Téma: Avatar

10/10
stonerack 2010 jan. 11. - 13:02:16 10/10
(1839/4319)
Ne viccelj a vasember 1 is pont hasonló mondanivalóval bír,mint az Avatar, vagy a D9. :) A vasember 2 ennek a folytatása, tehát nem fog Pált fordulni. :)) (Remélem.)
10/10
stonerack 2010 jan. 11. - 12:59:28 10/10
(1838/4319)
Dehogynem tudja, csak megismerve a navik kulturáját, azt tartja helyesnek,hogy ne pusztitsa el õket. James Bond nem bujik bele egy másik testbe érthetõ,hogy egy idegen testben amiben már tud futni stb. nem tudja kicsoda valojában, de ezt leszámítva a küldetésérõl igenis tisztában van, és nagyon jó döntéseket hoz. Ha nem lennének iylen emberek,már kipusztult volna az emberiség mert legyilkoltuk volna egymást. Elárulom: a nõk nem szeretik sem a csöpögõs férfiakat sem a bunkó érzéketlen tahókat. Tudni kell mikor legyél harcos és mikor romantikus. Persze ultratrendi fikázni minden érzelmet, de pont hogy ez egy gyengeség, ha félsz közel engedni valakit vagy valamit egy (filmet),mert az érzelmekrõl szól, emocionális élmény, aztán para van hogy sérülékennyé tenne....
baracell 2010 jan. 11. - 12:32:43
(1837/4319)
Végre megnéztem! Bárcsak ne tettem volna,alig bírtam ki a mozi végét, nagyon rossz film! Mindenki el van ájulva tõle,de igaza van az elõttem szólóknak: ezerszer megnézem a Gyûrûk urát,mint ezt! És nálam a romantikus film kategória nem itt kezdõdik...
force 2010 jan. 11. - 11:05:23
(1836/4319)
szóban akartam minõsíteni: a gagyi vagy a ramaty.
Jójó 3D, tényleg, most ha megnézem, felûl múlja mindet de történet akkor is mese. ráad félresikerûlt.
force 2010 jan. 11. - 11:04:09
(1835/4319)
Szerintem ez 1 csöpögõs romantikus giccs.
Olyan mint a J Bond ügynök, annyival több, hogy aztán ez az ügynök már azt se tudja mi van meg mit kell csinálnia ja meg kinek.

