Téma: Avatar

10/10
Scarecrow 2010 febr. 11. - 17:06:42 10/10
(2979/4319)
Miért írtanám? Minden élõlénynek meg van a joga az élethez, különösen az én-tudattal rendelkezõknek. Azért sem tartanám jogosnak az írtásukat, mert nem vagyok pandorai. Egy idegen lény, amelynek semmi köze sincs az adott ökológiához, hogy jön ahhoz, hogy átírja azt?:)
5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 11. - 17:00:45 5/10
(2978/4319)
Tulajdonképpen... :)
10/10
Scarecrow 2010 febr. 11. - 16:57:49 10/10
(2977/4319)
A trágárság kapcsán nem rád gondoltam.
10/10
Scarecrow 2010 febr. 11. - 16:49:27 10/10
(2976/4319)
Már valaki megjegyezte elõttem, hogy az Avatar maga is egy nagy ellentétet hordoz magában: a zöldrõl szól, ellenben a mai filmipar legmodernebb keretein belül forgatták tulajdonképpen zöld nélkül.
A fogyasztói trendben élünk mindannyian. Ez belénk van rögzülve, ettõl eltekintve még is bennünk van az elégedetlenség, de hol vezessük le? Pörög, és nem áll le az élet, új feladatokat kell megoldani, folyamatosan új elvárásoknak kell megfelelni. Ha létezne Pandora, és el lehetne oda jutni, én habozás nélkül mennék. De ez ugyebár nem lehetséges, marad hát a mozi. (Mivel szûken vagyunk az idõvel a városiasodás miatt sokan azt sem engedhetik meg maguknak, hogy magába a természetbe kimenjenek, csak az elitebb réteg - sokaknak csak a filmnézés marad szórakozásnak)
10/10
Scarecrow 2010 febr. 11. - 16:43:04 10/10
(2975/4319)
Nyilván neked van egy jó sztorid :)
5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 11. - 16:40:21 5/10
(2974/4319)
Én is nagyon remélem, hogy nem ez a jövõ. Kíváncsi lennék, erre Mckee mit mond. Szerinte ugyanis a nézõk hosszútávon csak jó sztorikra kíváncsiak.

Hát ideje ezt átértékelnie...
Crazy Horse 2010 febr. 11. - 16:31:42
(2973/4319)
Még 1 dolog zavart nagyon, mégpedig az hogy csapong a film a már-már Wald Disney meséket idézõ és a brutális gépágyúzós népirtó jelenetek között. Gyereknek túl agresszív, felnõttnek túl mesés. Szerintem.
10/10
Scarecrow 2010 febr. 11. - 16:31:00 10/10
(2972/4319)
Vannak, akiknek bejön, másoknak sem, véleményem szerint utal az egyes személyiségtípusokra is: valaki csak a látványt nézi, más pedig elég nagy érzelmi intelligenciával van megáldva ahhoz, hogy túl lásson a filmkockákon, és ne csak a csillogást bámulja, bár nem olyan rég már kifejtettem, hogy ami szép, az miért baj, hogy szép? Gyönyörködjünk benne, hiszen a szépet nem lehet eléggé visszaadni: a szerelmet, és az elvágyódást, amely számos regényben, filmben megjelenik alaptémaként (kevésbé látványosan az Aranyemberben), az Avatarban pedig eddig a legerõsebb látványvilággal. Azért tetszik sokaknak a film, mert sokan nincsenek megelégedve a mai életükkel, ahogy régebben sem voltak már, de ez most kezd kicsúcsosodni a fogyasztói társadalomban: mindenünk meg van lassan, 3 mobiltelefontól kezdve a 2 számítógépen át az ipodon keresztül a kocsiig, mégis boldogtalanok vagyunk, a depresszió pedig népbetegség lett: az elemosztályokon megjelenik a kor lenyomata a különbözõ diffúz neorológiai, szorongásos betegségek miatt. Miért? Mert valami nagyon nincs rendben a világunkkal. Függés alakult ki az emberekben a technológiai és energiaéhség iránt, karrierhajhászok sokan, és a pénz nagy úr, és a hajdani értékek: a család, egymás tisztelete is múlandóban van. Nem hiszem, hogy ezt a folyamatot meg lehet állítani, de ez a film ezt sugallja, hogy van, akinek sikerül, és aki nem képes azonosulni Jake karakterével, az azért nem tud, mert nem érzi át az elvágyódást. Azokból valami nagyon hiányzik érzelmi intelligencia terén, de ez nem jó, rossz dolog, csak tény.
Crazy Horse 2010 febr. 11. - 16:23:06
(2971/4319)
Végre valaki. Már majdnem azt hittem, hogy csak én érzem úgy, mintha hülyének néztek volna ezzel a történettel. Persze lehet hogy kinõttem ebbõl, nem én vagyok a célközönség, de ezt 12 évesen sem ettem volna meg, az biztos.
Milliószor elsütött klissék, elõre sejthetõ fordulatok, bugyuta "drámai" jelenetek, és a harcoknál nem egyszer a valós fizika mellõzése.

