Téma: Avatar

main 2010 febr. 14. - 15:28:07
(3099/4319)
Anélkül, hogy végigolvasnám a rengeteg hozzászólást:

A film látványa csillagos tizes, a sztorija gyenge négyes, ha lehetne így értékelni.

SPOILER!

A sztori szerintem nem több egy zsékategóriás vacaknál, sablon sablon hátán, unalmas és kiszámítható. A világon semennyi izgalmat nem okozott, a bemutatója alapján már tudtam, hogy mirõl fog szólni a film. Nem is ezért néztem meg, az igaz, de azért én többet vártam volna, fõleg James Camerontól.
Az kiderült, hogy a bolygó fái valamiféle mágikus kapcsolatban vannak egymással, de hogy ez miért és mire jó, egyáltalán, mi ez, az nem derült ki. Felrobbantották az otthonfát, de az a cucc, ami benne volt, hogy mire jó és egyáltalán mi a fene az, nem derült ki. Ja, a fát meg se mutatták belülrõl, ahogy a rengeteget érõ cuccból is láttunk egy öklömnyi darabot, többet nem, azt a képzeletünkre bízták, ami egy filmnél elég érdekes rendezõi megoldás.
Ellenben fél óra legalább elment arra, hogy az ifjonc mindent megtanuljon, ami látványos és szemet kápráztató, és lehet villogtatni a technikát. Ha ezt a történetet nem ezzel a hipermodern technikával valósítják meg, senki se nézné meg a moziban, az biztos.
10/10
Scarecrow 2010 febr. 14. - 14:28:40 10/10
(3098/4319)
Szóba lettek hozva az értékek. Véleményem alapján a film igen is maradandó értéket közvetít, hacsak nem jutunk el a techno korszakba kiirtva minden fát, de a szerelem egy olyan dolog, amellyel már évezredek óta foglalkozik az emberiség, az Avatar esetében pedig újdonság, hogy a románc nem hús-vér szereplõk, hanem CGI karakterek között zajlik, és azt sem tartom túlzásnak, hogy a fanyalgók ellentáborában sokak ha képletesen is, de beleszerettek Neytiribe, vagy Jakebe.
Sci-fi tekintetben az Avatar és a Star Wars két külön kategória, mert míg az elsõ romantikus, addig a második egyfajta lovagi ûrmese. Mindegyik jó a maga szempontjából, valamit pedig nem lehet túlszárnyalni, mert Darth Vader még mindig elsõk között van a legnépszerûbb negatív hõsök között, ezzel szemben Quaritch csak egy átlagos mezei rosszfiú, azonban Neytiri méltán már most sokak kedvenc szexi földönkívüli hölgye,ezt úgy érve el, hogy emberi is, meg nem is utalva az USA-ban egyébként nagy divatnak és népszerûségnek örvendõ, hazánkban annyira nem ismert furry szubkultúrára.
Egyébként tényleg õrült tempóban halad a filmes ipar fejlesztések terén, de az Avatar méltán tekinthetõ egy új lépcsõfoknak, és az én generációm, mivel bár láttam minden Star Warst, de nem azokon nõttem fel (az apám igen, de õ is el van ragadtatva az Avatartól), nekem biztos egy nívós mérce lesz.
1/10
m65 2010 febr. 14. - 13:02:26 1/10
(3097/4319)
Borzalmas film volt,alig vártam,hogy vége legyen...mondjuk a zene és a vizuális effektek tényleg jók voltak!
8/10
Obi1 2010 febr. 14. - 11:45:10 8/10 Előzmény yesname
(3096/4319)
Star Wars és gyenge sztori egy mondatban? Brr.. A legkomplexebb univerzummal rendelkezõ filmnél én nem használnám a sztorira a gyenge jelzõt. És lehet hogy volt 1-2 klisés momentuma, de az mind azóta lett klisé - hiszen egy több mint 30 éves filmrõl beszélünk.

És jah, a SW-nál is volt olyan mint ez a mostani átírt Pocahontas-os szöveg, csak a különbség az volt hogy az SW volt a Pocahontas helyében. Szóval most ez nem tudom hogy jött ide.
10/10
Shapira 2010 febr. 14. - 09:57:22 10/10
(3095/4319)
szerintem az új star wars részek csak a CGI-ben elõzik meg a régieket, egyébként iszonyú rosszak.
5/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 14. - 09:30:22 5/10
(3094/4319)
Ez a film mindenesetre álszent, mert ugyanazokat a hedonista eszméket követik, ami ellen "tiltakoznak". Erre mondtam, hogy mást tesznek, mint amit mondanak.

De legalább (közvetlenül) nem öltek meg senkit, ellenben nagyon sok embernek okoztak egy jó moziélményt a látvánnyal.

Én az Avatar elsõdleges sikerét abban látom, hogy az emberek fantáziáját már nagyon piszkálta, hogy mit tud ez a háromdé technológia, de eddig nem volt film, ami érdekelte volna õket. Ez az elsõ igazi blockbuster 3D-ben.

