Téma: Avatar

8/10
RoKKfish 2010 jan. 20. - 22:17:35 8/10 Előzmény Scarecrow
(2439/4319)
Értem a megközelítésedet, de én nem tudok szemet hunyni afelett, hogy gyakorlatilag nem kellett számot adnia a tétlensége következményérõl, és teljesen elkerülte a felelõsségre vonás. Az igaz, hogy emberként hibázhat, de ez a hiba itt sok kékbõrû életébe került. Elég furcsának tartom egy olyan hõs ünneplését, aki ezt megússza. Azt hiszem ez a fõ oka annak, hogy személy szerint képtelen voltam azonosulni Jake-kel egy idõ után, és a film végére komoly hiányérzetem maradt vele kapcsolatban. Egyszerûen szerencséje volt, hogy a Na'vik ennyire naivak, és hogy hadbíróságuk sincs :).
Bár lehet, hogy az Avatar 2 alcíme a Tizenkét dühös Na'vi lesz? :D
10/10
stonerack 2010 jan. 20. - 22:12:55 10/10
(2438/4319)
Szerintem a legegyszerûbb hogy ugy gondolkodunk ahogy a szentfa által közvetitett minden erõt átható lény. ha a fizikát nézzük akkoris akkor kapjuk a legpontosabb eredményt, ha minden energiát és a maga vonzását és annak fokuszponját tekintjuk " a mihez képest " alapjanak. relativan nézünk mindent, tehát igazábol minden véleményunk számításunk szubjektiv, és utolagosan racionalizáljuk, ami nem is hiba hiszen nekünk ez bõven elég ahhoz hogy muszereket csináljunk fölösleges számításoktol szabadulunk meg. na de itt nem gépekrol van szó. lényekrõl, és sok lényrõl.

tehát most akkor legyunk ugy objektivek,hogy nem vagyunk sem emberek (mert akkor hibázott az emberünk az avatar testben) és nem vagyunk va'vik sem. ha az életet (beleértve a fákat, növényeket, állatokat na'vi-kat, embert) mi a helyes. közel sem szubjektiv a válasz. igy kevesebb élet pusztult el,mert az ember ahogy a Földet Pandorat is tönkrevágta volna. tehát ez megint egy olyan "tényezõ" amivel nehéz számolni (erkölcs,kié volt elõbb, ki a jok, kik a rosszak kik mit érdemelnek) nyilván ha ezeket is belevesszuk elmegy szbjektivitásba de enélkül is mondhatjuk ahogy a film végzõdött, ugy pusztult kevesebb élet. ha a jövõt is beleszámítjuk.
10/10
Scarecrow 2010 jan. 20. - 21:38:51 10/10
(2437/4319)
Ha engem kérdezel és objektív akarok lenni, akkor bûnösnek mondom, mert a munkáját kellett volna végeznie.
Ha pedig szubjektív akarok lenni felmentem a vádak alól, mert emberbõl van, és ez feljogosítja, hogy hibákat kövessen el. Az ember tervez, a sors közbeszól, õ pedig ment az érzelmei után, sodorta az ár. Ha empatikus vagyok, és megértem az érzéseit rájövök, hogy hasonló helyzetben én is teljesen tehetetlen és cselekvésképtelen lettem volna: melyik kezemet vágjam le?
8/10
offtopic
RoKKfish 2010 jan. 20. - 21:14:18 8/10
(2436/4319)
Ez az "inkább fordítva" elég vicces, de tkp nem az volt a hozzászólásom lényege, hanem, hogy mennyire felesleges ez a tyúk-tojás vita manapság.
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 20. - 20:46:08 10/10
(2435/4319)
Persze, két részben, és amint írtam is, az elsõ 2011-ben jön. Guillermo Del Toro rendezi és a Gyûrûk ura több szereplõje is benne lesz. Bõvebben itt:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hobbit_%282011_film%29
10/10
offtopic
vogue550 2010 jan. 20. - 20:39:04 10/10
(2434/4319)
a Babót tényleg megfilmesítik?
(remélem nem lesz olyan unalmas mint a könyv, akkor már inkább a szilmarillokat látnám szívesen)
8/10
RoKKfish 2010 jan. 20. - 19:40:57 8/10
(2433/4319)
Én továbbra is azt mondom, hogy nem a logika itt az érdekes kérdés. Ahogy tegnap leírtad, teljesen igazolható, miért úgy alakultak a dolgok, ahogyan (erre reagáltam a 2684-esben).
