offtopic
blacknet 2015 márc. 14. - 14:41:53
(352/412)
Hormonzavaros aranyszarvast kerget a turulvérû magyar, közben elfelejt szétnézni maga körül, milyen korcs, szar nép ez valójában. Hagyjuk már ezt az ócska, múltba révedõ pátoszt, inkább azon gondolkozzunk, hogy vakarjuk ki magunkat a nyakig érõ koszból.
offtopic
drProktor 2015 márc. 14. - 14:40:49
(351/412)
Én egy részt nem vagyok doktor(talán nem kell magyarázni, mi a "nick")
Másrészt nem vagyok történész.
Csak orbitálisan rühellem az összeesküvéselméleteket.
A Kriegsarchivum szó használata megszeppentõ minden bizonnyal,
de nem bír bizonyító erõvel.
offtopic
drProktor 2015 márc. 14. - 14:32:58
(350/412)
Kedves László Barta!
Sztem nagyon is egyértelmû, hogy valaki egy kerítésen kívül vagy belül áll.
Valóban minden állítás igazságát lehetne egy 0 százalékos
és egy 100 százalékos érték között változónak tekinteni.
De mondja meg õszintén, minek?
A világ dolgai azért a kifejezetten valószínûségi változókat leszámítva,
ilyen skálán vagy 0 vagy 100 értéket vesznek föl(v.ö. igen, nem).
Tehát, ugyan miért?
Ha csak nem azért, hogy egy ilyen taktika választása mellett
neki bátorodjunk a legkülönbözõbb sült hülyeségeket hirdetni?
Valóban ezt én nem tartom túl pozitív dolognak,
sztem az ember azzal a fölkiáltással jött le a fáról, hogy „Logikám van, ujjé!
(de az is lehet, hogy amikor a teremtõ megteremtette,
ez volt az elsõ érdemleges megnyilvánulása)

Az, hogy valaki a kerítésen kívül vagy belül áll,
az persze egyértelmû, de értem én, hogy itt direkt nekem címezve,
az Isten állatkertjének kerítésérõl van szó (igen elegáns és finom szellemességgel).
Hát, azért én eléggé valószínûsítem a kérdés egyértelmû megválaszolhatóságát.
offtopic
oktondi pocok 2015 márc. 14. - 13:41:42
(349/412)
„A Habsburg befolyásra, amit, kedves pocok, voltál szíves fölemlegetni, eleddig semmi féle bizonyíték nincs.” Nos, állítólag egy kancellária leiratban (Kriegsarchivum) foglaltak szerint van erre bizonyíték, de szerintem fölöslegesen tépem a számat, mert doktor úr úgy van ezzel, mint a viccbéli bácsika, aki nézi az állatkertben a zsiráfot. Már egy órája bámulja, csóválja a fejét, majd megszólal: Márpedig ilyen állat nincs!
offtopic
drProktor 2015 márc. 14. - 13:03:50
(348/412)
Kedves Oktondi pocok!
A fejhez kapni néha igen célirányos foglalatosság, akár „tiztelettel”, akár „tisztelettel”.
Látom,(ha tetszik, belátom), hogy a szövegemben így írtam: „tiztelettel”
Mindenesetre jellemzõ a szóban forgó mentalitásra, amint tûvé teszik a szöveget,
hogy nyálcsorgató impertinenciával beleköthessenek valami ennyire jelentõs hibába.

Egyébként egy szóval sem céloztam arra, hogy Hunfalvy ne lett volna német származású.
Azokra, akikkel szemben véleményemet hangoztattam, nagyon is jellemzõ,
hogy ezt hibájának róják föl.
Én még azt is el tudom képzelni, egyéb hibái is lehettek.
És? Mit változtat ez a tudományos igazságán?
Képzeljék el,(kevésbé)tisztelt jobbikos hozzászólók, ha még az is elõfordulhatna,
hogy nem is csak, hogy „sváb” (gondolom, szász), de lehetne zsidó is,
sõt, mit szólnának, ha cigány etnikumú lenne.
S úgy lenne igaza! Horribile dictu!!
Sõt: schrecklich! (hogy kicsit Hunsdorfer-es legyek!)