Olyan mint 1 túldrogozott kedvtelen tini. Komolyan, volt szakközép iskolás osztálytársaimra emlékeztet, amikor semelyik hajszín sem jó nekik, meg semelyik márka sem.
8/10
toshiba321 2010 jan. 11. - 08:39:00 8/10
(1834/4319)
ütõs film azt meg kell hagyni. Fõleg a látvány a lényeg aki drámai fordulatokban gazdag filmeket szeret az ne nézze meg. Aki viszont egy jót akar szórakozni az menjen el érdemes.
10/10
BUG01 2010 jan. 11. - 00:29:01 10/10
(1833/4319)
az ilyen témáknál ajánlom a NATGEO mûsorát( szélsõséges világegyetem, utazás a holdra..stb).
10/10
BUG01 2010 jan. 11. - 00:22:18 10/10
(1832/4319)
Most az hogy a mai napig nem tudjuk mi a hõ, ez nem hinném hogy igaz lenne. A hõ az anyagot felépítõ részecskék gyors mozgása, minél gyorsabban mozognak a részecskék annál melegebb az adott test( a mikrohullámú sütõ is ezen az elven alapszik a részecskéket gyors mozgásra birja és az egymáshoz ütközés során surlódás következik be). Mint minden másra erre is van tudományos, logikus magyarázat. Az pedig hogy még nem tudunk egyes dolgokat a világról mivel hogy az ember egy fiatal faj,nem szabad elhamarkodottan választ adni a kérdésre. Elõbb utúbb mindenre lesz tudományos válasz de hogy mikorra azt senki se tudja.
Az anyagból meg nem csak ugy élet lett nagyon hosszú folyamat, kémiai reakciók sorozata mire az igen egyszerû elemekbõl,részecskékbõl vmi összetetebb dolog alakult ki.
Az ilyen fontos kérdéseket hogy mi is az élet ..stb nem szabad egy felsõbbrendû lénny létezésével összekapcsolni.
10/10
ondok 2010 jan. 11. - 00:03:33 10/10
(1831/4319)
Nem igazán ott írom le a film lényegét és méltatását,azt csak válaszul írtam egy bakafántoskodónak ,de abban egyetértek ,hogy valószínû nem tudnál olyat írni ,ahol négy filmmel is összevetem az Avatárt hasonló mûfajúakkal és un. mûvészfilmmel is.Ez neked túl bonyolult lenne.
10/10
ondok 2010 jan. 10. - 23:55:12 10/10
(1830/4319)
Vicces fiú lennél,ha nem tudnám ,hogy komolyan írod a sületlenségeket,ráadásul több részletben és nagyon bõ lére eresztve.Úgyhogy én tömörítve világítok rá, hogy miért is vicces az irományod és nevetségesen elfogult.
Te beszélsz történelmi hitelességrõl? Akkor mi van ha laktak ott palesztinok?Államuk nem volt,korábban angol fennhatóságú volt aterület.Még sokkal korábban meg zsidók éltek ott.Érdekes módon az nem zavar téged ,hogy valamikor a mostani Magyarországon szlávok éltek,Szvatoplukék.Erdély valamikori tiszta magyar területein meg szinte már csak románok élnek.akkor jogos hogy semmi jogalapjuk nincs ott már a magyaroknak?.Ráadásul a palesztinoknak senki nem mondta ,hogy "csá" ,csak békében kellett volna élni azon a mindkét nép számára elég nagy helyen.és dolgozni szorgalmasan .Amihez ugyebár az araboknak nem igazán füllik a foga .Úgyhogy rosszul mondták neked a jobbik gyûléseken a zsidózást ,nameg a kurucinfo szemináriumán,hogy ennyire szemellenzõs lettél

Másodszor nem igazán értem ,hogy mit szívózol azon ,hogy ki mondta elõször azt a blõdséget ezen film kapcsán ,ami eleve szegénységi bizonyítvány,hogy zsidó -palesztin háborúra emlékezteti ez a romantikus meseháború,hiszen mást sem csinálsz azóta sem mint erõsíted az igazát, és hajtogatod elfogult hamis elméletedet a palesztinok vélt igazáról.
Amerika tojik rá ,hogy ti mit hajtogattok ugyanolyan bárgyún ,mint annak idején akomcsik ,hogy így az olaj feletti imperialista uralom meg úgy.Izrael nélkül sem dõlne kardjába Amerika ,hiszen anélkül is megoldotta mindig is az olajszükségletét.Viszont nem hagy cserben egy demokratikus államot csak azért ,mert el akarják törölni elmaradott középkori berendezkedésû agresszív vallási fanatikus erõk.Ráadásul az Ensz hozta létre szavazással Izraelt ,nem Amerika,ami a minimális kárpótlás volt azért ,hogy közvetlenül elötte az egész világ szart azsidókra ,és hagyta hogy kiirtsák õket.
Kevesebb kurucinfot és gügye propagandát ,és több gondolkodást kívánva,maradok :Ondok.
10/10
andris758 2010 jan. 10. - 23:10:22 10/10
(1829/4319)
Ezért kár volt beregisztrálni, hogy ezt elmondhasd!
7/10
Andrew8 2010 jan. 10. - 23:08:29 7/10
(1828/4319)
Fõleg úgy hogy az Amerikán kívüli bevétele picivel még több is volt. :) tehát az mondjuk 1360 millió még +-ba. :) Az kb 2.6-2.7. milliárd!!! :) Star Wars pedig szintén lehetett vagy 2.2 Milliárd.
7/10
Andrew8 2010 jan. 10. - 23:04:59 7/10
(1827/4319)
A vicces az, hogy ez csak az amerikai bevétel volt a Star Warsnál. PL láthatod az Avatar (429 millió dollár) vagy a Sötét lovag( 533 millió dollár) értékeit azok csak az amerikai bevételek. Mi lehetett az Elfújta a szél összbevétele akkor??? :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 22:30:30
(1826/4319)
Cameron nyíltan állta a vitát az õt támadó konzervatívok ellen, ami azt engedi következtetni, hogy tett bele politikai tartalmat, aminek a learatott babérjait most élvezi :$


