Téma: Avatar 2

6/10
fferlen73 2022 dec. 17. - 13:29:34 6/10
(23/143)
A látvány nem volt rossz, de amúgy lapos volt a film a sztoriját tekintve. Egy kicsit több harc még elment volna benne, és kevesebb ismerkedjünk a dolgokkal című rész. Vagy a filmnek kellett volna rövidebbnek lenni, vagy egy cselekménydúsabbra tenni az egészet. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy moziban néztem, egész jó volt, de nem volt katarzis a film végén. Így adnék 7/10-et.

Nem tudom, hogy feltűnt-e még valakinek, de a nagy csata közben a vízi emberkék egyik pillanatról a másikra eltűntek, és hirtelen csak a család (4-5-en) maradtak harcolni - nem igazán fogtam mi is történt pontosan.


2/10
3,14159 2022 dec. 17. - 12:11:20 2/10 Előzmény Sz. Péter
(22/143)
Nem "ezzel" hanem azokkal, akik megszólítottak, és velem foglalkoznak a film helyett!
Mint te!!!
Te meg még mindig velem foglalkozol, ahelyett, hogy érdemben méltatnád a filmet! Az nem megy?
8/10
kbetti111 2022 dec. 17. - 11:09:18 8/10
(21/143)
Ugyanaz, mint az 1. rész, csak pepitában. Értem ezt forgatókönyvre, karakterekre, még a zenére is. Ettől függetlenül a látvány és megvalósítás miatt mindenképp megéri megnézni, az üzenete, hát nem egy Háború és béke, de valóban egyetemes igazságokat közölt. Talán a karakterek és a szövegkönyv miatt lehet egyeseknek szájbarágós, de szerintem a hosszú játékidő (3 óra) ennyit hagyott a kreativitásra ilyen szempontból, hogy ne vesszen el a nézők figyelme közben. Elég sok filozófiai és Bibliai áthallást tartalmazott, aki elég jól figyelt a filmre, észrevehette egyes jelenetekben, meg komoly morális probléma felvetéseket, nekem ezek emelték a film értékét még. Ezek miatt nekem újranézős.
offtopic
Sz. Péter 2022 dec. 17. - 10:08:10 Előzmény 3,14159
(20/143)
És még mindig ezzel foglalkozol. :)
2/10
3,14159 2022 dec. 17. - 06:40:58 2/10 Előzmény Sz. Péter
(19/143)
Mert ez egy régen várt, agyonhájpolt film, nem sok ilyen blockbuster van egy évben.
Black Adam, Fekete Párduc 2, stb.
És ez az egy, ami majd egy évtizedet csúszott, mindenki nagyon várta. És a legjobban túlértékelt is lett, a csapból is az folyik, a legnagyobb vásznon nézd meg, 3D-ben stb, mert micsoda "mestermunka".
A technikai kivitelezésén túl, semmiféle mestermunka nincs benne.
offtopic
Sz. Péter 2022 dec. 16. - 21:40:30 Előzmény 3,14159
(18/143)
Ahhoz képest, hogy mennyire üres, felszínes, semmitmondó, hulladék szerinted ez a film, elég sok karaktert áldoztál rá az idődből. :)
10/10
nekemvanigazam 2022 dec. 16. - 21:00:51 10/10
(17/143)
Most jöttünk a moziból. Nem mondom, hogy a világ legeslegjobb filmje, de érdemes volt megnézni. Azért na: mozi, 3D, ne hagyjátok ki. + Jó tanács: ne igyatok sokat előtte, több mint 3 órás filmecske :)
Kritikán felüli 2022 dec. 16. - 20:55:15
(16/143)
MEGETTÜK MÁSODJÁRA IS? Avatar 2 A víz útja kritika, kibeszélő, elemzés: https://youtu.be/FWne-BVG4e8
2/10
3,14159 2022 dec. 16. - 07:08:38 2/10 Előzmény Balu64
(15/143)
Én meg örülök neki, ha neked ennyi is elég.
Balu64 2022 dec. 16. - 06:40:31 Előzmény 3,14159
(14/143)
Csak két gondolat: 1. én gyakorlatilag összefostam magam az élménytől... 2. szívemből sajnállak! Ennyi
2/10
3,14159 2022 dec. 16. - 04:43:02 2/10 Előzmény 3,14159
(13/143)
Annyit még hozzáfűznék, hogy ha van is a filmnek valami mondanivalója, az is olyan, amit minden létező ember hallott már ezerszer, ezer formában, hogy még véletlenül se legyen ebben se a legminimálisabb eredetiség, vagy saját gondolat, egy árnyaltabb értékrend, ez is megmarad ugyanolyan unalmas klisének. Mint ha egy papagáj lenne betanítva 3 mondatra...
És mindezt olyan szégyenletesen hülyének nézve, szájbarágósan kapjuk a pofánkba, hogy már azt vártam, mikor fog egy ilyen lény kinézni a kamerába, és rászólni a nézőkre, hogy: "Érted, ugye, hogy ugyanazt mondjuk ezzel mi is, mint amit elmondott már Attenborough 173 természetfilmjében?!
Mint egy fogyatékosnak.
Én, személy szerint sértve érzem magam a hülyének nézésnek ettől a mértékétől.
Plusz a legkevésbé sem egy 6 éveseknek szánt primitívségű okoskodó kioktatásra vágyom a pénzemért, ha elmegyek egy moziba!!!
De még akkor se, ha a tévében nézek meg egy B kategóriás Steve Austin filmet.
Mondjuk utóbbiban nincs is ilyen.
Akkor tulajdonképpen egy ilyen gagyi film még jobban megtisztel mint az Avatar 2.
2/10
3,14159 2022 dec. 16. - 04:07:05 2/10
(12/143)
FIGYELEM! 12 ÉVEN FELÜLIEKNEK NEM AJÁNLOTT!!!

