7szünyü 2009 máj. 30. - 14:29:13
(32/412)
Nem igazán erre gondoltam, de akár igazad is lehet. :)
Ragnarr 2009 máj. 30. - 14:10:26
(31/412)
Ajánlom figyelmetekbe Badinyi Jós Ferenc professzor úr kiváló könyveit, melyekben egyértelmûen, és cáfolhatatlanul levezeti a sumér-magyar nyelvrokonság tényét.Úgy tudom ezt be is bizonyította egy "neves" tudóstársaság elõtt, de persze ez nem kapott akkora visszhangot mint a kib*szott gyõzike show. Magyarán amit az iskolákban tanítanak oly bõszen nyelvtan és irodalom órákon egy nagy félrevezetés.És az egészben a legszomorúbb hogy jópár (köztük az én volt irodalomtanárom is) tanár nem azért tanít ilyen ostobaságokat mert ez a meggyõzõdésük hanem azért mert meg van nekik tiltva (!) hogy másként tanítsák.Ha annak idején érettségin bevágom a bizottságnak hogy a finnugor párhuzam tulajdonképpen nem is létezik tuti megbuktattak volna:) Szerencsére azért ma már egyre több olyan emberrel találkozok aki tudatában van a gyökereinek. De sokan még mindig a sötétben tapogatóznak....
9/10
offtopic
akác41 2009 máj. 30. - 13:44:45 9/10
(29/412)
Igen, olvasom sokat citálod irodalomtörténetünk és az ujságirás nagyjait, tudomásul vettem, hogy más szférákban mozogsz, de nem jelentkeztem vitapartnerednek .Amit irtam az is csak reflexió volt a véleményeményedre. Elismerem egy kis irónia volt benne, de ezt váltotta ki belõlem és nem fogtam vissza magam. Azért szép napot!
offtopic
norton15 2009 máj. 30. - 13:42:25
(28/412)
Cáfolni asszem már cáfolták valamivel, de nem ugrik be, bizonyítani sem lehet. Ezzel nagy gond nincs, csak úgy tanítják, mintha konkrét lenne az, hogy mi finnugorok vagyunk.
kisbogáncs 2009 máj. 30. - 13:31:24
(27/412)
ha már a finnugor nyelvrokonságnál tartunk, ezt máig sem cáfolni,sem bizonyítani nem tudták.. de egyébként személyesen én spec nem hiszem,h ne lenne alapja..
8/10
kenee 2009 máj. 30. - 13:23:45 8/10
(26/412)
az már igaz, hogy koránt sem így történtek az események, mint ahogy a filmben van... Többek között Attila erõsebb, bölcsebb király volt annál, minthogy egy nõ végezzen vele... és mint ahogy az elején láthatjuk a filmben, nem volt olyan kegyetlen sem...á ez egy sima mese, aminek tulajdonképpen köze nincs a valósághoz... :) Attila a hunok, magyarok királya... A finnugor nyelvrokonságot el lehet felejteni... Erre a finneknél már rájöttek és kijavították a tankönyveiket, nálunk ez sajnos nem következett be...
Na de mindegy, a film egyébként önmagában jó, nekem nagyon tetszett annak ellenére, hogy nem a valós történetet adja vissza:)
Ugek 2009 máj. 30. - 13:17:24
(25/412)
Sajnálom, ha esetleg félre értettél! Ám reflexiódból nem tartom valószínûnek, hogy ráéreztél, mit szerettem volna kifejezni. Kellemetlen számomra az Általad degradáló megnyilvánulás! Mint a régi latinok is mondták az ízlésrõl nem lehet vitatkozni! Lehet, hogy én is megnézem a filmet, de fenntartásokkal! Egyébiránt talán ne feszegessük sem a történelem, sem az egységes kultúra határait, mivel nem vagy partner -hozzászólásod alapján-. Valamint: értelmes ember nem vagdalkozik mondvacsinált-számára primitívnek ítélt- ürügyekkel, ha nem ismeri úgymond vitapartnere tudását és beállítottságát! Summa summárum: hozzászólásod minõsített! Mint a magyar újságírás egyik modernkori atyja (Pethõ) mondta: "A hír szent, a vélemény szabad!".
kisbogáncs 2009 máj. 30. - 13:12:09
(24/412)
;-) egyetértek.. tipikus, hogy egybõl lehúzunk mindent, még a másik kedvét is, ha lehet. szvsz van ennél sokkal rosszabb is..
9/10
akác41 2009 máj. 30. - 12:47:46 9/10
(23/412)
Nem kötelezõ ilyen filmeket megnézni, fõleg drága kóla, popcorn, meg sör mellett, hiszen annyi ragyogó horror, sci-fi meg akció film van, amelyek látványától már sokat lehet tanulni. A tv-t is ki lehet kapcsolni, vagy be sem kell ilyenekre-legfeljebb a Roland Garrosra Szávay miatt-.Persze én már láttam az Attila c. filmet, nem kerestem a pontos történelmi hûséget-azt hozzáolvastam-. Nekem tetszett, amihez hozzájárult az is, hogy Gerard Butler az egyik kedvenc szinészem.
