perry 2009 máj. 30. - 19:49:53
(52/412)
A film zseniális, csodálkozom is, hogy nem kapott Oscárt.
perry 2009 máj. 30. - 19:47:56
(51/412)
Sakkor ha én Baszk-ni akarok akkor mindig emlékezzem mediterrán õseimre?
Egyebek iránt bizonyos forrásból tudom , hogy Attila a litvániai Fsreivamégjeksdkjma népcsoport
fejedelmétõl származik.
Már kis gyermek korában folyékonyan olvasott ékül és írt is.
Ázsiai osztálykirándulásán meglátogatta a Kárpát Medencét is és már ott érlelõdött benne, hogy Verecke hágóján még bejön.
Természetesen nem római lány ölte meg abszolút bizonyos forrásból tudom , hogy egy bolsi liberális Mata Hari nevû kémnõ intézte el.
Szóval aki nem hiszi járjon utána.
g.kobold 2009 máj. 30. - 19:34:13
(50/412)
Üdv mindenkinek!
Kettõ észrevételem van az elõzõ hozzászólásokhoz.
(1): a tudomány,és ezen belül a genetika a 20.század végére ért el olyan szintre,hogy gyakorlatilag 100%-os pontossággal meg tudja állapítani nem csak egy egyén,vagy egy elszigetelt csoport genetikai eredetét( rokonságát),
hanem egy egész nemzetéét is.Így készülhetett el az a magyarság eredetével foglalkozó nagyszabású tanulmány,mely két érdekes dologra-tényre világít rá.
1: a honfoglaló õseinkhez legközelebb a un. csángó magyarok hasonlítanak felépítésükben,génállományukban-köszönhetõen évszázados elzártságuknak,ill.annak,hogy a történelem szinte minden viharát átélõ magyar többséggel ellentétben,nem keveredtek más nemzetekkel.
2.genetikailag a közép-ázsiai volt szu.államok népei állnak hozzánk a legközelebb,ha úgy tetszik,õk a legközelebbi rokonaink.
Ezt felismerve a Finnek már 2003-tájékán átírták a saját történelem könyvüket.Nekik nem okozott traumát az a tény,hogy mégsem vagyunk rokonok.
Ahogy mondták,a rokonság ugrott,a barátság megmaradt!
Inkább érdekesebb az,hogy vajon miért félnek a mi nagykutyáink is megtenni ezt a lépést?! De,persze ez már nagypolitika.
(2):Esetleg tud valaki valamit a filmrõl magáról is mondani?
Jó,nem jó,stb. Üdv.
7szünyü 2009 máj. 30. - 19:09:17
(49/412)
Miféle genetikai bizonyítékokról zagyváltok, itt jóemberek?! A genetikai markerekkel *becsülhetõ* rokonságok átlag kb. 135.000 (+-45.000) évre bírnak érvényesek lenni. Hol voltak a hunok 90.000 évvel ezelõtt?! Mellesleg a genetikai hasonlóság alapján a legközelebbi rokonaink a baszkok (kb. 89%-os egyezés, ha jól emlékszem.) Amúgy az egész rokonság-mizéria hülyeség, mert mindannyiunk (minden ember) õshazája nagy valószínûség szerint Közép-Kelet-Afrika. :P
(hiv.: http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_%C5%91st%C3%B6rt%C3%A9net#A_magyarok_genetikai_rokonai)
Dantes 2009 máj. 30. - 19:03:54
(48/412)
Na persze...bocs de szerintem ez mese habbal. Megtalálták és rá volt írva hogy egy római lány ölte meg? Ez egész biztos hogy nem igaz.
Dantes 2009 máj. 30. - 19:02:25 Előzmény HunFan
(47/412)
Õshonos nép mi?Ja...és az avarok kik voltak? Õk is magyarok voltak? Meg a Morva birodalom? Meg amikor még létezett a római provincia...de hogy voltak itt se a hunok se a magyarok õshonosak. Õshonosak tudod hol voltak? Ázsiában. Mert hogy mind a két nép onnan származik. De õshonosak? A Kárpát-medencében? Akkor lenne lehetséges, ha mindig is itt éltünk volna...de nem így van. Mi is ide vándoroltunk máshonnan, és hunok is.

