Téma: Avatar

9/10
Marcipáncica_ 2009 dec. 28. - 10:01:56 9/10 Előzmény RoKKfish
(939/4319)
ez nem "idealizmus". ez a valóság.
fickieboy 2009 dec. 28. - 10:01:34
(938/4319)
Hi!
Ma készülünk megnézni a 9 éves fiammal a filmet, teljesen rá van kattanva, viszont nekem vannak kétségeim. Mernétek ajánlani neki?

Köszi
9/10
VIZIPÓK 2009 dec. 28. - 09:50:08 9/10
(937/4319)
16 karikás a film, de ezt a kutya sem figyeli, legalábbis a jegyszedõk biztosan nem. Meglehetõsen sok harcos, gyilkos jelenet van benne. Alapvetõen nem félelmetes, de te tudod.
fickieboy 2009 dec. 28. - 08:44:10
(936/4319)
Hi!
Ma készülünk megnézni a 9 éves fiammal a filmet, teljesen rá van kattanva, viszont nekem vannak kétségeim. Mernétek ajánlani neki?

Köszi
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 28. - 05:39:13 8/10
(935/4319)
Igazad van. Megkövetlek. Csak gonoszkodtam egy kicsit...
Õszintén tetszik az idealizmusod. Maradj meg ilyennek!
10/10
orijoci 2009 dec. 28. - 04:12:38 10/10 Előzmény RoKKfish
(934/4319)
Hát ez az! Pont erre akartam kilyukadni. Senkit nem tekintünk partnernek még a saját bolygónkon sem. Nézz körül a "nagypolitikában". Ki az, aki mondjuk az amerikaiaknak partner? Kína - mert õk finanszírozzák Amerikát (de mi van a Tibetiekkel?), Oroszország - mert õk tudnák még felrobbantani a teljes bolygót (mi volt a keleti blokkal?), hadd ne folytassam. És mi van pl. a gorillákkal, akik majd' ugyanabból a génkészletbõl állnak, mint mi (írtják õket a péniszükért, és senki nem akadályozza meg õket), vagy a delfinekkel, akiket megtanítanak szavakat megérteni, ábrákat felismerni, akiknek humoruk van (a japánok megzabálják õket), de itt se kelljen végigmondanom. Gondolom, ha találkoznánk idegen lényekkel, kb. ugyanígy állnánk hozzájuk. Ha legalább akkora fegyverarzenállal bírnak (lásd fentebb), akkor partnerek (no akkor sem barátok), ha meg gyengébbek, akkor ki fogja csak azért megmenteni õket, mert esetleg a kultúrájuk egyedülálló (lásd Tibet)?

Katarzis. Az valami egész mást jelent. Persze szép, hogy beszélünk róla, hogy milyen jó volt a téma, meg jó a film, meg tényleg mennyire szemét volt az a tiszt stb. De a katarzis azért ennél kicsit több: az valami olyan érzés, hogy amikor hazamész, legszívesebben szétrugnád a seggét annak a trógernek, aki állatot kínoz, vagy letörnéd a kezét annak, aki a veszélyes hulladékát kiborítja az erdõbe. De persze nem teszed meg, mert kultúrember vagy, de az érzés ott van benned. Mit csinálhatsz ehelyett? Összefogsz a hozzád hasonlókkal, és eléred, hogy a parlament olyan törvényeket hozzon, hogy többet senki ne merjen állatot kínozni, vagy szemetelni. És ha ez nem jön össze, akkor visszahívatod a képviselõket, mert nem a Te érdekeidet képviselik. Vagy egyszerûen csak annyi történik veled, hogy miután kijöttél a filmrõl egészen máshogy nézel a világra: meglátod, hogy az ÉLET ezen a Föld nevû bolygón is ott van mindenben. Még a hülye fõnöködben, és a szomszéd korcs kutyájában is. És örülsz nekik, hogy VANnak. És nem gyártasz minden bolhából elefántot. Annyit fogyasztasz, amennyire szükséged van. Nem pazarolsz, nem eszel többet csak azért mert a tányérodon van. Na ez a katarzis.

De nem akartam ennyire belemenni, csak jeleztem valamit. A kibontás már mindenkinek ízlése szerint.

A film pedig tükéletes.
7/10
Zsákos ember 2009 dec. 28. - 03:41:04 7/10
(933/4319)
Az alábbi linken megtekinthetitek az Avatar 2.-Totális háború elõzetesét ! :)

http://www.youtube.com/watch?v=lWSnSyUgq_Q


CGI heroes vs. Real heroes !!!
Te melyik oldalon állsz ?





