Téma: Az acélember

4/10
beubhd 2013 jún. 28. - 20:20:23 4/10
(588/948)
Ami azt illeti direkt azért regisztráltam fel erre az oldalra, hogy errõl a filmrõl véleményt nyilvánítsak, mert ami azt illeti engem a Batman és a Vasember után óriási csalódás ért. Nem akarok senkit megbántani, de ez a film nagyon gáz volt. Bár nem olvastam el rendesen a hozzászólásokat, de egyesek a Batman c. filmhez hasonlítják. Ne tegyétek! Abban a filmben vannak színészi alakítások, jó a zenéje és ami a legfõbb jól össze van rakva ez a film azonban egy vicc. Kb. a film felében semmi nem történik, a másik felében pedig lezúzzák az egész várost (mindezt úgy, hogy a szupermanyusnak a haja tökéletesen tart azután is, hogy átb*sszák vagy 5 felhõkarcolón). Már már olyan mértékben pusztítanak, hogy az ember agya belefárad. Szerintem abszolút nem volt jó film a Batman simán ráver.
És azt sem igazán értem, hogy *****spoiler*****amikor jött a tornádó miért nem a szuper gyerek ment vissza a kutyáért, miért az apjának kellett hõsködnie?****spoiler vége***** Összességében én jóval többet vártam és csak remélem, hogy nem fognak még több szuperhõst elõbányászni, mert ahogy figyelem a tendenciát egyre süllyed a színvonal.
10/10
DaraBoy 2013 jún. 28. - 18:30:12 10/10
(587/948)
Én egyelõre nem a folytatást várom, hanem a bõvített kiadást. Remélem lesz ilyen, ugyanis elég erõs hiányosságok vannak sajnos benne. Alapból aki látta a trailereket, láthatja h amikor pl Loissal beszél a kihallgató szobában, van az a jelenet mikor megszakad a hang, és mondja h "Elnézést", vmint én azt a részt se láttam, amikor simogatja a kutyát (bár ez elég mellékes :D). Szerintem amikor elkapják a katonák, akkor is van egy jelenet, amikor mondjuk leszáll a földre és megbilincselik. Ez a film így is 143 perc, de rendesen meg lett vágva, ez tuti!!! :) Sokkal kevesebb hiányérzettel jöttek volna ki sokan, ha az eredeti film rendesen vágatlanul van bemutatva, csak lehet h nem ült volna be mindenki egy majdnem 3 órás filmre.. habár engem nem zavart volna, szeretem a hosszú mozikat :)
9/10
morningrise 2013 jún. 28. - 16:14:53 9/10
(586/948)
10/9.

Nolan ismét nagyot alakított.
9/10
zsotya010 2013 jún. 27. - 15:10:09 9/10
(585/948)
Egyébként valaki írta, hogy SPOILER Nolan szerint Zodot a fantomzónába kellett volna visszazárni és nem kinyírni, osztom ezt a véleményt. Nem értem miért kellett a legnagyobb ellenségét csak ilyen egyszerûen eltávolítani véglegesen! SPOLER vége

Késõbb még hozzá lehetett volna nyúlni akár, és ez így amúgy sem Superman stílusa volt, bár Zod kényszerítette rá.
9/10
zsotya010 2013 jún. 27. - 14:54:09 9/10
(584/948)
Persze, semmi gond, csak nem akartam kihagyni azt a 3 perces eltérést:D

Kamerás verzióba el is hiszem, hogy félóránál tovább nézni sem lehet, nagyon ratyi a kép és a hangminõség is, olyan mintha egy rongyabb vhs lenne!
A Vasember 3-al meg megint mi a gond? Jól termelt és simán nézhetõ is volt, szerintem a színvonal is rendben volt és Stark karaktere alapból kicsit komolytalan, pont ezért vicces, de tud komoly is lenni, ha a helyzet úgy kívánja:)!

Örülök neki, hogy csinálnak még ilyen filmeket, ha nem lenne rá igény, nem jönne minden évben valami Hero movie!
Nem is az a lényegük, hogy komolyan vegyük, hanem a látvány és a duma mostanság! Az szerintem meg példátlan eddig, amit a Marvel mûvelt, hogy négy különbözõ szálat ilyen korrekten összefûzött és még folytatódik is és lehet még bõvül is!
9/10
Zoli9898 2013 jún. 27. - 13:01:27 9/10
(583/948)
Jó, persze 48 perc. :D Igen most igazad van. Elismerem kicentiztem, de én ezt inkább kicsit átvitten akartam modani, hogy volt rá idõ. Mármint nem csak kötelezõ dolgok votak benne az Acélemberré vállás elõtt, hanem néhány olyan jelenet, ami ha nincs benne lehet észre se venném, de így let egyfajta spontánsága és valóságszerûsége. HA érthetõ vagyok.

