Téma: Avatar

JungleBunny 2010 jan. 17. - 20:22:40
(2199/4319)
És aki 60 percben látta a film összefoglalóját/tömörítvényét? Szerintem már az is joggal mondhat véleményt. (Én gyanakszom, hogy arról van szó.)

Odaírtam zárójelben, hogy aki idegenkedik. Én jobban jártam volna, ha nem megyek el a moziba. Bõven elég lett volna a 60 perces verzió, sõt, még sok(k) is. :-)
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 20:18:30 10/10
(2198/4319)
Nah ez a vélemény,amit te irtál teljesen korrekt. :)

(viszont az hogy le akarsz beszélni másokat már nem, hiszen eléggé különbözõek vagyunk mi emberek.)

a 21 gramm pl egy olyan film ami 10 bõl 9nek nem tetszik. vagy az uj magyar kis vuk (NEM A RÉGI) az uj. nos, ez az a kategoria, amirõl le kell beszélni az embereket. Ami lehúzás. De amint látod már 1,4 milliárd dodónál tart a bevétel, tehát nagyon kevés olyan ember van mint te. (szintén hálát adok az égenke.)
pápá :)
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 20:15:48 10/10
(2197/4319)
Hála Istennek.
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 20:15:12 10/10
(2196/4319)
Te vagy nem tudsz olvasni, vagy nem olvastad végig amit irtam. Ugyan azt irtam amit te. a probléma ott kezdõdik ha valaki anélkül mond "VÉLEMÉNYT", hogy meg sem nézte a filmet. Szövegérzelmezés 1/5.
1/10
SlyCool 2010 jan. 17. - 20:10:59 1/10
(2195/4319)
"Ne emeld ki a fantasztikust. az anti-alkesz sem függõt jelent,hanem a szöges ellentétét."
Mivaaan..??? Azt hiszem, en itt befejeztem, szia.
Petrapetrus 2010 jan. 17. - 20:06:57
(2194/4319)
Azért írom le, mert jogomban áll kifejteni ezt a fajta véleményemet is. Ráadásul még csak pontot sem adtam rá, mivel ugye NEM LÁTTAM AZ EGÉSZ FILMET. Megérteném az efféle "pattogást", ha rögtön nyomtam volna rá egy 1-est például. De nem tettem. Nem tudom, ez feltûnt-e egyáltalán bárkinek.
Az meg, hogy leírom, hogy nem csigázott fel, szerintem teljesen normális, és elfogadható.
Nem vagyok ostoba, mivel én teljesen világosan és röviden leírtam a magam álláspontját. "mert valamirõl úgy véleményt alkotni, hogy nem is tudod mi az, hát ez tipikus emberi ostobaság" Annyira meg azért mégsem vagyok tudatlan a filmmel kapcsolatban, mert írtam, ha nem tûnt volna fel, hogy NEM CSAK a trailert láttam, hanem RÉSZEKET A FILMBÕL (és nem csak 5-10 percet), plusz utána is olvastam kellõképpen. Szóval nem csak az történt, hogy láttam a bemutatót, és ebbõl leszûrtem, hogy ez mekkora egy...
Úgy "beszéltek" hozzám, mintha én most mindenkit elküldtem volna az anyukájába, és fröcsögtem volna a trágárságtól. Ha én megtiszteltelek benneteket, akkor gondolom, ez visszafelé is illene. Ebbõl kiindulva pedig újra meg lehetne kérdezni, ki is az ostoba.
"Tudod, a tiszteletet kiérdemelni kell, nem pedig kierõszakolni: "Tessék tiszteletben tartani.. :)"." -> Ha ez a KÉRÉS neked ERÕSZAK, akkor nagyon tudlak sajnálni...
"Egyébként meg..k ifejezetten felszínes dolog, amikor valaki attól érzi magát különlegesnek, ha nem tetszenek neki az átlagos, vagy tömeghisztériát kiváltó dolgok."
Igen, jön: NEM ÉRZEM MAGAM KÜLÖNLEGESNEK. Egy szóval NEM ÍRTAM ilyesmit. Megmondanád, mitõl lennék felszínes, CSAK AZÉRT, mert nem szoktak tetszeni a tömeghisztériát kiváltó dolgok???! Legyek inkább divatból divatmajom, és istenítsek valami olyat, ami nem is tetszik, csak azért, hogy a sok másik ember "befogadjon", vagy egyáltalán meghallgasson? Szerintem ez az ostoba és felszínes dolog.
