Téma: Avatar

10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 24. - 01:01:53 10/10
(819/4319)
Az emberiség 1-2% erre régóta keresi a választ. Szerintem az IQ genetikai manipulálása lenne a megoldás + 1000 más dolog, amikkel nem offolom szét a fórumot, mert hosszú lenne, a lényeg, hogy ma a bolygót azok uralják, a politikusok mögött, akiknek sosem lesz érdekük, hogy a folyamatok más irányba haladjanak. Az IQ a megoldandó feladatra adott válasz milyensége, és, hogy a válasz mennyi idõ alatt érkezik. Az alacsony IQ-val rendelkezõ nem tud megoldást a bajára, jót fõként és így az emberiség 90% folyamatosan elnök, bíró, pap, pápa, politikus, tanár, rendõr stb-re szorul. A megoldás a filozófikus arisztokrácia lenne, azoknak kellene vezetni a bolygót, akik etikailag, erkölcsileg, IQ-t tekintve a legmagasabb emberi minõségben élnek, nem azok akik számunkra felfoghatatlan vagyonnal rendelkeznek, akiknek semmi se számít csak a pénz. 50-100 ember a háttérben eldönti a földön, hogy csökkentsék e a CO2-t vagy se, ez a klíma csúcs pedig csak egy színjáték. Van megoldás, de minden azt mutatja, hogy egy sorsdöntõ kataklizmának kell bekövetkeznie, hogy az emberiség egyöntetûen, talán bûntudatból vagy kényszerbõl de változzon. Semmit sem teszünk annak érdekében, hogy ezt meggátoljuk. Azt kell mindenkivel megértetni, hogy azok hiába rendelkeznek annyi pénzel, hatalommal, az õ hatalmuk, vagyonuk forrása mi vagyunk. Mi vesszük meg a hulladékot a hipermarketekebn és mi égetjük el a benzint.
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 24. - 00:46:37 10/10
(818/4319)
imax 3D-ben kell megnézi, teljesen eleget tett az elvárásoknak. Valaki nagyon jól leírta itt egyszer, hogy ez beemel téged ebbe a világba, közelebb hoz, nem arról szól, hogy minden félét az ember képébe nyomjanak, kinyúljon a vászonból meg ilyen marhaságok. Az a parasztvakítás, ez a mûvészet. Ezek a szövegek, hogy túl kiszámítható stb, én azt mondom, csoda, hogy még ezt feltudják fogni az emberek. Szerintem felesleges mindenkinek játszania az agyát, hogy õ milyen über zseni, és már elõre tudta mi fog történni, pedig még nem is látta, elhisszük milyen zsenik vagytok, csak ne írjátok már le két hsz-enként.
8/10
csibu 2009 dec. 24. - 00:42:41 8/10
(817/4319)
Én is pont ezért reménykedek Cameronban - õ képes arra, hogyha sikeres a filmje akkor is abbahagyja - lásd terminátor 1-2, midnkettõ állati volt, abbahagyta, kijött a 3 ami már meg sem közelítette az elõzõ részeit (önmagában megállta a helyét mint akciófilm, de nem volt már az az igazi terminátor, mint ahogy ez a 4. rész is csak egy átlagos alkotás).
9/10
Hummel150 2009 dec. 24. - 00:39:39 9/10
(816/4319)
Köszönöm a választ. Én is remélem hogy nem lesz folytatás. De ilyen téren Hollywood elég kiszámítható. Ha van egy olyan film ami sikeres (anyagilag, népszerüségileg), akkor valamiért késztetést éreznek egy folytatás megcsinálására. Az elsûllyedt Titanicot nehéz lett volna tovább vinni, de ennél a filmnél nem lenne lehetetlen. Remélem nem akarnak egy hatásvadász folytatást csinálni.
9/10
Hummel150 2009 dec. 24. - 00:27:18 9/10
(815/4319)
A sablonosságot a sztorira értettem. A film mondanivalójánál meg értem, hogy nem csak az emberekrõl van szó. Csak a hozzászólásom azon részét nem akartam jobban kifejteni. Elnézést ha félreérthetõ voltam ott.
mia823 2009 dec. 24. - 00:21:58
(814/4319)
az avatar olyan, mint amilyennek a tipikus topmodelleket gondolják az emberek: felszínes, idegesítõ, ha megszólal, közhelyes, de baromira jól néz ki. kár hogy james cameron nem merte(?) elég bátran kiaknázni a 3dben rejlõ lehetõségeket, úgy talán még jobb lett volna. 10/8
8/10
csibu 2009 dec. 24. - 00:16:05 8/10
(813/4319)
Nekem szintúgy felemás érzéseim vannak. Válaszolva a végsõ kérdésedre:
a színészeket trilógiára szerzõdtették, ami azt jelenti, hoyg forgatókönyvként van kész folytatás, és a filmnek is elég nagy sikere van, úgyhogy tul.képp innentõl minden csak Cameronon múlik.

