Tayas 2008 máj. 26. - 13:45:19
(61/221)
Sziasztok!

Nem tudom, ki meddig látta, így tömören a vége: Arturius és lovagjai összefognak Merlin csapataival a szászok ellen. Az ellenségem ellensége a barátom alapon. :) Merlin meggyõzi Arthuriust, hogy neki a britek között is van akkora neve, hogy követnék õt a csatába a közös ellenség ellen. Mivel a lovagok amúgy is átvágva érzik magukat, végül belemennek. A csata a szokásos: millió harcos a sík terepen, tüzes nyilak a britek részérõl, õrjöngés úgy általában, fõleg Guinevere részérõl, aki a csata hevében összeakad a szász vezér fiával Cynric-el. Majdnem rajtaveszt, de Lancelot megmenti. Vesztére mert kap egy nyilat a mellkasába. A szász vezér Tristant öli meg, ezért rajta Arturius áll bosszút. Ha jól emlékszem három vagy négy lovag éli csak túl. Végül Arturius elveszi Guinevere-t egyesítve és felszabadítva a brit törzseket. A végszóban megemlékeznek az elesett lovagokról akiket nem kell síratni, mert jó ügyért adták életüket. The End

Üdv: Tayas
Dius 2008 máj. 26. - 09:55:05
(60/221)
így van!
Mi legalább találtunk valmi igazán jót is a filmben! :)
Szandó 2008 máj. 26. - 08:51:14
(59/221)
sziasztok!!nem nagyon értem a vita témáját na de mind1.
Valaki el tudná nekem mesélni mi lett a film vége??? Arról lemaradtam.Köszi
perry 2008 máj. 26. - 00:04:33
(58/221)
Bizony ebbõl is látszik, hogy a vita kultúránk finoman kifejezve béka perspektívában leledzik.
bree-gee 2008 máj. 25. - 23:04:57
(57/221)
Teljesen egyetértek, fõleg azzal, hogy "a koncepció hemzseg az elbaltázott lehetõségektõl".

"Bezzeg Boromir vagy 4-et elbírt" :DDDD
7/10
Tenebra Mors 2008 máj. 25. - 23:00:09 7/10
(56/221)
Van benne valami igazság, amit Valaci mond. Bár nekem azért az Artúr-feldolgozások többsége tetszett amcsi-módra. Meg úgy általában bejönnek az ilyenek: Rettenthetetlen, Jeanne d'Arc, Trója is 8D. Nem azt mondom, hogy ezekre élvezek, de, ha nem akarunk megveszekedett módon ragaszkodni a történelmi hûséghez, akkor tõlem... Meg végülis, amíg nem magyar témát másítanak meg, addig semmi bajom. (A Hun Attilás feldolgozásért viszont harapok, hogy tosszák meg... Persze a "hun" sem magyar teljesen - de én annak tartom, ha már a románok is rómainak, meg dáknak nevezik magukat vlach õsök ellenére...)

