Téma: Avatar

offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:48:07
(2019/4319)
"isteni természetü eszme földi megtestesülése"


Hmmmm, ezt elég nehéz lenne lefordítani.

De sok film van még amit nem fordítanak le.

Vagy megtoldják csak.

Pl Terminátor - halálosztó (amúgy elvileg befejezõt jelent, de a misztikumban megsemmisítõ, stb. milyen hülyén hangzott volna, hogy megsemmísítõ, fõszerepben Arnold Schwarcznegger :D :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:43:49
(2018/4319)
A terminátor 4 ugyan óriási csalódás volt, de mindenki egyöntetû véleménye, ha nincs Márkusz (Sam Worthington) akkor a film nem 1/10, hanem 0/10. Ez azért jelent csak valamit.

Amikor az avatar elején láttam, hogy Sam Worthington, akkor már tudtam, hogy Cameronnak jó anyag volt a kezében :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:42:05
(2017/4319)
http://port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=11062&i_topic_id=2&i_city_id=&i_county_id=-1


Azért Robert Zemeckis-re nem mondanám, hogy nem tett hozzá semmit a filmhez. És ha végig nézed a filmjeit, meg amiket írt, hmmm, pazar életpálya.

Az egy sajnálatos dolog, hogy a ma embere nem figyeli a rendezõket, habár ma napság már divatos valamit úgy eladni, hogy a madagaszkár alkotóitól, a harry potter alkotóitól, stb.

Lehet én kivétel vagyok, de én szoktam nézni a rendezõket is, mert Õk is szerves része a filmnek, hiszen Õk a karmesterek. Hiába van tele a zenekar virtouzokkal, ha össze vissza tamtamolnak. CSak úgy lesz csodás egésszé, ha valaki vezényli õket.

Egy filmben ez a rendezõ.

Jah, amúgy meg is kapta az Oscar-t a filmért, nem alaptalanul
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 13. - 09:39:05 10/10
(2016/4319)
Volt neki már több filmje is de nem lehet vitatni, hogy igazán ismertté majd az Avatar kapcsán válik, itt még semmiképp sem volt húzónév a neve, igaz, hogy a Terminator 4-ben is szerepelt, az azonban elég felejthetõ volt és szinte mindenkinek óriási csalódás volt...
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:36:32
(2015/4319)
Ha ez megnyugtan, én Camerom majdnem minden filmjét láttam, kivévve a Titanic, azt nem , és nem is fogom, de attól még nem mondom, hogy rossz.

Óriási film, láttam, ahogy készült, azt a munkát, amit bele fektettek, ahogy zsilipekkel, szivattyúkkal nyomták befele a vízet, stb.

Egyszerûen azért nem nézem meg, mert akkoriban még nem kedveltem Dicapriot, azóta persze láttam a kapj el ha tudsz, illetve a partot,, na meg az ez az a fiúk sorsa, és változott róla a véleményem.

De a Titanicot akkor sem fogom megnézni, mert tudom, hogy a "nyállasága" miatt nem tetszene, és untatna, ergo nem szívatom meg magam.


De nem mondom rá, hogy rossz film, mert nem az, egyszerûen nekem nem tetszene, és ez nagy különbség, hogy valami rossz, vagy csak nekem nem tetszik.

Ehhez kell az intelligencia, hogy ezen két dolog között különbséget tudjál tenni :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:33:18
(2014/4319)
Sam Worthington ugyan csak egy filmben domborított eddig, de abban igen nagyot. Szóval még nem igazi sztár, de egy filmes nagy név :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:27:52
(2013/4319)
A megfogalmazás helytelen.

Ha egy utolsó senki ilyen jól megrendezte volna, akkor is a kedvenc filmem lenne. De magamból kiindulva, meg sem tudtam volna rendezni, ergo egy utolsó senki nem rendezhette volna, ehhez kellet Cameron zsenije :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:25:14
(2012/4319)
Hidd el nekem, sok öreg komcsit ismerek, most a legtöbb a jobbikra fog szavazni, mert tetszik a szája ízének az a fajta propaganda.

