Téma: Avatar

8/10
bitor 2009 dec. 19. - 00:13:40 8/10 Előzmény andris758
(379/4319)
Ne gondold, hogy a te véleményed a mérvadó!
Több dolog miatt sem tecchet mindenkinek. Pl. ott a sztori, amit többen kifogásoltak és sokan vannak akik számára többet ér egy jó történet, mint az ûberfaja FX.
10/10
Semprini 2009 dec. 19. - 00:11:50 10/10
(378/4319)
Szerintem sem a cselekmény, sem a látvány nem mérhetõ az Avatarhoz, legalább két klasszis különbség van a két film közt. De való igaz, más mûfaj, ezért nem érdemes a tortát a sült csirkével összehasonlítani hogy melyik a jobb gyümölcs. :-P
Lehelm 2009 dec. 19. - 00:09:18
(377/4319)
"A látványt összehasonlítva a pl. a 2012-vel azt kell mondjam az sehol nincs ehhez a filmhez képest."

A két filmet nem érdemes összehasonlítani, mert más mûfaj. Látványilag a 2012 is nagyon ott van a szeren, iszonyat jó trükköket, fantasztikus képi elemeket tartalmaz. Nekem legalábbis nagyon tetszett (a cselekménye is jobb volt, mint az Avataré, bár mégegyszer hangsúlyozom: nem érdemes összehasonlítani a két filmet).

A CGI (ejtsd cégéi, angolul: szídzsíáj), teljes nevén Computer-Generated Imagery, magyarul „számítógépen létrehozott kép”, a film és egyéb vizuális média készítése során alkalmazott számítógépes grafika legelterjedtebbé vált elnevezése, amely általában 3D-s számítógépes grafikát takar. (Wikipédia)
8/10
bitor 2009 dec. 19. - 00:06:58 8/10 Előzmény delano
(376/4319)
Én megmondom, hogy lehet a szinkron hang jobb, mint az origi. Pl. úgy, hogy a "szinkronhang" képzett színész a színész pedig képzett bombázó, képzett jóképû, testépítõ vagy akármi. Ugye nem kell neveket sorolnom?
8/10
Obi1 2009 dec. 19. - 00:03:11 8/10
(375/4319)
Ahogy hallom azt is mondták hogy Cameron találta ki az Alient, szóval így lehet rájuk hivatkozni.

Amúgy láttam ma IMAX-ben a filmet, hát piszok látványos volt. A forgatókönyvvel vannak bajok, de tökéletes moziélmény.
8/10
bitor 2009 dec. 18. - 23:50:59 8/10 Előzmény frensys
(374/4319)
Én garbóban vastag pulcsiban néztem és remek volt a klíma.(nem vagyok fázós) Persze az igaz, hogy elsõ elõadás volt és nem melegítette be mégsenki a termeket. Voltám már ott máskor is és nem volt 30 fok, sõt.
A bûfét itt mégnem próbáltam de tapasztalatom szerint mindenhol ua. van. Kóla. popkorn, tortíjja, meg csoki.
Egyébként nemtudom hogy hallotta de nekem az Alleban nem jütt át a x.1-es sorround hangzás. Tiszta mono volt,de lehet csak nagyon lekötött a látvány.
8/10
bitor 2009 dec. 18. - 23:44:14 8/10
(373/4319)
Annyival nem lesz jobb az élmény ha 3d-ben nézed de ha még nem láttál ilyet mindenképpen édemes kipróbálni..
Én IMAX-ben a U2 koncertet láttam és az nem vágott mellbe. Ezt nemtom milyen 3d-ben láttam és a gyorsabb mozgásoknál nekem zavaró volt. A 3d szerintem lassú mozgásnál és állóképnél hatásos. Minél akciódúsabb egy jelenet annál jobban veszít a 3d a jelentõségébõl. (kvázi csõlátás)
Én egy 11 soros teremben a 8. sor közepén ültem de kicsit zavart a vászon széle de közelebbrõl lehet, hogy nem láttam volna át a vásznat. Azért javaslom, ne leghátulra ülj.

Viszont egyáltalán nem emléxek rá, hogy az IMAX jobb képminõséget nyújtott-e vagy sem de azért olyan egetverõ különbségre csak emlékeznék. Az Avatart ezért megnézem majd abban is pár hét múlva.
8/10
bitor 2009 dec. 18. - 23:32:24 8/10
(372/4319)
***off

Nem értek egyet, mivel szerintem mindegyik szereplõ hangját eltalálták.
Ripley hangja is illik ide. Ez egy magabiztos, kemény és hát - valjuk be - idõsebb nõ hangja.