Na, de a lényeg: alapvetõen tetszett volna a film. Az eleje jól meg volt csinálva, s ezt a "csináljunk valóságot a legendából" koncepciót sem köptem le egybõl, ahogy a Trójánál sem, mikor meg is néztem (elõtte utáltam még a gondolatát is, hogy heréljük ki a mitológiától). Tetszett, hogy végre nem páncélos lovagokat látunk a rómaiak uralma végén, hanem még kezdetleges vérteket, láncingeket (mert ugye a páncél az csak a X-XI. században kezdett elterjedni eleink támadásai miatt többek között). Meg a hangulata valahogy elkapott.
De sajnos így a film egészét nézve, a koncepció hemzseg az elbaltázott lehetõségektõl. Ha már elmentek ebbe az irányba, hogy "racionalizáljuk" Artúr legendáját, akkor legalább rámehettek volna jobban azokra a pontokra, amik a legendában is benne vannak. Pl. Lancelot és Artúr feleségének viszonya, vagy az Excalibur kihúzása stb. A Merlinnel való viszony lapossága volt számomra a legfájóbb. Rendkívül ostoba és sekélyes módon volt megoldva, és behozva az egészbe. SPOILER: Legalábbis eléggé szentségtörõ dolog, hogy Merlinre kardot fog Artúr, aki a legenda szerint a mestere volt SPOILER. Meg eleve ez a dolog, hogy szinte végig csak csatáztak... Pfff... Értem én, hogy ez egy hollywood-i tömegfilm, hogy is várhattam volna tõle, hogy majd itt kidolgozott párbeszédek lesznek, vagy, hogy majd kicsit elmerülnek jobban a legendában. De, hogy számukra csak ezt jelentse a "racionalizálás", hogy végig egymásnak eresztgetünk seregeket, akik mágia nélkül gyilkolják egymást. Áááh, mindegy.
Artúr karaktere sokáig tartogtott számomra meglepetéseket. Vártam, hogy végre valami eredetibb Artúrt látunk. De nem. A végére bebizonyosodott, hogy micsoda nagy sablon is ez az Artúr is. Ráadásul még a nyakába varrták ezt a "felszabadító szerepet". Hülye amerikai filmekbe örökké bele kell vinni ezt, hogy a pozitív szereplõ, ha történelmi filmrõl van szó, akkor örökké valami népfelszabadító, meg a szabadság elveit vallja. LOL
A gonosz szász vezér is a sablongonoszt adta, meg jellemzõ ez is, hogy rómaiak = rabság, terror, diktatúra, sõt, õk az orkok 8D. Hihetetlen...
Apropó, orkok: érezhetõ a filmen a Gyûrûk Ura hatása. Viszont számomra jól szimbolizálja az utolsó jelenet is, hogy mennyire elmarad attól a filmtõl, annak a filmnek a csatáitól és megvalósításától ez a film csatákban és megvalósításban. Ez a jelenet, mikor SPOILER: Lancelot (=Boromir) bekap egy nyilat, és kifekszik tõle. Bezzeg Boromir vagy 4-et elbírt (nem emlékszem már, sajnos régen láttam már. Meg kéne nézni lassan 200-adszorra is 8D). SPOILER Kb. ekkora a különbség minõségben is.
Igazából ez a film is csak annyit tudott "lopni" a Gyûrûk Urától, amit a felszínen látott: rengeteg csata - biztos ez kell a népnek, meg hõsi ordítások, meg "jaj, most már csak mi maradtunk, de meghalunk - aztán mégsem". Artúr is tiszta Aragorn volt, Lancelot, mint mondtam, egyértelmûen Boromirral vonható párhuzamba. Artúr emberei és a "kelták" (?) egyértelmûen Gondor és Rohan emberei, míg a csúf, gonosz szászok az orkok, uruk-hai-ok. Vezetõjük meg Lurtz, a szász vezér.

Szóval e film is sikeresen összedobálta a kliséket, és tisztességesen összeheggesztette ezeket egy filmmé. Feldobott egy eredeti ötletet, amit sajnos képtelenek voltak tovább vinni, s kaptunk egy felszínes, néha szórakoztató, néha unalmas történelmi-mitológiai csatafilmet. A mûfajban azért nálam még mindig elõkelõ helyet foglal el, s a számomra borzalmas Nagy "meleg" Sándortól azért fényévezredekkel jobb. Viszont a feldolgozások közül csak az utolsó helyen kullog, minthogy nekem az Excalibur, meg a Merlin (Sam Neil) sokkal szórakoztatóbb volt - ha a lovagok ott talpig páncélban jártak is. (Az Elsõ lovag meg szintén jó volt, de az inkább egy romantikus ömlengés volt, mint Artúr-feldolgozás, szerintem.)