Igen, így van.

Erre mondotta egy bölcs ismerösöm, hogy rendszer váltáskor, aki öregebb volt mint 17-18, azt le kellett volna puffantani, mert azok már mind a régi rendszer szekerét tolták, és nem fognak tudni átlépni az új rendszerbe.

Elég radikális nézet, de ha úgy nézzük, lehet igaza volt. Az tény, hogy a 40-50 felettiek jó része ha nem is vissza sírja a Kádári érát, de jó szívvel gondol rá. Munka biztonság volt, lét biztonság volt, nem volt sokunk, de az legalább biztosan.

Az az igazság, hogy nyugaton úgyanúgy létbiztonság van a kapitalizmus ellenére, ha hajlandó vagy dolgozni, akkor lesz munkád, és megfogsz élni. Csak velünk akarják elhitetni, hogy a kapitalizmus olyan, hogy az egyik milliárdos benne, a másik pedig éhen hal.

Sajnos nem jól váltottunk rendszert, és ez be tudható annak, amit mondtál is, hogy egyik vagy másik oldal is legyen az, de kb ugyan azok vannak ott, akik 20 éve, vagy azok leszármazottai.

Mint ahogy pár éve a klaszikus vicc is mondta, ki lenne ma aminiszterelnök, ha nem lett volna rendszerváltás?:$

Válasz ugyan ez!!!

Sajnos addig világnézetbeli, és az életfelfogáshoz való hozzá állás nem fog megváltozni, amíg ezt adjuk át a gyerekeinknek.

A film kapcsán, az, hogy sehol egy szemetes az utcákon, és a szülõk a legkevesebbszer tanítják arra a gyereket, hogy akkor tedd zsebre a csokis papírt, majd ha elsz egy kidobod. Uhhh, ott egy bokor, nem lát senki, dobd bele gyorsan.


Menjünk át a mamához, ugyan csak 3 utcára lakik, de ne hogy már sétáljunk, zutyi be a kocsiba.

Áhhhh, ne mozogj, ne sportolj, bebizonyították, hogy tönkre teszi az izületeket, ugyan a sok mû táptól amit beléd tömtem, mert lusta voltam egész kicsi korodtól rendes ételeket csinálni neked gyermekem 8 éves korod ellenére már 50 kiló vagy, és alig tudsz mozogni, és olyan rosszak az izületeid, mint egy 50 éves súlyemelõnek, de nem számít.


Ezek radikális, és eltúlzott példák voltak. De sajnos így lehet jól szemléltetni, hogy amíg nem következik be egy radikális változás, addig biz rossz irányba haladunk :$


