9/10
Fenrirson 2012 dec. 10. - 14:12:51 9/10
(332/412)
Hogy pontosak legyünk,az a catalaunumi csata volt,a késõ ókor legnagyobb,és talán legvéresebb csatája;nagyban hozzájárult Európa késõbbi sorsához.A korabeli történetírók szerint százhetvenötezren haltak meg római és hun részrõl,a tizenötezer frank és gepida kivételével,akik a csata elõtti északán küzdöttek egymás ellen,kölcsönösen sebet ejtve magukon.(a frankok a rómaiak,a gepidák a hunok oldalán).A hunok serege valamivel kisebb volt a rómaiakénál,mivel jelentõs csapatokat kellett hátrahagyniuk az elfoglalt római városokban.
Attila hibáiról pedig annyit,hogy egyrészt ekkor nem a hunok megszokott haditaktikáját alkalmazta,valamint a lovakat nem a szélekre helyezte,hanem középre.
tombenko 2012 okt. 27. - 21:34:35
(331/412)
Vigyázz, mindjárt jönnek a "hozzáértõk", és kioktatnak... Amúgy a korabeli életvitelt ismerve reális.
A taktikát vizsgálva kérdés, hogy miért követhette el a bakit.
offtopic
tombenko 2012 jún. 05. - 21:22:23
(330/412)
Ez van.
offtopic
sofi 72 2012 jún. 04. - 21:50:53 Előzmény tombenko
(329/412)
Az azt hiszem nem az én problémám, hanem a tiéd.
offtopic
tombenko 2012 jún. 04. - 14:02:31 Előzmény sofi 72
(328/412)
Nem, nem tudom.
offtopic
sofi 72 2012 jún. 03. - 08:31:16 Előzmény tombenko
(327/412)
Szerintem te pontosan tudod, mire gondolok. Ne forgasd ki a szavaimat kérlek.

Ebbõl is látszik, hogy nem vagy megfelelõen érett egy rendes, értelmes vitához, csak "lövöldözéshez" és ez engem fáraszt és nem kevésbé untat.

Tényleg hagyjuk.
offtopic
tombenko 2012 jún. 02. - 22:53:53 Előzmény sofi 72
(326/412)
Érdekes, azt vártad, hogy provokállak? wmiki nem rokonod?
offtopic
sofi 72 2012 jún. 01. - 22:01:27
(325/412)
Talán ez volt a leggyerekesebb provokáció, amit valaha fórumon kaptam.

De kapufa...
offtopic
tombenko 2012 jún. 01. - 21:19:02
(324/412)
Hát, ha a valóság tényleg ennyire kényelmetlen neked, akkor valóban nincs értelme folytatni...
offtopic
sofi 72 2012 jún. 01. - 15:39:40 Előzmény tombenko
(323/412)
Nem látom nagyon értelmét folytatni a régi vitát. Te/ti megygõzhetetlenek vagytok.
Persze én úgyszintén. :)
Nincs kedvem újra ott folytatni, ahol annak idején abba maradt a Finnugor topicban, mivel szemernyi hajlamot sem vélek felfedezni nálad a való elfogadásához.
offtopic
tombenko 2012 jún. 01. - 12:38:13
(322/412)
Mert ezek egymásnak többé-kevésbé ellentmondó nyelvrokonítások. Kíváncsi vagyok, melyik szerinted a helyes.
A kérdésemre.
offtopic
sofi 72 2012 jún. 01. - 06:32:55
(321/412)
Miért is kellene választanom?
Mire kapnál választ abból, ha mondjuk egyet kiválasztanék?
offtopic
tombenko 2012 máj. 31. - 18:07:52 Előzmény sofi 72
(320/412)
Azért hadd kérdezzem meg, szerinted akkor melyik a helyes:
a; magyar-manysi
b; magyar-sumer
c; magyar-japán
d; magyar-török
e; magyar-germán
f; magyar-párszi
g; magyar-anaszázi
h; magyar-hun
i; magyar-kínai
j; magyar-baskír
k; magyar-tibeti
l; magyar-tatár
m; magyar-azték?
És miért pont az, és a többit miért utasítod el?
offtopic
sofi 72 2012 máj. 30. - 21:34:15 Előzmény tombenko
(319/412)
Persze. Ezt mondod te, én meg mást mondok. De nem lesz kettõ belõle. Jó, hogy eszembe juttattad a régi hozzáállást.:) Komolyan mondom ez már nosztalgiának számít. De különösebben nem érdekel, hogy neked, vagy akárkinek mi is a véleménye. Viszont muszáj egyet régrõl idéznem. "Ha nem tudod a te verziódat alátámasztani HITELES dokumentációval", ne zavard össze a közt a kijelentéseiddel. Szerintem nem helyes. Ugyanis pont a Finnugorizmust éltetõk vannak abban a helyzetben, hogy bizonyítaniuk kéne ezt az orbitális, mesterségesen kreált baromságot.

