Téma: Ausztrália

Mermaid. 2009 jan. 22. - 02:26:51
(151/331)
A világon kevés helyen beszélik a "londoni" angolt. Ezer akcentus van. A kis srác tökéletesen beszélte az Aussie-abo angolt. Nekem tetszett nagyon.
Itt nálunk például kiwi angol van. Bed helyett kiejtésben bid-et mondanak , left helyett kiejtésben lift, pen helyett kiejtésben pin stb....:))))
Az amerikai angol akcentus meg megint nagyon más tud lenni.

A kis srác nekem azért is tetszett különösképp mert nagyon szép volt és csodálatos hangja volt. :)
10/10
Gabriella54 2009 jan. 21. - 23:32:54 10/10 Előzmény Bak Ferencné
(150/331)
Nagyon tetszett - nem kell mindig világmegváltó gondolatokkal foglalkozni! Egyébként ennek a történetnek bármilyen véget találnak ki, mindegyik könnyfakasztó lett volna!
Egyébként is, mit jelent az, hogy giccs? A magyaron és a németen kívül nincs is olyan nyelv, amiben erre szó vagy kifejezés létezne egyáltalán!
A kissrác "tört" angolsága a végén azért volt idegesítõ, mert ha tényleg velük él, biztosan ragad rá annyi, hogy közel hibátlanul beszéljen - bár egy-két szófordulata kifejezetten tetszett :)
Mermaid. 2009 jan. 20. - 02:57:36
(149/331)
Végre egy értelmes gondolat....

Szerintem is jó film volt!
Szerintem a Titanicnál gusztustalanabb film ha már a nyálasságot kell nézni nincs! és remélem nem is lesz.
TaurusHUN 2009 jan. 19. - 23:53:12
(148/331)
10/5 Sok de nem elég!
Félvér gyerek: õ idegesíteni engem, fõleg magyar hang.
Hugh Jackman: egy kirakati alfa hím test, ez kell egy filmbe.
Nicole Kidman: az, aki viszi a hátán az egész filmet!

Sajnos jó lett volna, ha úgy másfél óra környékén befejezték volna, de nem az a bõ egy óra az kellett még...sajnos. Lapos lett és vontatott. Sõt, a végén már szinte vonaglott a film és vártam a végét. Egyedül Kidman alakítása az ami, benne nem lehet csalódni, mindig hozza a tõle elvárt minõséget. Mondom, õ viszi a hátán az egész filmet, de a végén már neki is nagyon nehezen ment. Én 500Ft-ért néztem meg vidéken, szerencsére.
bourne 2009 jan. 19. - 20:24:19
(147/331)
nem sok jót lehet elmondani róla ... természetesen gyönyörûen van fényképezve meg jók a beállitások, de aztán ami ezek után jön az tényleg maga a tömör giccs ...
én csak azért nem hagytam ott, mert ilyet mégsem teszek senkivel sem, h ennyire lebecsüljem a munkáját, de azért elég rendesen megviselte a film az idegeimet ... pedig mennyire jó film lehetett volna ... kár érte :((
2/10
DreamR 2009 jan. 18. - 18:26:55 2/10
(146/331)
Ekkora nyálas giccset! Hihetetlen, hogy mit elbír a celluloid. Ez már tényleg mûvészet ;) Így lebecsülni a nézõket... Többen otthagyták a filmet. Én sajnos nem (mazochismus).
Az tévesztett meg, hogy egy darabig a Mûvész moziban is adták. Rég voltam "plázamoziban". Most rá is fáztam :).
hErO 2009 jan. 18. - 11:51:20
(145/331)
Még nincs pontos dátum, de elõreláthatóan olyan 2-3 hónap a mozis vetítéstõl számítva.
10/10
kvm 2009 jan. 18. - 11:51:02 10/10
(144/331)
Meg kell nézni, ennyi.
monnci 2009 jan. 18. - 10:49:12
(143/331)
Állítólag jó film, pénteken megyek megnézni a barátaimmal.. remélem jó lesz.:D
cirmoska.nz 2009 jan. 17. - 11:39:47
(142/331)
Na jó azért az hogy kinek vitte félre vagy nem, meglehetõsen relativ nem? :)
Nekem tetszett. És Ausztrália önmagában is olyan hatalmas hogy 166 percben be sem lehetne mutatni...
Mindenesetre a kis srác számomra maradandót alkotott! Csodálatos hangja volt. Azt a vonalat sikerült elkapni a filmnek. És Ózt is....ezek jók voltak.
5/10
Kovács Ákos 2009 jan. 17. - 11:30:29 5/10 Előzmény cirmoska.nz
(141/331)
Én is így látom. A kis srác gyenge "angolja" is valószínûleg autentikusabb eredetiben.
Szerintem az vitte félre, hogy az egész film olyan minden akart lenni egyszerre.
Hõsi bocsánatkérõ eposz az aborigineknek, romantikus marhaterelõs kaland, és mese.
A helikopteres táj felvételeken kívül semmi nem maradandó.
És miért 166 perc???
cirmoska.nz 2009 jan. 16. - 02:42:22
(140/331)
Szerintem a magyar emberek többségének nem is fog sokat mondani és jelenteni egy ilyen film....