Ja, és hol írtam én olyat, hogy az ÁTLAGOS DOLGOK nem tetszenek???! Egy szóval nem írtam ezt a jelzõt, hogy átlagos!!! Ne magyarázzuk már bele a csillagos eget is egy rövidke, pár mondatos magánvéleményembe... Nem ismersz, úgyhogy ne kombinálj ki hülyeségeket önkényesen egy posztból.
Köszi. És NEM KELL REAGÁLNI a hozzászólásomra. Megleszek nélküle is.
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 20:02:33 10/10
(2193/4319)
Hihetetlen hogy ilyen hülyékre mint mi facsérled az idõdet, amikor egyértelmû,hogy aki a mi alantas szintuket nyaldossa sosem fog hallgatni ilyen magasröptû és bölcs tanácsokra. Ergo minek írtál be? Azért van a fórum,hogy mindneki kinyilvánítsa a kátárzisát. Vagy nem kátrzisát. Aki pedig nem a filmrõl nyilvánít véleményt,hanem saját torz lelkivilágóról, vagy uram bocsá' meg sem nézte eme remek vagy kevésbé tetszetõs filmet,és mégis véleményt alkot, had dobjuk mán a piranha-k közé,oda valók. Ha Eva ugy akarja ugyis megmenekül :) :) :) :D :D :D (utobbi pár gondolat vicc volt, aki esetleg komolyan vette és készult lecsapni a labdát,miszerint ez csak egy film blabla, köszönöm szépen, tisztában vagyok vele ;DDDD)
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 19:57:10 10/10
(2192/4319)
Ne emeld ki a fantasztikust. az anti-alkesz sem függõt jelent,hanem a szöges ellentétét.
a sci-fi pedig nem fikciot jelent, hanem tudományos alapú építkezést a képzeletben. És nem lebegõ képzeletet jelent. A lebegõ város pedig kõkemény fantasy. De mivel kevés ilyen meseszerû dolog van a filmben, ezért a pontos behatározás sci-fi , amiben akad pár fantasy elem. Valaki itten elõttem nagyon korrektûl definiálta.
Jedrik 2010 jan. 17. - 19:28:40
(2191/4319)
Nos igen, a 'message' az valóban nagyon szép és értékelendõ, valóban lemaradt a listáról mint pozitívum. Szeretném remélni, hogy sokakat elgondolkoztat, de tartok tõle, hogy a moziból kijõve csak a 'huvazze'-élmény marad meg...:P
5/10
Babilon 2010 jan. 17. - 19:23:26 5/10
(2190/4319)
Hihetetlen, hogy egy film ekkora vitatéma legyen és ennyit veszekedjenek miatta. Nem teljesen mindegy, hogy kinek tetszik és kinek nem? Mindenkinek szíve joga elmondani itt a véleményét természetesen emberi stílusban.
Én megnéztem a filmet, nekem nem tetszett, de elfogadom, ha másnak igen.
Kicsit "felfújtnak és túlzottan beharangozottnak" érzem ezt a filmet, talán ezért vártam mást.
De aki úgy dönt, hogy beül megnézni a moziba, jó szórakozást hozzá!
1/10
SlyCool 2010 jan. 17. - 18:41:28 1/10
(2189/4319)
Emlekeztetnelek, hogy a sci-fi toredekszo a science fiction, tehat tudomanyos-FANTASZTIKUS rovisitese. A "fantasztikusba" pedig kb. az egvilagon minden beleillik.
A fantasy-rol pedig kb. 3 masodperc alatt ezt talaltam:
"A fantasy írótól, mûtõl függõen – egyaránt (akár egyazon mûben is) merít a gótikus romantika történeteibõl, a középkori lovagvilág hõsi énekeibõl és lovagregényeibõl, az ókori és kora középkori – különösen az északi, kelta, germán, skandináv – mítoszokból és eposzokból, illetve a vele rokon (de nem azonos) science-fiction mûfaj által teremtett világokból."

