Téma: Avatar

10/10
fo.ma 2013 nov. 02. - 14:12:42 10/10
(4119/4319)
Jó! Akkor már kettõtöket sajnállak.
8/10
Sonic8 2013 nov. 02. - 12:52:05 8/10
(4118/4319)
Hát James Cameron ettõl a filmtõl eltekintve azért alkotott jobbakat is. Terminátor 1-2, Alien 2, Titanic stb.

Volt is egy interjú hogy ezt a filmet még 1993-ban megálmodta és elkezdte rajzolni. Ott mutatta a házában a rajzokat vázlatokat. Ez mondjuk nagyon komoly. De még kellett neki 170 millió és egy forgatókönyv. Megkapta. Ha az utóbbi jobb akkor a film is jobb és talán nem csapdosni fogja a 3-mas és sok nulla alját hanem már ülni azon. :)
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 12:42:29 6/10
(4117/4319)
Azért azt sem felejtsük el (veled egyetértve), hogy Cameron hatalmas sajtókampánnyal indította a filmet (pontosabban, nyilván a producerei indították, ez a dolguk), miszerint a film (állítólag) 1999 óta készen van (fejben, kockás füzetben, kifestõkönyvben, stb.), de nem adtak hozzá pénzt. Még maga a Mester, Spielberg sem. Namost Cameron eljátsza a Hattyú halálát, hogy neki x évet kellett szenvednie, hogy ez a korszakalkotó valami létrejöjjön.
...Korszakalkotó?
Lehet.
...De lesznek követõid, James Cameron. A neved fenn fog maradni, az biztos. De hogy lesznek olyanok, akik ezt a formanyelvet még TARTALOMMAL is meg tudják majd tölteni (veled, Cameron, ellentétben), abban még biztosabb vagyok.
8/10
Sonic8 2013 nov. 02. - 12:35:00 8/10
(4116/4319)
Én anno 2009-ben 8-at adtam erre a filmre. Most 4 év elteltével rájöttem hogy ez messze nem ér annyit.

Ez inkább egy 6-os 7-es között tandál. Miért? Mert azért ha már ekkora hûbakker látványvilágot megteremtettek nekünk valami 5 évi munka árán akkor ne mondják már azt hogy egy 150 perces forgatókönyvbe belefáradtak. Igaz ezt a filmet még a hülye is megérti, mint a Man of Steelt, gondolom ezért is lett ez olyan amilyen. A másik meg hogy olyannyira klisés az egész film hogy beszarás. Az egész harc modul. A gonosz bácsi letüzeli a navikat csak azért is. Meghal az állata ezért a dzsungel egyik végébõl a másik végébe pillanatok alatt odaér azzal a ragadozóval aztán miután a faszi 100%-ban megfulladt õ még megtudja menteni!!! Hurrá.... :/

Szóval ez egy kicsit túlértékelt film fõleg a bevételben számolva. Ez behozott 2 milliárd 700 milliót. Mindenki a legnagyobb filmnek mondja de ez nem igaz. A Star Wars a legnagyobb mivel ha a dollár árfolyamát meg értékét átszámoljuk a 70-es évekre akkor a Star Wars 800 milliós bevétele hát most éppen nem 800 lenne.. De ez mellékes.

A lényeg hogy oké, forradalmasított ez a film mint a Blair Witch Project, Matrix stb. De akkor is túl van hype-olva az egész film.

Én most így utólag erre a filmre a régi 8-am helyett inkább adnék egy 6-ot!!!

The End.

