Téma: Avatar

CsiróCsiró 2009 dec. 18. - 02:44:50
(299/4319)
U.I.: Tudom ám,hogy a "mérföldkõ" egybeírandó,nem kell miatta megkövezni! - a szerk. :-) :-) :-)
CsiróCsiró 2009 dec. 18. - 02:41:04
(298/4319)
Egyszerûen FANTASZTIKUS volt ez a film!!!

Végig olyan érzésem volt,mintha egy mozgó festményt néztem volna.

Mind technikailag,mind filozófiailag korszakalkotó mérföld kõ a filmtörténelemben.

Ez a Cameron-srác ritkán forgat,de akkor nagyon... :-)

Mindenkinek csak AJÁNLANI TUDOM!!!
10/10
PetiP 2009 dec. 18. - 02:05:21 10/10 Előzmény Koztom
(297/4319)
ritka, de tényleg 10/10es. mondjuk megértem h a világ legdrágább ktg-vetésû filmje... nézzétek meg!! de csakis moziban! és semmiképp ne 3Dben..
10/10
Scarecrow 2009 dec. 17. - 23:45:44 10/10
(296/4319)
Az elõbb néztem meg ezt a filmet.Még mindig a hatása alatt vagyok. Félek, hogy nem is tudok majd miatta aludni, de a pozitív értelemben, annyira magával ragadott. A történet nem hoz sok újdonságot. Tulajdonképpen az indiánfilmek modern feldolgozását látjuk: adottak a kék idegen benszülött "barbár" lények, és adottak a valóban barbár, szadista emberi szörnyetegek, akik néhány "arany" kõ miatt attól sem riadnak vissza, hogy kiírtsák az élõ természetet.
Elõször nem tetszett a fõszereplõ szerelme. Kicsit rondának tartottam, de utána... a szám a fülig ért a csókos jelenetnél, olyan szépnek találtam ezt az egészet, és olyan harmónikusnak és tisztának. A na'viki kultúra az indiánokéra utal, de más filmekbõl is van jócskán koppintás, de nem vetjük Cameron szemére, pedig a saját gyártmányaiból lop el herkentyûket, mint például az óriási robotokat, amely emlékeztetett az Aliens rakodógépéhez, amellyel Ripley küzdött meg az alien királynõvel, a háttérben álló gonosz szintén Alienbõl abszorbált karakter, és persze maga Ripley is feltûnik a filmben, pontosabban az alteregója: Sigourney Weaver.
Gyönyörû film, mindenkinek látnia kell. A látvány meseszép, a színek káprázatosak, a vége pedig epikus. Én majdnem elsírtam magam,a emelyre egy lapáttal rátett Leona Lewis I See You címû száma, amely véleményem szerint felér Cameron Titanicjának dalával. Nálam a film 10-bõl 12. :)
8/10
bitor 2009 dec. 17. - 23:31:46 8/10
(295/4319)
off

mióta nincs kedvezmény parkolásra? 3hete még volt.

off ki

Ugye a "sima 3d" nem a zöld-piros szemüveget takarja ez esetben?
Koztom 2009 dec. 17. - 23:24:34
(294/4319)
Üdv.

Nemrég jöttem ki a moziból... hihetetlen,nem keveset járok moziba, de ilyen élményem még nem volt. Fantasztikus volt!
Mindenkinek ajánlom, korszakalkotó..

Csak ne az allé-ban nézzétek meg, borzalmas: van vagy 30 fok, semmi szellõztetés, mindenki rosszul volt,izzadt és a film 160 perec..
a büfé üditõ kínálata siralmas , ja és nincs parkolási kedvezmény ha moziban vagy...
8/10
bitor 2009 dec. 17. - 23:21:40 8/10
(293/4319)
Segítsetek!
Eredeti nyelven szeretném nézni 3d-ben de így nics IMAX-ben. Mennyivel rosszabb a digital 3d? Gondolom a csúcs az IMAX de "annyival" jobb?
heromark 2009 dec. 17. - 23:15:06
(292/4319)
igen erõs "indiános" vonulat is volt benne. De teljesen igazad van, nem ezért fogjuk szeretni
8/10
bitor 2009 dec. 17. - 23:10:06 8/10 Előzmény motyor
(291/4319)
A Pocahontas mellett még jó pár film (pl Farkasokkal táncoló, stb) "remake"-je lehetne de asszem nem a sztori miatt fogjuk szeretni ezt az alkotást.
5/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 17. - 23:05:11 5/10
(290/4319)
Most már igazán kíváncsi vagyok, mivel húztam le a filmet. :) Azzal, hogy egy klasszikus meséhez hasonlítottam, amit maga a rendezô is nyíltan vállal?
Egyébként eléggé mfajérzékeny vagyok, nincs is ínyemre az a trend, hogy minden mfajt kifordítanak a négy sarkából. Szóval én várok el utolsóként többet egy filmtõl, mint ami benne van a mfajában.
Ha megnéztem majd nyilatkozok.
10/10
mf5hd 2009 dec. 17. - 22:52:22 10/10
(289/4319)
Elképesztõ csak ennyit lehet mondani errõl a hihetelen filmrõl. Bár vannak hibái de a Gyûrük Úra óta a legjobb scfi/fantasy. 3D-ben félelmetes de sima moziban is tökéletes élmény. Letölteni egyszerûen értelmetlen, ehhez mozi kell. A vizuális világa lenyûgözõ és a 166 perc úgy megy el, hogy az ember észre sem veszi.
10/9,5
heromark 2009 dec. 17. - 22:50:12
(288/4319)
Vk mielõtt kiforgatja, tudom, hogy egy dráma nem mindig az élet értelmérõl szól, és a horrornak is nagyobb a tárháza, de így szemléletesebb volt a mondandóm.
heromark 2009 dec. 17. - 22:48:53 Előzmény Charles Foster Kane
(287/4319)
és akkor mivan ha ennyi a sztori? nem egy dráma, ami után el akarsz gondolkozni az élet értelmén! Egyik sci-finek sem ez a lényege! A fantasztikus látvány, a környezet, az érzés a moziban, az a lényeg. Az pedig el hiheted, megvan! Én ma láttam, így merek véleményt alkotni. Persze biztosan van akinek eltér a véleménye, sõt ha látta, el is fogadom , mert ahány ember, annyi...
Egy horrornál se azt várod, hogy hú se zombik, se szellemek, se semmi ne legyen benne, hozzon teljesen újat. A sci-fibe "történetileg" kb ennyi van.
de ha még nem láttad, legalább elõre ne húzdd le, ne legyél már kritikus-zseni, aki egy rövid leírásból már vágja rá, hogy jó film-e, vagy sem.
motyor 2009 dec. 17. - 22:14:29
(286/4319)
Tényleg?! De profik vagyunk, hogy kiszúrtuk. =D
8/10
Swarm1 2009 dec. 17. - 22:14:21 8/10
(285/4319)
Közel sem hibátlan, de minden "baja" ellenére nagyon is szerethetõ!Egy varázslatos utazásra invitál minket, egy másik, csodálatos világba!Ahova persze az ember megint beteszi a mocskos lábát...

