Téma: Avatar

7/10
CsengoZoli 2010 febr. 15. - 20:01:00 7/10
(3139/4319)
Jó,akkor leírom mégegyszer,mert nem érted meg.
Ki az aki nem az élményt értékeli egy filmnél,áruld már el légyszives!
Mindenki az élményt értékeli,csak van akinek a gombolyaggal játszó kiscica és a "kék a szeme, arca csupa derû" nem élmény!
Érted?
10/10
yesname 2010 febr. 15. - 19:31:36 10/10
(3138/4319)
Ja igen, amit pedig nem idéztél be arra vonatkozik az, aki ergo CSAK objektív szempontok alapján TUD értékelni:

"Akikre pedig egyáltalán nincs hatással a film nem tudnak mást tenni, mint boncolgatni és tisztán objektívan értékelni."
10/10
yesname 2010 febr. 15. - 19:28:36 10/10
(3137/4319)
Igen. Sejtettem, hogy értelmezési gondok vannak. Leírom így, próbáld újra (szövegileg semmi különbség nincs):

"Én 2 csoportba sorolom a filmek értékelõit:
1. Akit elragad a film, szórakoztatja, kikapcsolja és magát AZ ÉLMÉNYT ÉRTÉKELI egy filmnél.
2. Akit SZINTÉN elragad, szórakoztat, de ETTÕL FÜGGETLENÜL nem az élményt ÉRTÉKELI"
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 15. - 19:20:45 7/10 Előzmény yesname
(3136/4319)
"Én 2 csoportba sorolom a filmek értékelõit:
1. Akit elragad a film, szórakoztatja, kikapcsolja és magát az élményt értékeli egy filmnél.
2. Akit szintén elragad, szórakoztat, de ettõl függetlenül nem az élményt értékeli"

Ergo az elsõ egy érzékeny akit magával ragad a film, a második egy érzéketlen aki érzelmek nélkül csupán rideg, objektív szempontok alapján kritizál.
10/10
Shapira 2010 febr. 15. - 18:19:29 10/10
(3135/4319)
Itt van néhány tök jó színfalak mögötti videó a filmrõl (alig 20 másodpercesek, és azt mutatják meg, hogyan készítették el a látványosabb jeleneteket): http://www.wetafx.co.nz/features/avatar

Amúgy meg már korábban mondta valaki, hogy az Avatar pár évvel késõbb, mikor már ki se fogunk látszani a rengeteg 3D-s blockbuster mögül, csupán egy múló emlék lesz. Ez szerintem nem így van, mert az Avatar eleve sok embert elvarázsolt, akik azt mondják, hogy életük legnagyobb filmélményei közt van számon. Készülhet akármennyi blockbuster, az Avatar közrüli hype-ot nehezen tudják majd lenyomni, és ugye itt van ez a technika, amely Gollam megjelenésekor bukkant fel elõször, s amelyet most az Avatarban tökéletesített, tulajdonképpen már fokozhatatlan verzióba fejlesztettek - míg Gollam egyedüli szereplõ volt, addig az Avatarban voltak olyan nagytotálok, amiken minimum hatvan-hetven na'vi is rajt volt, és mindegyiküket tökéletesen, idõt és energiát beleadva készítettek el. Emelett még számtalan más tényezõ van, amik újdonságnak számítanak, és nem kis idõbe fog telni az überelésük (már ha lehet így fogalmazni) meg hát ugye ott van Neytiri is... :)

Pluszba még Cameron gondolkozik azon, hogy a Battle Angelt vagy az Avatart készítse-e el elõbb. Ha ez utóbbi mellett dönt, akkor az Avatar 2 már itt lehet 2012-re vagy 2013-ra, és akkora bizonyára majd egy olyan szotrija lesz, ami a csipkelõdõknek is tetszeni fog - bár biztos lesz valaki, aki valami más filmet próbál majd akkor ráerõltetni, de ez minden filmmel elõfordult már, szóval mindegy. Tehát az Avatar, mint mítosz nem fog eltûnni, Cameron trilógiát tervez, és az is lehet, hogy annál több filmet is csinálni fog, pluszba ugye meg most írja a regényt, ami a film elõzményeirõl szól (amúgy én azt nagyon várom), és ki tudja, hogy még mit fog még kieszelni. Én kívánom, hogy az Avatar erre a sorsra jusson.
10/10
yesname 2010 febr. 15. - 18:12:42 10/10
(3134/4319)
Én elolvastam, de nem változott meg ez:
"Vannak a csúnya gonosz, érzéketlen bácsik,akik nemértékelik a filmeket és az érzelmes, intelligens emberek,akiket elragadnak az érzelmek.
Nos itt a tévedés lényege ,mert nem így van."

