Téma: Avatar

5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 11. - 13:19:49 5/10
(2939/4319)
Moldtun... 10/10??? Sokkolva vagyok.

Mintha emberi drámáról is írtál volna elébb... Az egész film bûzlik, fake. Ez a "film" egy háromórás tech demo. Azt mondta a boss, hogy srácok, mutassátok meg három órában, hogy mit tud a mai technológia. Majd, ahogy megy ki a terembõl, még a válla fölött visszaszól - azért legyen valami sztori is.

Kérem szépen. Szar*k a technikára. Nézek valódi, teljesen díjmentesen hozzáférhetõ tech demókat, ha ez érdekel. A film esetén a technika nem szólhat másról, mint hogy TÁMOGASSA a történetet, az atmoszférát. Kizárólag azért érdemes fejleszteni a technikát, hogy a történetet legteljesebb mértékben kiszolgálhassa.
Itt nem errõl van szó. A történet szolgálja ki a technikát.
Ez az egész film egy audiovizuális f*szverés. Minden világít, villog, színes. Az egész egy nyavajás goa party, amit lezúznak a rosszarcúak.

De legalább ne lett volna ennyire didaktikus. Az alkotóknak eszében nem volt gondolkodni a problémáról. Már a film elején meg van a megoldásuk. Ami régen rossz egy filmben.

10/5
10/10
Luigi87 2010 febr. 11. - 13:19:07 10/10
(2938/4319)
Miért melyik megyében laksz? Talán Borsod-Abaúj-Zemplén megyében Tiszalúcon?
10/10
Arkagyin 2010 febr. 11. - 13:06:11 10/10
(2937/4319)
Na ezt azért kétlem. Egy egész megye utálja? Na ne szórakozz. Ismered a megye össze lakóját?
Crazy Horse 2010 febr. 11. - 11:17:34 Előzmény Kovács kolléga
(2936/4319)
Mivel a történet egyik eleme sem újszerû, nem csoda ha születtek már korábban hasonló témájú könyvek.
Például ez a 60-as években íródott orosz sci-fi regény, aminek a világában érdekes mód szintén szerepel egy Pandora nevû bolygó, amit a földi ember számára gyilkos dzsungel borít, és egy humanoid faj, egy fejlett inelligenciájú természeti nép él rajta :) : http://en.wikipedia.org/wiki/Noon_Universe
10/10
Scarecrow 2010 febr. 11. - 08:53:38 10/10
(2935/4319)
Nyilván nem vagy tisztában magával a történettel sem, amely arról szól, hogyan igáz le a nagy technikaitudással rendelkezõ emberiség a jövõben egy másik bolygón egy spirituálisan magasabbrendû, de technikailag primitív idegen humanoid fajt: a na'vikat. A na'vik kékek, mert nem emberek, de emberek játsszák el õket, ugyanis érzékelõk segítségével vették fel Neytirit alakító Zoe Saldana arcjátékát, és illesztették rá a karakterére (egyesek szerint Neytiri, mint na'vi még a színésznõnél is szebb és szexibb). Zoet csak animáltan lehet látni a filmben, ennek ellenére erõsen átüt a játéka, és sárga szemei szikráznak az élettõl. Sam Worthingtont, Sigourney Weavert, és Joel Mooret animált karakterként, vagyis na'viként és hús-vér emberi lényként is lehet látni, Stephen Lang, Michelle Rodriguez és Giovanni Ribisi pedig csak emberként vannak jelen.
10/10
Scarecrow 2010 febr. 11. - 08:16:28 10/10
(2934/4319)
Hát képzeld el, hogy emberek vannak benne. A film nagy része bár animációs, de ott vannak benne a hús-vér szereplõk is, akik teljes összhangban mozognak az animált figurákkal, mivel azokat is színészek keltik életre, mert ott van mögöttük az arcmimika.
10/10
Scarecrow 2010 febr. 11. - 08:13:54 10/10 Előzmény CsengoZoli
(2933/4319)
Szerintem igenis rendelkezik mondanivalóval, méghozzá elég komollyal és aktuálissal, nem véletlenül szimpatizálnak vele a természetvédõk és nyerte el az állatvédõk tetszését is (már csak a technika miatt is, miszerint nem kell élõ állatokat veszélyes jelenetekhez felhasználni.)
10/10
mermaid girl 2010 febr. 11. - 02:47:16 10/10
(2932/4319)
Sajnálom, ha neked nem nyújtott semmi újat, nekem igen és szerintem nem én vagyok az egyetlen.
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 11. - 02:12:01 7/10
(2931/4319)
Igen,ezt a filmet milliók nézik meg,ebben nem is vitatkoznék veled :)
Hogy ez a film hatással lett volna rám,azt megcáfolnám,bár... tudodmit,még ebben is van igazság,tetszett a látványvilága.
Mondanivalója egy nulla.
Nem az a baj,hogy ebben a témában már kismillió film készült -ez még önmagában nem baj- hanem,hogy a létezõ legegyszerûbb klisékkel dolgozik.
Teljesen kiszámítható,semmi újat nem nyújt és maximum annyira gondolkoztat el,mint egy mosópor reklám,mely azt üzeni ,hogy figyeljünk a tisztaságra. (mint ahogy ezt már valaki írta is)
De nem akarom szídni a filmet,mert teljesen jó kikapcsolódás.
Ahogy írtam, egy "hamburger".
Hétvégén, délután, kólával jólesik, aztán kis büfi és már a címére sem emléxem :)
offtopic
t'nak 2010 febr. 11. - 02:03:07
(2930/4319)
"a világ gondjainak megoldásához nem pénz kell, hanem paradigmaváltás"
Naná. A félmilliárd dolláros Avatar is buzgón paradigmát vált. Mit vált - megvált.
10/10
mermaid girl 2010 febr. 11. - 01:54:03 10/10 Előzmény CsengoZoli
(2929/4319)
ezt a filmet emberek milliói nézik meg szerte a világon és hiába mosolyogsz, minden egyes film, amit valaha megnéztél hatással van rád. ez nem azt jelenti, hogy amint kijönnek az emberek a moziból buzgó környezetvédelembe kezdenek, de igenis segíthet abban, hogy megértsenek bizonyos dolgokat. de már annak is hatalmas jelentõsége van, hogy egyáltalán elgondolkoznak a témám. a médiának óriási ereje van, ha nekem nem hiszel, akkor olvass utána. hogy mi itt errõl beszélgetünk, az sem véletlen...
és igen, készültek már filmek ebben a témában, de egy témát nem elég egyszer feldolgozni, idõnként újra és újra fel kell dolgozni az újabb generációknak, ráadásul minden egyes új film más aspektusból közeliti meg a témát és lehet, hogy valami újat tud hozzátenni. az, hogy egy témát újra feldolgoznak, nem jelenti azt, hogy a korábbi filmek teljesen hatástalanok lettek volna bármilyen szempontból, csak azt jelzi, hogy a probléma továbbra is fennáll.