Ja, és talán majd a 2016-ban érkezõ Avatar 2 aztán a 3. 4. rész talán javít majd a Navik iránt való érzelmemen! :D
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 12:27:46 6/10
(4115/4319)
Ne haragudj, nekem nem valami "mondanivaló" hiányzik. Egyáltalán nem.
A forgatókönyv, az eredeti történet, az irodalom hiányzik. Ez nem ugyanaz.
De ez már legyen az én bajom.
A látványvilágot és a fantáziát nagyon értékelem továbbra is.
10/10
tuvics13 2013 nov. 02. - 11:48:44 10/10
(4114/4319)
Aki szerint nincs mondanivalója a filmnek, ajánlani tudok vagy 100 másikat, amelyiknek szintén nincs (és valószínû 1-2 kedvencük is benne lesz). Mégis mi az ami ebbõl hiányzik?
Idegen kolónia betör és lopna - a helyieket akik erõsebbek, de gyengébb fegyverekkel rendelkeznek (mert a háború náluk az élelemszerzést rejti). Az ember ahová beteszi a lábát, csak pusztít - amit feltalál is ezt a célt szolgálja.
Mégis milyen a JOBB forgatókönyv? (egy az egyben ugyanaz minta Pocahontas - így van).
Az utóbbi 10 évben nincs értelmes forgatókönyv, csak remake, koppintás és huszadrangú klisés történetek.
Nem véletlen a sok jelölés - ami nyilván a látványnak IS szól, de kötve hiszem, hogy csak ennek tudható be a sikere. A fanyalgók erre kenik a hiányt.
Mégis a legnagyobb bevételek egyikét hozta a kiadójának. Nem hiszem, hogy álmatlanul forgolódnak, mert van pár ezer (százezer, millió) akinek ez a film nem tetszik!
6/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 11:04:23 6/10
(4113/4319)
Majdnem hasonlót írtam. A látványvilág természetesen része a filmnek.
Csakhogy akár egy kétszereplõs kamaradrámának is van látványvilága. Az arcok, a szuperplánok, a szekondok, a megvilágítás, a kameramozgás, a díszlet, a jelmez, .... stb., hadd ne részletezzem, aki filmben már dolgozott, tudja, hogy egy kamaradráma kétszereplõs jelenetvilága ugyanúgy látvány kérdése....
..Az, hogy ez technikailag újat ad, én egy percig sem vitatom.
De továbbra is azt hiányolom, hogy NINCS EREDETI FORGATÓKÖNYV.
Nincsenek értelmes párbeszédek. Nagy színészek, mint Weaver, vagy akár Ribisi, a látványnak rendelik alá magukat. Ugyanakkor a történet teljesen érdektelen ebben a filmben.
....Azt sajnálom, hogy ha már Cameron (aki szerintem is elismerten nagyon jó, bár sem ez a filmje, sem a Titanic nem a kedvencem), ha már megcsinálta a világ legdrágább filmjét...
....akkor miért nem tudott még pár milliót (ami pár százalék lehetett nála) költeni egy TISZTESSÉGES FORGATÓKÖNYVRE?
Mit veszíthetett volna? Semmit.
De sokat nyerhetett volna.
offtopic
-csengõzoli-- 2013 nov. 02. - 09:36:43
(4112/4319)
Ennek kb. annyia magvas a mondanivalója,mint egy Kozsó számnak.
10/10
fo.ma 2013 nov. 02. - 09:22:17 10/10
(4111/4319)
Szerinted ennek a filmnek nincs 'magvas mondanivalója '? Ha így gondolod, komolyan sajnállak! :(
10/10
fo.ma 2013 nov. 02. - 09:17:37 10/10
(4110/4319)
De jó! Én már nagyon várom, már csak cca 1000 napot kell addig aludni! :)
10/10
filmimádóó 2013 nov. 02. - 09:03:58 10/10
(4109/4319)
Apám tegnap megnézte a filmet és azt mondta, hogy elég jó fantáziája volt annak az embernek aki megirta ezt a filmet.
Timike1980 2013 nov. 02. - 07:27:34
(4108/4319)
A mûsorújságban láttam, hogy az Avatart adja az RTL, gondoltam, akkor 7-kor DVD-n én is megnézem. Eszembe nem jutott, hogy a tv-ben nézzem, ugyanis tudtam, hogy tele lesz vágásokkal és reklámokkal.

Nos, a film végén átkapcsoltam az RTL-re, gondoltam megnézem, hol járnak. Hát megdöbbentõ volt: Az utolsó jelenet, a film utolsó 2 perce ment a tv-ben.

