Téma: Avatar

Bridge' 2010 jan. 12. - 13:35:01
(1899/4319)
okés,köszi :)
Bridge' 2010 jan. 12. - 13:34:19
(1898/4319)
Sci-fi,fantasy,nekem egykutya. :)
Bocsi a rajongóktól.
Hát,izé...egyiket se láttam. :S
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 13:33:52
(1897/4319)
az is egy jól beosztott, végig vezetett film, mint ez :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 13:32:20
(1896/4319)
a gyûrûk úra már bocsánat, de mitõl sci-fi, az egyértelmûen mesés alappal egy fantasy, semmi tudományos nincs benne.
10/10
stonerack 2010 jan. 12. - 13:31:57 10/10
(1895/4319)
"brigantikban nem is volt harci jelenet, hacsak nem arra gondolsz, amikor 5 másodperc alatt szitává lötték egymást a pince kocsmában, vagy arra, ahogy a végén lövik a tömeget a moziban :P"

Most hogy írod, igen mégis intellektuálisan és pszihologiailag végigrettegtem az egészet, Tarantino brilliánsan tartalékolta az akciót, szinte mágikusan. Ha tul sokaz akciojelenet elveszti a realitását, nem rettegsz, ha pszihologiailag nézzük: jé tt ulök a moziban csomoszor lõttek és én mégis élek, sõt még a puskapor szagát sem érzem már vagy 20adszorral, akkor ezekután sem lesz velem semmi baj, hiszen ugyis csak moziban ülök. :))))) Becstelen Brygantiknál végig megvolt a rettegés.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 13:30:57
(1894/4319)
Azért megmondom öszintén, hogy én egy harry pottert sem néztem meg, és a gyûrûk úra nekem elég volt egyszer is.


Az avatar viszont bejött, mert nem fantasy. Sci-finek is csak annyira Sci-fi mind verne gyula összes mûve, ma még képzelet, holnap már valóság !!!!

Ajánlom
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 13:29:09
(1893/4319)
A felsõ vezetésben voltak bõven, de helyi szinten rasszisták voltak ( itt legfõképp a cigányellenességre gondolok) és a mai jobbik szavazok jó része szintén volt mszmp-s, akinek a szája ízének tetszenek ezek a demagog szélsõséges dolgok.


Egyértelmû, hogy palesztina mellett állok, hiszen az érzelmes emberi mivoltomból adódóan mindig a kisebbet, a gyengébbet és az elesettebbet sajnálom jobban. Sajnos nem tudok megváltozni, én ilyen vagyok.


Ami viszont tény, és el kell ismeri, az arab az lusta, a zsidó az pedig feltúrja a földet, de valódi tárgyalási szándékot én még egyik oldal részérõl sem láttam soha
10/10
stonerack 2010 jan. 12. - 13:26:32 10/10
(1892/4319)
Ja a Harry Potter pedig mesés fantasy :) (egyébként én szeretem azt is)
10/10
stonerack 2010 jan. 12. - 13:23:36 10/10
(1891/4319)
Szereted a 6. érzéket? District 9? Spielberg filmek? Andromédát?(sorozat) Csillagkaput?eredeti film,nem a sorozat, akkor a Mátrixot? ha igen akármelyik, NÉZD. ja amugy ez (Avatar) nem fantasy. ez egy igényes sci-fi. Szerintem sokkal izgalmasabb és reálisabb mint a Gyuruk Ura. a Gyuruk Ura az eléggé mesés scifi, sõt inkább huz a fantasybe némi sci-fi alappal.
10/10
stonerack 2010 jan. 12. - 13:19:58 10/10
(1890/4319)
Kell ennél több? (: NEM.
Bridge' 2010 jan. 12. - 13:19:47
(1889/4319)
Sziasztok!

Lehet,hogy ostobának tûnik majd a kérdésem,de felteszem?
Mennyire ajánljátok az Avatart olyannak,aki nem nézte se a Gyûrûk urát,se Harry Pottert,aki nincs oda a fantasy filmekért.
Több ismerõsöm is javasolta,hogy ettõl függetlenül nézzem meg,sõt a kolléganõm is ilyen mint én,mégis telejesen el volt ájulva a moziban és mondta,hogy mindenképp nézzem meg.
Ha azt nézem a hozzászólásomban benne is van a válasz. :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 13:18:16
(1888/4319)
A brigantikban nem is volt harci jelenet, hacsak nem arra gondolsz, amikor 5 másodperc alatt szitává lötték egymást a pince kocsmában, vagy arra, ahogy a végén lövik a tömeget a moziban :P

szerintem a film összeségében úgy volt jó ahogy volt, és sok ember szereti az igényesen megkomponált stílusos harcjeleneteket, amik illenek oda.

Na a karib tenger 3-ban a végsõ harc jelenet az már tényleg ûber gáz volt, halálra untam magam.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 13:15:12
(1887/4319)
Itt a baj már nem kicsi :P :D
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 13:12:33
(1886/4319)
Nálunk nincs is nagyon juhar fa, viszont annál több tölgy, cser, bükk, fenyvesek, nyár és nyír ligetek, esetleg némi gyertyán, vagy madár cser.