Csabának pedig:
"Mondanivalót meg ne emlegessetek nekem. Abból a félmilliárd dollárból, amibe ez került, sokat lehetett volna tenni a harmadik világban éhezõ gyerekekért meg a hátrányos helyzetûekért.".

egyrészt a film mondanivalójának semmi köze nem volt ehhez a két problémához, így nem értem, hogy jön ide, másfelõl a világ gondjainak megoldásához nem pénz kell, hanem paradigmaváltás. pénzzel maximum a probléma tünetét tudod enyhíteni, utóbbi valódi megoldást tesz lehetõvé.
10/10
mermaid girl 2010 febr. 11. - 00:35:04 10/10
(2928/4319)
*kulturális
10/10
mermaid girl 2010 febr. 11. - 00:31:04 10/10 Előzmény megveszett
(2927/4319)
a történetet, a karaktereket stb. lehet szídni, de a film lényege nem a történet volt, hanem, hogy átadjon egy üzenetet. sajnos ez úgy látom nem mindenkihez érkezett meg, de a többséghez biztosan eljutott valami, különben nem lenne ennyire népszerû a film. szerencsére egyre több ilyen témájú film készül, ami azt a reményt kelti bennem, hogy az emberek kezdenek észbe kapni és másokat is rá akarnak ébreszteni arra, hogy hova tartunk...

a filmben az a szörnyû, hogy hiába a fantázia szüleménye, már száz meg százszot lejátszódott a történelem során és le is fog, elég csak behelyettesíteni az avatarok helyére bármelyik természeti népet. csak akkor nem volt happy end, a népet kiírtották és vele veszett az összes kultúrális és természeti értéke. sajnos ez nem mese, hanem nagyon is valóságos probléma :(

sajnálom, ha valakinek nem tetszett ez a film, mert ez azt jelenti, hogy nem képes felismerni a valódi értékeket, amibõl manapság nem sok jut, fõleg nem a filmgyártás terén.