Ugek 2009 máj. 30. - 12:07:38
(22/412)
Így vagyon! A kis bugyuta, jószándékú, primitív amerikánusok ismét készítettek egy -a történelemhez semmi köze- zûrzavaros tablót. Lásd: Trója, Nagy Sándor (pedig az angolban is a helyes: Alexander the Great, persze nálunk Nagy Sándor, nem Sándor a Nagy sic.). Nem baj, lehet nézni, bambulni, idõt kitölteni. "Pocak Kólával", Popcornnal, Heinekennel (de szeretem!). Ámulni, népet butítani, arra jó!
7szünyü 2009 máj. 30. - 06:04:05
(21/412)
Attila apszolut leghitelesebb ábrázolattyát pedig itt érdemes megtekinteni:
http://www.youtube.com/watch?v=X-x6FBuF4JM
XDDD
Rika 2009 máj. 29. - 21:47:36
(20/412)
Jajj már alapból rosszul álltok hozzá. Senki nem akart hiteles történelmi filmet. Csak Gerald Butlernek kellett egy megfelõ karakter, hogy megmutathassa azt a szexis kisugárzását:D
Juhhhúúú, az egyetlen jó pontja a filmnek!!
Dantes 2009 máj. 29. - 21:10:32
(19/412)
Ilyen ostobaságot...még hogy nem tudjuk mi történt...már hogyne tudnánk!
A régészek, történészek ezzel foglalkoznak. Attila létezett, létezõ uralkodó volt, a hun birodalom vezére. Ezt tudjuk, ebben semmi legenda sincs.

Amúgy a film a már a képek alapján rossz. Egy szakállas, európai pasas Attila, ha jól láttam. Nos ez hibás, egy nomád-lovas nép nem így nézett ki, hanem mint inkább a mongolok.

De hát honnan vegyenek ügye a filmesek egy rakás mongolt? Meg ki lenne rá kíváncsi? Egy európai Attilával tud csak azonosulni az átlag film nézõ
9/10
akác41 2009 máj. 29. - 19:33:26 9/10
(18/412)
Szerencsére azt mindenki maga dönti el, hogy mirõl érdemes vitafórumot nyitni és többségében nem azért, hogy lehetõsége legyen "hõbörögni". Azt máshol szokás. A filmrõl saját vélemény, érzés, benyomás alapján lehet nyilatkozni mindenféle elõzetes instrukciók nélkül. Egyébként az Attilát játszó Gerard Butler ismerõs a 300-ból, Operaház Fantomjából,P.S.ILove You, Spiler-bõl, de nekem a többi szinész sem ismeretlen. Szerintem egy estét megér a fim , kalappal, vagy nélküle.
offtopic
norton15 2009 máj. 29. - 19:05:08
(17/412)
Ja, akkor pl Napóleon is csak legenda, a százéves háború pedig helyi mûbalhé volt? Képzeld el, 200 év múlva rólad is azt állítanák, hogy nem is voltál, mert nincs rá bizonyíték.
sad76 2009 máj. 29. - 19:01:44
(16/412)
a régészek csak Lyukas biliket találnak és törött köcsögöket!!!na ebbõl fejtsél történelmet.valaki valamit leírt több száz éve az nem azt jelenti ,hogy úgy is volt.akkoriban még csak szájról szájra mentek a hírek.lásd a bolhából elefánt tipikus esete.
offtopic
norton15 2009 máj. 29. - 18:36:10
(15/412)
Már most miért ne tudnánk, mi történt 4-500 éve? Jó, azt nem, hogy Józsi bá percre pontosan mikor szántotta fel a környéket Aba Amádé kiskirály földjén... De épp ezért szép a történelem, mert mindig találhatsz benne valami újat. Ilyenkor irigylem a régészeket.
sad76 2009 máj. 29. - 18:31:58
(14/412)
Conan, a barbár 2. - A pusztító (am. fant. k na igen ez film!!!ez nem szól semmirõl! mégis nézhetõbb mint ami elõtte van.sõt! még szórakoztató is mert nem próbál semmiféle történelmi köpönyegbe bújni!amúgy is milyen alapon akar bárki is történelmi filmet csinálni4MIKOR MÉG AZT SE TUDJUK mi történt 4-500 éve nem hogy 2000.amúgy is a történelmet folyamatosan hamisítják!mindíg az aktuális "hatalom" érdekei szerint.
offtopic
norton15 2009 máj. 29. - 18:29:49
(13/412)
Nem Attila okozta közvetlenül a bukást, mert akkor egy sor népet felsorolhatnánk, a gótokat, vandálokat, mindenféle olyan népeket, amelyeket a rómaiak barbárnak minõsítettek. Nagy mértékben a római erkölcsök elkorcsosulása okozta a végsõ halált.