Gondolom, nem értesz egyet. Nem baj! Ne is. Azok után, hogy ennyi dokumentáció neked elégtelen volt a tények felismeréséhez/elfogadásához, ne is strapáld magad. Kellenek az ilyen emberek is a társadalomban. Tudod....színesíteni a spalettát.

Hajrá! :)
tombenko 2012 máj. 29. - 21:28:54 Előzmény sofi 72
(318/412)
Nos, a felsorakoztatott "bizonyítékok" fele mezei vágyvezérelt gondolkodás, a maradék változatosan összeesküvéselmélet illetve a minden más esetben mûködõ nyelvészeti módszerek teljes mellõzése. Már amelyik nem teljes ostobaság.
Kezdjük mondjuk azzal, hogy a magyar nyelv finnugor eredete nem ekvivalens a magyar nép finnugor eredetével, bárki bármit is mond. A nyelv eredetét számtalan oldalról alá lehet támasztani, bár nem én vagyok a leginkább autentikus személy ez esetben, de sajnos aki az lenne, az az ilyen szemellenzõs antinyelvészek számára kívül esik a látókörön.
offtopic
sofi 72 2012 máj. 28. - 13:31:16
(317/412)
Ez nagyon érdekes. :D

Utána kellett néznem, mikor indult is ez a vita itt a fórumon. Hát, közel másfél éve. Számtalan érvvel próbáltuk páran igazolni a Finnugor elmélet valótlanságát, igen komoly írásos és nem sokkal kevesebb szóbeli bizonyítékokat felsorakoztatva, híres történészek, nyelvészek publikációiból merítve. Sõt, még jegyzõkönyv idézetet is találtunk (ha jól emlékszem). Még akkor is, ha valaki nagyon szemellenzõs és minden áron szeret kitartani az általa helyesnek vélt téves igaza mellett, ez a mennyiségû korrekt bizonyíték (de azok segítségével elindulva számtalan másra is lelhetne a hitetlen) bõven elég lett volna arra, hogy pirinkodva elismerje, TÉVEDETT.
De te nem. És gondolom a többi megtévedt bárányka sem, aki igen hevesen tiltakozott a tények ellen. De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy ezek után komolyan kíváncsivá tettél, hogy a magadfajtának milyen bizonyítékra is lenne szüksége ahhoz, hogy végre beismerje, tévedett? Kinek a szájából kellene hallania az "igazat"? Konkrét névre/fórumra vagyok kíváncsi. Ki az az ember, vagy melyik az a fórum, ahol elhangozva a való, végre a magadfajták is elfogadnák a megváltozhatatlant?
Ha nem tudsz megnevezni senkit és semmit, onnantól fogva hiteltelenné válsz ezzel a "bizonyítékot akarok" mondatoddal. Ez mindaddig csak üres szócséplés, és okvetetlenkedés. Ezt neked is el kell ismerned. Engem egy dackorszakos gyermek viselkedésére emlékeztet, nem pedig egy értelmes intelligens felnõtt gondolkodásmódjára.
Vagy tévedek?
tombenko 2012 máj. 28. - 10:36:37
(316/412)
Hm. De. És továbbra is fenntartom: a magyar nyelv számára a legreálisabb a finnugor származás elmélete.
offtopic
sofi 72 2012 máj. 28. - 09:39:30 Előzmény tombenko
(315/412)
Ezek szerint te azóta sem olvastad el a "Finnugor kongresszus" topicjában felvonultatott számtalan bizonyíték forrását.

Félelmetes... :D
1/10
offtopic
Gabriella54 2012 ápr. 03. - 12:06:42 1/10 Előzmény greghouse
(314/412)
Ez semmi mást nem árul el, mint a történelem-oktatás hiányosságait. Képzeld el, ha pl. Napóleont hasonlítanánk akár Sztálinhoz, akár Hitlerhez - ezen még az angolok is megsértõdnének!
Persze az amerikai történelem-oktatáson nem csodálkozom, ahol lazán arról sincs alapjáraton fogalmuk, hogy Magyarország különálló állam és nem Franciaország egy tartománya, ott igazából nincs mit várni.
9/10
greghouse 2012 ápr. 02. - 10:09:04 9/10
(313/412)
Olyannyira, hogy õ játsza Attila elsõ, meghalt feleségét, és Ildikót is, és látszik a hasonlóság, de mégis más. Persze, tudom, computer grafika, kicsit lefogyasztotta, stb., de szerintem a szerepek közt is átlényegült.
Jó ez a film csak hát nem kimondottan a Nyugat kedvence.