Téma: Avatar

1/10
Gabesz82 2010 jan. 10. - 22:06:08 1/10 Előzmény Ancen
(1819/4319)
Kedves Mindenki!!!
Nem akarom megbántani az avatar rajongókat,de ha ez trilógia lesz én leugrom a kissámliról!!!!Ez a film egy kabaré,nagyanyám félhavi nyugdíjából színvonalasabb filmet rendezek a legutolsó magyarországi tanyán!!!A 14 éves unokaöcsém programozónak készül,de 4 évvel ezelõtt a porosz C64-en élvezetesebb kisfilmet csinált.Behaltam a filmen,nálam leszerepelt James Cameron.Pedig nagy rajongója voltam a filmjeinek!!
Amikor a dédi bábszínházat rendezett otthon,3x élvezetesebb volt,mint ez!!
Üdv:egy filmrajongó
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 22:05:22 Előzmény stonerack
(1818/4319)
Váltsuk át inkább parcec-be, úgy mégis csak kisebb a szám :P :D
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 22:03:36 Előzmény atisk
(1817/4319)
Egyszerû, onnan indult, hogy a navik szimbiozisban élnek a természettel, valamint, hogy a fák össze köttetésben állnak egymással, és oda mint egy merevlemezre feltöltik magukat, aztán innen átkanyarodott a téma oda, hogy tudomány, mi hogyan lett, hol van ebben Isten, ha van, vagy valami felsõbb rendû teremtõ erõ, aztán az Ösrobbanásnál leragadt a téma.
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 10. - 22:01:20 10/10
(1816/4319)
Jó a dumád! :-)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 22:00:06
(1815/4319)
Ez szép volt :P
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:56:56 Előzmény stonerack
(1814/4319)
Kár vele vitatkozni demagóg, és ha nem azt vallod, amit Õ, akkor hülye vagy, vagy rasszista, vagy csak szimplán buta :$
Kovács kolléga 2010 jan. 10. - 21:54:24
(1813/4319)
Nem tudom megállni, hogy ironizáljak egy kicsit azokon, akik megállás nélkül fikázzák a film dramaturgiáját és forgatókönyvét.

Kiszámítható? Oké, akkor eszerint Cameronnak egy fincheres-shyamalanos-nolanes, csavarokkal teli mozit kellett volna összehoznia, amit hatszor kell végignézni, hogy megértsük, ki kivel van. Mondjuk a film 27. percében kiderül, hogy Neytiri és Selfridge testvérek, a 96. percben szembesülünk vele, hogy Quaritch már régen meghalt, csak még nem tudja, hogy õ nem él, míg a 162.percben arra döbbenünk rá, hogy a film nem is a Pandorán játszódik, hanem egy dnyepropetrovszki elmegyógyintézetben.
Túl gagyi? Akkor ereszkedjünk le bergmani mélységekbe. A film 33. és 39. perce között hat percen át nézzük, ahogyan Jake Sully elkínzott tekintettel meditál a naplementében valamelyik pandorai tengerparton, miközben az oldalánál Sigourney Weaver rózsafüzérrel a nyakában egy evangélikus imakönyvbõl olvas fel. A háttérben halk hegedûszó.
Nem jók a dialógusok? Akkor legyen az Avatar tarantinós. Mondjuk a 49. és 57. perc között Sam Worthington és Michelle Rodriguez megtárgyalják a helikopteren, hogy melyik a legszarabb Mcdonald's Seattle-ben. Emellett az elõbbi kifejti, hogy Chaplin korai némafilmjei nélkül Sergio Leonénak soha nem jutott volna eszébe A Jó, a Rossz és a Csúf alapötlete, míg utóbbi arról beszél két "baszd meg" között, hogy David Carradine buzi volt.
Más filmekbõl lett összeollózva? Erre nem tudok mit írni, legfeljebb megemlíteni, hogy ezzel az erõvel Vergilius életmûvében sem volt semmi eredeti.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:48:00 Előzmény stonerack
(1812/4319)
Tökéletes megfogalmazás.

Egyébként hozzá tenném még azt, hogy a mai napig nem tudják megállapítani, hogy mi a hõ.

Jó jó, meleged ad, meg terjed, meg sugárzik, meg ....

