Téma: Avatar

10/10
Arkagyin 2010 febr. 04. - 14:47:26 10/10
(2759/4319)
Látom, nem tudod értékelni a filmet.
Ez a film a te értékelésednél jóval többet ér. Igaz, hogy a történet már egy lerágott csont, de a többi az nem.
A filmnek igenis van mondanivalója, s ha nem érted meg, az a te bajod.
Ha ennyire szeretnél segíteni a Harmadik világ emberein, akkor inkább add oda az össze pénzed, s soha többé ne menj moziba. Ja és nem csak az USA politikája pusztítja a Harmadik világot. Van több ország is, csak utána kéne nézned. Ja és a Filmtekercs.hu-val meg elmehetsz a jó büdös francba. Még egy normális kritikát se tudnak írni egyik filmrõl se.

A Sztori 5/10
Izgalom 8/10
Látvány 10/10
Zene 10/10(nagyon is jó, csak ezt se tudod értékelni) James Horner zseniális zenét komponált (és nem is ez az elsõ filmzenéje)
Karakterek és színészi teljesítmény 8/10
Szóval összesen nekem ez a film 9/10-et ér.

Ja és nem csak lebutított emberek nézték ezt a filmet. Az a lebutított ember, aki mást se csinál, csak szidja.
gregoire 2010 febr. 04. - 13:31:58
(2758/4319)
Csak azt ne mondd, hogy te még egy filmet sem töltöttél le az internetrõl. Hollywood meg nem fog csõdbe jutni azért, mert a filmeket a netrõl töltik le az emberek!
fafacsabi 2010 febr. 04. - 13:20:17
(2757/4319)
A 3D valóban arra is jó, hogy ne letöltse az ember. De mit mondhatnék erre. A letöltés lopás, ugyanúgy, ahogy a boltban is fizetsz a tejért, a filmet is elkészítette valaki.


Én láttam 2 és 3D-ben is. Nem volt nagy különbség, de adott 1-2 plusz flash-t.