Persze én is ismerem a legendákat, de tudod minden nép bizonyítani kívánja saját eredetét, hogy ez a terület csak is kizárólag az övéké. De a legendák, csak legendák és nem tények.
femina 2009 máj. 30. - 19:00:50
(46/412)
Pár éve valamelyik egyetemünk humánökológia szakán az egyik elõadáson a diákok feltették a kérdést:-Miért nem keresik már Attila sírját? Mire a méltán tiszteletre méltó professzor válasza egyszerûen ez volt:- Azért mert régen megtalálták.
Valamikor a 70-es években, a Tisza folyása mentén (a feltételezések nyomán)leltek rá. A három koporsó ugyan nem fedte a valóságot, egyszerû vas koporsóra találtak az archeológusok, amelyre akkori szokás szerint rá volt írva a halott neve és a halál oka.
"Itt nyugszik Attila, a hunok vezére, akit megölt a római lány".
Ez az írás pedig székely ékírással volt feljegyezve.

Nos ez is egy teória. Mindenesetre elsõ kézbõl halottam a történetet.
A többi már politika. Ahhoz nem értek. :)
Dantes 2009 máj. 30. - 18:53:27
(45/412)
Na sorold a genetikai bizonyítékokat...gondolom sok élõ huntól vettek DNS-t...XD



Amúgy, olvasd el amit írtam. Nem cáfoltam a rokonságot.

De a ,,leszármazottaik vagyunk " vagy a ,,rokonaik" távolról sem ugyan az. Talán döntsd el, elõbb te most melyiket akarod mondani.

Mert rokonaik vagyunk? Igen.

Õk az õseink? Nem, erre nincs bizonyíték, ez spekuláció, ez ostobaság.
nincstelenek 2009 máj. 30. - 18:47:03
(44/412)
Kedves Dantes!

Kérlek gondolkozz mielõtt leírsz valamit és nem utolsósorban olvass!! Nem ártana utánanézni a nemzetközi, saját témakörében vezetõ lapban megjelent (magára igencsak ad és sületlenséget nem közöl mint mondjuk egy bulvárlap, vagy napilap), már utalt írásnak. Ott fekete-fehér bizonyíték van rokonságunkat illetõen. A nomád népek rokonságát illetõen pedig sületlenségeket hablatyolsz. Pontozhatsz a végtelenségig, a tények, biológia, genetika, régészeti leletek ezrei bizonyítják, nem lehet igazad. Sajnálom.
HunFan 2009 máj. 30. - 18:31:36
(43/412)
Egyetértek kedves nincstelenek.
Ráadásul ma már bizonyítottnak látszik több tudományág összefogásával (nyelvészet, régészet, genetika, antropológia stb...), hogy a magyarok (hunok) a Kárpát-medencében õshonos nép. Mi az, hogy honfoglalás? Hetedik honvisszafoglalás. Így már helyes.
És valóban a hun birodalom nagyon nagy volt.

Az is érdekes ugye, hogy a római birodalom keleti terjeszkedése miért állt meg a Duna vonalánál? Tán csak nem azért, mert a hun birodalom ellenállásába ütközött?

Szóval érdekes dolog ám a történelem.
Dantes 2009 máj. 30. - 18:30:29
(42/412)
A hun származást nem lehet bizonyítani. PONT. Tudod miért? mert egyetlen élõ hun sincs már hosszú-hosszú évszázadok óta.

Persze a rokonság az egyértelmû. Minden lovas-nomád nép, rokona a többi lovas-nomád népnek, valaha közös volt az õs, mikor még nem váltak szét ezek a népek, és valahol együtt éltek Ázsiában. Igen, ez igaz.