Kivételes moziélmény!
k00001 2009 dec. 17. - 22:04:15
(284/4319)
Nem nagy dolog, ha az embernek a Pocahontas jut róla eszébe, még Cameron is azt nyilatkozta, hogy onnan merítette az ötletet.
10/10
Dundia 2009 dec. 17. - 21:28:41 10/10
(283/4319)
Gyerekek ez a film szenzációs, még mindig a hatása alatt vagyok, óriási élmény volt megnézni!!! Nekem is Pocahontas jutott róla eszembe (csak ez a modern változata) :D
10/10
hoshiiz 2009 dec. 17. - 21:10:58 10/10
(282/4319)
Én is csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz: ISZONYATOSAN JÓ FILM!!!!!!!!!!!! Minden érzésemet megmozgtta: világ bemutatós résznél tátva marad a szám a csodálkozástól, a szerelmes részeknél szerelmes voltam, a szomorú részeknél összeszorult a szívem, a háborúsnál pedig izgultam! Rendkívül jól bemutatta az õslakosok (Navi-k) világát, hogy ott nincs háború, természetanyával békében élnek, és hogy az mekkora királyság :D Kis Greenpeace film :)Úgy jöttem ki a moziból, hogy én is Navi szeretnék lenni *sparkle* Megérte megnézni!!!!! :)
motyor 2009 dec. 17. - 19:49:08
(281/4319)
Hát ha a Star Warsban megnézte, hogy egy ember két darabban hogy néz ki...akkor nagy meglepi nem érheti itt se. Nem voltak benne szörnyûségek az ott élõ lényeken kívül, de olyan idõs koromban éltem haltam a szintén szörnykinézetû anime baromságokért. Igazából sokkal nem rémisztõbb a Dinotópiánál.
motyor 2009 dec. 17. - 19:43:49
(280/4319)
Hát már lehet, hogy rajtam kívül vki észrevette,de olyan ismerõs volt a történet...láttam már vhol...áhá, ez bizony a POCAHONTAS!
Bizony megvolt Pocahontas, meg John Smith, meg a gonosz hódítók, meg FÛZANYÓ!!!, sõt még Pocahontas állatias elõre kiválasztott párja is. És még ráadásul mindent az aranyért...khm, javítok, a csillogós kõ izéért csináltak.

Ennek ellenére ez egy nagyon jó film volt, bezony ám. Nem akarok itt közhelyeket írni, hogy mennyire, de letettem a hajam a végén. Nemcsak a látvány, de a sztori is magával ragadott. Nem volt se nyálas, se túlzottan akciódús, és a fantasy része is hihetõvé volt téve. Nem tudom mennyibe fájt ez a készítõknek, de gratulálok. Voltak azért klisés dolgok, sõt a végén a Rambó faktor jelzõm is kezdett kiakadni, de mindezek ellenére 10/10. Pedig ezt nem sokszor írom.

Nem tudja vki amit beszéltek az egy tündemintára kitalált nyelv volt, vagy tényleg létezõ?

***SPOILER***

Azért furcsálltam, hogy kevéssé éreztették a filmben az emberek technikai felszereltségét megilletõ döbbenetet az õslakók részérõl. Mármint persze már látták a gépeket, érezték, hogy betört vmi új a területükre, de mégse az elvárható volt a reakció. Egy kicsit a gép-nyilazás enyhítette ezt, de a végén a kék spiné nagyon tudta a gázmaszk használatát...pedig meg se kérdezte egész film alatt, hogyan is "más" valójában a szerelme, honnan jött, valójában hogy néz ki? Nem éreztem azt, hogy 2 külön kultúra találkozott és nyitott egymásra. Ehelyett megkaptam az arcomba, hogy mi eredendõen tudatlan barbárok vagyunk, a kékek meg felsõbbrendûek. Hát mondanivaló az volt rendesen.

***SPOILER VÉGE***

Sajnos én nem 3D-ben néztem, mert ajándékjeggyel voltam, és az ugye nem váltható be 3D-re...de megérte így is. Remélem nem untattam senkit a monológommal. Aki teheti nézze meg legalább 1x. Pussz!