A Habsburg befolyásra, amit, kedves pocok, voltál szíves fölemlegetni,
eleddig semmi féle bizonyíték nincs. Az csak egy olyan hipotézis,
amelyet éppen itt és most taglalt módon kétes figurák erõltetnek,
ezzel furt valószínûtlenítve a hipotézis helyességét
oktondi pocok 2015 márc. 14. - 11:45:19 Előzmény drProktor
(347/412)
Tisztelt Doktor Úr! Köszönjük az intelligens és kulturált stílusú, tudományosan megalapozott korrekt tájékoztatást, de volna némi megjegyezni való apróság: „…nagy tudálékosan Hunfalvy nevét, amelyet õ Hunsdorfernek, vagy minek írt át…” A jobbikos vitapartner (az elõítélettel ellentétben) nem biztos, hogy tájékozatlan, ugyanis Hunfalvy Pál cipszer származású volt (eredeti neve Paul Hunsdorfer), vagyis a neve nem holmi jobbikos átírás, és nem gúnyolódás (cipszerezés?). Az meg más kérdés, hogy Hunsdorfer urat vajon a magyar nyelv objektív tudományos vizsgálata vezette-e kutatásaiban, vagy inkább csak a Habsburg császári érdekeknek kívánt megfelelni (miszerint a rebellis magyaroknak olyan történelmet kell kitalálni, amire azok nem lehetnek büszkék). Nem magyarként (kívülállóként) ez vélhetõen nem esett nehezére, magyar gyûlölõként pedig kifejezetten örömét lelhette benne. Maga mellé vette a szintén német származású Budenz Józsefet (németesen Joseph), akinek feladata volt, hogy találja meg (azaz találja meg, ha van, ha nincs) a „rekonstruált õsszavak” segítségével a finn kapcsolatot. Elméletei néha mégis érdekes kanyarokat vettek, pl. érdekességként csak annyit, hogy Hunsdorfer „Magyarország etnográfiája” címû mûvében többek között azt is bizonygatja, hogy a hunok finnugorok voltak. Ezen logika alapján akkor mégis rokon nép a hun és a magyar. Jó mi? Ja, és nem gyõzök a fejemhez kapkodni nagy „tiztelettel”.
Atis88 2015 márc. 13. - 19:42:11
(346/412)
Mitõl is lenne igaz történet? Mert a bibliában azt írták? Ugyan már. Az a könyv egy nagyon régi scifi.
zsuzsica 2015 márc. 13. - 19:40:08 Előzmény Suziy
(345/412)
Csak magadban ,jó?
offtopic
László Barta 2015 márc. 13. - 18:35:27 Előzmény drProktor
(344/412)
Tisztelt DrProktor!

Ön mindentudónak tûnik. Nem lehetne elsajátítani azt a mentalitást, ami szerint a fekete és a fehér között vannak más árnyalatok is? Nem lehetne számon tartani dolgokat úgy mint a)nem valószínû, b)valószínû, c)nincs rá túl sok esély, de nem teljesen kizárt, d)esélyes, de nem teljesen biztos? Ön ugyanolyan veszélyes a vakhitû mentalitásával az ellenpóluson, mint aki kétkedés nélkül elhiszi a magyarságról ön által felsorolt állításokat, csak mert szeretne büszke lenni a magyarságára, vagy talán az ego-ját elégíti ki. Valóban nagy az Isten állatkertje. Érdemes lenne körülnézni néha, hogy kívül állok-e a kerítésen, vagy belül. Nem is olyan egyértelmû, ugye?
Tibag05 2015 márc. 13. - 16:41:29 Előzmény Suziy
(343/412)
na Te jól el vagy varázsolva
10/10
Suziy 2014 aug. 03. - 16:13:06 10/10
(342/412)
Feszegetni a határokat (csak az ösztöneinkre hallgatni) barbár cselekedet,
mondhatni ön-öngyilkosság
Isteni harcban meghalni vagy túlélni (mint Jézus) az igaz nemes tett. (minden létezõ összességét, összességéért.)

Krisztus hívei, bízzatok az igaz Istenben, és nyissátok ki szíveteket azoknak, akik ezt kérik.
drProktor 2014 jan. 02. - 17:30:35
(341/412)
A minap a következõ véleményt merészeltem közzé tenni:

Látom, vannak itt akik, szerint az emberiség nem fejlõdött, hanem visszafejlõdött pl.
az ilyeneket pucéran kiraknám egy erdõbe(tán még nem is trópusi dzsungelba,
mutassák be hogyan tudnak „ a természet lágy ölén” ellenni,
minden féle civilizatorikus „rontás” nélkül.
a fõbaj nem is az, hogy hülyék, Simicska óta tudjuk, hogy mindenkinek alkotmányos joga,
hogy hülye legyen, de még ráadásul terjesztik a mételyt, mint a ragályt.
Kis változtatással ugyanez áll azokra is, akik cáfolják a magyar nép és nyelv finn-ugor eredetét,
akik azt a Habsburgokra kívánják lõcsölni pl.

Hölgyeim és uraim szomorú(esetleg), de az az igazság, hogy Attila nem volt magyar,
Jézus nem volt sem õsmagyar, sem parthus, sem sumér herceg, nem vagyunk a japánok rokonai, nincs a Pilisben a világnak semmilyen csakrája stb.
Az viszont zicher, hogy orbitálisan hatalmas az isten állatkertje.