Emlékszem, gyerekkoromban egy majálison kisírtam magamnak az egész majális legvagányabb lufiját! Héliumos, narancssárga cirkás, nagyon menő volt!
Haza se értünk vele, már kipukkant.
Na kb. ennyi az Avatar 2. A látvány tényleg nagyon ott van, lenyűgöző, ahogy az 1-ben is, többet nem lehetett hozzátenni. A látványért meg is kapta tőlem a film a maga 1 pontját...
... és úgy nagyjából ennyi.
Ha ezt kivonjuk a képletből, gagyibb akciófilmet kapunk, mint a leggagyibb Steve Austin tévéfilm, amin az ember a legócskább kedd délután bambul félrészegen, mert ennél többre nem való.

A forgatókönyv úgy készült, hogy az Avarat 1 történéseit egy picit átgyúrták, egy picit más környezetbe tették, majd újra lejátszották ugyanazokat a jeleneteket.
Film értéke nulla, történet nulla, mélység nulla, összetettség nulla, eredetiség nulla, egyediség nulla!!!
Kiszámíthatóság 100%, klisé 100%, unalmas giccs 100%, érzelmekre legprimitívebben hatás 100%.
Ha valakinek pusztán a látvány elég egy filmhez, de ezen túlmenően egyetlen agysejtjét se hajlandó mozgósítani, és megelégszik egy ugyanarra a sémára 100-adszor ráhúzott , 6 éveseknek szánt Pokahontasz mesével, az biztos élvezni fogja.
Az összes képkocka tökéletesen steril, és kiszámítható. 3 nap alatt átformálták az Avatar 1 történéseit, lejátszották ugyanúgy a kötelező köröket, az összes szituációt, és akciót, ügyelve arra, hogy véletlenül se sértsenek meg senkit, és... ennyi. Ennyi a film.
Belezsúfolták a legtöbb hatás vadász klisét, hogy minél szélesebb legyen a film "diverzitása" , mert ebben mérik egy film értékét, mert ez befolyásolja a bevételt.
Ha "van bevétel, akkor jó a film". Függetlenül attól, hogy valójában egy (jó drága) ipari hulladék.
Pont olyan üres, felszínes, semmitmondó, mint a narancssárga cirkás lufi.
10/10
Hunyadvári 2022 dec. 15. - 23:36:29 10/10
(11/143)
Számomra tökéletes filmélmény volt, tátott szájjal néztem sokszor a moziban, teljesen elvarázsolt és végig lekötötte a figyelmem.
10/10
Kiramacs 2022 dec. 15. - 22:53:03 10/10
(10/143)
Nekem nagyon tetszett. Erős üzenete van ennek a résznek is. TÖBB IS. A mostani időkben még inkább aktuális némelyik. A víz alatti világ annyira szép, hogy ott szeretnék élni :) Hibát lehet keresni, de én inkább csak élveztem a látványt és izgultam - 48 évesen :)
8/10
Tocky 2022 dec. 15. - 12:27:52 8/10 Előzmény jokermark
(9/143)
Ha nekem lenne gyerekem, 10 évesen már el merném őt vinni erre a filmre. :) Nem hiszem, hogy kárt okoz a lelkében. És vannak benne nagyon szép spirituális üzenetek.
jokermark 2022 dec. 15. - 12:21:19 Előzmény Tocky
(8/143)
Kedves Tocky!
Köszi a beszámolót.
16-os a karika van a mi mozinkban a filmen.
Mit gondolsz, 10 éves gyerekkel meglehet nézni?
Az előző részt látta, szerette, de ha ez komolyabb, nehezebb, durvább, akkor nem vinném el rá.
Előre is köszi a válaszod.
Üdv.:
Márk
8/10
Tocky 2022 dec. 14. - 22:03:02 8/10
(7/143)
Az első rész szerintem is erősebb. De nem értek egyet azzal, hogy az emberek leesnek a képről. Tökéletes a CGI. Viszont túl sok a mellékszereplő, és emiatt a főszereplőkre kevés idő jut. Két karaktert minimum ki kellett volna húzni, hogy több idő legyen a főszereplőkre. És mivel túl sok az új karakter, együtt érezni sem tudunk velük annyira. Túl lett tolva. Továbbá ebben a részben vannak dramaturgiai hibák...