-Ez az,adjunk ezeknek a rusnya Na'viknak !
10/10
kazsagx 2009 dec. 28. - 02:11:10 10/10
(932/4319)
Ma néztem meg ezt a Nagyszerú filmet ! Sajnos nem 3D -be ,mert úgy nem adták , irigylek is sok mindenkit aki abba nézte meg ,de így is egy felemelõ film volt ! Ahhoz képest ,hogy milyen hosszú nekem egy 1,5 órának tûnt :D talán azért mert lenyûgözött ! Aki meg beszél itt össze-vissza ,annak a hobbija a kötekedés vagy nem érti a lényegét ,elfogadom azt hogy valakinek nem tetszik ,de már látom hogy 1-2 ember össze-vissza írogat és máshoz hasonlítja ezt a filmet ! Nos 10/10 és aki nem nézte még meg ,annak szívbõl ajánlom ! :-)
Allest 2009 dec. 28. - 00:33:56
(931/4319)
Csodálatos film!
Olvastam több helyen, hogy csak a 3D látvány miatt, meg a speciális hatások teszik naggyá... de hiszen éppen ez a lényeg. Ha a karácsonyi menüt valaki elénk hányja vagy gusztusosan tálalja, attól még a kettõ ugyanaz igen, csak kérdés melyikhez lenne kedvünk:)
Szóval annak, aki szeretne egy kis varázslatot, egy kis álmot arról, hogy létezhet olyan világ, ahol van mindenkinek jutó, megkülönböztetés nélküli szeretet és egymás iránti feltétlen tisztelet az bátran nézze meg. A filmnek számos mondanivalója van, és nem rontja el az oly sokat emlegetett kiszámíthatóság sem, mert igenis jó nézni azt a fantasztikus világot, amit bemutat. Olyan, mint a Föld, valamikor réges-régen, csak más színekkel megfestve. Egy több fogásos lakoma ez a film mind a szemnek, mind a lelkünknek.
offtopic
ernesztin 2009 dec. 27. - 22:58:37
(930/4319)
Ez a mitológiai ismertetõ tök jó.
10/10
Aszti(spc) 2009 dec. 27. - 22:55:18 10/10
(929/4319)
Nos, igen... ez eszméletlenül JÓ...
10/10
kiccsajka 2009 dec. 27. - 22:09:42 10/10
(928/4319)
Most értem haza a moziból..3D..és még a hatása alatt vagyok..eszméletlenül tetszett...sztem fantasztikus...alig várom, hogy kijöjjön dvd-n rendesen meg akarom nézni méééééééég
10/10
9/10
Elza Melinda 2009 dec. 27. - 22:06:28 9/10
(927/4319)
Ma néztem meg ezt a filmet 3D-ben. Nekem fantasztikus élmény volt!!! :o) A látvány lenyûgözõ, a történetet páran lefikázták elöttem, úgyhogy rosszabbra számítottam. :o) Maga a természet, az a sok zöld viszont nagyon tetszett! Nekem többször a pitypang jutott eszembe! (Nem kinevetni!)
Horus 2009 dec. 27. - 21:15:43
(926/4319)
Nekem nagyon tetszett a film, nemcsak látványát, hanem mondanivalóját tekintve is, mivel amúgy is vonzódom a misztikához, és az erkölcsi kérdésekhez is. Hogy mai világunk számára is aktuális ez az "indiános-cowboyos" sci-fi-fantasy az nem kérdéses. Valóban nem bonyolult a történet, de a választásaink nehézsége legtöbbször nem azok bonyolultságában, hanem az értékválasztás felelõsségében rejlik. Sok párhuzamot találhatunk régebbi és mai történelmi eseményekkel, gondoljunk csak pl. az amerikai kontinens õslakosainak sorsára, de eszünkbe juthat nyugodtan, hogy a hódítás okául szerepeltett filmbéli energiahordozó anyagot behelyettesítsük mondjuk kõolajra..
Még egy érdekes párhuzam lehet, ha valaki ismeri a Mahabharata címû indiai alapmûvet. Ebben az eposzban a pándavák harcolnak az országukat bitorló kauravák ellen, akik csalással és ármánnyal elûzték az ország jogos uralkodóját. A pándavák kiváló harcosa Ardzsuna, kinek harci szekerét maga Krisna vezeti, aki nem más, mint Visnu istenség földi testet öltése, azaz szanszkrit nyelven avatara. Képi ábrázolásaiban Krisna bõrének színe kék...
Kovács kolléga 2009 dec. 27. - 20:53:19
(925/4319)
SPOILER!!!

