Téma: Avatar

10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 30. - 00:41:28 10/10
(999/4319)
tényleg jobb a digitális 3D, azt hiszem ott több is a képkocka/mp, ezért élesebb a kép.
10/10
ondok 2009 dec. 30. - 00:25:59 10/10
(998/4319)
Anélkül ,hogy láttam volna(hamarosan megnézem) kissé eltúlzottnak érzem azon igényedet ,hogy shakespearei dialógusokat és kiforrott jellemeket vársz egy ilyen filmtõl.ilyen alapon ha a csillagok háborúját is lecsupaszítjuk egy elég bárgyú mese a birodalom és a jedi lovagok küzdelmérõl.Ennek ellenére korszakos film volt ,mert újszerû ,mert magával ragadó a mese folyama ,a fantáziavilág, a technikai megvalósítás.Nos ha ezt el tudta érni ez a film ,ahogy sokak szerint igen ,akkor csak jó lehet.
10/10
andris758 2009 dec. 30. - 00:23:02 10/10
(997/4319)
Szerintem azt egyátalán nem lehet mondani, hogy nincs a filmnek története. Igenis nagyon jól elmesélhetõ története van, mégha nincs is benne túl sok csavar.
A színészi játék, illetve ahogy azt átvitték a navikba egyszerûen zseniális.
5/10
Ghavin 2009 dec. 30. - 00:18:00 5/10
(996/4319)
Vegyes érzéseket hagyott bennem a film. Történet eredetiség szempontjából egy szép kerek nulla, gyakorlatilag ugyanezt láthattuk a Farkasokkal táncolóban, Pocahontasban, Ferngully-ban, az Utolsó szamurájban, sõt még a District 9 is hasonló szüzsével operált, természetesen minden film más-más kontextusban helyezte a gonosz csúnya fehérember kontra nemgonosz nemfehérember felállást a messianisztikus fõszereplõ beavatkozásával a nagy szerelemért. James Cameron állítólag már 15 éve õrizgette a film forgatókönyvét valahol az íróasztal mélyén, ám az akkori technológiával lehetetlen lett volna úgy véghez vinnie a project-et, ahogyan õ azt eredetileg elképzelte. Ennek tudatában végig ez motoszkált a fejemben: ENNYI? Ez volt a filmszakmát megváltó csoda, amiért az öreg forradalmi felvevõgépeken dolgozott a Titanic óta? Félreértés ne essék, a 3D effektek zseniálisak voltak, mindössze a film elsõ ötödében éreztem kissé kellemetlennek õket, ám késõbb teljesen hozzászokott a szemem/agyam a térélményhez. A bolgyó, a növényzet, az õshonos állatfajok és a helyi na'vik kidolgozása elsõrangú, minden pillanaton látszott a rengeteg munka, amit egy-egy jelenet vászonra vitelére fordítottak a készítõk. De ha mindehhez nem párosul egy jó történet, komolyan vehetõ párbeszédek, és a totális sztereotípiákon/kliséken túlmutató karakterek, az egész nem több egy hatalmas, csillogó-villogó, ám igen hamar kidurranó lufinál. Így a drámainak szánt jelenetek már eleve halva születtek, a cselekmény tökéletesen kiszámítható volt, a dialógusok röhejesek voltak (bár lehet, hogy ezért a "tisztelt" szinkronstúdió a felelõs) és egy-két kivételtõl eltekintve nem volt olyan szereplõ, aki egy-egy akciójelenetnél hosszabb idõre fenntartotta volna az érdeklõdésem - nem azért mert akció-rajongó lennék, inkább arról van szó, hogy nem tudok érzelmileg kötõdni egydimenziós (értsd: kiforratlan, sablonos, tehát unalmas) karakterekhez, így éppen leszarom, hogy az illetõ él-e, hal-e, fõleg ha elõre tudom, hogy ki éli túl a film végére és ki nem. Aki a "kritikám" elején felsorolt filmek közül egyiket sem látta, vagy már totálisan elfeledkezett róluk, annak talán az újdonság erejével hathat a film és talán jól szórakozhat/szórakozott, de számomra ez a mozi volt az év csalódása, fõleg mert már két éve vártam rá. Legalább megtanultam egy életre, hogy ne dõljek be a hype-nak.
petejke 2009 dec. 29. - 23:44:51
(995/4319)
Aki nem szereti a szkifit, az miért megy szkifit nézni a moziba? Én nem szeretem a horrort, nem is nézem.
Aki viszont szereti ezt a mûfajt, James Cameron-t, az izgalmat, kalandot, egy kis romantikát annak LÁTNIA KELL ezt a filmet. Ilyen 10-20 évente csak egy van!!!
5/10
HvB 2009 dec. 29. - 23:27:47 5/10
(994/4319)
ezúttal sem szerettem meg a szifit. a látvány 3dben szép, de ez nem kompenzálhatja a történet és a színészi játék tökéletes hiányát
mechand 2009 dec. 29. - 22:20:52
(993/4319)
Másfél hete láttam a filmet az Aréna Imax-ban. Nem volt rossz, de már az elsõ percben megdöbbentõ volt milyen rossz a kép minõsége. A szín egy kissé fakó volt, de a legrosszabb a villódzás volt gyorsabb jeleneteknél. Ez nagyon elrontotta az élményt. Ráadásul egy éles pontot nem lehetett látni a képen, még az is életlen volt egy picit, aminek nem kellett volna, pedig nem rossz a szemem. De ez a legkevesebb, majdnem mindegyik mozifilmnél ezt tapasztalom. És tényleg nem rossz a szemem. El fogok menni mégeygszer megnézi imax-ban mert nem hiszem el, hogy ez ilyen.
10/10
romulusz 2009 dec. 29. - 22:00:41 10/10
(992/4319)
Végre egy kitûnõ alkotás, amit egy percig sem bántam meg, hogy elmentem, és megnéztem.
Végre, hogy nem viszonylag nagy nevekkel akarnak egy irgalmatlanul ratyit valahogy feldobni ("Hajsza a föld alatt" - ez aaa tipikus 5000-szer lerágott csont újabb kiadásban); végre, hogy egy döbbenetesen gyenge filmet a még gyengébben produkáló "szinész"nõ cickója kell, hogy legalább a negatív krtikára - mint az új ratyi -érdemessé tegye("Szuperbojz").
Végre, hogy olyan film, amit jó szívvel merek ajánlani barátaimnak is.
mégha nem is egy Aghata Christie-i logikai bravúrokkal van teletûzdelve, de mindenképpen értékelhetõ problémafelvetést tesz központba - helyünk a világban - és az arra adott válasza sem rossz!

