Téma: Avatar

1/10
tarantinofan 2010 febr. 10. - 17:39:17 1/10
(2919/4319)
na várjunk csak. hol jobb az avatar mint a forrest gump? nem hiszem hogy ez vita tárgya lenne. én még ugyan nem láttam az avatar-t, de hogy egy forrest gump, egy ponyvaregény vagy egy remény rabjainál nem jobb az száz százalék
Kovács kolléga 2010 febr. 10. - 13:36:45
(2918/4319)
Az Erdõhold urai címû könyv rövid sztorija:

http://www.tujapont.hu/product_info.php?products_id=49357

Ha igaz a pletyka, miszerint az Avatar egy magyar sci-fi lenyúlása, akkor valami hasonló várható a folytatásban?
10/10
Scarecrow 2010 febr. 10. - 13:21:31 10/10
(2917/4319)
Szerintem meg még mindig a régi dalt fújjuk és nem történt semmiféle elõrehaladott fejlõdés benned, miszerint elfogultan kibuktál azon, hogy az Avatar megdöntötte a te kedvenc filmed, a Forrest Gump érétkelését, ez pedig gyerekes szúrkálódás, szépíteni nincs mit rajta, a véleményedre ezért semmit sem adok, egyrészt azért, mert még nem láttad a filmet, másrészrõl pedig olyanfajta szubjektív elõítélettel rendelkezel (amely eddig önmagában még nem is lenne baj), amellyel szánt szándékkal piszkálsz és gúnyolsz másokat. Azzal, hogy legagyizod a filmet, és hogy hülyének nézel másokat, akiknek tetszett a film, és próbálod bizonygatni az ellenkezõjét, méghozzá üres szavakkal mert nem is tudsz mit kritizálni, hisz még csak a fáradtságot sem vetted, hogy megnézd, attól még ez az alkotás ugyanolyan jó, és semmit sem fog veszteni a népszerûségébõl, csak mert Te, a VALAKI meg vagy sértve. Nem tudom, hogy pontosan ki vagy, és hogy kinek tartod magad, hogy ízlésedet tökéletesnek és követendõnek tartod, mindensetre leírod magad.
10/10
Arkagyin 2010 febr. 10. - 12:47:37 10/10
(2916/4319)
Furcsa, én nagy vagy 100 emberrel néztem, s mindegyiknek tettszett. Akkor a húgodnak elég furcsa az ízlése.
10/10
Luigi87 2010 febr. 10. - 12:47:22 10/10
(2915/4319)
és a húgod hány éves 13-14?
10/10
Shapira 2010 febr. 10. - 12:18:07 10/10
(2914/4319)
Nem kifejezetten csak a látvány, hanem az összhatás. Ez a film teljesen magával ragad, szereted nézni, beleélni, hogy te is ott vagy. Én konkrétan már négyszer láttam, és még mindig ugyanúgy jó nézni. Egész egyszerûen szórakoztat, már pedig a filmeket ezért találták ki.
8/10
RoKKfish 2010 febr. 09. - 23:47:29 8/10
(2913/4319)
Szerintem sem kérdés, hogy az Avatar szájbarágós, és hatásvadász.
Szájbarágós, mert a karakterei egydimenziósak, árnyaltságnak, fokozatos jellemfejlõdésnek szinte nyomát sem látni, és ezek az un. archetípusként ábrázolt figurák - finoman szólva is - direkt módon tuszkolják le a nyájas nézõ torkán a film üzenetét. Az élõlények nyílt idegvégzõdéssel egymáshoz kapcsolódása is a természetben élõk szimbiózisát igyekszik sulykolni (Yoda mester elmehet a picsába a wireless rendszerû mindenható erejével együtt... :D), és akkor nem is beszéltünk még a karácsonyi képeslapok modorában megidézett környezetrõl...
Más lapra tartozik, hogy nem biztos, hogy mindez baj, hiszen a mozi egyértelmû célja a varázslat, és a szórakoztatás, ebben viszont nagyszerûen teljesít. Ettõl persze még megérdemli a józan kritikát.
Aki pedig ugyanerre a sztorira kíváncsi kevesebb cukormázzal, színészettel, árnyalt jellemekkel, nagyszerû karakterekkel, az nézze a Farkasokkal táncolót.
sipka 2010 febr. 09. - 22:18:47
(2912/4319)
Bõlére eresztett reagálásom nem azért fogant, hogy véleményedet alakítsa, formálja (Hisz érdeklõdési köröm jócskán távol áll attól, hogy ilyenekkel törõdjek.).