Itt kint a többségnek tetszett! nekem is.
7/10
Zempy 2009 jan. 16. - 00:02:24 7/10 Előzmény Bak Ferencné
(139/331)
Korrekt, de Baz Luhrmann-tól mégis többet várt az ember. Tudod, a magas mérce hibája: mindenki azt hitte, ez is remekmû lesz.
Bak Ferencné 2009 jan. 15. - 11:12:57
(138/331)
Sziasztok!

Szerettem volna egy szép, romantikus filmet megnézni, ami egy kicsit kikapcsol a téli depibõl és pont ezt is kaptam a filmtõl. Nem kell minden filmnek velõs világmegváltó gondolatokat tartalmaznia. Láttam már sokkal rosszabbat is, amit agyon dícsértek a kritikusok, akikrõl ugyanaz a véleménye, mint Night M. Shalamannak a Lány a Vízben címû filmben.
7/10
editka 2009 jan. 15. - 10:12:46 7/10
(137/331)
Jó film. Nem õrülten jó, és a sztori meseszerû, de élvezetettel végig lehet nézni, aztán rögtön elfelejteni..-)
7/10
Zempy 2009 jan. 14. - 23:08:17 7/10
(136/331)
Hát katarzist azt én sem. Hála a lehetõ legrosszabb befejezésnek.
Azért regeltél, hogy leszóld a filmet? :-)
Mikkel 2009 jan. 14. - 22:05:34
(135/331)
Sziasztok!Remélem senkit nem bántok meg, akinek ez volt a nagy film, de így még nem vártam a moziban a villanyt egyszer sem!!!Pedig volt ebben minden: marhák, repülõk, szerelem,kutya, gyerek....apropó gyerek...háááááát ettõl a tejeskávétól már az elején a hideg rázott, esküszöm azért mégegyszer megnézném a filmet, hogy összeszámoljam hányszor mondja hogy "miszösz fõnök", de legalább a végére volt min röhögni. Én klasszisokkal többet vártam, pláne ezektõl a színészektõl! A kereskedelmi csatornákon vasárnap ebéd után szoktak nyomatni ilyen kaliberû filmeket, hogy a nép tudjon mire emészteni. bocsi, ha megbántottam azokat, akiknek tetszett, de a moziból kifelé én nem láttam nagy katarzist az arcokon....
cirmoska.nz 2009 jan. 14. - 02:08:28 Előzmény khiddy
(134/331)
Teljesen egyet ertek!!!!!
10/10
khiddy 2009 jan. 12. - 20:02:10 10/10
(133/331)
Az én véleményem szerint a film nem arról szólt,hogy meddig kell siratni az elvesztett férjet.Nekem ez így tökéletes volt.Direkt figyeltem ezt a részt, hisz az oly okos kritikusok szinte mindegyike (persze egymás majmolva)mind megemlítette ,hogy ez az rész hiteltelen és logikátlan.A filmbéli 10 perc a valóságban nem 10 és nyilván való volt,hogy a házasság Sarah és a néhai férj közt nyomokban sem volt jelen már.

Nekem a vége lett egy picit sok de meg lehet bocsátani egy ilyen remek mozinál. Végre nem egy olyan film ami az amerikai tömegpiacra készült (nem csoda ,hogy Európában sikeres).
Végre nem olyan buta semmitmondó film mint a mostani piac 80%-a.
Dius 2009 jan. 12. - 15:54:13 Előzmény Zempy
(132/331)
5 féle befejezés-variáció volt? Jesszus, ott kellett volna abbahagyni, hogy felterelték a marhákat a hajóra, mindenki boldog, és hazamennek.
Igen, ahogy írtad, következetlenség volt így befejezni.

Ami még nagyon következetlen volt, az érzelmi megnyilvánulások.
SPOILER-vesztély:
-Nicole K. féje meghal, Õ kerek szemekkel csodálkozik, majd 10 perc múlva Hugh Jackmannal csókolózik. (Oké, érthetõ ez, nagyon jó a pasi! :) )
- kissrác édesanyja tragikusan meghal. Fiúka sírdogál, de hoppá: "Somewhere over the rainbow, Blue birds fly..." és azonnal mosolyog, elfelejti búját, bánatát (mellesleg ezt az imádott dalt majdnem sikerült megutáltatniuk velem a film végére). :(
- a halottnak vélt N. K., a kissrác és H. J. "Elfújta a szél"-beli találkozása a film végén....azonnal csókolozzunk, hisz másként nem is lesz hiteles az örömünk....és folytathatnám.

Nem volt jó, na. :(