Tényleg jó film, csak így tovább!
10/10
Hannibal Lecter 2009 dec. 29. - 21:30:04 10/10
(991/4319)
Most láttam Real 3D-ben,vagyis digitális 3D-ben a Mammutban, senki se dõljön be ennek a kamu reklám szövegnek, hogy csak ájjjmexx, így totál ugyn az az élmény, sõt még jobban tetszett.
8/10
RoKKfish 2009 dec. 29. - 21:21:48 8/10
(990/4319)
Az asztronómiai pontosításod helytálló, azt viszont nem vágom, hol említ bárki is Jupitert (v. Szaturnuszt) a filmben. Emlegetnek viszont több fényéves távolságot, közel 6 évig tartó utazással... Tény, hogy a Pandora anyabolygója kisértetiesen hasonlít a Jupiterre.
7/10
offtopic
Zsákos ember 2009 dec. 29. - 21:19:51 7/10
(989/4319)
Cameron egy nagy szart alkotott !
Összelopkodta a (kidolgozatlan,lapos) sztorit és készített hozzá egy eladható CGI-"motort" !
Az igazi 3D-s filmek majd csak ez után jönnek !
Szóval az Avatar egy jól,megcsinált,mindenki által befogadható(értsd:még a Blahán késelõ kis cigánygyerek is megértené)sci-fi kaland,de semmi több ! :(
Ennél ezerszer jobb sci-fi-k vannak,és sajnos(nálam)az Avatar a Titanic után nagy visszaesés.
mikiport 2009 dec. 29. - 20:24:33
(988/4319)
Ma láttam a filmet a Mammutban ...Talán érdekes másfajta szemüveget adtak, mint a Keletinél Aréna plázában(Arénán jobban tetszett, bár rég voltam már ott)...

A film sztem tök jó Nekem nagyon tetszett, de sztem csak 3D -ben jön ki a film igazi varázsa ...
Egy jó fogatókönyvû, fordulatos, akciókban gazdag filmet láthat aki megnézni amibõl nem hiányzik az akciójelenet,a romantika, szerelem, harc, hazugság, igazság és a "valós" emberközeli érzelmek sem ... és egy olyan világot mutat be sztem amiben mindenki élni szeretne azaz legbelsõjét az embernek sztem megérinti .... (már akinek)

Akik a rajzfilmek, fantasy, sci-fi rajongó egyértelmûen ajánlom figyelmébe....