Azért ragadtam billentyûzetet, hogy rosszalló kijelentéseidet kiegészítsem mellékinformációkkal, amely által megbocsáthatóbb avagy tisztább megvilágításba kerülhetnek a dolgok. S bár azt írtad, hogy elõzõ hozzászólásom a te gondolataidat tükrözi (kibõvítve), én mégse állítanám ezt oly egyértelmûen :)
Mivel amit te hibának könyveltél el, az nálam egyáltalán nem számított annak (kivéve persze a zenét). Sõt a 8. pontban teljesen más meglátással éltem az "álszent mondanivaló" kapcsán.
Amúgy azt írtad a filmrõl, hogy "szájbarágós".... Ezért azt akarnám kérdezni, hogy: Ha ez szájbarágós, akkor miképpen lehetett volna visszafogottabb? Milyen történetvezetési stílussal lehetne elmesélni másként ezen sztorit, hogy egyáltalán ne érezzük a cukorszirupos mondanivalót?
Meg ha már szóba hoztad a másolást: Minden történetet csak egyszer meséljenek el? Ne frissüljenek föl idõrõl-idõre (kb. 5-10 évenként)?
Szerintem az "Avatar" egy már ismerõs sémára épülõ, formabontó kivitelezéssel rendelkezõ, kiegyensúlyozott sci-fi. Én nem vettem figyelembe semmiféle mögöttes okosságot (még ha valamilyen szinten benne is volt), hanem sokkal inkább belevetettem magam egy szerelmi történet kibontakozásába, amely ha nehezen is de mindent kibír :) Ez a film az ami: egy filmipari termék, ami tovább gördíti a filmgyártás menetét friss innovációjával. Ennyi... Nem érdemes többet látni bele egyszerû szórakoztatásnál.
S tudom, hogy nem illeted "nagyon rossz, nézhetetlen" kifejezésekkel a filmet (ezt én se állítottam), csak gondoltam lefirkantok pár ellenérvet, lábjegyzetet :)
Üdv!
offtopic
sipka 2010 febr. 09. - 21:31:06
(2911/4319)
Lehet, hogy nekem is meg kéne hallgatnom azt az albumot :P
Még szerencse, hogy fent van az egész a "Youtube"-on :)
Freddy.com 2010 febr. 09. - 21:30:51
(2910/4319)
Állathangokról jut eszembe.
Amikor elõkerül az óriás pörölykutya és lassítva ugrik le a dzsungel egy magasabb szintjérõl, az egyértelmûen a dzsurásszik parkból a T-rexé. :P
offtopic
sipka 2010 febr. 09. - 21:04:51
(2909/4319)
A tudatalatti sokszor befolyásolja a felmerülõ ötleteket :) Amúgy én se gondolnám azt, hogy James Cameron Mecha koncepciója, a "Mátrix" segítségével született volna meg, hisz az általa rendezett "Alien 2"-ben is megtalálható egy kísértetiesen hasonló gépezet (nevezetesen egy robot-targonca, amelynek segítségével legyûrik a filmvégi Alien-királynõt). Szóval ezen ötlete már megvolt, csak hát a többszörössített megvalósításhoz kellett egyfajta "filmes-példa" :)
Amúgy engem nem zavar ha valaki néha hátratekinget a régmúltra tehetõ alkotások erdejébe, hisz így is születhetnek klasszikus darabok (Quentin Tarantino is átvett jelenetekbõl dolgozik) :)
Az állathangok pedig nyilván nem ugyanazok, ámde elég jelentéktelen eltérést vélek felfedezni közöttük. Mindegyik egyfajta gutturális erõlködés (Igen, én a "Beugró" címû mûsorból mûvelõdök :P
A zene megítélése pedig emberenként változó. Tõlem a "célnak megfelel" besorolást kapta, mivel elég sok hasonlóságot vélek felfedezni James Horner eddigi mûveivel, illetve a hangszer felhozatal se mondható újszerûnek. Egyébként Hans Zimmer, és James Horner munkásságával semmi bajom, mivel mindkettõ nagyon tehetséges és profi. Csak hát ez most (Horner részérõl) nem jött össze (legalábbis semmi maradandóan emlékezetes).
