Téma: Avatar

offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 12:39:20
(2039/4319)
Azóta már rutinos vagyok, szinte a kiszáradás hatásáig folyadék mentesíteni a testem, és így egy hosszabb filmet is kibírok már. :)

És legalább nem cseszem a pénzem üdcsire, meg kukoricára, hanem abból még egy filmet meg tudok nézni kb :$

Vagy gumicukrot eszek, az nem sós :P :D
7/10
BladesOrsi 2010 jan. 13. - 12:36:58 7/10
(2038/4319)
Végre sikerült teljesen megnéznem a filmet.
Másodszorra normál változatban és nem 3D-ben néztem, de számomra a hatás ugyanolyan volt (vagyis: a 3D-t nem nekem találták ki..), de ugyanakkor be ke vallanom, hogy most sokkal jobban tetszett.
10/8 :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 12:05:13
(2037/4319)
De ez még nem volt igazi "tömeg" film.

Mégis csak az volt az elsõ amiben tényleg az egész világ láthatta.

Olyan mint Russell Crown-nak a gyorsabb a halálnál, vagy a szigorúan bizalmas. Ausztráliában addig is népszerû volt, mert a Romper Strompert azért leadta az m1 meg a dunatv is, de igazán az egész világon ezekkel a filmekkel futott be :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 11:59:10
(2036/4319)
Arra célzok, hogy Tolkein, ha jól írtam kb 40 éven át írta a mûvet, mire végre elégedett volt vele.

40 év alatt azért már csak össze hozott egy jó könyvet. Egyébként igazoltam össze hozta a jó könyvet.


A gyûrûk ura pedig minden idõk egyik legjobb, ha nem a legjobb könyvadaptációja, tehát egy jó könyv jó adaptációjának az eredménye egy jó film.

Erre akartam célozni.

Közbe játszott az is, hogy sok üdcsit ittam, és aktív a vesém, és 100 percnél, amibe bele jön az megelõzõ 20 perc is, már nem bírtam tovább, kimentem megkönnyeztetni az anakondát, aztán úgy voltam vele, hogy már nem megyek vissza :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 11:30:15
(2035/4319)
Szavaidból úgy érzem, a látvány téged is megfogott :P :D
1/10
thordin 2010 jan. 13. - 11:12:43 1/10
(2034/4319)
Gyenge, nagyon sablonos történet, viszont a látvánnyal meg lehet fogni a sok retardáltat.
10/10
stonerack 2010 jan. 13. - 11:04:50 10/10 Előzmény wukovsky
(2033/4319)
Hát igen. Vagy a halál közeli élmények. Számtalan olyan eset van, ahol már nem mûködik sem a látás sem a hallás, az illetõ átmenetileghalott,nincs mérhetõ elektromos agyi tevékenység, mégis az ujraélesztés elõtti történéseket részletesen leírja, ami utolag bizonyítható,hiszen olyan részleteket is feltár, amit nem láthatott, vagy rajta kivul más nem észlelt.(pl. az egyik EKG, amirõl azthitték meghibásodott csak ki volt huzodva stb.) (ugye azt tudjuk,hogy a mutõbe már altatott állapotba viszik be a beteget, miután felmérte az aneszteziologus az állapotát, és rátette a maszkot.) Tehát leirja, milyen volt a mûtõ,vagy ha autopályán történt a baleset,utolag elmondja ki milyen szinben volt, miket mondott stb. azt nem lehet betudni agyi víziónak, tehát egy tény, és egyelõre erre a fajta bizonyithato testenkivuliségre nincs magyarázat, mégis igaz dolog. Fõleg amikor olyan részleteket mond a HKÉ-en átesett amit csak egy bizonyos magasságbol,vagy szögbõl lehet csak látni.
VAGY érdekes amikor olyan 3-4 éves kisgyerekekkel beszélgetnek, akik még nem tudnak hazudni. Ma már az is bizonyított,hogy a vallási, kulturális beállítottságtól független az élmény, persze akad olyan amikor valaki hazudik és kiszínezi, de ez nem ront a jelenség hitelébõl,csak bizonyítja , hogy vannak emberek , akik szeretnek ferdíteni. Ráadásul van egy agyász ismerõsöm õ ezt mégjobban eltudná magyarázni,miért nem lehet az oxigénhiány következtében kizárolag, de mondjuk a gyakorlati példa is igazolja,hogy ha valakinek csukva van a szeme, akkor mégis hogy irja le a mûtétet részletesen,miért látja hányan vannak felette? :)
Csináltak tanulmányt vakokkal is akik így szulettek(vaknak) vagy legalább 10-20 éve vakok és õk is látták magukat felülrõl,leírták részletesen a környezetet, az eseményeket abbol az idõbõl amikor klinikailag halottak voltak,majd elmesélték amikor ujraélesztették õket mi történt, mi hogy nézett ki, tehát hiába lehet droggal vagy a halántékrész ingerlésével testenkivuli állapotot mesterségesen kiváltani, attol még nem változtat ezeken a tényeken. Nyilván ha csak ennyirõl volna szó, oxigénhiány tabletttát írnának fel a szemészeten a vakoknak,hogy lássanak. :) Áltudomány? Misztikum? Para? Közel sem. Ez egyszerûen a természet, tudomány és tapasztalat, amit per pillanat nem tudunk magyarázni,depláne,hogy politikailag nem támogatják anyagilag szemben más környezetszennyezõ multikhoz, mégis lélegzetelállító eredményeket érnek el még így is. Tehát nem az agy hozza létre a gondolatot, hanem afféle adóvevõ,olyan mint egy rádió, ami fogja a különbözõ frekvenciájú adásokat, és azokat értelmezi kodolja, kombinálja, irányítja, "materializálja" mérhetõvé teszi.