Azonkívül az hogy a magyar szinkron anno remek volt nem csak a szinkronhang tulajdonosának kiválasztásában rejlett, hanem az egyéb zörejek és technikák, stb. minõségében is.

***off off

Na, megnéztem a filmet 3d-ben (nem IMAX), ami szerintem teljesen nélkülözhetõ(nem csak ebben a filmben), mivel enélkül is gyönyörû és egyébként is csak "pár" jelenet van ami direkt erre van kihegyezve. Mielõt kérdeznétek, az egész 3d-s csak annyira nincs jelentõsége. Néhány jelent van ahol a mélység és a távolság így mellbevágóbb, de enélkül is látványorgia az egész film. A sztorit már kibeszéltük, nem egy eredeti alkotás de hát mi aza manapság. A hölgyek és szentimentálisabb mozirajongók figyelmébe ajánlom, hogy a végén még sírni is lehet. :)

A látványt összehasonlítva a pl. a 2012-vel azt kell mondjam az sehol nincs ehhez a filmhez képest. Abban nagyon kilógott a cgi láb. Ebben viszont 20 perc után már azt hittem élöszereplõs filmet látok és zseniális a maszk mester. Ha emléxik még valaki a Final Fantasy filmre, akkor azt kell mondjam, már abban is remek volt a bõr és fõleg a haj animáció de ez teljesen más kategória. Ez jelenleg a "CGI" (nem tudom milyen betüszó takarja az ebben látott technikát) animáció non plus ultrája.
A navik mondjuk nekem elég furák voltak de 30 perc után megszoktam õket , mint a távolkeleti emberek arcvonásait. Ezután már meg tudtam õket különbözteni és még szépnek is találtam Neytirit (mondjuk a legjobb a popsija volt:) )
Mondjuk én ezt a törzset már láttam a Spektrumon csak barnák voltak és Afrikában éltek.

Egyébként egész film alatt olyan benyomásom volt, mintha egy XL-es reklámot néznék, mégpedig az eljövendõ franchise birodalom promóját.
Illetve egy techdemot, ami valjuk be ütõsre sikeredett.

Cameron a király!
Lehelm 2009 dec. 18. - 23:25:27
(371/4319)
A legnagyobb különbség a vászon (ls a terem) méretében van.

Az IMAX (az Image Maximum rövidítése, ami magyarul nagyjából annyit tesz, hogy maximális képhatás) a kanadai IMAX Corporation cég által kifejlesztett filmformátum, amely a hagyományosnál sokkal nagyobb méretû és felbontású képek vetítésére szolgál. A szabványos IMAX vetítõvászon 22 méter széles és 16 méter magas, de lehet ennél nagyobb is (30 m). Napjainkban az IMAX a legelterjedtebb a nagyméretû filmformátumok között. (Wikipédia)

Az imax 3d-t két kamerával veszik fel, 70 mm nyersanyagra, csak hogy vágjuk a sima filmeket 35 mm veszik fel. Az ára nem piskóta a 35 mm-nek se, de mivel ezt elég sokan használják viszonylag megfizethetõ hazánkban is, már persze millió forintokban gondolkodva...a 70mm-es nagyon drága, ráadásul két kamerával kell dolgozni, dupla nyersanyag költség, elõhívás, a vágásidõ, effektezés. A vetítõ gép nagyon kényes, teljesen légmenetes, vákum szívja a filmet a fény elé, hogy a legtökéletesebb legyen a kép, karbantartása, is költséges.
Hátránya az imaxnek, mint írtam nagyon drága, a kezelése, és tárolása...
(SG fórumból)

Az IMAX-os filmszalag súlya elérheti a 200 kg-ot, a speciális vetítõgép súlya 400 kg.


A digitális 3D-s filmet is két kamerával veszik fel, de a "tárolása", haygományos médiára történik, azaz ugyanolyan moziban leadható, mint a sima film, persze ezt is 3D-s szemüveggel kell nézni.
9/10
Elza Melinda 2009 dec. 18. - 23:09:47 9/10
(370/4319)
De most komolyan! Mi a különbség a digitális 3D és az IMAX között?
10/10
gagaloo 2009 dec. 18. - 23:08:58 10/10
(369/4319)
Fantasztikus a film! 3D-ben még nem láttam, de szeretném úgy is megnézni!