Persze ez egyéni gondolat :)
Kovács kolléga 2010 febr. 09. - 20:38:02 Előzmény Littlebear
(2908/4319)
James Cameronnak semmi köze az eredeti Alien-sztorihoz, mivel az Walter Hill és Ridley Scott érdeme. Cameron azért dicsérhetõ, mert (nem egyedül) megírt és megrendezett egy kiváló folytatást, természetesen a producerek megbízásából.
4/10
megveszett 2010 febr. 09. - 19:58:08 4/10 Előzmény nogieva
(2907/4319)
Az a jó film aminek van forgatókönyve is,nem csak "húde" látványos.
Ennyi pénzbõl nem hiszem nem futotta egy normális történetre,csak egy minden percében kiszámítható tündérmesére pocahontas nyomdokain.
Persze kell ilyen "kikapcsolomazagyam" film is,de attól hogy agyon reklámozták még nem lessz jó film.
8/10
offtopic
RoKKfish 2010 febr. 09. - 19:50:02 8/10
(2906/4319)
"Ezt a 'csinálj jobbat' dolgot jobb ha hanyagoljátok, ugyanis f*szság."

De miért? Olyan vicces.
A "büdös köl'ke" jut eszembe róla, aki "kritikai megfontolásból" nem eszi meg az anyja fõztjét, mire anya sértõdötten azzal "érvel", ha nem ízlik csinálj jobbat... :D
Freddy.com 2010 febr. 09. - 19:35:54
(2905/4319)
Ezt a 'csinálj jobbat' dolgot jobb ha hanyagoljátok, ugyanis faszság. Nem a mi feladatunk h filmet csiánljunk, hanem az övék.
Ennek ellenére szerintem jó film, angol dubbal hihetetlen jók a szerplõk hangjai. Különösen tetszik Neytri elcsukló, majdnem sírós hangja, és ugyancsak ennek a kék majomnak az arckifejezései. Apróságok, de nekem tetszenek.
ChristianoCortez 2010 febr. 09. - 19:29:02
(2904/4319)
Üdv!
A film sajnos korántsem tetszett annyira, mint vártam. Számomra sokkal többet ér egy jól megírt sztori, semmint a látvány, noha el kell ismerni, itt az tökéletes volt, de a történetbõl hiányzott az eredetiség. Ez a beépülök az ellenséghez, szerelmes leszek, aztán már a sajátjaim ellen harcolok dolog lement a Farkasokkal táncolóban és az Utolsó szamurájban, ráadásul azokban sokkal inkább átérezhetõ volt a dolog, mint itt.
A látvány természetesen zseniális, ezen nincs mit finomítani, de ez még önmagában kevés.
A jellemekkel az az egyetlen bajom volt, hogy csak feketében és fehérben pompáztak, szürke egy sem akadt. Voltak jók és rosszak, és ez közben se változott, abszolút kiszámíthatóvá vált. Giovanni Ribisi figurájában láttam volna fantáziát, de nem kapott elég szerepet ahhoz, hogy ez felszínre is törjön. Stephen Lang-nél meg már az elsõ találkozásnál megjósolható, hogy õ lesz a megszállott kiskatona.
Az elsõ rész megvolt, megtörtént a moziélmény forradalmasítása, remélem a második és harmadik részre összetákolnak egy igazán fordulatos sztorit, hogy ne csak a látvány legyen a helyén.
Cameron továbbra is igazi mágus, bár korántsem ez a legjobb filmje, nálam a munkái közül továbbra is a Terminátor 2. és A mélység titka vezet.
7/10-et azért megérdemel.
Kevin4 2010 febr. 09. - 18:48:55
(2903/4319)
Szerintem hatalmas film! Egyáltalán nem túlozták el amikor azt mondták, hogy nagy dobás lesz!
Engem lenyûgözött! És ezt úgy mondom, hogy nem 3D-ben láttam! Mi lett volna ha abba látom?:)
10/10
vedder 2010 febr. 09. - 18:44:47 10/10
(2902/4319)
Hagyd! most az a penge gyerek aki fikázza az Avatart
10/10
Lacquo 2010 febr. 09. - 15:48:51 10/10
(2901/4319)
Nekem átjött, nem gondoltam volna...
Az ember, pedig tényleg ilyen a való életben is. Gyilkolj, pusztít, hatalmat akar, másra pedig nem figyel!
nogieva 2010 febr. 09. - 15:43:28 Előzmény Tünce
(2900/4319)
Iagazad van, a legjobb film amit mostanában láttam és várom a folytatást !!!!!! Ha valakinek nem teteszik csináljon jobbat !!!!! :)