De leszármazottak? Ez téves. Mert ez azt jelenteni a hunok az õseink, belõlük alakultunk ki. Ez pedig nem így van. Õk is abból lettek mint mi, és mi is...az õs-nép ahonnan a hunok és ahonnan jóval késõbb a magyarok is származhatnak az valószínûleg közös.

Az is igaz viszont, a finn-ugor rokonságra sincs túl sok bizonyíték a nyelvi bizonyítékokon kívül, na és persze a Habsburg-ház is sokat ferdített a dolgokon, ez is igaz.

DE!
A történelmet mint minden más tudományt tények alapján szemlélünk, és nem az alapján hogy merrõl fúj a politikai szél, vagy ki mennyire érzi magát magyarnak. Itt csak a tényeknek van helye.

A tény pedig az, nem vagyunk hunok leszármazottai. Távoli rokonaik? Az igen, az valószínû.

Minden egyéb, ezenkívül csak alaptalan spekuláció
9/10
macika0324 2009 máj. 30. - 18:26:18 9/10
(41/412)
Számos kutatás meg azt állítja, hogy semmi bizonyíték nincs erre az elméletre. Lehet, hogy volt hozzájuk köze az õsmagyarságnak, de talán csak részben. 100%-ig nem lehet kijelenteni semelyiket sem.
nincstelenek 2009 máj. 30. - 18:16:30
(40/412)
A magyarok a hunok leszármazottai. Ezt már számos kutatás, régészeti tény bizonyítja. Mindenkinek ajánlok egy tavaly kiadott könyvet, címe "Magyarságtudományi tanulmányok".

A középiskolában tanultakat el lehet felejteni. Az a Habsburgok kitalációja. Sajnos azóta ebbõl sokan éltek, élnek. Számos ember nagy karriert futott be tanulmányokat, életmûvet építve erre a hamisítványa. Ilyen Glatz Ferenc Úr is, pl. aki az MTA elnöke volt.

Ne gondolja senki, hogy most ezek az emberek egyszer csak azt mondják, hogy tévedtünk, félreállunk. Mindazt amit mondtunk, írtunk, hazugságra épül. A pályázati pénzek, fizetésünk amit kaptunk hazugság, kitaláció kutatására lett költve. Felejtsétek el az egészet! Vagy el tudjátok képzelni?

Érdemes tisztába lenni a történelmünkkel. Nem kis nép voltunk, ahogy azt sokan sugallják, hanem igen is nagy nép. Ezt külföldön, mérvadó helyeken ha nem is hangoztatják feltétlenül, de látják. A hunok valaha a világ legnagyobb hatalma volt.

Az egészet genetikai tanulmányok is bizonyítják. A legközelebbi rokonaink egy Kazahsztánban élõ kis nemzetség. Nevük Madjar. De rokonaink az ujgurok is.

Angolul tudó kételkedõknek tudományos folyóiratban megjelent közlemény elérhetõsége: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19170200?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DefaultReportPanel.Pubmed_RVDocSum