6.5/10
10/10
erdling 2008 máj. 25. - 22:59:29 10/10 Előzmény Valaci
(55/221)
nekem tetszett
kifejezetten meglepett, hogy merlin egy hétköznapi "sámán"-arc volt,
hogy a lovagok nem valamiféle misztikus alakok, hanem mindenfelõl odakerült harcosok voltak, hogy belerakták (méghozzá igen felemelõ módon) a szélben lobogó sárkányt, artur címerállatát (már ha a sárkány állat)

ezek a történeti hûséget idézõ dolgok éppenhogy szokatlanok amerikai filmekben...

ez az egész inkább egy lehetséges történelmi vonal volt, mesével körítve,nem úgy, mint az excalibur, amiben hitelességnek nyoma sem volt, csak idealizált, bár csodás mesevilágnak...
bree-gee 2008 máj. 25. - 22:55:41
(54/221)
Hiába a látvány, Ioan Grufudd, Hugh Dancy, Cliwe Owen..akkor se jó!Egy más sztorival talán.
Ez a Xena-Guinevere meg tiszta gáz.
bree-gee 2008 máj. 25. - 22:50:57 Előzmény buba66
(53/221)
Én szóóóóltam!:DDD
sushi 2008 máj. 25. - 22:44:15
(52/221)
ajj már ezt is láttam, sajnos mindig közbe kell rájönnöm...mostmár teljességgel kijelenthetem hogy annyira unszimpatikus ez a csaj hogy csak na...és még gondolok róla egy s mást...viszont az összes lovagot elfogattam volna:)de fõleg lancelot-ot annyira szimpi volt, kis helyes:)...hát a film kicsit hosszúnak tartom , de azért úgy érzem át tudta adni a hazafiságot, a bajtársakat, barátokat, köteléket, szeretetet a nép iránt, egymás iránt, ami vágülis a kerekasztal lovagjairól szól...szóval azért tetszett, de nem a legjobb középkori film amit láttam...
kol3 2008 máj. 25. - 22:42:28
(51/221)
Na ez megint egy remekmü volt.. Másfél ora zagyvaság!
Meg váltás volt a vége...
Dius 2008 máj. 25. - 22:27:43
(50/221)
Hmmm...kit érdekel a film? Cliwe Owen a fõszereplõje!!
:) :) :)
(Ha nem Õ lenne, nem tudtam volna végigülni.)
3/10
buba66 2008 máj. 25. - 22:15:27 3/10 Előzmény Valaci
(49/221)
:))) na, akkor aztán még több hollywoodi remekmûvet lennének kénytelenek alkotni! DD

Azt gondolom, én mindent megtettem, hogy ezt a filmet megnézzem( lassan majdcsak vége lesz ), és hogy bátran leírhassam a véleményemet:
nekem nem tetszett. Ne kelljen külön megindokolnom, talán elég annyi is hozzá: nem tudott lekötni, akkor pedig számomra egy nemtetszõ film. Ennyi! Csapó .
:)
Valaci 2008 máj. 25. - 21:59:41
(48/221)
Én megtiltanám at amerikai filmeseknek, hogy európai témához nyúljanak. Legfeljebb európai történészek engedélyével.
Anonym 2008 máj. 25. - 21:58:58
(47/221)
Én se nagyon nézem. Pedig én szeretem ezeket a filmeket. De ez vhogy most nem jön be.
3/10
buba66 2008 máj. 25. - 21:14:30 3/10
(46/221)
Nekem már jóideje csak háttérzajként megy a film, tényleg nem tud lekötni..sajnálom, mert nagyon szeretem ezt a történelmi idõszakot.
kamill 2008 máj. 25. - 21:12:49
(45/221)
Na ez most poén volt: "akkor befalazni õket" :D
tombenko 2008 máj. 25. - 21:02:11
(44/221)
Az a baj, hogy minden ilyen témájú film tulajdonképpen a legendakör feldolgozása valamilyen szempontból, ugyanis Artúr életérõl ez az egyetlen tudósítás.
Eddig egyébiránt a film nem igazán tetszik.
kamill 2008 máj. 25. - 20:47:26
(43/221)
Csatlakozom. Sajna nekem ez az Artúr is olyan fura, vhogy nálam nem passzol össze ez a színész ezzel a figurával. Ez cuki jóllakott óvódás pofi nálam nem Artúros.
3/10
buba66 2008 máj. 25. - 20:41:57 3/10
(42/221)
100 oldal után imádom én is Jókait :D