Téma: Az 5 bajtárs

6/10
The Cortez febr. 22. 22:34:22 6/10 Előzmény The Cortez
(5/5)
*A mozi
6/10
The Cortez febr. 22. 00:32:43 6/10
(4/5)
Az mozi könnyed hangulattal és kincskeresős kalandfilmes feelinggel indít, viszont később fokozatosan egyre súlyosabbá válik benne a dráma. A jelenben játszódó részekben végigkövethetjük a néger vietnámi veteránok veszélyekkel teli utazását, majd Delroy Lindo karakterének megőrülését, a múltban történőkben pedig háborús jeleneteket láthatunk.
A rendező az elnyújtott 2,5 órás játékidő alatt, szinte végig a képaránnyal játszadozik (pl: a flashback-ek mindig 4:3-ra váltanak), valamint ősrégi képeket, archív felvételeket, Marvin Gaye-dalokat + popkult-utalásokat dobál a nézőknek. Dicséretére váljon, hogy igaz nem túl mélyen, de valamennyire azért a PTSD-témába is belemegy.
A legerősebb képsor a lebilincselően feszült aknamezős szekvencia. A fegyveres harcok a színészi alakításokkal együtt szintén jól sikerültek, ám a végén itt sem bírta ki a direktor úr, így a lezárásban megint csak kínosan erőltetett – ezúttal konkrétan Black Lives Matter-es – propagandával kínál meg minket. Tehát a befejezés ismét kellemetlen, de legalább közel sem annyira, mint a BlackKklansmanben.
4/10
robertsuzuki 2020 jún. 22. - 20:48:12 4/10
(3/5)
Kicsit többet vártam én is (olvastam az előttem írottakat). A filmes fogások keverve vannak a dokumentarista elemekkel, ami érdekes ugyan, ám ahhoz kevés, hogy felemelje a filmet a szerző többi műve közé. Ugyanakkor vontatott is, valamint a szereplők abszolute nem érdekesek (az alakítások).
Ez csak egy vélemény. Másnak lehet épp emiatt tetszik meg a film, bár erre nem fogadnék nagy tétekben. Sziasztok, mondanám, hogy jó filmnézést, de ....
1/10
baromarc666 2020 jún. 18. - 00:13:08 1/10
(2/5)
Ez meg mi volt? 20 percet bírtam, azután kikapcsoltam, mert egy teljesen értelmetlen, zagyva baromság.
5/10
Koztom 2020 jún. 15. - 12:24:52 5/10
(1/5)
Vártam, de elég nevetségesre sikeredett. /40 év alatt semmit nem öregedtek, pont ott kezd el ásni wc gödröt ahol egy aranyrúd van a földben ... hmmm