Valaki itt lentebb jól mondta. Pár év, és amint a technológia magasabb szintre jut, az Avatar egy szép emlék lesz, nem több. Ez egy egyszeri élmény. Olyan ez mint a superbowl döntõ. Sokszáz millióan nézték. Hatalmas élményt jelentett nekik. Egyszeri, megismételhetetlen. De mégis... ki akarná évek múltán újra megnézni? Nem sokan.

Az Avatar erõssége szinte kizárólag az újdonságában van, ami gyorsan kopik. Szemben az olyan értékekkel, amit az igazi klasszikusok fel tudnak mutatni, és bármikor újranézhetõvé teszik azokat, ezáltal pedig halhatatlanná.
5/10
K. L. 2010 febr. 14. - 09:24:44 5/10
(3093/4319)
a Stae Wars új részei (1., 2., 3.) jobbak mint a régiek, de mind a 6 rész jobb mint az Avatar.
10/10
yesname 2010 febr. 14. - 08:57:08 10/10 Előzmény Crazy Horse
(3092/4319)
Az átgondoltabb, következetesebb sztori igaz Star Wars-ra, de Avatar sztorijából nem nagyon lehet jobbat kihozni. Egész másnak kellett volna lennie, csak akkor meg másoknak nem tetszett volna valószínûleg :) Akiknek tetszett ez vagy az, azok számára az összahatásuk ugyanúgy megvan. Nem lehet olyant csinálni, ami mindenkit elragad. De olyan ami nagy tömegeket érdekel így vagy úgy igen és többek közt ezek a filmek is ilyenek.
Amúgy Star Warsban is ott vannak azok a bizonyos banális, primitív klisék (igaz nem ilyen tömegben :)) csak anno évtizedekkel korábban újdonság volt és nem tûnt fel fiatalként. Nézd meg most és figyelj rájuk, meg fogod találni õket magad is, hogy szemed is kiszúrja ;)
Amúgy én is szeretem Star Warst. A régi részeket úgy 3 évente újranézem és megint gyerek leszek :)
5/10
K. L. 2010 febr. 14. - 08:22:38 5/10
(3091/4319)
Nekem nem tetszett, a látvány megvolt de a története nem a legjobb, és zserintem ez lesz a hibája a Warcraftnak is.Többször ezt nem fogom végignézni, egyszer is sok volt. Az Oscart vagy a BB vagy D9 fogja kapni, de nem ez.
10/10
stonerack 2010 febr. 14. - 03:09:14 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(3090/4319)
Van igazsag abban amit mondasz, de a végén sántít az utolsó két sor,mert néha áldozni kell (pénzt) arra hogy elérjünk valamit. Tehát akárhogy csavarod a tények mégis azok,hogy pozitiv értékeket , látásmodot sugall a film, párttalanul nézve, és ez jó. Profittõl, földrésztõl, kortól függetlenül, a többség jobban odafigyel a környezetre, egymásra, stb, most az hogy a felsõ hatalmak álszentkednek meg istent játsszanak megint egy másik történet, ilyen mindig volt msot is van, és gondolom lesz is. Ez ellen sokat nem lehet tenni, esetleg javítani az arányon.

Amugy respect amit írtál,mert sok az álszent fedõmézesmáz, éshát az álszent kamu dolgoknál semmi sem gusztustalanabb.
Crazy Horse 2010 febr. 14. - 00:25:41
(3089/4319)
Gondoltam, hogy elõbb-utóbb vki bedobja a Star Wars-t, mint példát, de sztem annak azért következetesebb, átgondoltabb a sztorija, mégha klasszikusan bevált mesékbõl kölcsönzött fordulatokat is tartalmaz, de még ezzel együtt is kerüli a banálisan primitív klissés elemeket, amikben az Avatar azért bõvelkedik. Szal nem vagyok meggyõzhetõ, és különben is SW (ep.IV.V.VI.) rajongó vagyok ;)