Irigyellek hogy nektek így átjött, nekem sajnos csak egy jó film, de nem érte el a T2 beli magasságokat a szívemben :(
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 22:28:21
(1825/4319)
egyébként most jut csak eszembe, hogy a C64-el a 90-es évek elején játszottunk még, de filmet azon csinálni nézni, hiiiiihiiiihiiiii


Tekintve, hogy a Commodore 64 elnevezés abból adógik hogy 64 kB os volt a memóriája, ami azért elég kicsi, talán még egy viszonylag normális kép megjelenítéséhez is, de filmhez biztos nem.


Remélem, hogy a kis sámlídat valami magas hely szélére teszed hogy a hasonló bölcsességektõl mind minket, mint a világot megkíméld :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 22:24:55
(1824/4319)
Kedves Gabesz, én hozzá járulok a filmedhez kerek egymillió forinttal, de csak abban az esetben, ha valóban jobb lesz, mint az avatar.

Tekintve hogy magyarországon a legnagyobb nyugdíjak is csak 3-400E forint között vannak, és a nagymamádé ironizálás következtében 100E alatt van gondolom, ez több mint megtízszerezi a filmed költségvetését, aminek igen csak magas színvonal növekedést kell elérnie.

Szerintem Te egy csiri biri vagy, és most megmondtad a tutit, közben még semmit nem raktál le soha az asztalra.

Amit mondtam, megmondtam, letétbe teszem a pénz neked, és ha túl szárnyalod az avatart, akkor megkaphatod :P :D
10/10
idõjós1010 2010 jan. 10. - 22:18:58 10/10
(1823/4319)
Ez tetszett nekem is.
Jól összeraktad.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 22:17:19 Előzmény Scarecrow
(1822/4319)
Errõl az a példa jut eszembe, amit Sean Connery mondott a vadászat a vörös októberre. 40 éve a rakétáink zajától rettegtek, most viszont a csendünk hallatán fognak.


Így átgondolva valóban olyan lehet, mint amikor egy hadsereg felvonult a régi idõkben, ütemesen menetelve, és közben hangokat hallatva ez által próbálva megtörni, megfélemlíteni az ellenfelet.

De a skorpiókra akkor sem jó, mert amikor Elõször tette ki Jake-et, akkor is jobb lett volna, ha oda vissza tudnak lopakodni, tehát 50-50 a lopakodás és a megfélemlítés :)
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 10. - 22:17:05 10/10
(1821/4319)
Ezt egyedül találtad ki vagy valami idióta fikázós blogból ollóztad? Mindenesetre ekkora baromságot még nem nagyon olvastam a filmmel kapcsolatban.
Azért ha megrendezed a nagymamád félhavi nyugdíjából azt a bizonyos "színvonalas alkotás"-t, majd tedd fel a you tube-ra, hogy mi is élvezhessük, és majd nyilván mind el is fogjuk ismerni, hogy ez aztán tényleg lepipálja az Avatart! :-P
Ja, és remélem nem túl magas a kissámlid, mert ezt Cameron eleve trilógiának tervezte, úgyhogy ha nem jön közbe semmi, meg is valósítja...
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 22:11:11
(1820/4319)
az az 1977-es star wars elég dúrva.

Ezek az értékek át vannak számolva jelenértékre, vagy minden az akkori bevétel.

Mert akkor minden minden messze messze elmarad a star wars mögött.


77-ben annyi pénzt Te úr Isten :P :D