Téma: Avatar

10/10
Scarecrow 2009 dec. 23. - 22:44:51 10/10
(799/4319)
Nem akarok veszekedni, és belebonyolódni olyasvalamibe, amelynek nincs helye itt. A megjegyzésem nem azokhoz szólt, akik rendes kritikát írtak a filmrõl, ha negatívat, ha pozitívat, hanem azokhoz, akik néhány betûs szóval lebecsmérelnek olyasvalamit, amelyet fel sem tudnak fogni a szókincsükhöz mérten.
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 23. - 22:43:31 8/10
(798/4319)
???
4/10
csincsilla72 2009 dec. 23. - 22:41:14 4/10
(797/4319)
Lehet, hogy tényleg nem ugyanazt láttuk???
Másként fogalmazok. Cameron számára Pandora egy szép új világ, egy kifestõkönyv, egy, George Lucast is megszégyenítõ csilivili látványorgia. CGI, ahol kiélheti magát, ami az embereket behozza a moziba. De Cameron számára ez csak színes tapéta, ami elõtt masírozhatnak az imádott katonái. Akik most éppen rosszfiúk, de azért bõven kapnak terepet és játékidõt. EZT kellett volna háttérbe szorítani. Ez a film megint mirõl szólt? Amirõl a többi technokrata scifi. Vagy csak nekem volt túlságosan is tesztoszteron-szagú?
Persze, megpendítette a "jó lenne harmóniában élni a természettel" tanítást is. Nem felélni a természetet, pénzt, idõt és energiát áldozni a bolygó megmentésére. Meseszép. 400 millió dollár mi mindenre elég lenne....
Mindegy, lehet, hogy csak egy távirányító hiányzott a kezembõl, hogy a csatajeleneteket léptethessem.
10/10
Baldur 2009 dec. 23. - 22:37:55 10/10
(796/4319)
Engem szörnyen elszomorított a film.