Az Avatarban valoszinuleg a két agy neurologiai/elektromos idegpályáit szinkronizálták össze és így tudta irányítani a tengerészgyalogos és az orvos az Avatarukat. Egyelõre most 2010ben alig ismerjuk az emberi agyat, de 150 év mulva lehet hogy képesek leszunk ilyenre, ha nem is egy mesés pandorán, de talán bárhol máshol, vagy akár a Földön is. Autoversenyzés érdekes lenne így. Ha karambol van, csak az avatar sül meg, te felébredsz az irányítóteremben. Teljesen reális, és igazábol csak egy idegi hálozatot kell összehozni két agy között. No meg fölépíteni egy avatar agyat egy testben. hmm. miért érzem, hogy ez még legalább 500 év lesz?:D

Aki kiváncsi az imént irtak tudományos kutatásaira annak:
http://revital.freeweb.hu/

van egyébként olyan eset is bõven, ahol amikor az illetõ hké =halál közeli élményt él át, és látja a fényt,stb találkozik olyan személlyel aki még él. Aztán másnap amikor magához tér értesítik,hogy az a barátja, vagy családtagja tõle 300-kmre lévõ kórházban meghalt. Szóval nem megalapozatlan ez az egész, csak vannak olyan emberek akik félnek tájékozódni, és ha nem írható fel matematikai képlettel, szimplán tapasztalható inkább racionalizáûlja valami hazugsággal, csakhogy növelje az okostojás tekintélyét. Ez az egész tekintélyelvûség. Az az igaz szkeptikus, aki utánajár a dolgoknak, és csak utána alkot véleményt. Nem az aki hisz egy mesében és megtagadja akár a tudományt és darwint és az evoluciot, akár a transzcendens szféra materiális jelenségeit csak mert vallásosan hisz a tudományban vagy valami misztikus lényben. Az evolucio, a természet, az ember, és az emberi tapasztalatok, a tudat, az agy, az érzéseink, és amiket leírtam nem zárják ki egymást, hanem kiegészítik. Ez az igazi tudomány. Ahol analitikusan, szintizisszeruen és képletekkel megfigyeléssel illetve végtelenül nyitottan állunk a jelenségekhez, okoskodás helyett.

A remény a lélek motorja, a kötelesség a kormányos és a szeretet az üzemanyag. :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:50:11 Előzmény ondok
(2032/4319)
Szegény hollandusok, már nem tudják hova magasítani a gátakat, de kb az ország 1/3-ada van most is a tenger szint alatt! A MOSTANI TENGERSZINT ALATT
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:48:41 Előzmény ondok
(2031/4319)
Azért az a meteor ellentmondásos, mert a dinókat megölte ugyan, de sok állat túl élte, köztük pl a krokodil, ami elég ellentmondásos.

Egyébként egy meteor becsapodás után elég hosszú ideig akkor a por a levegõben, hogy egyszerûen éjszaka van állandóan, a növények nem tudnak fotoszintetizálni, és ez a fõ gond.


A széndioxid kibocsájtás egy természetes jelenség, egy vulkán kitörés annyi káros anyagot jutatt a levegõbe, hogy az csak na.


Az ember csak katalizátor, és ez csak annyiban jelenthet gondot, hogy velence meg pár város víz alá kerül.

A föld életében viszont felmelegedések és jégkorszakok váltogatják egymást.

Ami eltérés, annyi, hogy az ember tevékenységének köszönhetõen ez a felmelegedés gyorsabb.

Na meg az ozon pajzsnak oda vágtunk.

Ez annyiban gáz, hogy pl vannak már olyan haszon növények, amik ellen állnak a magasabb ozonsugárzásnak, de kevesebb a termény hozamuk.