Sokkal érdekesebb azon elfilózni, hogy vajon felmenthetõ-e Jake a bûnösség vádja alól? A magyarázat a késlekedésére adhat-e felmentést? Szerintem SlyCoolnak is ez a gondja, csak egy kicsit leragadt ennél a 'logikus-nem logikus' vonalnál.
10/10
Scarecrow 2010 jan. 20. - 19:18:21 10/10
(2432/4319)
Pont ez benne a szép, hogy a "logikátlanságával" logikus. Ezért életszerû. Most õszintén, mikor cselekszünk, mi emberek logikusan. A tetteink nagy része spontán cselekvés, és gyakran egymással ellentétes dolgokat teszünk, mondjunk ki. Jake ezért életszerû karakter: az árnyaltsága miatt, és mert emberiül viselkedik: hol ide, hol oda ingáz, kissé kétszínû aztán ráeszmél, hogy mi is a helyes út.
10/10
offtopic
stonerack 2010 jan. 20. - 19:13:32 10/10
(2431/4319)
A hagyományos vastagon szelt (nem a felfujt,hanem a sima chips) a LEGJOBB.
8/10
offtopic
RoKKfish 2010 jan. 20. - 19:11:54 8/10
(2430/4319)
Legyet olyan bájosak, és ne offoljátok szanaszét a topikot, azért rühellitek egymás pofáját. Erre senki nem kíváncsi. Ott a privát, de legalább vegyétek a "fáradtságot", hogy offtopic-ként jelölitek meg az "anyázást"! Köszi!
10/10
offtopic
yesname 2010 jan. 20. - 19:09:29 10/10
(2429/4319)
Az Erõhold 2003-ban került kiadásra. Hogy mikor íródott konkrétan nem tudom, de Cameron kikerül scriptmentje 1994-ben került a netre. 9 évvel korábban. Nem hinném, hogy meg kellett volna vásárolni az Erõholdat. Lehet inkább fordítva ;)
8/10
offtopic
RoKKfish 2010 jan. 20. - 19:04:12 8/10
(2428/4319)
Oké, de ahhoz, hogy hasonlóságot fedezz fel ezekben a dolgokban nem is kell ismerni azt a játékot. A környezet leginkább földi paradicsomi (nem újdonság), az életmód indiános (nem újdonság). Az otthonfa, és az alatta heverõ ásvány? Nem kizárt, hogy igaz, miszerint Cameron megvásárolta Brandon Hackett Erõhold c. regényét. Legalábbis gyanús, hogy Hackett nem tagadja ezt a blogjában (igaz, nem is erõsíti meg, bár ezt valszeg nem is tehetné).
A lényeg mégis az, hogy eddig senki nem csapott az asztalra, hogy márpedig az Avatar nyúlás lenne, és hamarosan benyújtjuk a keresetet, pedig ezt a játékod készítõi is megtehetnék.
Criobs 2010 jan. 20. - 19:00:59 Előzmény Luigi87
(2427/4319)
---- SPOILER ----

Megnéztem még egyszer és igazad volt. Az utolsó videofelvétel után volt az a jelenet, hogy Eywa-hoz elvitték a testét. Így már világos.

---- SPOILER VÉGE ----
10/10
offtopic
yesname 2010 jan. 20. - 18:46:22 10/10
(2426/4319)
Mondjuk azt én is õgy gondolom, hogy a Warcraft film óriási siker lesz. Az tuti megdönt majd minden rekordot. Talán még a lista elsõ háromjába is bekerül bevételben. Nem lehet letagadni, hogy tömegnyi ember van, akik 24 évesen nem ismernek mást csak a kólát, a chipset és a WOW-ot.
Melléjük pedig a fantasy rajongók, szeretõk is csatlakoznak a moziban. Szóval óriási siker lesz. Hogy mint film jó lesz-e nem tudni. Majd kiderül. Ha nem akkor a kezdeti sikere 1-2 hét alatt leapad, mint a New Moonnak :)
offtopic
buncow 2010 jan. 20. - 18:42:29
(2425/4319)
semprini, arra alapozom, hogy a WC-nek már másfél évtizede jelentõs rajongó tábora van akik megkövetelik azt, hogy egy jó mozi szülessen és ha csak az a 11 millió ember nézi meg a filmet aki a játék elõfizetõje, az sem rossz:) és akkor még azokat nem számoltam akik nem elõfizetõk de szeretik a játékot vagy épp a fantasy kalandfilmeket
10/10
offtopic
Arkagyin 2010 jan. 20. - 18:40:09 10/10
(2424/4319)
Képzeld buncow, próbáltam a játékot. Nekem valahogy nem jött be, ahhoz képest, hogy imádom a fantasy filmeket, könyveket, Gyûrûk urát, a középkorban játszódó filmeket.