Lehetséges, hogy olvasni olvastad, csak értelmezési gondok voltak?

Továbbra is kíváncsian várom, hol írtam érzéketlennek bármely csoportot.
10/10
vedder 2010 febr. 15. - 17:40:40 10/10
(3133/4319)
bocsi igazad van, de az elõzõ hsz-ed olyan viccesre sikerült, mégegyszer bocs
10/10
vedder 2010 febr. 15. - 17:38:24 10/10
(3132/4319)
Azért annyira ne dörzsöld a tenyered! A vita kedvéért nem szoktam vitázni (és Te?;)A Titanic-kal egy oldalon állunk, bár az Avatar véleményem szerint - azzal együtt, hogy ilyen nagy vitát vált ki, vagy épp ezért - mélyebb nyomot hagy a filmtörténelemben. Persze ezt úgyis az idõ dönti el, nem mi. Rengeteg nemtetszést és hibát felsoroltak a filmmel kapcsolatban, amiknek egy jó része igaz is lehet, fõleg ha atomjaira szedve próbálják kiértékelni. Az Avatar-élményt és annak sikerét azonban nem lehet elintézni azzal, hogy a tömegnézõ alapvetõ igénytelenségébõl adódóan "lefeküdt" egy hatásvadász, technikai újdonságokkal megtámasztott, de alapvetõen löncshúskonzerv minõségû filmecskének, és majd az úgyis elõbb-utóbb beleolvad az ezután jövõ hasonló technikájú filmek közé. Minden klasszikusnak vannak hibái amiket késõbb már elnéznek a kritikusok, elfogadják olyannak amilyen, mert a film értékeit nézik. És ami nagyon fontos: egy klasszikusnak bizony tömegfimnek kell lenni, legalábbis Amerikában (bár látom, hogy ebbe bele fogsz kötni).
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 15. - 16:44:20 7/10
(3131/4319)
Nem,nem olvastam félre,néha olvasd el saját magad is vagy az enyém mégegyszer :)
5/10
HvB 2010 febr. 15. - 14:09:12 5/10
(3130/4319)
ízlések és...
engem az egykamerás intim fejlövés jobban megfogott, de például az ávátáááár után azonnal meg kellett néznem a Gran Torino-t, hogy kapjak valami élményt.
5/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 15. - 14:05:07 5/10
(3129/4319)
Képzeld, hangos film. ;) Sõt itt már Welles a képmélységgel is komolyan játszott. Ebben a filmben már szinte minden benne van, ami a késõbbi filmekben.
Annyi klasszikussá vált, remek film van, hogy nem tudnék egy-egy példát kiemelni anélkül, hogy valamihez ne kötném. Adott volt a nevem, ezért a választás.

De tessék, egy másik kötõdés, és sokkal nagyobb támadási felületet adok neked. Remélem örömedet leled.

Egy másik Cameron film. Ami szerintem az elmúlt idõk legnagyobb, legmonumentálisabb, legátgondoltabb, legprecízebb, ám mégis pofonegyszerû emberi érzelmekkel dolgozó melodrámája:

a Titanic

Sajnos azzal, hogy túlnyerte magát, hirtelen egy komolyabb ellenérzés vette körül, de bármikor kiállok amellett, hogy ez egy nagyon korrektül összehozott melodráma. Sõt, több, mint korrekt. De azt gondolom, hogy el kell telnie még pár évtizednek, hogy újra nagyobb tisztelet övezze.

