Téma: Avatar

blacknet 2013 ápr. 04. - 20:55:13
(3979/4319)
Én ilyen tudatállapotomban inkább Tom és Jerryt nézek, az mindenképpen jobb választás.
blacknet 2013 ápr. 04. - 13:41:26
(3978/4319)
sorry, nem Scorsese rendezte A szajrét, csak kevertem a New York bandáival, amit meg épp most készülök megnézni
blacknet 2013 ápr. 04. - 13:38:53 Előzmény Sirius111
(3977/4319)
A vélemény, mint mûfaj nehezen létezhetne szubjektív értékítéletek nélkül. De amire utaltam, az egy általános jelenség, egyfajta igénytelenség, és nem csak filmek esetében igaz. Ha csak a televíziós kultúránkra, vagy a popzene újabban kitermelt borzalmaira gondolok...

Nem kell feltétlenül komplex történettel rendelkeznie egy filmnek. A Pi életét ugyan nem láttam, de a napokban néztem A szajrét, ami egyszerû tolvajkrimi, lineáris történetszállal. Még untathatott is volna, de gyönyörûen volt fényképezve, egy Scorsese rendezte, és Robert De Niro, Marlon Brando a tõlük megszokott színvonallal, Edward Norton pedig zseniálisan játszott benne. Minden percét élveztem, pedig mint a faék, olyan egyszerû volt a sztori, csak volt benne más kiemelkedõ tulajdonság, amiért érdemes volt végignézni.

Az Avatar esetében egy ilyen jellemzõ van, amiben hoz valamilyen pluszt a nézõnek, a kétségtelenül lenyûgözõ látványvilága. De ez pusztán technológiai innováció, amivel ráadásul az is baj, hogy nem idõtálló, mert 10 év múlva, akkori informatikai fejlettségrõl visszatekintve már nem azt mondjuk majd rá, hogy milyen varázslatos, hanem maximum annyit, hogy bájos. Ebben az értelemben filmtörténeti értéke is kérdõjeles, annyit lehet a javára írni majd, hogy egy lépcsõ megugrása volt technikailag. (Ez meg nem mûvészi érték, hanem mûszaki, produceri).

Az Avatar történetének primitív mivolta egyrészt azért fájdalmas, mert ha a sci-fi mûfajt vállalták fel vele, és egy kifejezett sci-fi alapmûvet, egy zászlóshajót akartak belõle készíteni, akkor mindenféle sablontól, közhelytõl tartózkodniuk kellett volna, és igen, legalább egy fokkal bonyolultabb cselekményszálat illett volna kitalálni. Nem elég egy univerzumot felskiccelni, azt tartalommal is meg kell tölteni, ez alapelvárás egy leendõ alapmûvel, de továbbmegyek, bármely minõségi sci-fivel szemben. Nem lett volna semmi baj ezzel, ha eleve mesének adják el, de sci-finek ez nevetségesen vérszegény. Egy sci-fi rajongó egy átlagos történettõl sokkal többet vár el, nemhogy egy kifejezetten alapmûnek szánt alkotástól.
Másrészt meg, ha már felvállal egy ennyire idõszerû és komoly gondolatot, mint az emberiség önpusztító viselkedése planétánkon, akkor mellõzze az általános iskola negyedik osztályos környezet-tankönyvének szájbarágó stílusát, legyen már egy kicsit attraktívabb, és nézze felnõttnek a közönségét. Ez a probléma van annyira komoly, hogy történetben is megkapja a maga minõségét, ne intézzük el dedóban az egészet. Az a vicces, hogy a T2 egy mondatában ("A véretekben van az önpusztítás.") több van, mint az Avatar három órás látványorgiájában.
Vagy ha ilyen alacsonyra rakja a lécet, akkor vállalja fel, hogy ez a 101 kiskutya és a Toy Story közé pozícionált történet, egy gyönyörû, ám meglehetõsen lebutított mese.
(Ja, hogy így nem mennek be annyian a moziba megnézni? Elhiszem, de így meg becsapja a közönségét).
Sirius111 2013 ápr. 03. - 15:18:16 Előzmény blacknet
(3976/4319)
Miért kell mindig komoly történettel menni egy moziba???
Én speciel nem ezért járok...
Dráma, vígjáték, horror.... szerintem nem moziban nézõs filmek...
És, ha nagyon komoly történetre vágysz, akkor gondolom Neked bejött a " Pi élete".... én konkrétan bealudtam...volna, ha nem kapok épp idegbajt két olyan gondolat közt, hogy: "OMFG ezért hajlandó voltam pénzt adni?????"
Kissé szubjektív véleményt fogalmazol meg szerintem...
blacknet 2013 márc. 28. - 20:27:03
(3975/4319)
Elég, ha csak Asimov nevét, regényeit megemlítem? Szakadjunk el kicsit a filmektõl...