De egész több napos konferenciákon nem tudják a termodinamika nagyjai egzaktul meghatározni, hogy mi is az a hõ.

És ha egy ilyen alapvetõ dolgot nem tudunk meghatározni, akkor hogyan jelenthetjük ki azt, hogy volt az anyag, és egyszer csak élet lett belõle.

Ha leteszel semmit, abból nem lesz semmi.

Hívhatjuk bárminek, de 99% a valószínûsége, hogy létezik valami féle felsõbb rendû erõ, ami az életet létre hozta.

Na de hogy ez a felsõbb rendû erõ mióta létezik, és meddig fog még létezni, és Õ elõtte mi volt, és Õ utána mi lesz, vagy ahol vége van a galaxisoknak, azon túl mi van, és ahol azok véget érnek azon túl és így tovább, nos ha ilyen dolgokba bele gondolunk, akkor talán már nem is olyan nehéz elfogani, hogy igenis van egy felsõbb rendû erõ :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:39:53 Előzmény ondok
(1811/4319)
A Te történelmi hitelességed majdnem a 0-val egyenlõ, már megbocsáss.

És nagyon messze vagy Te attól, hogy mások agyán csiszolgass.


Egy Jézusi példa beszéddel ha szabad élnem, akkor:


Elõbb vedd ki a gerendát a saját szemedbõl, aztán akard kivenni a másik szemébõl a szálkát!!!!!!!!!!!
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:38:30
(1810/4319)
az 1997-es neked ment, csak valami gebasz volt a böngészõvel
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:37:48
(1809/4319)
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=1729268&highlight=1729268#1729268


Az én hozzá szólásom, offban írtam ezt is, mint mindent.


Kommentáljad csak egészen nyugodtan. Hiszen Cameron ezzel a témával nyíltan vállalta a konfrontációt a háború, elnyomás, és agresszió párti konzervatívokkal szemben, így ennek a filmnek a topicjában is nyíltan vállalhatjuk a konfrontációt a világot uralók elleni konfrontációban.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:35:28 Előzmény ondok
(1808/4319)
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=1729268&highlight=1729268#1729268


Ez az én hozzászólásom a dologról, amiben egyértelmûen megfogalmaztam, hogy Izrael és Palesztina harca tökéletesen nem illik ide, ellenben

Amerika Iraki inváziója annál inkább, amiért a konzervatítok hadjáratba is kezdtek James Cameron ellen, hogy nemzetellenes filmet készít.


A hozzászólásomat nem elolvasva, vagy nem is tudom, rám támadták, én pedig védekeztem.

Viszont eme hozzászólásodban az én nevemet emeled ki, holott atisk volt az aki ezt mondta.

Innentõl kezdve az összes hozzászólásod hogy is mondjam, egy kissé pontatlan lehet szintén, vagy én nem is tudom.

Ha már annyira ragaszkodsz a szígorú tényekhez állandóan akkor jobban figyelhetnél.

Wukovsky nick egybõl helyeselt. Na szép :)


Ohhhh, ilyen egy bakot lõni :P :D
York Lancester 2010 jan. 10. - 21:31:28
(1807/4319)
Mivel a Terminátor 2 óta, ami szerintem a mai napig a legjobb második rész, Cameron a kedvencem, és még nem tévedett, nagyon vártam a mozit, és mikor még az Index se tudta fikázni, sejtettem, hogy nem lesz nagy mellényúlás, és annak ellenére 3D-ben néztem meg, hogy korábban meg voltam gyõzõdve arról, hogy a 3D csak vásári attrakció, és pont azt a varázst öli meg, hogy bele tudjak feledkezni a sztoriba.
Hu!!!!!!!!
Én tévedtem, Cameron megint nem.
Életemben eddig ezen a mozin kívül, ha 3-4 film volt ilyen hatással (Holt költõk társasága, Mások élete, és persze a T2).
Egyébként a látvány azért hat ennyire durván, mert szervesen illeszkedik a sztorihoz, ezért kijelentem, hogy nagyképû, frusztrált lúzernek tekintek mindenkit, aki közhelyes sztorikról, meg efféle ostobaságokról fecseg az Avatar kapcsán.
Akkora baromság a dramaturgiai fordulatok miatt fanyalogni, mint közhelyesnek nevezni, Michelangelót, mert a Dávid szobrot nem fejjel lefele állította ki, és nem úgy komponálta meg a pásztorfiút, hogy a bicepsze a mellkasából nõ ki, meg ilyenek.
És még valami: abból is látszik, hogy jó a film, hogy minden oldalról támadják: jobbról, balról, és a doktriner liberálisok felõl
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:27:47 Előzmény ondok
(1806/4319)
Nos, mivel Izrealiták már nem nagyon éltek ott, és viszont palesztinok igen, és egyik napról a másikra jöttek, és azt mondták, csáó, költözzetek, ez mától újra Izreal, hebeghetsz, haboghatsz, hogy tények így, tények úgy...