Azaz, én 7-tõl folyamatosan néztem azt a 2 óra 40 perces filmet, ami szinte egyszerre fejezõdött be a tv-ben futó filmmel.
Ott, ahogy olvasom tõletek, rengeteg reklám volt, szóval el tudom képzelni, mennyire megvágták a filmet.
Dr. Apafej 2013 nov. 02. - 04:30:15
(4107/4319)
Ezért gyûlölöm a közszolgálati TV-ket, csomó jelenetet kivágtak ebbõl is...
10/10
m3246 2013 nov. 02. - 00:48:44 10/10
(4106/4319)
Frissítéskén sikerült megnézni ma 4DX-ben... Ez a film még 4 év után is nagyon lenyûgözõ és legalább most már tudom milyen az illata az erdõnek a Pandorán. Pompás látvány, kitûnõ színészi alakítások a sztori pedig egyszerû emberi és szerethetõ. 10/10 ez nem kérdés
Killbox 2013 nov. 02. - 00:37:55
(4105/4319)
A Gyûrûk urával egyetértek,viszont nem mondtam,hogy nem kell sztori egy filmnek,csak hogy ha még látvány sincs vagy gagyi,akkor aztán semmit se ér.
Meg nem értem,hogy miért ne lenne története ennek a filmnek és miért fontos,hogy az hány mondatban foglalható össze?
Amúgy meg film is,sztori is,kinek mi tetszik,lehet jó a csigák nemi élete is.:P
Keló Scofield 2013 nov. 02. - 00:02:52
(4104/4319)
Csak reméltem, hogy ebben az évben a "Bombák földjén" kapja az Oscar-t.
Killbox 2013 nov. 01. - 23:59:34
(4103/4319)
Van a filmnek cselekménye és történtek benne dolgok,csak Neked nem tetszett.
Mondok filmet,aminek nincs cselekménye és nem történik benne semmi: 2001 A Space Odyssey.
Na, az meg nekem nem tetszett,de nagyon.Pedig egyesek szerint milyen hatalmas,korszakalkotó film.
Inkább egy nagy 0.
mushi 2013 nov. 01. - 23:52:06
(4102/4319)
killbox egyik hozzászólására reagálva (csak nem direkt neki akartam címezni, azért nem úgy válaszolok), igen, egy filmnél tényleg fontos a látványvilág, fõleg ha fantasyrõl van szó. vagy inkább mondjam úgy, hogy inkább csak akkor? nem mindegy, bármilyen filmet is nézünk, hogy hogyan vannak forgatva azok a kamerák, egy-egy kameraállás nagyon sokat tud dobni a filmen, jeleneten, teljesen át tud értékelõdni tõle valami.. és igen, a film lényege, hogy mozgókép formájában mesél el egy sztorit.
nade..
milyen az a sztori? csak egy egysoros alapgondolat, ami köré alig lehet további dolgokat építeni, vagy olyan valami, ami ki is tud tölteni 2 vagy akár 3 órát?
"Ha csak a jó sztori érdekel,akkor inkább könyvet olvasok,az sokkal részletesebb,bár sokkal tovább is tart,ami persze nem baj." "Csak a látvány meglétéért szapulni egy filmet oktalanság."
persze, film=sztori+képi világ. de ez, amit killbox leírt, egyszerûen hülyeség.. csinálhatnának 2 órás hd filmet csodás színekkel, fókuszpontokkal, zenével, akármivel a csigák nemi életérõl is akár, akkor ne lenne izgalmas.. a film nekem 80-85% sztori és csak a maradék 15-20% a képi világ. felõlem lehetne egy egyszerû házi kamerával is felvéve egy film, ha az érdekes. de ez a film olyan, hogy oké, valaki elképzelt egy olyan világot olyan szereplõkkel, amit még soha senki, de ennyi.. tovább kéne valahogy a szálat vinni, de mivel?
szerintem egyébként senki nem várt ettõl a filmtõl 'magvas mondanivalót', de engem nem is szórakoztatott.. van olyan film, amiben viszont a képi világ és a sztori is megvan, vegyük csak példának a gyûrûk urát. ötödszörre vagy sokadszorra is szórakoztat, egy igazán jó filmélmény.
mushi 2013 nov. 01. - 23:37:17
(4101/4319)
hát mit ne mondjak.. megnéztem, mert úgy gondoltam, ha már ennyire istenítenek egy filmet, azt már muszáj megnézni. de õszintén szólva a látványon kívül (mert taps, taps a készítõknek, ott van minden a helyén) semmi nem fogott meg benne. nekem olyan volt, mintha benyomtak volna a szemünkbe egy rakat látványt meg színt meg élethû dolgot, aztán nesze, legyél el vele kb 3 órán keresztül. ahogy már elõttem is mondták páran, én is hiányoltam a cselekményt, és lehet hurrogni meg höjjögni meg kövezni, de így van. én nem a látványért nézek egy filmet, hanem hogy történjen benne valami, amiért érdemes is nézni, és nem csak a képi világ miatt tátani a szánkat.. egyszer elég volt, többször kösz nem.
Ezüstliliom 2013 nov. 01. - 23:05:17
(4100/4319)
Teljesen egyetértek azzal, amit a filmek szétvagdosásáról írtál. A bunkóság netovábbja, amit mûvelnek a kereskedelmi TV-k.