Az elsõ csatajelenettõl kezdve nem tudtam szabadulni a gondolattól, hogy a film egy az egyben a fehér-indián konfliktus hupikék újraálmodása. Rémálom. Ugyanis a valóságban nem volt happy end.
A látvány lenyûgözött, a zene olyan jó volt, hogy észre sem vettem (a jó filmzene szertinem hangulatot teremt és nem uralja a filmet), de én úgy jöttem ki a moziból, hogy "De szép is lett volna, ha annak idején így alakul!" (a fehérek és indiánok között).
pawky 2009 dec. 23. - 22:36:36
(795/4319)
tudnál említeni egy "bezzeg" filmet, amibõl Cameron tanulhatna?
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 23. - 22:33:43 8/10
(794/4319)
Az, hogy milyen vélemény méltó egy filmhez, mióta mérhetõ objektív mérce alapján?
Ha valaki negatív kritikát fogalmaz meg, a saját, szubjektív izlése, értékítélete alapján teszi (akkor is, amikor pozitív kritikát ír). Ha valaki durván fogalmaz, azt teheti azért, 1. hogy így adjon nyomatékot véleményének, 2. mert nem megy másképp, 3. 1+2.
Tessék tudomásul venni, hogy ez egy nyilvános fórum, és megjelenhetnek benne vélemények A-tól Z-ig. Hála az égnek egyébként (ha próbáltál már negatív kritikával élni a lakájmédia által támogatott oldalakon, akkor ezt tudnod kell, miért mondtam).
Örülj neki, ha találtál egy olyan filmet, ami "pengeti szíved húrjait", és ne foglalkozz azzal, hogy mások miért nem szopják tövig Cameron f*szát. Nem vagy te pártállami népnevelõ.
10/10
Scarecrow 2009 dec. 23. - 22:32:07 10/10
(793/4319)
Erre azt válaszolom, hogy félgyõzelem... Ha negatív, ha pozitív. A semlegesnél nincs rosszabb.
Yenna 2009 dec. 23. - 22:31:19
(792/4319)
Ja, igen! Azt is írni akartam, hogy a csata, valami hihetetlenül jó volt. Fõleg azzal a zenével, ami alatta ment. :) Szerintem, ha újra megnézem, azt fogom az egész film alatt várni. :)
10/10
Scarecrow 2009 dec. 23. - 22:29:15 10/10
(791/4319)
Nem is tudom, hogy egy filmet láttun-e. Mert szerintem nem...
Férfias játékok? A film elsõ fele arról szól, hogy Neytiri bevezeti Jake-t Pandora világába. Az elsõ 90 perc körül bontakozik ki a szerelmük. Utána indul meg az emberi gonoszság, a technika, de határozottan negatív irányba, mert a na'vik otthont bombázzák le. A végén lévõ majd 20 perces csatában is dübörögnek a nagy ágyúk. Tény, hogy a gépekbõl árad a technikai totalitaritás, de a szürkével élesen ellentétben áll a természet megannyi színe, Cameron pedig nem válogat az erdõ foszforeszkáló fényei közül: zöld, barna, lila és kék minden mennyiségben. A film nagyon nem arról szól, hogy a technikát dicsõítené, de tény, hogy nem fog a nézõk elé tenni egy távirányítású kisautót, hogy ez a nagy veszedelem, ezt kell legyõzni...
pawky 2009 dec. 23. - 22:23:28
(790/4319)
nekem tetszik, hogy egyre több a negatív kritika...ha valaki úgy kritizál, hogy legalább vette a fáradtságot és megnézte a filmet akkor az õ véleménye is ugyanannyit ér. hajrá!
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 23. - 22:21:22 10/10
(789/4319)
Douglas Adams írta a galaxis útikalaúz stoposoknak-ban, hogy 2000 évvel azután, hogy felfeszítettek egy embert egy fára, csak azért mert azt mondta, hogy a változatosság kedvéért akár szerethetnénk is egymást, az emberek egyetlen örömforrása színes papír darabkák cserélgetésébõl állt.
Távol áll tõlem a vallásosság, csak azt kellene nagyon gyorsan megértetni mindenkivel, hogy az emberiség egész értékrendszere téves, minden érték anyagi, külsõ, ezzel szemben nem fordulnak befelé, erre mondta Jézus, hogy fehérre meszelt sírokhoz hasonlítotok, amik belül sötétek, tele vannak csúszómászó férgekkel. Cameron azért zseni, mert bevállalta ezt a kockázatot, hogy esetleg kirúgja az emberek kezébõl a könnyebbnek és biztonságosabbnak hazudott világkép mankóját és a hozzá illõ mesteri szimbolikussághoz, megérteti: "mind egy süllyedõ hajón vagyunk" és monty pythonosan hitegetjük magunkat mint az erik a vikingbe atlantisz lakói: nem süllyedünk, nem süllyedünk. Ott is kiabáltak Erikék: süllyed a sziget, nem látjátok? - erre õk: Felálítunk egy bizottságot, hogy azonnal kutassák fel a rémhírterjesztõket, Atlnatisz már ezer éve áll és elsüllyesztehetlen mint a Titanic :D
4/10
csincsilla72 2009 dec. 23. - 22:16:31 4/10
(788/4319)
Cameron tiszteleg a technikának, a fegyvereknek és a "férfias játékoknak". Nézd meg a többi filmjét, és láss egy kicsit mögé a dolgoknak. Reméltem, hogy ebben a filmben nem így lesz.
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 23. - 22:13:47 10/10
(787/4319)
a na'vi szerint navigation-re akar utalni, iránymutatás, úgy érzem, egy új irányt akarnak nekünk mutatni, ami feltétlen fontos. A filmben a na'vik többen voltak, ezt kell megérteni: Mindig többen vagyunk, mint az a pár %-akik gazdasági érdekbõl kinyírják a bolygót, 1 perc alatt ellehetne venni a hatalmukat, az a baj, hogy egy olyan függésben tartanak minket, amivel kényszerûen kollaborálunk, együttmûködünk velük. Vissza kell adni az igényeinkbõl, egyedszámunkból és akkor már nem tudnak sakkban tartani.
10/10
Scarecrow 2009 dec. 23. - 22:10:26 10/10
(786/4319)
A technikát Cameron csak felhasználja. Felhasználja a gépek látványát, a nagy robotokat, de cseppet sem dicsõíti azokat. A gépek a természet lerombolói. A na'vik a természettel élnek szimbiózisban, ezzel szemben az emberek egy mesterséges világot építettek fel maguknak. A gépek negatívak a filmben. A film végén pedig határozottan gyõzelmet aratnak felettük, mert hiába a nagy tûzerõ, elsodorja õket az anyatermészet.
Ahogy a fõszereplõ is mondja az elején: a katonák a Földön jó fiúk voltak, a rend õrei, de a Pandorán csak a Vállalat szolgái.
Yenna 2009 dec. 23. - 22:01:39
(785/4319)
Nahát! Kimoderálták az oldalam címét. :) De ha érdekel benneteket a dolog, a képen is rajta van a cím.
Yenna 2009 dec. 23. - 22:00:19
(784/4319)
Én tegnap láttam a filmet, és nekem nagyon tetszett. Zenész létemre a zene nagyon megfogott, valami hihetetlen jó volt. Azt hiszem még egy párszor elmegyek a moziba megnézni, mert még látnom kell.