De hogy jót is mondjak, a látvány tényleg nagyon ott van, az animáció nagyon jól kidolgozott. Csak azok a színek neee!!!: kék majmok, neonzöld sárkányok...
A végsõ csatajelenet is tetszett, ott végre felpörögtek az események, lehetett izgulni egy darabig. Konkrétan egészen addig amíg el nem röhögtem magam a késsel hadonászó mecha roboton, hát ott kész voltam, kinek jutott ez eszébe :DD

Egyébként le a kalappal Cameron elõtt, nagyot újított, sok pénzt bekaszált, de õszintén remélem, hogy nem a full CGI + 0 sztori filmeké a jövõ.
5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 11. - 16:16:22 5/10
(2970/4319)
:)))))
5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 11. - 15:56:22 5/10
(2969/4319)
Így van, nekem nem jött össze. Mert BÉNA*. Sz*r filmen meg nem tudok jól szórakozni. Még a fõszereplõvel sem lehet azonosulni. Néha hõs, néha hülye, néha szépen öl, néha meg nem.

Amit te tartalomnak vélsz, az az, amit lenyomtak a torkodon. Ennek a filmnek egy igazi mondani valója van. Ha van pénz látványra, meg kampányra, bizony, beülsz és meg fogod nézni.

Egyetlen pozitívumot látok a filmmel kapcsolatban. végre egy stúdió, ami nem nyavajog a letöltések miatt, hanem csináltak egy olyan filmet, amit egyszerûen nem érdemes letölteni.

Ha még sztori is lett volna...


*Indoklást lásd lejjebb.
10/10
Shapira 2010 febr. 11. - 15:52:52 10/10
(2968/4319)
pluszba még azt, hogyha úgy néznéd a kedvenc filmedet, hogy folyamatosan hibákat keresgetsz benne, azt is megutálnád, szóval ne nézd, hol vannak bakik, csak figyeld a filmet, kövesd a cselekményt.

ha meg vki nem tudja felfogni, mirõl szól a film, az nézzen minimax-ot
10/10
Shapira 2010 febr. 11. - 15:50:24 10/10
(2967/4319)
Ja, és ez a film csak moziban jó. Ha megnézed DVD-minõségben, akár egy rohadt nagy LCD-n is, nem fog átjönni, ami a moziban teljesen elvarázsolt. Egész egyszerûen ez a film giganagy vásnzon, hangos zenével és hanghatásokkal jó, még a legprofibb otthoni házimozirendszerek se adják vissza a hangulatát. persze ez nem azt jelenti, hogy ha otthon megnézed, akkor egy sz*r, csak azt, hogy ha igzaán meg akarod nézni, és átélni, amiért az a rengeteg ember még most özönlik a moziba, akkor te is oda menj, ne a netrõl letöltött verzióhoz.
10/10
Shapira 2010 febr. 11. - 15:45:39 10/10
(2966/4319)
A filmrõl nem írtál semmit se? Azt írtad, hogy belenéztékl, és nem tetszik. Vagy amnéziás lettél? A na'vik pedig ízlés kérdése, bár eléggé érdekes, hogy csomó filmes oldalon a legszexibb animált karakterek közé rakták be elsõ helyezettnek a na'vi neytirit... de ez tényleg ízlés kérdése. Ha meg már az elején egyessel akartál rá szavazni, anélkül, hogy láttad, akkor nem tudok mit mondani, csak azt, hogy én se mondok elõre rosszat vagy jót olyasmirõl, amit még nem láttam. Anélkül nem tudhatod, hogy milyen egy film, ha te magad nem láttad; csak ha a jövõbe látsz, márpedig azt senki se tud.
5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 11. - 15:38:33 5/10
(2965/4319)
Ne haragudj, ezen jót nevettem. Az írtam, hogy én olvastam félre. :DD

Hát ezt végül mégiscsak félreolvastad...