Egy darabig még olvasható volt itt mindez.
Most látom, törölték, nem tudom, mi lehetett a gond,
esetleg, hogy szerintem az emberiség igenis fejlõdik, s nem visszafejlõdik?
Vagy az õsmagyarok eredetérõl,
esetleg Jézus családfájáról lett kötelezõ a Jobbik fantazmagóriáit trombitálni?

Aztán ugyanis jött egy jobbikos aktivista és belémkötött.
Derék, hogy õt is törölték.
Fölkészültségére és mentalitására ugyanis jellemzõ,
hogy emlegette nagy tudálékosan Hunfalvy nevét, amelyet õ Hunsdorfernek,
vagy minek írt át, ezzel nyilvánvalóan gúnyolni akarta a
magyar nyelv tudományos vizsgálatát megindító tudóst,
ebben a speciális esetben a németnyelvû átírással bevett szokásukkal ellentétben,
nem zsidózni, hanem svábozni akart nyilvánvalóan.
Végsõ soron „habsburg”-ozni, ahogy írtam is: nagy az isten állatkertje.
Hiszen aki egy ilyen szaktudományos jellegû vitában véleményt nyilvánítani merészkedik,
hát legalább annyi kultúráról tegyen tanúságot, hogy az ilyen kiszólásokat mellõzi.
A hogy Bernard Show mondotta, nem kell ahhoz tyúknak lenni, hogy valaki megkritizálja a rántottát,
ugyanúgy nem kell ahhoz magyar nemzetiségûnek lenni,
hogy valaki érvényes és igaz megállapításokat tegyen a nyelvészet terén a magyar nyelv eredetérõl. Sõt!

Sõt, úgy látszik, kifejezetten ártalmas a tárgyilagosságra nézve,
ha túlfejlett nemzeti egójú nethuszárok próbálják terjeszteni a tudománytalan fantazmagóriáikat,
hadd röhögjön a magyarokon a mûvelt világ minél nagyobb része.
Kapjunk már a fejünkhöz, nagy tiztelettel kérem!
9/10
-greghouse- 2013 okt. 13. - 19:24:26 9/10
(340/412)
Ez egy játékfilm. Nem ismeretterjesztõ. És nem a History Channel készítette.
2/10
UserX 2013 okt. 13. - 17:54:49 2/10
(339/412)
Nagyon eltértek a valóságtól. Azt mutatták be amit a néptömegek látni akartak és nem a valóságot.
1/10
marxengelszleninsz 2013 okt. 13. - 16:25:59 1/10
(338/412)
Nézhetetlen tömény giccs..
Margióca 2013 okt. 13. - 14:03:54
(337/412)
A Tarih-i Üngürüsz krónika szerint Attila gyõzelmet aratott a catalaunumi csatában, amit az is megerõsít, hogy a következõ évben a rómaiak a legkisebb ellenállást sem tanúsították Attilával szemben, mikor bevonult Itáliába.
http://patacsipilvax.hu/2011/06/20/attila-az-isten-ostora-es-catalaunumi-csata/
omjazmin 2013 okt. 12. - 18:58:54 Előzmény Krenal
(336/412)
Tudatos történelem hamisítás, agymosás, külföldiek csinálják a mi történelmünket
1/10
Krenal 2013 okt. 05. - 14:37:34 1/10
(335/412)
Aki ezt a filmet csinálta vagy nagyon megbukott minden évben történelembõl vagy piszokul ért a történelemhamisításhoz. A Párthus Birodalom ekkor már nem is létezett! Attila korában Szászánida (Új) Perzsa Birodalom volt és Szkíta királyság sem volt hiszen szkíták=párthusok=hunok=avarok=magyarok. Attila meg nem volt nõcsábász tömeggyilkos és kíváncsi vagyok mennyi "bûvésztrükkel" fog elõállni Hollíwoodo és az amcsi média mert ez már elég unalmas. Miért nem lehet végre egy igaz, tiszta filmet készíteni. Olyan nagy kérés ez? Egyértelmû, hogy teljesíthetetlen szívesség.
9/10
Fenrirson 2012 dec. 10. - 14:18:19 9/10
(334/412)
A film egyébként jó,a történelmi filmeket mindig is szerettem.
9/10
Fenrirson 2012 dec. 10. - 14:17:20 9/10
(333/412)
A nagykirály haláláról számtalan történet szól:
-Van aki szerint,mint említetted,orrvérzés okozta a halálát
-Egyesek szerint megmérgezték
-Mások azt állítják,hogy Aetius által felbérelt testõr végzett vele