen jó dolog vele kapcsolatban, hogy kiherélte magát. Emiatt elõször úgy gondoltam, talán mégis valamilyen szinten jó ember volt, de most már inkább azt hiszem, õ is csak gyávaságból tette. Meghalt az anyja magáról kellett volna gondoskodnia, de õ inkább a könnyebb utat válsztotta.
Tényleg kíváncsi vagyok mások mit gondolnak ezekrõl...
9/10
Rosej 2007 nov. 29. - 21:30:11 9/10
(15/123)
Nem értem mitõl írják kriminek.. Na mindegy, ettõl függetlenül nagyon tetszett ez a film.
Noncsa 2007 júl. 02. - 20:48:11
(14/123)
na végre meg tudtam nézni, és nagyon tetszett, csak a végén nem értem Brad mibõl döbbent rá, hogy, hogy kit választ? mert Sarah-t még meg tom érteni, de most a balesete miatt miért így döntött?
anonymus75 2007 jún. 03. - 00:11:05
(13/123)
Húú, de mekkorra nagy film ez! Elképesztõen jó. Ezentúl minden Todd Field filmet megfogok nézni. Bár ezt már a "Hálószobában" után is kijelentettem.
tündemamusz 2007 jún. 02. - 16:15:14
(12/123)
Nem rossz film, de felejthetõ, ugyanis a végkifejlet nem üt meg, csak úgy elmúlik...
Noncsa 2007 márc. 22. - 08:24:22
(11/123)
oké, vettem!
hobpet 2007 márc. 21. - 23:07:04 Előzmény Noncsa
(10/123)
Nem túl korai, megvan a felirat, érdekes, hogy nem találod, ott van a vászon alján. Lehet, hogy az elõtted ülõ feje belelógott. (Noncsa, ez nem egy varez oldal, hanem a filmekrõl szól.)

Amúgy nagyon tetszett a film, egyetértek az elõttem szólóval, hogy nagyon jó volt a rendezés.
Noncsa 2007 márc. 21. - 08:05:45
(9/123)
nincs meg vkinek a felirat a filmhez? én még sehol sem találom, vagy még túl korai?
10/10
kisoroszlan 2007 febr. 21. - 19:26:56 10/10
(8/123)
Ez a film fantasztikus volt. Teljesen sokkolva jöttem ki a moziból. Engem nagyon megfogott. Bennem a nyitott vége -ami talán nem is annyira nyitott- hagyott mély nyomokat és elgondolkodtat. Vajon kettejüknek, van vagy lesz még közös jövõkük?
fzsl 2007 febr. 20. - 08:31:59
(7/123)
Ha belegondolok, a rendezés volt a legzseniálisabb. Kábé ötször éreztem azt a film közben, hogy na, akkor most, most tragédia lesz, vér fog folyni (a gyerek lenyeli a gyöngyöt, beszorul az ülés alá, ha baleset lesz, a pasi lemészárolja õket a parkban, nem! csak a gyereket, miután eltûnt). De soha nem történt semmi. És olyan feszülten távoztam a moziból, mint még soha...
És aztán rájöttem, hogy ez csak az élet leképezése, feszülünk, feszülünk, de attól még nem mindig torkollik az élet tragédiába, hogy abban jól kiéljük a feszültséget...
turandot 2007 febr. 19. - 18:57:16 Előzmény eszter1
(6/123)
Tetszett a film. Mindenképpen érdekelt Kate Winslet és Patrick Wilson játéka miatt is. Jól bemutatta, hogy az élet apró, de meghatározó dolgai, az érzelmek jelentõsen beleszólnak az átlag és "más" ember életébe is. A törvényszerû és véletlen események egymásra épülnek. Elgondolkodtató, hogy sokszor sokkhatások kellenek, hogy átértékeljük a dolgainkat, más sorrendet kövessünk, vagy felébresszük a lelkiismeretünket és vannak megoldhatatlan helyzetek is. A fõ és mellékszereplõk is kihozták a karakterek jellemzõit, szóval én nem bántam meg, hogy mrgnéztem.
eszter1 2007 febr. 17. - 11:47:28
(5/123)
hihetetlenek ezek a fórumozók! jó lenne egyszer végre a filmrõl is véleményeket olvasni. hogy jön ide helen mirren? csak azért mert mindkét színésznõt oscarra jelölték. sztem sok filmrajongó társammal együtt azért olvasgatjuk ezeket a fórumokat, mert azt várjuk, hogy ti, akik szintén filmrajongók vagytok, és gyakrabban fórumoztok, leírjátok a véleményeteket. szóval nem tudom mire jó ez a veszekedés állandóan, és miért nem lehet úgy véleményt alkotni, hogy azzal ne ássátok alá egymás véleményét.
de, ha már itt vagyok én is hozzátennék valamit a vitához:
tuti, h Helen Mirren nyeri a díjat idén - sajnos. Számomra, még egyszer hangsúlyoznám számomra ez az a film, ami nekem nem ér meg egy mozijegyet, majd megnézem az hbo-n. csak hát ugye az oscar megnyerésének mindig van valami aktualitása, és ezt a filmet most nagyon futtatják. idén 10 éve, h meghalt ugye diana.
na most jó nagy s**get csináltam a számból. mentségemre legyen, h még nem láttam ezt a winslet filmet,
Noncsa 2007 febr. 15. - 08:36:53
(4/123)
Én Patrick Wilson miatt nézném meg elsõsorban, õt az Operaház fantomjában és a Cukorfalatban láttam eddig, és nekem nagyon bejött a játéka!