Vagy itt van egy új belépõ (remélem, a linket nem törlik):
http://www.sfportal.hu/vicces-itt-lent-a-halottak-kozott-john-scalzi-venek-haboruja-13012.scifi

Nem igazán eredeti gondolat ez ma már, a sci-fi sok évtizedes múltjában már elég korán megjelent. Adta magát a párhuzam, és mondjuk az USA külpolitikájának kritikájaként hányan, de hányan megírták már...
Igaz, az Avatar csak külsõségeiben sci-fi, ha felboncoljuk, akkor egy szájbarágós mesét kapunk. Épp ezért 14 év alatt nézhetõ, szerethetõ, de ha valaki ennél idõsebb fejjel jónak találja, akkor vagy nem hajlandó, vagy nem képes megdolgoztatni az agyát egy-egy komolyabb történettel.
Sirius111 2013 márc. 28. - 09:27:00 Előzmény blacknet
(3974/4319)
Segíts kérlek milyen történetben vagyunk mi még elnyomók? Most hirtelen felindulásból tényleg nem rémlik....
blacknet 2013 márc. 25. - 23:04:47
(3973/4319)
Kevés annál elcsépeltebb sci-fi közhely létezik, mint hogy az emberiség a gyarmatosító, az agresszor, a gonosz pusztító. Számos helyen megjelent már, jelen esetben ráhúzták a globális zöld eszmére. Ez nem nóvum.
És lehet közhelyek nélkül filmet készíteni, történetet kreálni. Cameronnak sikerült is már néhányszor, de nem az Avatarral.
Sirius111 2013 márc. 25. - 10:41:41 Előzmény blacknet
(3972/4319)
Tud újat mondani és ez a nagyszerû benne....
Most végigolvasgattam a hozzászólásokat és feltûnt, hogy senki nem említi...

Lerágott közhely: óvjuk a Földet, óvjuk a hagyományokat stb... EZ NEM A FÖLDÖN JÁTSZÓDIK!!!! Most pont nem az a helyzet, hogy jönnek Alienek valahonnan és le akarnak igázni ( ID, Battle:LA, Battleship etc... ) hanem MI vagyunk a gaz Alienek akik a jelenlegi " Pandorán-kívüliek " és el akarják foglalni szeretett otthonukat...
Közhelyek nélkül nem lehetne semmit kreálni, de ez a story tud újat is...
Legalábbis én így látom :)
10/10
borkasztik 2013 márc. 10. - 12:01:23 10/10 Előzmény blacknet
(3971/4319)
Így van nem ugyan olyan mélységgel néztük :)
Wolfeinstein22 2013 febr. 15. - 00:47:46
(3970/4319)
Nem kellett volna 3 óra hosszúra csinálni, így egy picit fárasztó volt. Egyébként valóban én is az Armageddonhoz hasonlítanám, azzal a különbséggel, hogy ez a látványvilága miatt mérföldkõnek számít a filmiparban (bevételeirõl nem is beszélve). 10/9
AvatáR Gil Maerth 2013 jan. 08. - 23:21:28
(3969/4319)
Gyönyörû. Hatalmas. Monumentális.
Igazi "indián" sci-fi rendes mondanivalóval !
Köszönjük kedves rendezõ hogy indián zenével teljesssé teszed ezt azt élményt (Sigourney Weaver sokat dob !)

Valami olyan elképesztõ világ jött létre, amiben tényleg benne él-- bárki !

Lenyûgözött az a természetes eggyüttélés ami létrejöhet élõlény és természet közt. És minden szinten !
Ez lehet az EGYETLEN út hogy és amit az Emberiség követhet.
Az õsi, törzsi népek ezt már felismerték !

Hogy ezer év múlva elmondhassuk: FÖLDANYA ÉL !