És egyezzünk meg valamiben. Én nem fogom megnézni a moziban 2011-ben a warcraft filmet, mert nem érdekel.És nem fog akkor kaszálni, mint ez, vagyis az Avatar.
Max majd egyszer letöltöm, és ha nem lesz más, csak akkor fogom megnézni :D
offtopic
buncow 2010 jan. 20. - 18:38:58
(2423/4319)
ja és szana, attól, hogy valaki magánszerveren játszik még nem lopta a játékot:) de persze a te gépeden minden eredeti biztos és még egy kalózfilmet sem néztél meg biztos:)
10/10
Semprini 2010 jan. 20. - 18:35:07 10/10
(2422/4319)
Eleve a számítógépes játékokból készült filmek ritkán szoktak igazán sikeresek lenni, még a talán két legismertebb, a Tomb Raider és a Resident evil nevezhetõ valamelyest nagy durranásnak na de kérdem én, hol van azok bevétele az Avataréhoz képest? Ráadásul hiába készült mindkettõhöz folytatás, azok még az elsõ rész sikerét se érték el. Szóval buncow barátunk nem tudom, mi a francra alapozza, hogy az általa ajnározott videojáték moziváltozata nagyobb siker lesz mint az Avatar, arról nem beszélve, hogy 2011-ben simáén ott lehet mellette konkurenciának akár a hobbit (A LOTR elõzménye), illetve akár még az Avatar folytatása is, ki tudja...
buncow 2010 jan. 20. - 18:30:25
(2421/4319)
Én csupán kifejtettem a véleményem, senkinek nem muszáj egyetérteni velem:) Én csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy nem csak külsõre a navik, de az otthonfájuk, a környezet amiben élnek, és az életmódjuk, egy az egyben hasonlít az egyik népszerû játékban látható lényekre, ami már az Avatar forgatása elõtt is megvolt, ennyi:) Persze lehet JC sose hallott a játékról, és teljesen önállóan találta ki a lényeket:D Na mindegy, saját bevallása szerint is nagyon sokfelõl szerezte az ihletet a sztorihoz, a tájhoz és a Návi fajhoz is, azt, hogy pontosan honnan, azt meg mindenki döntse el maga:)
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 18:28:50 10/10
(2420/4319)
"Josh's AVATAR BODY floats in its plastic womb, curled in a
fetal position. The avatar is bigger than a human. It
would stand about eight feet tall, if it uncurled. Its
skin is blue... two shades of blue in a banded pattern
like a snake of lizard (though the skin is smooth, not
scaly). An iridescent cyan blue, almost robin's egg, is
contrasted with a deep ultramarine which borders on
purple. The darker color is almost solid on the back, and
down the backs of the legs.
The body is, strangely, almost human in most ways. The
waist is narrow and elongated, the shoulders very wide,
giving a V shaped upper back. The neck is long (maybe
twice as long as an average human, or a little longer than
some Vogue models) and, we will see, can turn almost 180
degrees, like an owl. The body overall is more slender,
proportionately, then the average human, reminiscent of a
Masai or Watusi. The musculature is sharply defined,
given no sense of emaciation despite the thin proportions.
The avatars in their womb-like environment are at their
normal metabolic rate and grow rapidly. Their muscles are
constantly electrostimulated, so that they develop
normally.
The hands are graceful, with three very long fingers, and
one opposed thumb. The fingers curve smoothly, bending
without joints. This sounds off-putting, but it is really
quite beautiful.
The faces are exquisite... with cheekbones high as any
Pharoah's and large wise eyes, maybe twice the size of
ours. When open they dominate the face, like those of a
cat, or a lemur. The mouth is also large, but essentially
human, with a faint cat-like bifurcation of the upper lip,
and a coloration like permanent deep purple lipstick. The
teeth are white, with pronounced canines, upper and lower.
These guys are clearly carnivores, or at least omnivores.
Did I mention the tail? They have a tail. Long and
slightly prehensile, but more like the tail of a panther
than a monkey.
A complex pattern of iridescent dots and lines, perfectly
symmetrical, runs over the body, almost following the
lines of the nervous or circulatory system. These are
bioluminescent chromatophores, and they glow in the dark
like fireflies. The alien can communicate with these, and
in fact they usually are shifting and changing color to
indicate mood and emotion, without conscious control.
The body has no hair whatsoever, though there is what
looks like a black pony tail, or queue, originating in the
back of the head and hanging down almost to the waist.
This is not hair, but actually an external part of the
nervous system, and more on this later."