ami tény, Angliának és Amerikákan szüksége volt Izraelra azért, mert európaibb az értékrendjük, és ezzel van egy bástyájuk az arabolajtenger közelében.

Ennyi Izreal nagyhatalmi története.

Természetes, hogy az összes arabállam egybõl ráugrott.

Amúgy fordul a kocka, japán kihátrál, és innentõl inkább palesztinát támogatja :P
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:22:00 Előzmény Scarecrow
(1805/4319)
Meg arról sem feledkezzünk meg, hogy a kis gépek municiója javarészt elment arra, hogy szét lõtték a rájuk támadókat, szóval minden képpen kellett a bombázó :)

És valóban, szó szerint egy krátert akart ütni a kollektív tudatukon :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:19:42 Előzmény vogue550
(1804/4319)
Erre írtam egy hsz-t, hogy Selfridge-nek miért ez volt a célja, ez elõtt kell lennie 1-2 vel :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:18:24 Előzmény vogue550
(1803/4319)
Ne feledd, a mai világ szemita, mindig a kicsit, a hülyét, a gyengét veszi védelmébe, mégha az erõsnek, okosnak és nagynak van igaza, akkor is :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 10. - 21:17:22 Előzmény Hummel150
(1802/4319)
Azért ez kicsit vicce volt, hiszen az a "csapatszállító" ami a "big boy"-t vitte, az nem kellett volna, hogy olyan lassú legyen.

Ha alapul veszed a bombázokat, vagy a csapatszállító gépeket, egyik sem a lomhaságról, vagy a manõverezhetetlenségrõl híres.

Csak az általad vázolt okokból ment az is lassan.

Amúgy pedig ha csak a helikopterek kidöntik a fát az kevés lett volna, hiszen a helikopterek már kidöntöttek egy fát, és kevés volt nekik Selfridge szerint.

Akkora lyukat ütök a kollektív tudatukon, hogy nem állnak fel belöle.

A célja egyértelmû volt, egy akkora bombát ledobni, ami felér egy atombomba puszító erejével, hogy akkora pusztítást vigyen véghez, amit a Navik még elképzelni sem tudtak azelõtt.
10/10
Shapira 2010 jan. 10. - 21:04:12 10/10
(1801/4319)
A Polyphemis (és vele együtt a Pandora) nem a Proxima Centauri körül kering, legalábbis Cameron ezt mondta. Az Alfa Centauri nevû csillagrendszer A-részében található(k). Vagyis a hozzánk legközelebbi második csillag körül, a Napot nem számítva. Azt csak a filmes oldalak írják, hogy a legközelebbi körül.
10/10
Scarecrow 2010 jan. 10. - 21:02:38 10/10
(1800/4319)
Az emberek valószínûleg úgy gondolták, hogy a na'vik szempontjából teljesen mindegy, hogy a gépeknek mekkora zaja van, mert úgy sem árthatnak neki. (Quaritch: Na ne röhögtessetek...). Az óriási robaj akár elrettentõ is lehet egy olyan "primitív" népnek, mint a na'vi, mint az égzengés. Nem hiába nevezték el õket az Ég Népének. Engem is elborzasztott, mikor az Otthonfa lerohanásánál a dombok mögül mennydörögve felbukkant a Sárkány apa, mint egy óriás a skorpiók kíséretében. Félelmet kelt, az embereknek hatalmi szimbólum.