És ha valakit érdekel: Van egy háttérképes oldalam, és csináltam pár Avatar-os háttérképet, és még fogok is csinálni. Ha meg szeretnétek nézni õket: www.yennagaleria.extra.hu

Itt az egyik belõlük.
4/10
csincsilla72 2009 dec. 23. - 21:57:34 4/10
(783/4319)
""Nem egy kaszabolós akciófilmet látunk, nem egy thrillert, hanem egy olyan látványköntösbe bújt epikus drámát, amely már rég készült ilyen formában. Számtalan mély és elgondolkoztató filmremek készült már, de régóta ez az elsõ, amely ennyi embert vonz a moziba, és a CGI mellett ad valami mást is azoknak, akik nem burkolóznak be, hanem hajlandóak kinyílni, nem azon gondolkoznak, hogy ezt a momentumot már látták, hanem engedik, hogy megpendítse a szívhúrjukat Leona Lewis I see you címû dala.""

Pendítse meg a szívhúrodat.
De nekem senki ne mondja, hogy Cameron filmjei, az egy Titanicot kivéve, nem a fegyverek és a technika csodálatáról szólnak. Ez a film nem zöld!! Ebben a filmben durván a játékidõ negyede-harmada csatajelenet, muszklimutogatás, hazafias érzések. Ja, hogy a katonák a rosszfiúk? Tényleg? Ezek ugyanazok a katonák, akik védelmezik a Társaság (Cameron-film, ne feledjük) vagyonát, az emberek boldogulását az Alien-filmekben is. Ja, hogy a fõhõs most a másik oldalon áll? Igen, így más a helyzet. De ettõl sem szebb, sem jobb, sem tartalmasabb nem lesz a film. Sablonos, elcsépelt. Csak most jobban ki van színezve.
10/10
Scarecrow 2009 dec. 23. - 21:40:33 10/10
(782/4319)
Gyõzködjük egymást az igazunkról, de nem jutunk el egyrõl a kettõre. Olyan film még nem született, amely mindenkinek tetszett volna. Amely szerintem zavaró, az az, hogy a negatív kritikák mellett olyan lealacsonyító véleményeket látok, amelyek nem méltóak a filmhez. A látvány, a forgatókönyv csak eszköz, igazából a film nem errõl szól, hanem a mondanivalóján van a hangsúly. Mintha leszólnák a filmet, amiért a szeretet és harmónia fontosságát hangsúlyozza, és ezt sokféleképpen nem lehet bemutatni, csak olyan öröknek számító értékekkel, mint a szerelem és a természet szépsége. Nem egy kaszabolós akciófilmet látunk, nem egy thrillert, hanem egy olyan látványköntösbe bújt epikus drámát, amely már rég készült ilyen formában. Számtalan mély és elgondolkoztató filmremek készült már, de régóta ez az elsõ, amely ennyi embert vonz a moziba, és a CGI mellett ad valami mást is azoknak, akik nem burkolóznak be, hanem hajlandóak kinyílni, nem azon gondolkoznak, hogy ezt a momentumot már látták, hanem engedik, hogy megpendítse a szívhúrjukat Leona Lewis I see you címû dala.
hmjt 2009 dec. 23. - 21:11:19
(781/4319)
Annyira, de annyira sablonos hogy hihetetlen. Alig vártam hogy vége legyen. Igen, az Avatar-t néztem.

***SPOILER*** (??)

James Cameron remek Pocahontas feldolgozást készített. Egyszerûbb volt egy Disney forgatókönyvet adoptálni mint kitalálni valami újat. Ettõl fogva annyira kiszámítható, hogy már a 10. percben pontosan tudod mi lesz a vége, hiszen láttuk már 100-szor. Jön az "idegen", elõször nehezen fogadják be. Ott a király lánya aki gyönyörû, és persze már van võlegénye, aki a legnagyobb harcos a törzsben. Elõször rühelli mindenki, azonban rövid úton nemhogy megszeretik, elfogadják, hanem még törzsfõnök is lesz. Ott van a militarista állat ezredes. Nem tudom hol van a szájából a szivarvég, õt is láttuk már 100 plusz egyszer. Nincs más megoldás, szegény ûrlényeket le kell mészárolni, mert a pénzéhes és kegyetlen igazgató azt mondta, hogy a fa alatt van elásva a kincs. Botokkal, kövekkel, csíkfejû lovakkal azonban mégis legyõzzük a 28. századi technológiát. Még ez is elmegy, mert kell a happy-end.

***SZPOJLER VÉGE***
8/10
RoKKfish 2009 dec. 23. - 21:08:53 8/10
(780/4319)
Szerinted, ha a na'vik rózaszínek lennének, összetett szemekkel, nyolc db. ízelt lábbal, és a kopoltyújuk a fülükön lógna ki, ami a hátukon van, közvetlenül a fejük felett, akkor hány nézõ tudna azonosulni velük? Ezt hogyan adnád el egy olyan sztoriban, amely arról szól, hogy a meghasonlott ember a saját fajtája ellen fordul egy idegen világ lakóinak védelmében? Vagy talán a Starship troopers bogarai nagyobb empátiát váltottak volna ki belõled, ha látod õket csókolózni, vagy ahogy az ivadékaikat oviba kísérik?