(na jó, az epizód VI. határeset)
10/10
yesname 2010 febr. 13. - 23:38:25 10/10
(3088/4319)
Star Wars? Rémlik? Hasonlóan gyenge a sztorija. Avatar kapcsán elterjedt az átírt Pocahontas szöveg, de arra aliug emlékeznek, hogy a Star Wars kapcsán bizony ugyanilyen szöveg terjengett és ez a Pocahontas átírás ötlet onnan származik. Mégis mai napig beszélknek róla és nézik újra az emberek több, mint 20 évvel a mozibakerülése után. Már csak a flash miatt is, mert visszaröpít.
Nem mondom, hogy Avatar ezt eléri, szerintem nem fogja. Akkoriban más volt a technika, kevés hasonló készült. Manapság már rohamléptekkel haladunk. Azt, amit anno Star Wars megtett semmi sem fogja már elérni. De ettõl függetlenül nem fog elsüllyedni, mert a stúdió látja hogy felbolydult általa a világ és nem fenn fogja tartani az Avatar mítoszt amíg csak lehet. (Megjegyzem Cameron írja a regényt, mely a megelõzõ történetet meséli el. Hogy jutott a Föld oda ahova, az egyes karaktereket mi vezette Pandorára és midenéle háttérinfomációt tartalmazni fog, melyek ki voltak találva, de filmre vitele bõven meghaladta volna a rendelkezésre álló játékidõ kereteit.)
10/10
Butterfly1986 2010 febr. 13. - 21:40:26 10/10
(3087/4319)
Én nem vártam a filmtõl semmit, mert sokszor elõfordult, hogy valamit irtózatosan vártam és végül csalódtam benne. Ennek is köszönhetõ talán, hogy ennyire magával ragadott a film. Becsületesen bevallom az elsõ 10 percben unatkoztam és rimánkodtam, hogy remélem pörgõsebbé, érdekesebbé válik. Várakozásom beteljesült:) Alapjáraton nem szeretem a sci-fiket, se a Star Wars, se az ufo-s típusúakat, de ez megfogott. A történet egy része teljes klisékbõl és megszokott sémákból áll. De még ez sem érdekel, ha valami ilyen különleges,új és a bolygón lévõ élõlények, növények varázslatosak. Élvezhetõ, szórakoztató és rendkívül minõségi munka. Vannak olyan emberek, akik mindenben csak hibát keresnek. Csak gratulálni tudok azoknak, akiket ez a film nem nyûgözött le, arra fogván, hogy szar az alapsztori. Ezen lépjen túl mindenki és élvezze a látványt! Biztos hozzájárul az is, hogy ezt nem szabad, sõt egyenesen tilos otthon nézni letöltve, a 3D-s élmény rengeteget dob rajta. Nekem 10/10. Nem fogok felakadni kicsinyes dolgokon.
10/10
Scarecrow 2010 febr. 13. - 21:39:42 10/10
(3086/4319)
Sokan becsmérlik a történet újszerûtlenségét, hasonlítgatják a Pocahontashoz, a Farkasokkal táncolóhoz, azonban mégis ad új perspektívákat, mint a végsõ összecsapás fantasy és sci-fi, gépek és "fantasy" lények között, illetve a fantasztikumban van a fordulat: ezúttal az emberek az idegen behatolók, a pandoránkívüliek akik terrorizálják a bolygó lakosságát.
kabala 2010 febr. 13. - 20:14:33
(3085/4319)
Ez a film pont úgy jó, ahogy meg lett csinálva!
Akinek gyenge a story, az nem érti, csak sajnálni tudom!
Meg kell nézni! Kötelezõ!
Crazy Horse 2010 febr. 13. - 20:10:14
(3084/4319)
Pontosan ez a baj vele. Valaki írta korábban, hogy erre évek múlva is emlékezni fogunk, hát sztem nem. Ha gyenge a sztori, akkor nincs miért. Csak a látványért senki nem fogja újra és újra megnézni. 1-2 év, jön még pár látványos 3D mozi, és ez a feledés homályába vesz, ellenben pár igazán nagy filmmel, ahol inkább a színészi teljesítmény és a történet dominál.
9/10
Katyu93 2010 febr. 13. - 19:56:11 9/10
(3083/4319)
Inkább a látványa tetszett nem a story és csak a látvány miatt néztem meg moziban, de nem hiszem, hogy még egyszer meg fogom nézni, ha kijött DVDn. Ahhoz képest, hogy mindenki mondta, hogy ezt meg kell nézni meg minden nekem annyira nem jött be. Az elsõ másfél órában untam pl. (lehet, hogy azért mert nem vagyok oda a sci-fi-kért. nem tudom) minden esetre 9/10 a látványra.
7/10
Jagdglück 2010 febr. 13. - 17:39:33 7/10
(3082/4319)
A zene a legjobb benne:D
8/10
RoKKfish 2010 febr. 13. - 17:15:51 8/10
(3081/4319)
Oké. Annak taglalásába végképp nem szeretnék belemenni, hogy hol ér véget a tárgyilagosság, és honnan szubjektív egy megközelítés, mert ahány alkotóelemére bontjuk a filmet, annyi különbözõ helyen fogjuk megtalálni a határvonalat, ha egyáltalán...
Ezen felül minden azon múlik, hogyan vagyunk "finomhangolva" (például nagyon nem mindegy, hogy az a bizonyos "ránkerõltetés" hogyan valósul meg), de ilyesmirõl már volt szó...
Megjegyzem, amikor megláttam Sigourney Weaver avatárját, nem csak én csapkodtam a szék karfáját a röhögéstõl... :DDD Végül is tényleg szórakoztató ez a film, nem véletlenül voltam ilyen nagyvonalú a pontozásnál.
csernakakos 2010 febr. 13. - 17:11:29
(3080/4319)
Lehet szeretni ezt a filmet, és kötelezõ elismerni.
De bizonyos hiányosságai mellett nem szabad csak úgy elmenni.