Angolul nem értõknek ajánlom a következõ honlapot

www.kurultaj.hu honlapot.
9/10
akác41 2009 máj. 30. - 17:53:36 9/10
(39/412)
Köszönöm a segitséget. A Google-ban találtam kiindulási forrásokat illetve információt. Már a rövid értékelések is nagyon érdekesnek bizonyulnak.
ToLa 2009 máj. 30. - 17:20:57
(38/412)
Kezdetnek megteszi ez:
Õstörténetünk kérdései : a nyelvészeti dilettantizmus kritikája / Rédei Károly
9/10
akác41 2009 máj. 30. - 16:15:55 9/10
(37/412)
Azt a következtetést tudtam levonni, hogy a tudomány mai többségi álláspontja szerint genetikailag legtávolabb állunk a finnugor népcsaládtól, ezért a vérrokonság kizárt. Nyelvészeti szempontból is csak téves feltételezések alapján terjedt el a magyar és finnugor nyelv közötti azonos eredet. Vannak olyan álláspontok, melyek ennek ellenkezõjét próbálják bizonyitani, hiszen az elméletek feltételezéseken alapulnak. Azért Jókai megállapitása nagyon tetszik amely szerint a népcsaládot még elfogadja, de kimondja" a magyar és finnugor nyelvek között azonos eredet nincs és nem is volt soha" Felkeltette az érdeklõdésemet eredetünk léte és figyelni fogom a legujabb publikációkat is.
Ugek 2009 máj. 30. - 15:24:05
(36/412)
Kedves Hétszûnyû Kapanyányi Monyók! (Valamint Mások!)
Örülök neki, hogy -akaratomon kívül- sikerült felpiszkálni az érdeklõdést! Úgy érzem, ezért vannak eme oldalak! Megosztani a tudást, értéket, ismeretet közvetíteni! Tanítani és tanulni! Nem szégyen, sõt ez hiányzik sajnos mai sivár, érdektelen, ismerethiányos, primitívvé silányult hétköznapjainkból! Lehet, hogy túl keményen fogalmaztam, de remélem -mint Benneteket is megérintett valami-, talán nincs minden veszve! Esetleg patetikusnak gondoltok, ám úgy érzem, nem hátrány, ha törõdünk egymással, segítünk, bátorítunk, megosztjuk a társainkkal az értékeket. Befejeztem ömlengéseimet! MÉGEGYSZER BOCSÁNAT!
Ugek 2009 máj. 30. - 15:01:55
(35/412)
Neked is! Béke Veled! No meg Pussz!
7szünyü 2009 máj. 30. - 14:47:28
(34/412)
Csak egy aprócska filozófiai észrevétel: egyértelmû és cáfolhatatlan bizonyítás (jelenlegi tudásunk szerint) nem lehetséges (vö. Herr Kurt Gödel nemteljességi tételei). Mind a finnugor, mind a szumír-magyar és az összes többi nyelvelmélet *feltételezéseken* alapul, és egyik sem fogadható el tényként.
Jómagam ugyan elég régen voltam középiskolás, ám ha jól emlékszem, nekem úgy tanították, hogy a magyar nylevrokonságra többféle elmélet létezik (többek közt a sumér-magyar), melyek közül (akkori) tudományos szempontpól a finnugor a legvalószínûbb. Ez az én olvasatomban nem jelenti sem a finnugor elmélet abszlút voltát, sem más elméletek tiltását (?!?!). (Megengedem, hogy más olvasatok más következtetéseket/gondolatokat/érzéseket eredményezhetnek. :)

Mielõtt bárki bõszen vitába fogna, véleményemmel kapcsolatos mindennemû ellenkezést csak Gödel úr teljességi tételeinek cáfolatával együtt áll módomban elfogadni.

A filmrõl: alapjában semmi különös bajom nincs vele, egy "szabvány" kosztümös történelmi (jellegû) romantikus kalandfilm (kardos-romantikus :), és nem dokumentum/ismeretterjesztõ film. Valóságtartalma feltételezhetõen nem üt el jelentõs mértékben a többi hasonló opusztól (vagyis nem sok vagyon neki :).
offtopic
Dantes 2009 máj. 30. - 14:36:58
(33/412)
Bármibõl bármit le lehet vezetni. De mégis, hogy lehetséges a sumér magyar nyelvrokonság? Hiszen a magyarok, egy nomád-lovas nép.

Sumérok: letelepedett, városias nép. Teljesen más a kettõ. Térben, idõben, kultúrában, szokásokban, mindenben eltérõ a két nép. Akkor hogyan lenne lehetséges a rokonság?

Egyébként, még mielõtt kiderülne hogy sumérok vagyok, az nem logikusabb magyarázat, hogy a sumér nyelv sok más nyelvre hatott, és ezek a nyelvek hatottak a magyarra is többek között?

Mellesleg nyelvtanilag a japánokra is hasonlítunk...

A lényeg, a sumérok nem lehetnek rokonai a magyar népnek, mivel a tér és az idõ elválasztja õket. Ez TÉNY.