azért annak örülök, hogy a látványt illetõen mindenki egyetért.
végre eljutott a számítógépes technika arra a szintre, hogy képes a valósággal (díszlek, jelmezek) felvenni a versenyt, sõt ahhoz valami pluszt is hozzáadni. ez hatalmas elõrelépést jelent az alkotói fantázia kifejezésére és ha mást nem, hát ezért biztosan korszakalkotó ez a film.
10/10
Naphinel 2010 febr. 10. - 21:57:28 10/10
(2926/4319)
Hogy alkotsz véleményt arról, amit nem is láttál? :(
8/10
RoKKfish 2010 febr. 10. - 21:52:32 8/10
(2925/4319)
Szvsz, ha a látványon túl van erénye az Avatarnak, akkor az éppen az, hogy nem kell "kikapcsolt aggyal" néznünk. Oly' sok remek kérdést vet fel az emberi gyarlóságról és létezésrõl, hogy - még ha ezek a felvetések közhelyesnek is hatnak - nem lehet elmenni mellettük érzõ, gondolkodó lényként. Minden egyéb kritérium megítélése, már ízlés dolga.
Az Avatar-élmény megélése nem okvetlenül kell, hogy fenntartás nélkül történjen. Én speciel jól szórakoztam a filmen annak ellenére is, hogy cseppet sem hoz tûzbe egy lányregények szintjén elõvezetett szerelmi szál, vagy, hogy Jake Sully amúgy egy jellemtelen fráter.
Mindamellett nekem így volt kerek, egész, és védhetõ a sztori, és jobban örülnék, ha Cameron valami mással lepne meg legközelebb, és nem egy folytatással, fõleg, ha ismét 12 évet kell rá várni.
10/10
vedder 2010 febr. 10. - 18:14:32 10/10
(2924/4319)
Sajnos úgy látom, az idõ múlásával egyre inkább gyûlnek azok a kommentek amelyek a hibákat keresik. Leginkább a sztorit, a forgatókönyvet kritizálják, de a témát is, utalva pl a Farkasokkal táncoló vagy Utolsó Szamurály c. filmre, és végül nem kis rosszindulattal lopással vádolják, a karaktereket vagy az effekteket tekintve, felhozva a Jurassic Parktól kezdve a Pocahontason keresztül (Cameron saját) Alien2 vagy Gyûrûk Ura filmekig mindent (újabban már a Ponyvaregény is. Nem is értem). A zene se olyan nagy szám már, sokak szerint a látvány se. A friss kommentelõkön látszik, a visszafogott, lehûtött lelkesedés, és csak óvatosan dicsérnek, és elgondolkoznak, hogy a fenti filmek esetleg tényleg jobbak, legalábbis egy-egy adott területen.

Akkor meg mi az atyaúristen volt az az élmény/érzés ami két és félórában úgy fejbevágott, hogy azóta se tudok (és még sokan mások) kikerülni a hatása alól?
Egy pár dologban jelentõsen más ez a film, mint az „ellene” felhozottak. Az embernek azt az érzését próbálja és engedi felszínre törni amit elvágyódásnak hívunk, és ami legtöbbünkben többé-kevésbé elfojtva, de megvan. Lehetünk mások , valahol máshol, remélhetõleg jobbak, egy jobb helyen. Cameron Avatar címû filmje ennek egy verziója, természetesen az illúzió szintjén. Jake Sully egy erõs Na’vi harcos testében paradicsomi környezetben, egy tiszta jellemû nép tagjaként kelhet új életre – nem elhanyagolható! – a csodálatos és emberi/férfi szemmel is elbûvölõ Neytirivel az oldalán. Ezt az érzést kínálja Cameron, és a fõ célja, hogy ezt az érzést közvetítse felénk, mindent ennek rendel alá (többek közt a sztorit), és minden eszközt megragad (itt jön pl a 3D) hogy átjöjjön ez az érzés. „I see you” látlak téged – aminek a filmbeli többletjelentése ránk nézõre is igaz: nem egyszerûen nézzük ezt a filmet, hanem érezzük. Hogy kikapcsolt aggyal? Hja! Ez máshogy nem fog menni. Akinek ez gond annak nem fog tetszeni. Magába szív minket ez a film, mert Cameron azt akarja, hogy benne legyünk a filmben, ha valaki görcsösen ellenáll, vagy nem fogékony erre az csalódottan távozik. Minden rosszindulat nélkül sajnálom azokat akiknek nem jelentett élményt az Avatar. Én nagyon várom a folytatást, merthogy lesz folytatás az biztos!
8/10
RoKKfish 2010 febr. 10. - 18:11:34 8/10
(2923/4319)
:D Van, amin nem segít a csúcstechnika...
10/10
Scarecrow 2010 febr. 10. - 18:07:30 10/10
(2922/4319)
Ez egy eleve meddõ vita. Hogy lehet egy filmet úgy értékelni, hogy valaki nem is látta? Ebbõl volt már korábban is egy vita, miszerint meg lehet ítélni valamit szubjektíven akár a tartalma, a bemutatója alapján, hogy ez nekem nem fog tetszeni. Ez oké. De ez csak egy nagyon én-központú ítélet, és semmi köze sincs a valósághoz, hogy a film ténylegesen jó, vagy rossz-e. Legagyizza valaki a filmet, mert Õ gagyinak tartja, holott lehet, hogy nem is gagyi, és lehet, hogy õ is belátná, ha megnézné, ha nem is mondaná ki.
10/10
Luigi87 2010 febr. 10. - 17:56:57 10/10
(2921/4319)
én meg kimondottan rühellem Tarantinot
10/10
Luigi87 2010 febr. 10. - 17:52:20 10/10
(2920/4319)
ez érdekes, nem is láttad még a filmet, de már 1 csillagot adtál neki... szép