1-5 ös értékelésnél nekem 4-es feletti a film :)
8/10
zolesz 2009 dec. 29. - 20:03:12 8/10
(987/4319)
Csak még annyit, hogy a Pandora valójában a Szaturnusz negyedik holdja, és így néz ki:
10/10
gigigelem 2009 dec. 29. - 19:44:25 10/10
(986/4319)
Szuper jó volt!
8/10
zolesz 2009 dec. 29. - 19:33:30 8/10
(985/4319)
Ma néztem meg a filmet IMAX 3D-ben.

Hát technikailag-látványilag valóban forradalmi és lenyûgözõ élmény, tartalmilag viszont már nem annyira vagyok vele kibékülve.
Nyilván ennél a mozinál elsõ sorban nem a zseniális történetvezetés, jellemformálás, stb., hanem a szórakoztatás és a látvány (és ezen keresztül a minél nagyobb nézõszám és bevétel) a lényeg.
Viszont férfiasan bevallom, hogy kultúrális-világnézeti okok miatt a pandorai õslakosokkal, különösen a fokozatosan azzá váló fõhõssel nem igazán tudtam azonosulni, a legkisebb mértékben sem.

A velük szemben álló emberek pedig rendkívül mesterkélt és manipulatív módon vannak gonosszá vagy ostobává vagy egyszerre mindkettõvé formálva, élükön a GIJoe fejû fõgonosszal, akit mintha a Chipkatonák címû 'mûremekbõl' szalasztottak volna ide teljes életnagyságban.

A Pandora egyébként a filmben nem bolygó, hanem a Jupiter egyik holdja. Ideális életfeltételekkel, ugye?

Szóval eléggé felemás benyomásokkal jöttem ki a moziból és így zártam le magamban ezt az egészet: na, egyszer ilyet is láttunk...
8/10
RoKKfish 2009 dec. 29. - 15:20:56 8/10
(984/4319)
Ha ez vígasztal, és ettõl jobban érzed magad emberként, gondolj bele, hogy a Föld sohasem biztosított olyan ideális létfeltételeket az embernek, mint amilyen "mákostészta-zabálók" a Na'vik a saját bolygójukkal. Viszont legalább kevésbé giccses. Az is valami.
8/10
feeco 2009 dec. 29. - 14:07:19 8/10
(983/4319)
Rendkívül hatásvadász, de meg kell mondjam, mûködik.. Hát persze, Cameron nem ma kezdte..
10/10
Shapira 2009 dec. 29. - 13:38:08 10/10
(982/4319)
Nekem nagyon tetszett ez a film. Természetesen, a látvány fantasztikus és eddig még sohasem látott volt. A sztori meg persze már több milliószor látott. De éppen ebben rejlik Cameron rendezéseinek varázsa: pofonegyszerû és sablonos sztorikból tud fantasztikus filmeket csinálni. Az a lényeg, hogy minden párbeszédet, jelenetet, szereplõt pontosan eltalált, hogy ne érezzük magunkat átvertnek, és tudjunk izgulni a filmen. Szerintem fantasztikus volt, kétszer néztem meg eddig, sajnos csak 2D-ben, mert Szombathelyen nincs lehetõség 3D-re, de így is nagyot ütött. Lehet, hogy leszóltok majd miatta, de nekem 10/10, minden szempontból, az indokok pedig feljebb.

Azt azért elmondom, hogy aki meg akarja nézni moziban, ne az elsõ öt sor egyikébe üljön, mert úgy egyszerûen katasztrófa nézni, szinte sírtam a szememet gyötrõ fájdalomtól, és az üldözõs jelenetbõl, mikor Jake-t majdnem megeszi a thanator, egy képkockát sem tudtam kivenni. A hetedikbõl viszont már jó volt.
4/10
üpppontvki. 2009 dec. 29. - 12:59:06 4/10
(981/4319)
sablon sztori. unalmas. de nagyon jó grafika.
10/10
blacca 2009 dec. 29. - 12:37:21 10/10
(980/4319)
aki még nem látta, nézze meg! számomra annyira lenyûgözõ volt maga a látvány és a misztikus spirituális kapcsolatok az élõlények között, hogy a film után egyszerûen "rosszul éreztem magam" emberi mivoltomban. legszívesebben én is ott maradtam volna.