10/ 9 - mert szíven ütöt, és végre csurig megtelt az aszó:

SZIMBIÓZIS !

ez az ami HIÁNYZIK !
10/10
LordVenom 2013 jan. 08. - 21:17:30 10/10 Előzmény blacknet
(3968/4319)
Valószínû azért ismételgetik a témát,mert nincs szinte semmi változás,és az emberiségnek nap,mint nap szájába kell valamit rágni,hogy ne csak egy percre gondolkodjon el. ;)

Abszolút egyetértek borkasztik-al. Egy gyönyörû látványos film,olyan sztorival,ami mindig aktuális. Élveztem minden percét,és nem kerestem benne sem a hibákat,sem a kritikát. Csak élveztem. Sokan megtanulhatnák,akik moziba mennek. ;)
7/10
vlad90 2012 dec. 12. - 17:18:59 7/10
(3967/4319)
Volt ideje leülepedni nálam az élménynek, ízlelgettem egy darabig a filmet, és úgy döntöttem, jó szívvel egy hetest adok rá, amivel tulajdonképpen fölfelé kerekítettem. A film nagyon látványos, és itt szinte vége is van a pozitívumainak, ami azért probléma, mert akkor 2-3 éve vita nélkül ámulatba ejtõ volt, de a látvány kopik a leggyorsabban, ahogy a technika fejlõdik. Abszolút egy egyszer nézhetõ darab, teljesen felejthetõ. Nem az a film, amibõl érdemes levadászni a nagy dobozos gyûjtõi kiadást és az sem katasztrófa, ha egyáltalán hiányzik a polcról.
blacknet 2012 dec. 03. - 21:05:20 Előzmény borkasztik
(3966/4319)
Ja, egy filmet néztünk, csak nem ugyanazzal a mélységgel.

Nem az a gond, hogy a sztori lerágott csont, mert baromi aktuális, hanem hogy semmi új momentumot nem tud felmutatni a témában. Ismételgeti az unalomig lerágott közhelyeket, szájbarág, mint valami kisiskolás oktatófilm. Látványvilágban odaver, de az nem a film érdeme, hanem az informatikai fejlõdésért felelõs mérnököké.
Egy túlhypeolt techdemo, semmi több.
Cordelia 2012 nov. 30. - 09:15:12
(3965/4319)
talán olyan, mint az Armaggedon. Szórakoztató, klassz sztori, kiváló színészek, jó kivitelezés. Igen, mindkét filmbe bele lehet kötni. De minek? Jó filmek. Nem felejted el tíz perccel késõbb. Kiváncsi vagyok az Avatar 2-re.
10/10
borkasztik 2012 nov. 29. - 22:41:54 10/10
(3964/4319)
Mennyire komolyan veszik egyesek xD . Nekem egyik legnagyobb mozis élménye volt, bárki bármit mond és emellett története is volt.

A maga módján akkor is új és korszak alkotó alkotás. Olyan témákat boncol ami mindig feldolgoztak a filmesek akár dokumentum film, rajzfilm vagy sci-fi formájában. Környezet védelem, embereke figyelem mert "szétbarmoljátok a Földet".
Ezek után mit csodálkoznak egyesek hogy ismert a story. Na és? Simán el is ronthatta volna de ehelyett kaptunk egy izgalmas szinte minden fajta érzelmeket bemutató alkotást,ami annyira aprólékosan lett kidolgozva hogy az hihetetlen. Miért baj ez nem lehetne csak simán élvezni és nem belekötni? Én az elsõ perctõl az utolsóig mindent élveztem és a mai napig is bármikor megnézem. Annyira aprólékosan van kidolgozva hogy ez a fajta hozzáállás érzõdik minden egyes momentumában. Hogy lehet az hogy ennyire szélsõségesen értékelik egyes?

"Meg írják 0 story Amerikai nyálas történet" Biztos egy filmet néztünk mert szerintem nem :D

Várom a folytataást
9/10
Tamás22 2012 nov. 16. - 18:10:32 9/10
(3963/4319)
Szerintem meg nagyon jó film, a látványvilág lenyûgözõ ahogyan ki van dolgozva minden apró kis részlet. A történet is nagyon jó, szeretem az ilyen filmeket, érzelmes. 10/10. Ja, és nem utolsó sorban Leona Lewis remek választás volt a betétdalhoz.
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 28. - 14:50:15
(3962/4319)
Elnézést ha a lelkedbe gázoltam! Bocsánatot kérek!!!
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 28. - 13:36:29
(3961/4319)
Ja, és nem tudtad, hogy egy látványfilmet fogsz nézni? (akkora hype mellett)
Mire számítottál? :)
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 27. - 17:00:04
(3960/4319)
A történetvezetés? Teljesen átlátható szerintem, bár a moziverzióból jó pár jelenet ki lett vágva, lehet az bekavar néhány helyen. De ez semmiképp nem a film hibája hanem a marketingé. :)