Hogy miért lett siker? Sok pénz volt rá, és ha valamit igényesen, sok szempontot figyelembe véve tudsz megcsinálni, az sikeres lesz.
10/10
Roberte 2010 febr. 04. - 13:17:12 10/10
(2756/4319)
A zene pont nem pocsék...
Attól,hogy te sajnálod a pénzt a mozira nem biztos,hogy mindenki így van vele.
gregoire 2010 febr. 04. - 13:16:20
(2755/4319)
Kedves Semprini!
Nem gondolod, hogy tiszteletben kellene tartanod mások hozzászólását? Én tiszteletben tartom a te véleményedet, így elvárom, hogy te is ezt tedd nem csak velem, hanem mások hozzászólásával is. A fórum azért lett létrehozva, hogy ne csak egy oldalról közelítsünk meg egy témát! Ha te és a hozzád hasonlók -akiknek már egy rakás istenítõ hozzászólást köszönhetünk- annyira odavagytok ezért a filmért, miért nem hoztok létre egy rajongói oldalt, ahol éjjel-nappal fröcsöghettek kedvencetekrõl, ahelyett hogy kioktattok másokat!
gregoire 2010 febr. 04. - 13:05:37
(2754/4319)
Teljes mértékben egyetértek!
A sok rajongó meg gondolkodjon már el végre, hogy miért lett ekkora bevétele a filmnek! Ez megint egy jó nagy átverés! Elhitetik a sok nézõvel, hogy 3D-ben kell látnod, mert csak úgy az igazi. Egy frászt! Ez az egész csak azért van, nehogy a jó nép a netrõl nézze meg ezt a vackot úgy mint a többi filmet. Ha nem lenne körülötte ez a nagy felhajtás, meg a nézõk manipulálása a 10%-át sem érte volna el a film bevétele a mostaninak! Én megnéztem moziban is és otthon is a saját gépemen még decemberben direkt azért, hogy össze tudjam hasonlítani a két látványvilágot és mondhatom: otthon is nézhetõ, felesleges 2000 ft-ot kidobni az ablakon. Mert van ahol ennyi a mozijegy ára. Én egy fillért sem adnék erre, szerencsére nem is kellett ismerõs révén jutottam be a vetítésre és egyáltalán nem nyûgözött le a film.
10/10
dave12 2010 febr. 04. - 06:01:38 10/10
(2753/4319)
$601,142,000 29.0%
$1,473,548,945 71.0%
$2,074,690,945
Már Amerikában is megelõzte a Titanikot!
10/10
gehlru 2010 febr. 04. - 00:45:47 10/10
(2752/4319)
A hozzászólások száma önmagában minõsíti ezt a produkciót...
Engem az élményt tekintve a Tiszta románc-ra emlékeztetett (ill. általában a Tarantino filmekre): közhely olyan zseniális csomagolásban, hogy jöhet. Sam Wortington (a tengerészgyalogos) viszont nem tetszett - valahogy nem volt színészileg kidolgozva a pálfordulása, legalábbis én így éreztem.
Creech85 2010 febr. 03. - 21:37:39
(2751/4319)
Olvasd el kicsit lentebb,miért ajánlom.Igazad van,nehéz nekem ezt szavakba öntenem,mit is érzek a filmmel kapcsolatban.Megpróbálom röviden.Képi hatások (vágás,hasonlók) tökéletes,zene elragadó,a story az ami nálam nagyon lehúzta.Nem vártam valami egetverõre,de ez ami van,ez nekem kevés nagyon.Lehet túl magas a mércém,nem tudom.A színészeket nem bántom, különösebb probléma nem volt velük,jól játszották a szerepet.Alien fan vok,de a Sigourney Weaver valamiért nekem csalódást okozott,talán õ nem tetszett.És ez még mindíg csak az én saját kettõs véleményem.Megnézem még párszor és talán billenek a populárisabb irányba.Ennyit a rövidségrõl,pffff :):)
10/10
offtopic
Semprini 2010 febr. 03. - 21:29:58 10/10
(2750/4319)
Ugyanezt kifogásoltam én is. :-)
10/10
Scarecrow 2010 febr. 03. - 21:24:08 10/10
(2749/4319)
Nekem eléggé ellentmondásosnak tûnik a kommented és így kissé értelmetlennek is, mintha igazából nem tudtad volna magadban tisztázni a dolgokat. Egyrészt ajánlod mindenkinek, hogy nézze meg, de "sz@r"-nak is nevezed. Nekem ez túl ambivalens.
Creech85 2010 febr. 03. - 21:07:42
(2748/4319)
Huhh Semprini,az elõzõ az semmi.Ne törõdjetek vele.Félreolvastam amit írtál,bocs.
Creech85 2010 febr. 03. - 21:05:50
(2747/4319)
Annyit írtam volna ha 100 százalékig elégedett vagyok a filmmel.Nem akarom részletezni mi nem tetszett benne,nem akarok fröcskölni vagy mit írtál.Azért írtam a végére hogy ajánlom mindenkinek hogy nézze meg,aki még nem látta,mert szerintem vannak akik itt néznek utána egy filmnek,mielõtt megnézik.Nem szeretnék senkit lebeszélni róla,ki tudja,lehet épp ez lesz az eheti örökös kedvence.Vagy mittudomén.Nekem nem tetszett,ez az ÉN véleményem.NEKED tetszett,ez meg a tiéd,és ezt tiszteletbe tartom.Ez szerintem így fain.
10/10
Csirkejozsi 2010 febr. 03. - 20:56:13 10/10
(2746/4319)
Most jövök a moziból. Egy hónapja láttam elõször IMAX-ban, és úgy döntöttem, hogy ezt muszáj még egyszer átélnem. Hát igen, lenyûgözõ...
Elsõre még nagyobb hatással volt rám, de most is hihetetlenül jó volt. Ráadásul most, hogy a történettel már tisztában voltam, volt idõm olyasmikkel foglalkoznom, mint a zene, háttér, ... Csodálatos. A zenéje is lenyûgözõ.
Egyszóval ez egy remekmû. Aki még nem látta, feltétlenül nézze meg moziban!
10/10
Scarecrow 2010 febr. 03. - 20:55:52 10/10 Előzmény gregoire
(2745/4319)
Sempiri is megfogalmazta, és már én is eleget szajkóztam csodálatomról, hogy mennyire áthatnak a színészek alakításai az animált figurákon. De az emberi szereplõk is nagyon jól alakítanak, ha nem is maradandót és egyedit. Weaver Grace az egyik legszimpatikusabb karakter a filmben, és Stephen Lang illetve Giovanni Ribisi is hitelesen alakították a rosszakat. Az Avatar nem egy operett, így ne várjunk tõle epikus szerepléseket, ez epikát más adja, bár személy szerint engem lenyûgözött, ahogyan bele simultak a hús-vér emberek a számítógépes világba, s hiába tudtam, hogy mû az egész, meg sem fordult a fejemben az, hogy ne kérdõjelezzem meg az egész valódiságát. Ezért fantasztikus szerintem.
8/10
RoKKfish 2010 febr. 03. - 20:45:00 8/10
(2744/4319)
"...olyan mint az egyszeri lány,egy patront megér,sõõõt..."