(Innentõl: aki még nem látta annak szólok hogy konkrétan nem írok semmit a filmrõl, de egy-két mondat befolyásolhat, így csak saját felelõsségre olvassa el!)

Visszatérve a filmre én 8/10-et adnék neki. Erõs kettõsség van bennem:
kicsit csalódtam, mert a hsz-ek alapján jobb filmre számítottam, de mégsem lehetek csalódott, mert utólag azt mondom: bántam volna, ha kihagyom (én sima 3D-ben néztem), megéri megnézni moziban!

Pozitívum a látvány, de csak a látvány nem vihet el a hátán egy egész filmet. Újabb kettõsség: negatívum a sablonosság, de pozitívum benne, hogy annak ellenére, hoyg sok filmbõl gyúrta össze Cameron (nekem leginkább a Farkasokkal táncolókhoz hasonlít, de van itt még jó sok más - Jurassic Park, Apocalypto, Utolsó mohikán, és akkor a hasonló sci-fikrõl még nem is beszéltem) és ezért kiszámítható a film, mégis lebilincselõ és magával ragadó.

Negatívum a gyenge sztori, mégsem untam magam egy percig sem, pedig 3 órát benn ültem a moziban, úgyhogy itt ismét egyfajta kettõsség jelent meg bennem.

Egyébként az elsõ órát ha nem is untam, de nem találtam jónak. Ha már ilyen hosszú film, arra gondoltam, hogy kap legalább 10-15 percet, hogy pontosan mi is van a Földön, és úgy általánosságban vmi elõzményt kapunk - ezt vártam volna, de ehelyett kb. 5 percet kapott az elõzmény, az is tulajdonképpen mesélve, sok-sok névvel fûszerezve, így kellett vagy 20 perc mire összeállt a kép, hoyg akkor ki-kicsoda és miért mit csinál. Ez mindenképpen negatív volt. Miután kiállta a nagy próbát és lett egy állatkája, na onnantól lett számomra élvezhetõ és izgalmas, onnantól lettem kicsit újra "gyerek", addig hûvösen viseltettem a sztori iránt.

Pozitívum, hogy tényleg minden szereplõnek helye van, és nagyon jól ki vannak dolgozva, de - és ez már a sokadik kettõsség - az nem elég, hogy a szereplõt adott szutiba jól illesztjük bele: a jellemfejlõdés útjátis jól kellene bemutatni, ami viszont ebben a filmben értékelhetetlen volt.
Nagyon sok ember és lény ment át nagyon durva változásokon, mégsem lettek ezek jól bemutatva (SPOILERES RÉSZ):
- A fõszereplõ az elején parancsot teljesít aztán mégis a Navik oldalára áll.
- A fõszereplõ tudósnõ fõnöke az elején ki nem állhatja Sally-t, aztán miután túléli az éjszakát nagyon vigyáz rá és babusgatja.
- Az egész hóbelevanc kezdeményezõje a katonai parancsnok tervét fogadja el, mégis ad egy esélyt a "diplomáciai" csapatnak.
- A navik... szinte mindenki, és többször is változik ahogyan Sully-hoz viszonyulnak.
- Az anyaistennõjük: eddig sosem avatkozott háborúba, most mégis, stb.
Szerintem még így is sokmindent kihagytam.

Ha jól szemügyre vesszük a változásokat észleljük, de nincsen ÁTMENET, ezt iszonyatosan hiányolom!!!! Fõleg a fõszereplõnél. Amint jól megy sora a törzsnél és már-már befogadják hirtelen nem tesz jelentéseket. Talán csak a szerelménél látni igazán érzelmi átmeneteket, a többieknél ALIG!! és ez nagyon visszadobja az élményt!

Összegezve:
Végsõ soron örülök hogy megnéztem, az a kategória, amit egyszer mindenkinek látnia kell. De eléggé kettõs a film és a történet, szerencsére minden negatívnak van egy pozitív oldala, ami egyensúlyozza a hibákat. Ahhoz képest mit vártam csalódást, de az utóbbi idõk filmjeihez képest elõrelépés ez az alkotás, és végre újra egy film, aminek fontos HÁTTÉRJELENTÉSE van!! Remélem nem csinálnak folytatást, kár lenne, ez így kerek ahogy van.
Aki még nem látta annak pedig azt üzenem: nézze meg, mert MEGÉRI!
10/10
BarlaPeti 2009 dec. 24. - 00:03:17 10/10
(812/4319)
Nem teljesen értek egyet! Szerintem a mondanivaló kicsit sem sablonos, csak a mélyebb mondanivalóját is érdemes a dolognak figyelni, ez nem csak az emberi faj agressszivitásáról és tulajdonságairól szól, korántsem.