Talán egy radikális váltás lehet az, amikor a benzin elér egy 1200-1500 forintos lélektani határt, amikor már inkább alternatív erõforrások felé fogunk fordulni :$ (azért írtam forintot, mert ez még jó néhány 10 év, de addig ilyen ütemben biztos nem lesz nálunk euró :P :D )
10/10
Arkagyin 2010 jan. 13. - 05:40:41 10/10
(2011/4319)
Ennek örülnék, hogyha eszmét tudnánk cserélni :) Szívesen látnám a te filmlistádat :)
Meg amúgy is minek szedjem le a fejed, hisz te is ember vagy, úgyhogy te is tévedhetsz mint bárki más.
10/10
Arkagyin 2010 jan. 13. - 05:34:41 10/10 Előzmény bben
(2010/4319)
Köszi a meghívást :)
10/10
stonerack 2010 jan. 13. - 01:34:52 10/10
(2009/4319)
Akkor marad a "sima" 3D. szerintem az is fitti
10/10
ondok 2010 jan. 13. - 00:25:47 10/10
(2008/4319)
Ezt gondolták :) a dinoszauruszok is ,nade minket már nem fog érinteni adolog.
10/10
ondok 2010 jan. 13. - 00:22:34 10/10
(2007/4319)
majd meglátják ,akik akkor élnek ,hogy milyen háborúk törnek ki a megmaradt egyre drágább olajért.Víz van ,de mértékkel ,és abból nem lehet mindent megoldani pl mûanyagokat gyártani sem lehet vízbõl és sok mindent ,ami nélkül az életünk elképzelhetetlen.ráadásul a föld nagy részét elönti atenger ,és népvándorlások indulnak amagasabb területek felé kiszorítva az õshonos lakókat stb stb..
10/10
ondok 2010 jan. 13. - 00:19:19 10/10
(2006/4319)
Igen megjelenik atérhatás ,a vetítés elött kiosztanak hozzá spéci szemüveget.Napersze ha valaki valami másolt kópiát néz a Tv képernyõn ,akkor nulla az egész.
10/10
ondok 2010 jan. 13. - 00:16:49 10/10
(2005/4319)
Még sokkal rosszabbat teszünk,hamarosan elfogy az olaj ,és bár mindenki tapasztalja már ,hogy globális felmelegedés mire fog vezetni ,mégsem képesek egy kicsit is visszafogni a széndioxid kibocsátást pl.Úgyhogy nem akkor lesz az emberiségnek vége ,amikor aFöldet a Nap vörös óriásként felperszeli(Ez kb pár milliárd év lenne.)hanem sokkal elöbb kampec,még anélkül is ,hogy becsapódna egy akkora meteor mint ,amelyik adinoszauruszokat kinyírta.
10/10
ondok 2010 jan. 13. - 00:12:11 10/10
(2004/4319)
Van pr-ja rendesen,az biztos,nade pl ,amikor behozták hozzánk a Star Wars elsõ részét,akkor a corvin mozi körül kb négy rétegben állt a sor,annyiszor kerülte meg az épületet,én kb 2.5 óra után adtam fel a jegyvásárlást,aztán valahol Újpesten sikerült megnézni.Nem volt érdemtelen afelhajtás.Úgyhogy ettõl ,amennyire lehet el kell tekinteni ,és ellazulva kell megnézni.
fafacsabi 2010 jan. 13. - 00:10:01
(2003/4319)
Hatalmas, ahogy a természeti népeket kidolgozták, és összehasonlították a "halott bolygó", azaz a föld nemtörõdöm népével. Szerintetek is ezt tesszük a Földel?
10/10
stonerack 2010 jan. 13. - 00:09:09 10/10
(2002/4319)
IMAXben nézd! :) legjobb scifi a világon. egyébként kiváncsi leszek Spielberg mit fog erre reagálni,mert tuti,hogy nyomja a csõrét...nem is kicsit....... Alig várom. :D
10/10
ondok 2010 jan. 13. - 00:05:01 10/10
(2001/4319)
Az biztos ,hogy nem mindegy ,hogy milyen hangulatban van az ember ,amikor beül ,és fõleg hogy mire számít.Én pl unatkoztam az Utolsó tangó Párizsban c. agyonajnározott filmen ,igaz 30 éve láttam kb ,és lehet hogy nem tudtam átérezni.
10/10
ondok 2010 jan. 12. - 23:59:21 10/10
(2000/4319)
De amennyivel egyrészt erõtlenebb azt kipotólja a látvány,és ha belegondolok ,hogy mi a film funkciója ,hogy a meséjével kiragadja az embert a hétköznapi világból ,elvarázsoljon és lekössön,akkor ez azt nagyon is megteszi .persze ,hogy nem fogok évek múlva gondolkodni a mondanivalóján és nem lesz klasszikus némelyik szereplõje,bár lehet ,hogy az Avatar bábúk hamarosan meg fognak jelenni a piacon mint a birodalmi lépegetõ stb figurák.