Tudod: megmentendo gyonyoru kiralylanyok, mitologiai lenyek, kardozos bacsik, ilyesmi.
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 18:34:39 10/10
(2188/4319)
Az nagy baj, ha te a légvárost elfogadod sci-finek, talán van rá valami magyarázatod ami minimális analitikával vagy szintézissel beilleszthetõ a pillanatnyilag elfogadott fizikai törvényekbe?
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 18:33:07 10/10
(2187/4319)
Ha a fantasy ott kezdõdne ami nem realitás,ma,tehát akkor ennyi erõvel minden sci-fi fantasy.
Azok a fantasy elemek, amikor tulságosan elrugaszkodtak a logikától, és vagy nagyon elüt a mi világunktól (pl gyûrûk ura).de a léghegység még a gyûrûk ura-n is tulmutat, mert ennél mesésebb elemet, nehéz lett volna kitalálni. Vagy van gravitácio, vagy nincs (világûr, antigravitációs mágneses berendezés (amit még nem találtak fel) de a kettõ együtt tul álomszerû.
1/10
SlyCool 2010 jan. 17. - 18:30:05 1/10
(2186/4319)
Vicces, szamomra a legvaros miatt még siman lehetne sci-fi, nekem elsosorban a sarkanymadarak miatt fantasy-s.:)
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 18:28:22 10/10
(2185/4319)
Léghegység, ha ugytetszik.
10/10
stonerack 2010 jan. 17. - 18:27:51 10/10
(2184/4319)
Nem a sárkányok miatt fantasy egy sima lény. Kitudja miylen lények vannak a vilagmindenségben.

Ami fantasy és erre az univerzumra nézve elég fizikábaüzközõ, és elképzelhetetlen, az a légváros.
Én ezt az egy elemet tartom fantasynek, ami számomra inkább mese,mert a gravitáció -amennyiben azon földrész felett nincs- miért érvényesül mégis rájuk amikor másznak azokon az elemeken? ugyanis ha csak annak a kis résznek volna vonzása nuansznyi lenne csak a vonzás. tehát ez totál paradoxon, emiatt nekem ez tulmutat a sci-fi kategorián.
1/10
SlyCool 2010 jan. 17. - 18:22:52 1/10
(2183/4319)
Engem egy masik topicban szoszerint elkuldtek az anyamba azert, mert leirtam, hogy sztem az adott film 2. resze szar. Eloszor engem is meglepett kisse ez a stilus de aztan lattam, hogy ez itt igy megy, itt ez a szinvonal, ez van.
1/10
SlyCool 2010 jan. 17. - 18:19:06 1/10
(2182/4319)
De, a sarkanyszeru madarak nagyonis hozzajarultak a film fantasy-hangulatahoz.
Petrapetrus 2010 jan. 17. - 18:08:19
(2181/4319)
"bõszen támadod a filmet és az azt dicsérõket."

??????
Semmi ilyet nem csináltam.

A filmet dicsérõkre meg aztán végképp nem írtam semmit. A filmrõl is csak annyit, hogy nekem nem igazán jön be a dolog, ennyi...
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 17. - 18:03:24 10/10
(2180/4319)
Téged idéztelek, azaz TE írtad amit idéztem, aki az egészre kíváncsi, elolvassa az egészet, nem láttam értelmét többet kijelölni. ennyi. de a lényegen nem változtat: bõszen támadod a filmet és az azt dicsérõket úgy hogy magát a filmet nem is láttad. Ezt minek nevezzem?