SPOILER!

Amikor Sully gyerekeit elrabolják és a hajóhoz bilincselik, akkor Sully a teljes tenger népével, vagyis legalább egy törzzsel megy oda harcolni. Amikor végül megtámadják a hajót, a teljes törzzsel mennek, majd harc közben kérem szépen a törzs eltűnik! De tényleg. :) Egyszer már csak frankón Sully és a családja mennek megmenteni a gyerekeket. Döbbenetes, hogy ilyen hibát elkövet Cameron, aki ilyesmire azért figyelni szokott. Mindezt nyilván azért teszik, hogy még izgalmasabb legyen a film. De ez akkor is hiba. Szerintem simán megoldható lett volna, ha mondjuk Sully és törzs vezetője igenis összevesznek, és így a tenger törzse nem segít nekik. Nem keverednek bele a harcba, és így nem zavaró, hogy egy teljes törzs nyomtalanul eltűnik közben. Ez szerintem igenis komoly dramaturgiai hiba. Egyébként ezt nem értem, hogy gondolta komolyan Cameron, hogy egy teljes törzs eltűnik. Nagyon zavaró volt a számomra, mert úgy éreztem, hülyének néznek nézőként. Továbbá logika egyenlő hitelesség.

A másik a hajókorláthoz való bilincselés. Kérem szépen direkt olyan anyaggal kötik őket oda a gyerekeket, hogy azt később simán el lehessen vágni egy késsel. Mindezt a jövőben olyan technikával, hogy betojsz. Ez igenis hiba. Sokkal izgalmasabb és hitelesebb lett volna, ha nem lehet ilyen egyszerűen kimenekíteni őket.

SPOILER VÉGE.

Mindent összevetve szerintem vágni kellett volna a tenger alatti részekből. Nem gondoltam, hogy ezt fogom mondani, de egy idő után unalmas volt. Ugyanakkor ez a film abszolút megéri a pénzt, hogy megnézze az ember a moziban. Kevesebb mellékszereplő, átírni a logikátlanságot, vagyis a dramaturgia hibát, és 15-20 perccel rövidebben szerintem ez egy még erősebb erős film lenne. De így sem rossz. Bátran nézzétek meg a moziban. :)
Kara_kán 2022 dec. 13. - 23:30:12
(6/143)
Mivel hülyítik megint a nézőket?
1/10
NeomatiK 2022 dec. 13. - 22:42:06 1/10 Előzmény buncow
(5/143)
Úgy tűnik, ez az epizód is rajzfilmes lett, leginkább, ami a lényeket illeti, mint az első részben. Nem fejlődött a technika, vagy mi történt? Elég gagyi, ahogy az első rész is gagyi volt emiatt.
expa 2022 dec. 13. - 20:32:44 Előzmény buncow
(4/143)
Ebben pont ez a lényeg, direkt van túltolva...