De ami tény, hogy a film valóban nem visz álomvilágba, hanem érzelmeket generál, hogy ez igenis nem folyhat így tovább, és ennek érdekében gigawatt energiákat felemésztõen itt forumozunk róla :P :D

Nem éreztek ebben némi ironáiát :D
10/10
stonerack 2010 jan. 12. - 13:09:06 10/10
(1885/4319)
krav maga.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 13:04:34 Előzmény Hummel150
(1884/4319)
Egyértelmûen ez volt a célja, hogy ismétlen lyukat üssön a kollektív tudatukba :D


http://www.youtube.com/watch?v=vHjWDCX1Bdw&feature=related

Egyértelmûen kijelenthejtük hogy Selfridge karaktere igen sok mindenben hajaz Robert Duvall-ra.

Wagner egyébként 3.20nál indul, és 7.45-nél van egy jelenet, ahol is Robert Duvall miközben porig rombolják Huey-al, és Skopriókkal porig rombolják a falut, Õ csak a Shurfozésre tud gondolni :$

Egyébként megtaláltam Selfridge fiatalkori énjét is, egy kevés kis angol tudás bõven elég :


http://www.youtube.com/watch?v=S06nIz4scvI


Aki szalad az vietkong, aki nem szalad, az fegyelmezett vietkong :D:D:D:D
10/10
ondok 2010 jan. 12. - 13:02:27 10/10
(1883/4319)
Elméleteid túlságosan végletesek,mert pl an blokk ,hogy az MSZMP-ben mindenki antiszemita lett volna ?És akkor mi van azokkal ,akik szerint meg minden komcsi zsidó volt? Szóval nem véletlen ,hogy realitás helyett összeesküvéseket látsz ott is ahol nincs.Másrészt OK nem te hoztad be az analógiát ,nade azóta is folyamatosan kiállsz mellette.Aki behozta ,az azt állította ,hogy a filmbeli gonoszok és jók harca megfelel a palesztin -zsidó ellentétnek .Ezt Te folyamatosan védted a palesztinok igazának bizonygatásával ,ami enyhén szólva is túl leegyszerüsített álláspont.
8/10
cukormaz 2010 jan. 12. - 12:48:23 8/10
(1882/4319)
A stars wars ep4 végén a halálcsillag megtámadása szerintem a mai napig kuriózum akció-jelenet. Van íze, szaga, illata, megfelelõ ritmusa és fõleg nem öncélú. Nincs hányásig telepakolva végletekig- és azon is túl nyújtott agresszióval. Magyarán a star wars kábé hatszor visszafogottabb és szellõsebb. Szóval nehogy már ezt az avatáros förmedvény-csatát hasonlítsuk egy jól megkonstruált végkifejlethez. Nem beszélve arról, hogy nem mindegy, hogy elsõnek vagy hatszázhuszonnyolcadiknak forgatod-e le ugyanazt a hasonló jelenetet. Fõleg, ha a hatszázhuszonnyolcadikban csak annyi az újítás, hogy egyre jobban halmozod a már ismert paneleket (egyre több, egyre nagyobb, egyre hangosabb, oszt ennyi) Mert a star wars, mondhatni, hogy úttörõ volt ebben a mûfajban, míg az avatárnál éppen az az idegesítõ, hogy egy más területen szintén úttörõ lehetett volna, ha végén nem húzzák bele ebbe a fos fegyvercsattogtatásba. Amúgy a star wars ep2 (a klónok támadása) végén lévõ csatazaj szintén borzalmasan unalmas és idegesítõ szerintem. Ott már Lucas is csak a paneleket pakolgatja és színezi, fokozza.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 12:48:01 Előzmény Scarecrow
(1881/4319)
Cameron mindig is nagy mágus volt a szerelem terén.

Gondoljunk csak bele a terminátor univerzumba.


"akkor még nem értettem, de John Connor egyszer adott egy képet, emlékezetembe véstem minden részletét. Szeretlek Sarah, én érted jöttem át az idõn" Kyle Reese (a halálosztó)


"Anya csak egyetlen napot töltött vele, mégis a mai napig szereti, néha még sír is éjszakánként, de akkor letagadja, és azt mondja, hogy csak valami a szemébe ment" John Connor (az ítélet napja)

Innentõl a Terminátor is egy csöpögös nyálas romantikus film, hiszen a T1 az egyértelmûen a szerelemrõl, és a szerelem általi önfeláldozásról szól (kyle halála)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 12. - 12:43:29 Előzmény Kovács kolléga
(1880/4319)
Kihagytad a hegylakó 3-at:$

http://www.youtube.com/watch?v=55Zy8VPFP-E


Ez az egyik legfülbemászóbb mind közül :)


Egyébként a romantikussággal csak azok dobálkoznak, akik korban most ott tartanak.

Minden szélsõség kitermeli az ellen oldalt. A pókió hotel, meg az anti fittnes klub meg egyéb ilyen f@s-kkal elharapodzódott a fiatok körében az EMO (akik megbántottam ezzel, az most nyugodtan menjen be a fürdõszobába, és szépen vágja fel az ereit, de menjetek biztosra, vegyetek be a csomó altatót is, és üljetek bele a kádba, egyrészt serkenti a vérkeringést, másrészt dobjatok bele egy hajszárítót, így lehet csak biztosra menni), tehát ezeknek az túl érzékeny kis lényecskéknek megjelent az abszolút ellen oldala, akik mellüket veregetve szajkózzák a régi szövegeket, hogy a férfi attól férfi, hogy szõrös és büdös, valamint kemények vagyunk, kõkemények.

A keresztapában a kõkemény maffiózok hányszor de hányszor megmondják, az a férfi, akinek nincs családja, és arra nem szakít elég idõt, nem is férfi, és Õk valóban kemények voltak, de mégis ez volt a véleményük. Mindenki aki csöpögösséggel vádolja az avatart, az egy kis .... (nem mondom ki mi :D )