Valamit, valamiért :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:43:31 Előzmény fafacsabi
(2030/4319)
Nem, ha jól körbe nézel ehun, meg európában, akkor normálisan mûvelik a földet, erdõ és vadgazdálkodás van, vagyis amit kivágnak, azt újra telepítik (már ha legálisan az erdészet vágta ki, és nem ondok kis védencei :P :D )

Afrikát ugyan még kizsákmányolják, meg a szavannákat levadászták, de ott is kezd egy egyensúly beállni.

amikor végre felfogja az ostoba fehér ember, hogy az nem megoldás, hogy beoltok minden kis niggert, aztán sírok a világnak, hogy jaj szegények éheznek, mert a 10-bõl 8 felnött, nem pedig csak a 10bõl 4.

Nem lesz itten gond, ne féljél
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:40:23
(2029/4319)
Ha jól tudom, van Budán is :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:39:59 Előzmény ondok
(2028/4319)
Most már meg kell néznem ezt a 12 dühös embert, itt van a gyüjteményben, de még nem vettem elõ :$

De úgy érzem rá kell hangolodnom, hogy egy tárgyaló teremben fog játszodniaz egész film, és a 12 esküdt agresszív vélemény cseréjét követketem nyomonmajd, ha jól tudom.

Egyébként valamilyen szinten minden filmre rá kell hangolódni, és egy jó filmet, ha éppen rossz paszban kap el az ember, akkor....


Pl ha buta módon drámát néz, amikor nevetésre vágyik, ha akció akciót néz, amikor romantikára vágyi, stb :P :D
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:37:26 Előzmény stonerack
(2027/4319)
Egyébként nem is Sci-fi, azon kivül, hogy ûrhajóval elmennek valahova, és tudat átvitel segítségével vezérelnek egy hibrid testet semmi tudományos fantasztikus nincs benne, ergo nem igazi Sci-fi, ergo nem lehet a legjobb a sci-fi-k között.

A legjobb Sci-fi mindörökké a Star Trek, az az igazi Sci-Fi

A star wars is hasonló, mint ez, vannak benne tudományos dolgok, de nem azon van a hangsúly, hanem ugyanúgy a mesén, mint itt.

Erõ, meg kard vívás, mint a nemes középkorban. :$

ez nem sci-fi
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:32:11
(2026/4319)
Na már megint, de egyébként a esetek többségében Amerika Vs Irak vélemény formálódott meg, amire kisebb nagyobb hézagokkal rá is lehet húzni.

A kõolaj adott, a fejlettebb technika adott.

De nem errõl szól a film, Cameron nem egy konkrét eseményre húzta rá a filmet, hanem konkrétan arra, hogy milyen mohók, és pénzéhesek vagyunk mi emberek, és két fillérért, a saját anyánkat eladnánk.

És a jellem, a gerinc és az erkölcs mennyire kiment a divatból :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:24:20
(2025/4319)
Ott van pl a Bólyai féle matematika.

Józan ésszel nem tudod elfogadni,de attól mégis létezik :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:20:19
(2024/4319)
Persze, mert a gyûrûk urában semmilyen technikai eszköz fejlõdéséhez nem kellett igazodni :P :D

A könyv alapján csak létre kellett hozni azt a látvány világot :)

Ez nem túl nehéz, mondjuk nem is könnyü.

Költöttek itt is ott is a látványra rendesen, hogy a végén a sok pasi egymás fütyikéjét huzogathassa örömében:P :D
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 10:10:03
(2023/4319)
Van az a kategória is, ahol ami 9< az már 10 nek számít.

Pl 9, 000000001 liter vízhez, ha egy palackba halál pontosan csak 1 liter vizet tudsz tölteni, akkor az a 0,000000001 liter víz miatt, ami szinte el is illan újra a matematikai és a fizika szerint már 10 palack-ra van szükséged.

Ez csak megegyezés és nézõpont kérdése :)


Ahogy volt olyan tanár, aki x,33 ra már x+1-et adott, és volt oylan x,8-ra sem még :P :D
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:59:32
(2022/4319)
Van a hit, és van a bizonyosság. A bizonyosság többé nem hit, mert bizonyított, és nem áll fent, hogy elhiszed, vagy sem. Ami viszont tény, amióta az ember létezik, azóta hisz egy felsõbb rendû erõben, mert a legtöbb ember nem hajlandó elfogadni azt hogy ez az egész csak úgy lett.

Ezzel a hittel a történelem során számtalanszor vissza éltek már, ezért csínján kell bánni vele, de attól még létezik a hit.


És mivel nem bizonyított egyenlõre, fog is egy darabig létezni.

Egyébként ha egy parír zsepit elégetsz akkor a szénizotopos vizsgálat szerint hirtelen majd 2000 éves lesz :D

Azért még van a tudománynak mit fejlõdni bizonyítás terén :P :D
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:53:58
(2021/4319)
Na én meg annak az elsõ részén aludtam el, pedig még soha azelõtt, és azután nem aludtam el filmen :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 13. - 09:50:52
(2020/4319)
Mondjuk lehet csak én vagyok a hülye, meg a müveletlen de a gyûrûk úrával nem látom a párhuzamot, ezt fejtsd már ki nekem.

Igazság szerint annyira a Star wars-al sem