Vitatkozz ezzel nyugodtan, meglátjuk, mire jutunk. ;)
5/10
HvB 2010 febr. 15. - 14:02:47 5/10
(3128/4319)
ez talán téged minõsít. Nem rajongói oldalon vagy
10/10
vedder 2010 febr. 15. - 13:50:13 10/10
(3127/4319)
jobbulást!
10/10
vedder 2010 febr. 15. - 13:43:21 10/10
(3126/4319)
Tyûûû! És ez már hangosfilm volt? Esetleg önálló vélemény? Nem akarlak bántani, csak azért kértem, hogy mondj példát, hogy tudjunk viszonyítani, mi az ami számodra érték (ami neked tetszik), ha már ez annyira értéktelen. Kicsit többet kockáztass, mondjuk 60 évnél fiatalabb filmekkel példálózz.
5/10
HvB 2010 febr. 15. - 13:40:04 5/10
(3125/4319)
már bánom, hogy anno (csak a 3d miatt) 5ösre osztályoztam a filmet. Szerense azóta láttam pál Filmet, így mai agyammal egyketted
10/10
yesname 2010 febr. 15. - 12:52:15 10/10
(3124/4319)
Egyébként mindkettõtöknek ettõl függetlenül igaza van. Csak amirõl én osztályoztam az embereket az, hogy milyen alapon ÉRTÉKELHET valamit ha pontozni kell. Nem az alapján skatulyáztam, hogy kit mi von hatása alá. Azt hittem ez teljesen nyilvánvaló volt, mivel ott is van az aprócska szó, hgoy "értékel".

"Egyszóval itt nem arról van szó, hogy ki szereti, ha hatása alá vonja a film, és ki nem. Hanem, hogy milyen típusú filmek képesek a hatása alá vonni, és mennyire tág az ilyen filmek köre."

Szóval ugyanazt írjátok le, mint én.

Az, hogy kit mi von hatása alá nem lehet megmagyarzáni. Ennek alapja jó mélyen van elásva agyunk idegsejtjeinek axonkapcsolódásaiban. Kiben ez, kiben az szabadít fel szerotoninokat tömegesen. :)
10/10
yesname 2010 febr. 15. - 12:42:10 10/10
(3123/4319)
Te viszont valamit nagyon félreértesz. Írtam én valahol, hogy érzéketlen lenne bármelyikük is? Nem, sõt. Olvasd át még 1x ;)
10/10
yesname 2010 febr. 15. - 12:40:08 10/10
(3122/4319)
2-es csoport :)
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 15. - 11:53:40 7/10
(3121/4319)
Az a baj,hogy te alapvetõen egy kamasz naivitásával szemléled ezt a témát.
Vannak a csúnya gonosz, érzéketlen bácsik,akik nemértékelik a filmeket és az érzelmes, intelligens emberek,akiket elragadnak az érzelmek.
Nos itt a tévedés lényege ,mert nem így van.
Ha megnézel a világban bármely értéktelen tucat dolgot,annak pontosan ezek az ismérvei,mint ennek a filmnek.
Akár vehetünk egy Zámbó J. számot, vagy egy tucatmintára készült amerikai limonádét.
Tömegeket vonz, a létezõ legegyszerûbb sémákkal dolgozik, egyszerû nyelvezettel baromi egyszerû üzenetet közvetít és egyetlen célja,hogy az érzelmeidre hasson.
Elég egyszerû recept, amit ezerszer fel is használtak már sikerrel,mert az embernek persze szüksége is van a giccsre,DE azért ne nevezzük érzéketlennek azokat,akiknek egy ilyenfajta tálalás unalmas,üres,semmitmondó.
Dali sem gombolyaggal játszó kiscicákról festett, Mozart témája sem azvolt,hogy "egyszer megjavulok én" :)
Mindent meglehet fogalmazni baromi egyszerûen is és picit máskép is.
lehet pl a dolgoknak kettõs jelentése.
Aki igényes filmet szeretne látni az nem a 100szor lelõtt sémákra kiváncsi 101.alkalommal is.
Egy szerelmes pár is ülhet az olasz tengerparton, ahol a gazdag orvos kinyitja a Ferrari ajtaját a szegény eladólány elött,mikor kiszállnak és az étterem asztalánál csak a gyertya fénye világítja meg az arcát,mikor Dr.Anders átnyújtja neki a gyémánt gyûrût és megkéri a kezét, persze a háttérben a tenger morajlásával... és ugyanez a pár sétálhat egymáshoz bújva a dunaparton, szótlanul úgy,hogy a srác átteszi a kabátját a lány vállára,hogy ne fázzon...
És ez csak egy példa,ráadásul tán nem is a legjobb,de nézd ezt el nekem,se író,se költõ nemvagyok :)
Mielött bárki megtámadna ismét leszögezem,hogy az Avatar egy teljesen jó kikapcsolódás,látványos és érdekes.
Számomra max egyszer,de elfogadom,hogy valakinek nagyon bejön.
7/10
CsengoZoli 2010 febr. 15. - 11:12:30 7/10
(3120/4319)
Te ezt a sok butaságot honnan szeded össze?
Saját gondolatok?:)