Amúgy érdekelne, hogy miért is érdemes három órát szenvedni rajta. A vizuális effekteken kívül. Mert csak azt írod, hogy jó, meg érdemes, meg nem szabad szarozni.

Én leírtam, hogy didaktikus, és a történet a látványos jelenetek szolgája. Egy rakat jelenet felesleges, nincs a helyén, értelmetlen. Nem nagyon, épp csak egy kicsit, hogy ne húzza fel magát rajta az átlag nézõ. De egyértelmû, hogy itt senkit nem érdekelt, hogy szóljon valamirõl ez a film. Félreértés ne essék, ez nem mély mondanivalót jelent. A Mátrix pl. csak arról szól, hogy amíg nem fogadod el a végzeted, addig nem tudod beteljesíteni. Nevetségesen egyszerû. Na, de az a forgatókönyv remekül szolgálta ezt az üzenetet, minden nyavajás jelenetben. Ettõl baromi jó az elsõ rész.

Eddig még nem volt olyan film, ahol a látványt ennyire kiszolgálta volna a történet. Talán csak a Wonderful Days-ben, ami hasonlóan gagyi.

Sokkal szívesebben megnéztem volna egy másfélórás werket errõl a filmrõl. Lényegesen tartalmasabb és hasznosabb lett volna.
10/10
Arkagyin 2010 febr. 11. - 15:26:18 10/10
(2964/4319)
És nem olvastam félre.
10/10
Arkagyin 2010 febr. 11. - 15:25:57 10/10
(2963/4319)
A sztori az megvan, csak te nem tudod felfogni. Lehet hogy lerágott csont, de akkor is megéri megnézni. Ha nem másért, akkor a látványért, ami önmagért beszél. Nem véletlen, hogy ez a film most már a legnézettebb a világon. A legtöbb bevétel is ennek a nevéhez fûzõdik.
Ja és nem véletlen, hogy jelölték az Oscar-ra a vizuális effektek terén.
5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 11. - 15:22:52 5/10
(2962/4319)
Félreolvastam. Jahhát kérlek, arról nem tehetek, hogy nem érted, mirõl beszélek.
10/10
Arkagyin 2010 febr. 11. - 15:22:48 10/10
(2961/4319)
És ez se szól másról. Legalább valami normális kritikát írnál.
5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 11. - 15:19:30 5/10
(2960/4319)
"Moldtun... 10/10??? Sokkolva vagyok.

Mintha emberi drámáról is írtál volna elébb... Az egész film bûzlik, fake. Ez a "film" egy háromórás tech demo. Azt mondta a boss, hogy srácok, mutassátok meg három órában, hogy mit tud a mai technológia. Majd, ahogy megy ki a terembõl, még a válla fölött visszaszól - azért legyen valami sztori is.

Kérem szépen. sz*r*k a technikára. Nézek valódi, teljesen díjmentesen hozzáférhetõ tech demókat, ha ez érdekel. A film esetén a technika nem szólhat másról, mint hogy TÁMOGASSA a történetet, az atmoszférát. Kizárólag azért érdemes fejleszteni a technikát, hogy a történetet legteljesebb mértékben kiszolgálhassa.
Itt nem errõl van szó. A történet szolgálja ki a technikát.
Ez az egész film egy audiovizuális f*szverés. Minden világít, villog, színes. Az egész egy nyavajás goa party, amit lezúznak a rosszarcúak.

De legalább ne lett volna ennyire didaktikus. Az alkotóknak eszében nem volt gondolkodni a problémáról. Már a film elején meg van a megoldásuk. Ami régen rossz egy filmben.

10/5"

Tessék, még be is másolom neked, hogy ne legyen ezzel se dolgod.