Hát, az biztos, hogy elég nagy ribanc ez a film. :D De a luxuskurvák közül való. Ha jól értelmeztem, te sem egyszer láttad...
Tanulság: vannak nõk, akiket nem az eszükért szeretünk.
10/10
Semprini 2010 febr. 03. - 20:43:47 10/10
(2743/4319)
"Szép, tagadhatatlan. És vitathatatlan. A zenéje is lenyûgözött,nagyon egybe volt a látványvilággal. A látvány és a hang 100/10 lenne nálam, tényleg varázslatos. Ez az a film,ahova beülsz, agyad kikapcsol és nézel... AJÁNLOM MINDENKINEK NÉZZE MEG!!! Nem akarok senkit lebeszélni errõl a filmrõl"

Elég lett volna ha ennyit írsz, amennyit fentebb idéztem, ez így teljesen korrekt és elfogadható vélemény, számodra a mondanivaló nem jelentett semmit, sebaj. De a többi fröcsögést mintha valaki más írta volna bele. Hogy lehet egyszerre ilyen jó és ilyen rossz véleményed ugyanarról a filmrõl? Attól, mert a forrgatókönyve nem egy Oscar-díjra méáltó alkotás (ugyan hány kalandfilmrõl mondható el ez???), még nem kéne a sárba döngölni meg sz@rnak titulálni.

***SPOILER***

Az meg, hogy a na'vik gyõztek a MINIMUM egy ilyen filmnél nem gondolod?
Creech85 2010 febr. 03. - 20:31:22
(2742/4319)
Köpjetek le de nem értem miért vagytok annyira elszállva ettõl a filmtõl.Mielõtt ebbe kötnétek bele, IMAX meg 3D formátumban is láttam (életembe elõször voltam IMAX-es filmen).Szép,tagadhatatlan.És vitathatatlan.A zenéje is lenyûgözött,nagyon egybe volt a látványvilággal.De kérlek titeket,akárhogy is nézzük,ez csak egy szépen tálalt sz@r.Nem is szavazok rá,mert a látvány és a hang 100/10 lenne nálam,tényleg varázslatos.De ez a 21.századi Pocahontas utánzat... Valaki írta elõbb hogy 9 Oscarra jelölték ha jól emlékszem.Hát ha a legjobb forgatókönyv díja is benn van a jelölésekbe,akkor lef°¢#som a bokámat.Már elnézést ismét a mocskos számért.Mert ez az a film,ahova beülsz,agyad kikapcsol és nézel mint az a bizonyos Jenõ a filmszínházban.Kiszámíthatóbb mint egy argentin szappanopera.És ami legjobban fájt,hogy megint az indiánok gyõztek...Még ha kékek is.Na mindegy.

AJÁNLOM MINDENKINEK NÉZZE MEG!!! (mert nem akarok senkit lebeszélni errõl a filmrõl,olyan mint az egyszeri lány,egy patront megér,sõõõt...)

És még valami.South Park 13. évad 13. rész.NÉZZÉTEK MEG,HALÁLI ÉS IDE VÁG!!
Bocs hogy ilyen sokat írtam,csak a véleményetekre vok kíváncsi,és elnézést a helyesírási hibákért.Sziasztok
10/10
Semprini 2010 febr. 03. - 20:26:55 10/10 Előzmény Naphinel
(2741/4319)
Ma már szinte minden sikeresebb (azaz 100 milliót elérõ vagy akár csak kicsivel is túlszárnyaló) filmhez készül legalább egy folytatás, kivéve azokat, amelyekben meghalnak a fõszereplõk. Miért pont ezt ne folytatnák amikor eleve trilógiának tervezték, ráadásul ez lett minden idõk legsikeresebb filmje így aztán a gigabevétel is garantált? Senki nem ellensége a saját pénztárcájának még Hollywoodban sem! :-P
10/10
Semprini 2010 febr. 03. - 20:15:14 10/10 Előzmény gregoire
(2740/4319)
"Hol marad az IGAZI színészi játék"
Nézünk egy példát: Neytiri figurája nem úgy animált mint a sima CGI-rajzfilmek szereplõi, hanem igazi színész, nevezetesen Zoe Saldana mozgására és arcmimikájára "tették rá" a Na'vi-animációt. Ennek megvan a technikája, és bár a végeredmény valóban számítógéppel készül, igenis felismerhetõ a színészi játék. Ugyanez igaz az összes többi animált szereplõre is, hogy arról már ne beszéljünk, hogy pl Sam Wortington és Sigourney Weaver eredeti valójában is sokat látható, és van egy csomó emberszereplõ is.
De aki csak kötözködni akar, az természetesen tud is, viszont nem ártana elõször gondolkozni, mielõtt ilyen nagy hülyeségeket leírsz.