Kívánom hogy ne legyen folytatás és hagyják meg ezt a filmet ilyen nagyszerûnek!
9/10
Hummel150 2009 dec. 23. - 23:45:55 9/10
(811/4319)
Nekem felemás érzéseim vannak a filmrõl. A sztori elég sablonos, kiszámítható, nincsenek benne meglepõ csavarok,fordulatok. A film mondanivalóját is már milliószor láttuk, csak most éppen egy sci-fibe van rakva. A csatajeleneteknél pedig itt vannak a kötelezõ mártírok. Ilyen téren csalódás a film. Viszont közben megmutatkozik James Cameron zsenialitása. Pandora élõvilágától kezdve a na'vik kultúráján át minden részletesen ki van dolgozva. Nincsenek benne felesleges szereplõk. A 166 perc egyaltalán nem tûnik hosszúnak. A közepes sztori ellnére jól éreztem magam a moziban, Pandora bolygója teljesen magával tudott ragadni. 3D-ben nagyon látványos a film. Mindenkinek csak ajánlani tudom a megnézését, megéri a mozijegy árát.
Tudom, hogy még korai a kérdés, de lesz folytatása a filmnek ? Az emberi faj igen agresszív, és úgy van vele hogyha nem ment egy kisebb hadsereggel, akkor megpróbálkozunk egy nagyobbal ........
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 23. - 23:37:03 8/10
(810/4319)
Ha ezt a mondatot nem emeled ki a szövegkörnyezetébõl, akkor aligha félreérthetõ a hozzászólásom.
Eddig kizárólag a film üzenete, az egymás véleményére való reagálás (ebbe a csoportba tartozó hsz. volt az a bizonyos is), és néhány faramuci megjegyzés alapján írtam ebbe a topicba.
Kritikát, vagy véleményt majd akkor fogok megfogalmazni, ha már láttam a filmet. Egyenlõre csak érdeklõdõ vagyok.
pawky 2009 dec. 23. - 23:23:33
(809/4319)
talán ezt értettem félre:

"Örülj neki, ha találtál egy olyan filmet, ami "pengeti szíved húrjait", és ne foglalkozz azzal, hogy mások miért nem szopják tövig Cameron f*szát"
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 23. - 23:17:21 8/10
(808/4319)
Még mindig nem értem. Idézz, legyél kedves, hol és mit fogalmaztam meg ebben a topicban eddig Cameronnal, a munkásságával, vagy az Avatarral kapcsolatban?
pawky 2009 dec. 23. - 23:12:03
(807/4319)
JC-tõl:)
pawky 2009 dec. 23. - 23:11:17
(806/4319)
hát csak mert te voltál épp az aktuális negatív kritikus :)
az a lényeg, hogy Cameron bármit csinál, azt veszik a TÖMEGEK. Egyet tudok érteni a kritikáddal, de továbbra is fentarton hogy (majdnem) maximálisan szórakoztató a film. Ne várjunk JS-tõl mûvészfilmeket...a megalomániája már rég elvitte õt egy másik irányba...bocsássuk meg ezt neki, és ismerjük el , hogy tud valamit az öreg...jókor kött ez a film a moziiparnak
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 23. - 22:59:59 8/10
(805/4319)
Félreértetted a kérdõjeleimet. Azért kaptad, mert nem értem a kérdésedet. Miért nekem címezted? Magyarázd el kérlek!
pawky 2009 dec. 23. - 22:56:22
(804/4319)
ok, másik kérdés: tudnál e mondani még egy rendezõt aki kapna 4-500millió dollárt egy sablonok-tól hemzsegõ sztorira (Pocahontas 2-re)?
4/10
csincsilla72 2009 dec. 23. - 22:51:23 4/10
(803/4319)
Nálam sajnos nem csak a vége számít, hanem a köztes üzenet is.
4/10
csincsilla72 2009 dec. 23. - 22:50:22 4/10
(802/4319)
Még egy gondolat, csak ez lemaradt. Szeretném egyszer látni, hogy a rossz NEM rombolja földig a jó otthonát/világát/boldogságát, mielõtt vert sereggel eloldalog. Mert ezt szereti Cameron, ezt az idióta pusztítást. A filmben minden ég, robban, lángol. Persze, utólag elítéljük, elítélik a készítõk is, de azért csak nézni kell a pusztítást. Órákon át.
10/10
Scarecrow 2009 dec. 23. - 22:47:58 10/10
(801/4319)
Lehet, hogy neked sok volt. Én nem éreztem soknak, valószínûleg azért, mert a végén a természet gyõzött, és ilyen szempontból csak a vég és a tanulság a fontos. Ha a katonák gyõznek biztosan más lenne a véleményem.:)
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 23. - 22:45:53 8/10
(800/4319)
Egyetértek. Megoldás?