Szerintem viszont nagyon is van jelen kori tanulsága a filmnek. Quaritch ezredes arcvonásai például feltûnõen emlékeztetnek egy közelmúltban leköszönt amerikai elnökre. A harciasságtól és kulturális felsõbbrendûségtõl fûtött szövegeire pedig még inkább igaz ez. Otthonfát kb. olyan módszerekkel pusztítják el a Társaság gépei, ahogyan az amerikaiak exportálták a közelmúltban a "demokráciát".
Egy dolgot sajnálok: Quaritch csak beszél a terrorveszélyrõl, ám a filmben látottak alapján nem a megfelelõ szavakat használta, hiszen a Na'avik ekkor még csak gyülekeztek. Sokkal izgalmasabb lett volna, ha Jake jóvoltából tényleg kivitelezésre kerül egy-két diverzánsakció, aminek persze csakis a megtorlás lehet a következménye.
5/10
Valezius 2009 dec. 27. - 20:08:41 5/10
(924/4319)
Én egy sci-fire ültem be, ehelyett egy fantasyt kaptam (vagy mit). Persze elismerem, hogy a körítés már majdhogynem sci-fis volt. Az ûrhajó, a monitorok és fõleg a "kék hold" és az abból következõ égi látvány tetszett. De ezen túl sok tudományos dolog nem akadt. Lehetõség lett volna rá, hogy csak a bolygó, mint organizmus dolgot említsem.

Látvány tekintetében nálam a Star Wars 3 nyitó ûrcsatajelenete a csúcs. Mondjuk ebbe az is benne van, hogy szívesebben nézek ûrhajókat, mint fákat, meg lebegõ hegyeket. Ebbõl szerintem három óra nem ad nagyobb élményt, mint egy. Az biztos, hogy 3D filmet eddig se sokat néztem, és ez se ok arra, hogy növeljem a számát.

Karakterek tekintetében nekem egy kevésbé sablonos parancsnok sokkal, de sokkal jobban tetszett volna. Valaki, akit esetleg érdekel a rábízott emberek élete is, és nemcsak a "bosszú", bár nem világos, hogy miért akarna bosszút állni, ha nem az arcáért.

Az világos volt elõtte is, hogy lesz látvány, és egy elég egyszerû történet, de hogy gyakorlatilag semmit nem tettek hozzá a történthez az meglepõ. A T2-ben is fõleg az "akció" dominál, de ott azért akad más is. Ahogy már valaki korábban írta engem speciel nem érdekel, hogy Cameron ilyen költségvetés mellé már nem vállalhat kockázatot, ez az õ dolga, nekem meg az, hogy ez ne tessen :)
Sajnos az egyik korábbi írónak igaza van, hogy csak a látványelemek helyére lehetne "értelmes" dolgokat tenni, ami nonszensz lett volna jelen film kapcsán, de 3órára nyújtani a történetet talán már kicsit túlzás volt.
Magam részérõl inkább egy olyan filmet várnék, ami tényleg szól is valamirõl, aztán egyszer csak felkapod a fejed, a körítésnek odatett látványra. Ez nyilván csak személye álmodozás jelen filmet nem minõsíti.

Személy szerint nem tartom súlyosnak a mondanivalót. Persze az indián-Pocahontas párhuzam nyilvánvaló, de ez a múlt, nyilván tanulságként szolgálhat a bolygóközi kapcsolatok tekintetében. De jelenkori tanulsága szerintem egyáltalán nincs a filmnek. Ez nem a természet pusztításáról szól, se a Közel-keleti kérdésrõl.
Az elõbbi témát sokkal jobban át tudom élni egy Star Trek részben, mert az egy számomra sokkal hihetõbb világban játszódik, el tudom fogom, hogy ez tényleg valós probléma lehet a jövõben.
Egy napos mérlegelés után 5,5-et tudok neki adni.
10/10
Luke Ryan 2009 dec. 27. - 19:43:03 10/10
(923/4319)
Nagyon jó!
10/10
10/10
rapanui 2009 dec. 27. - 19:31:44 10/10
(922/4319)
helló:)

Igazán nem a kötekedés vezet, de nem tudom láttad-e azt a szintén elég hosszú filmet olyan 1959-73 táján, aminek a "vietnámi háború" volt a címe:D
Igen tudom, tudom: itt halálmodernfegyverekíjakellenstb, de mégis, kicsit gondolj azért bele, azért talán mégsem annyira irracionális ez:)

rapa
8/10
offtopic
zee944 2009 dec. 27. - 18:58:40 8/10
(921/4319)
Miért, elképzelted? Csak nem...?!

http://repulo.indavideo.hu/video/Repuloshow
8/10
offtopic
RoKKfish 2009 dec. 27. - 18:01:29 8/10
(920/4319)
Hát én még mindig nem láttam ezt a filmet, de ez a fotó óriási!!! :DDD
Ahogy Hans Landa mondta a Brigantykban: That's a Bingo!
Nem bírok magammal, muszáj megnéznem....
Köszi! Király vagy!