Aki már volt 3D-sen mit javasol, elõlrébb, vagy hátul érdemes ülni, vagy teljesen mindegy? Ja és valaki meg tudja mondani, hogy mi a különbség a 3D és az IMAX 3D között?
10/10
Semprini 2009 dec. 18. - 23:08:07 10/10
(368/4319)
Sztem inkább a Pocahontas meg az Atlantisz c. Disney rajzfilm keveréke, de jópár egyéb filmre is ráismerhetünk - de ez mit se von le a varázsából..
Koztom 2009 dec. 18. - 23:05:07 Előzmény frensys
(367/4319)
Én néztem meg az alle-ban, és szerinted csak viccbõl írtam, hogy ott szar a mozi?? Olyan mint egy szaunában. Mikor elõször itt voltam a 2012-ön már akkor is szinte kibírhatatlanúl meleg és levegõtlenség volt.
Most is csak azért vetemedtem ode, mert premier napon már csak itt volt hely....
Lorden 2009 dec. 18. - 22:56:57
(366/4319)
Farkasokkal táncoló és az 1492 témája 2154-ben, bámulatos látvánnyal megdobva.
10/10
Shapira 2009 dec. 18. - 22:47:14 10/10
(365/4319)
Egy órája értem haza a moziból. Egyszerûen fantasztikus volt! A kedvenc filmem.
10/10
Zsücc 2009 dec. 18. - 22:32:26 10/10
(364/4319)
Ezzel nem egészen értek egyet. :D Tegnap megnéztem 3D-ben - és valami elképesztõ volt!! Láttam már más 3D-s filmeket, de ez tényleg lepipálja azokat, mert nem csak erre épít, hanem történetre és képi kidolgozottságra is. Fantasztikus és lehengerlõ, ezt biztosan állíthatom, de ma megnéztem szimpla 2Dben is, és így is pazar a film! Persze, nem durran akkorát, de azért ne féljetek! A történet és a látvány 70%-a (ami nem 100, ez tény :D) átjön úgy is.
10/10. Azért James Cameron tud valamit. :D
offtopic
Lehelm 2009 dec. 18. - 22:29:49
(363/4319)
OFF
A szinkron vitához:
A régi nagy magyar színészek az átkos rendszerben iszonyat jól szinkronizáltak. Olyannyira, hogy, ha meghallottuk az eredeti színészt a saját (vagy más/nem a megszokott magyar szinkron)hangján, akkor néztünk bután, mint örömlány az üdülési csekkre.

Pár példa:
Roger Moore - Láng József
Peter Falk - Szabó Gyula
Tony Curtis - Sztankai István
Telly Savalas - Inke László
Bud Spencer - Bujtor István

Még sorolhatnám napestig (pl. Frédi - Csákányi László, Béni - Márkus László), de a mostani, jelenlegi szinkronizálással nem vagyok kibékülve. Jó példa erre a Piedone filmek újraszinkronizálása, amit a ker.tévék erõltetnek. Egyszerûen nézhetetlen az új szinkronnal.

Most már én is inkább eredeti hanggal (már persze, ha angolnyelvû) szeretem nézni az új filmeket. Talán ezért is vagyunk lemaradva, mi magyarok, az angol nyelvtudás "versenyében", a többi környezõ országhoz képest. A volt Jugoszlávia pl. minden filmet eredeti, angol nyelven (felirattal) nyomatott a tévében. Az utódállamokban jobban és többen is beszélik az angolt, mint nálunk.

Az Avatar szinkronja sem tökéletes. Sigourney Weaver magyar hangja ebben a filmben pl. katasztrófa. Sajnos nem illik az adott karakterhez, ez az erõszakos, kicsit öreges hang.

OFF vége
10/10
Les 2009 dec. 18. - 22:26:40 10/10
(362/4319)
Szia! Érdemes 3D változatban nézni. ;)

Nagyon jó film volt! Nekem nagyon tetszett!
Film, történet, szereplõk, látvány, stb.. ez mind csillagos ötös.
drágaságom 2009 dec. 18. - 22:24:55
(361/4319)
mese, igen az, de igaz is. sajnos az ember tényleg kifosztja a természetet a pillanatnyi anyagi haszon miatt, és ezzel irtja önmagát. a sablonok is mindig vmiféle igazságból vonódnak el. szóval engem a történet is megfogott. azt hiszem, több dolgot is lehet napjainkra vonatoztatni belõle.
Yenna 2009 dec. 18. - 22:22:31
(360/4319)
Sziasztok!
Én még nem láttam 3D-s filmet, és nagyon érdekel az Avatar. Szerintetek nézzem meg normál 3D-ben, vagy böjtöljem ki azt a hosszú idõt, amikor kapok jegyet Imax 3D-re? Egyáltalán van valami különbség a kettõ között?

Egyébként a filmet még nem láttam, de a zene nagyon ott van. Azt már hallottam, és nagyon tetszik.