A Bosszúállókat ( és ez mindenkinek szól) ne értsetek félre én is szeretem, csak valahogy úgy érzem, hogy nem tettek bele elég lelket. Inkább csak fogták azt, ami jól megy, abból beleraktak mégtöbbet és mégnagyobbat és még egy keveset a többibõl. Szerintem nem volt elég merész a film. De tetszett, csak utólag kicsit egyszerûnek érzem. De szeretem. Ezerszer jobb mint Johm Moore "remekmûve" a Die Hard 5.
9/10
Zoli9898 2013 jún. 27. - 12:55:47 9/10
(582/948)
Ebben egyetértek veled, csak nekem a Bosszúállók nagyon úgy tûnt, hogy Starkra, meg a végén lévõ harcra van felépítve és semmi másra. Legalábbis szerintem. Míg mondjuk a sötét lovag azért elég izgi volt pedig az autós üldözésen kívül nem volt benne nagy félórás harc. Ha azt kivenném belõle, akkor még mindíg megérne egy 9est vagy 8ast. Jó a Stark kivétele dolgot tényleg eltúloztam, csak kicsit untam a filmben, hogy ott is a Vasember karakterre alapoztak, mert az már bejött húzás. De ez csak az én véleményem.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jún. 27. - 12:37:51 9/10
(581/948)
minden szuperhõsnek megvan a saját jelleme, ha komolytalan lenne fele ennyien se néznék meg a mozikban
a Vasember 3 is komolytalan lett és nem is tetszett az embereknek
7/10
adi223 2013 jún. 27. - 11:53:34 7/10
(580/948)
Igen de szerintem ahhoz képest, hogy Superman karakterébõl akartak komoly filmet csinálni egész jól sikerült nekik...ennél komolyabban ezt nem lehet venni az tuti:)
1/10
Meklód fia 2013 jún. 27. - 10:31:50 1/10
(579/948)
nem bírom amikor olyan filmet próbálnak komolynak beállítani amiben óvodás jelmezben szaladgálnak. Gondoltam letöltök egy szar minõségi kamerás változatot, mert az is elég lesz ebbõl, mondván én már kinõttem az ilyen filmekbõl. de félóráig sem bírtam. Egy olyan film amiben repülnek, lézert lõnek a szemükbõl az ne akarjon már ennyire komolynak tûnni könyörgöm.
9/10
zsotya010 2013 jún. 27. - 08:20:03 9/10
(578/948)
" Volt idõ mindenre, Klark nem lett 45 perc után Acélember (nem Superman), hanem megtapasztalta az emberi lét nehézségeit."
SPOILER
45 perc alatt tényleg nem vált Acélemberré, 48 perc kellett hozzá:D!
SPOILER vége
A Bosszúállókkal én úgy vagyok, hogy minél többször nézem meg, annál jobban tetszik, én a moziban voltam úgy, hogy a film derekán rengeteg volt az üresjárat!:)
7/10
adi223 2013 jún. 27. - 01:56:29 7/10
(577/948)
Mindenhol csak a LexCorp-os épületrõl látok képet..de nekem az is szemet szúrt azért, hogy a végén az egyik kamion is LexCorp-os amit "Supermannek" vágnak :D
7/10
p7andris 2013 jún. 26. - 23:55:27 7/10
(576/948)
Egyszer már írtam egy kis élménybeszámolót a filmrõl, és egy kicsit lehúztam (10/7), de bökte a csõröm benne valami, hogy annyira nem lehet rossz, ezért elmentem és megnéztem még egyszer.
Másodszorra ez a film fényévekkel jobbnak tûnt, hiszen már tudtam mit várjak, rögtön bele tudtam helyezkedni a film tempójába, és így egyáltalán nem zökkentem ki. Így sokkal kevésbé voltak zavaróak a visszaugrások, bár így is kissé ritmustalannak tûnt. És így maga a sztori is sokkal jobban átjött. Már az elsõ megnézés után elég jó történetnek tartottam, legalábbis jobbnak, mint a Bosszúállókét, de most másodikra még jobban tetszett. És míg elsõre sokalltam a végén a CGI-t, most egyszerûen sajnáltam, hogy vége lett, annyira élveztem.
Azt nem mondom, hogy a film remek. Elsõre alábecsültem, mert sokkal több lelkizõs részt vártam tõle, és igazából volt is benne, csak éppen tömör, darabos és lényegretörõ módon volt elénktálalva, nem pedig egy organikus egészt képezve, mint mondjuk a Sötét Lovagban, ahol sokkal jobban el volt mesélve, miért is teszi Batman, amit tesz. Ezért a film által közölt mondanivaló, hogy a nagy erõ nagy felelõsséggel jár, sztem nehezebben jött át. Amiben közrejátszott az is, hogy Superman lerombolt két várost, de csak két embert mentett meg.
És a zene nagyoooon jól szólt alatta. Atyaég, de szerettem!
Azért voltak így is olyan részek, amiknél felhorkantam. Például hogy a szingularitás beszívja a Kriptoni hajót, és kész. Eltûnik. Ez azért elég gyenge megoldás volt. De ezt úgy tûnik muszáj. Mint a Bosszúállókban, hogy "elrejtett egy ksikaput". Majdnem sírtam. Meg az a poén, ami az elsõ csók után csattan. Az valami rémes. És még mindig gyenge Lois és Clark szála. A párbeszédek, fõleg a Jor és Kal közti párbeszédek nagyon életidegenek voltak, sallangmentesen a SZÜKSÉGESET mondták el. Kicsit TDKR érzésem volt tõle.
Összességében ez a film rendben volt a kisebb-nagyobb hiányosságaival együtt. Nekem nagyon-nagyon tetszett, Superman volt valamiért mindig a legszimpatikusabb szuperhõsöm. Úgyhogy kénytelen vagyok mostmár az õt megilletõ ponttal jutalmazni:

10/9 (100/86)

A második rész nagyon nagyot szólhat, de ahhoz az kell, hogy visszavegyenek egy kicsit, és arra fókuszáljanak, hogy a történet igazán következetes legyen, az ok-okozati viszony érzelmi szálon nagyon alaposan meg legyen csinálva. Ehhez azonban nagyon kellene Nolan. És szerintem mindkettõ, nemcsak Chris.
Összehasonlításképp: jobbnak tartom, mint a Bosszúállókat, mert másodikra is simán lekötött, míg a Bosszúállók nem, mert a viccek másodszorra már annyira nem voltak jók. Fõleg nem harmadszorra. Akkor már untam a filmet (bár Hulk még mindig elég király volt!). És igazából logikai buktatóból is kevesebb volt benne, és itt a végsõ csatajelenet is jobban meg volt csinálva.
5/10
tarantinofan 2013 jún. 26. - 22:32:03 5/10 Előzmény Zoli9898
(575/948)
Ne haragudj, de te gyakorlatilag kiherélted a bosszúállókat stark, a nagy végeharc és a cgi-dömping kivételével. Kérdem én, melyik film nem lenne kevesebb, ha ezt megtennék vele? A sötét lovag talán ugyanolyan jó lenne, ha kivették volna belõle batmant, jokert és mondjuk a történetet is megvágnánk? Nem. A becstelen brigantyk ugyanolyan jó lenne, ha kivennénk belõle waltzot, Bradet, és mondjuk Uwe Boll írta volna a szkriptet? Nem. Minden filmnek megvannak a maga húzóelemei, miért is vennénk ki bármelyik az erõsségeket, ha egyszer pont attól többek a másiknál?
9/10
offtopic
Zoli9898 2013 jún. 26. - 20:45:23 9/10
(574/948)
BOCSÁNAT!!! Az elõzõ írásom elejérõl kifelejtettem, hogy SPOILER!!!


SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!
9/10
Zoli9898 2013 jún. 26. - 20:41:15 9/10
(573/948)
***SPOILER PÓTOLVA***
Már leírtam a véleményemet egyszer, de még 5 nap múlva is jönnek a gondolatok, úgyhogy leírom:

Én nem vagyok nagy superhõs-fan, a Marvelesek nálam z agykikapcsolásnak elmegy kategória, kivéve a Vasember 1;3.
De a Nolan-féle Sötét lovag Trilógia a kedvenc filmfolyamom.(Melleseleg mgjegyezném, hogy utána Tarantino munkássága áll.) Erre a filmre úgy ültem be, hogy na jó nem lesz rossz, de csak egy látványfilm lesz mint a Bosszúállók. Mert szerintem az csak látványfilm volt. Persze a szuperhõsök 1,5 órás poénos összehaverkodása mókás volt, de ha kivettük volna abból a filmbõl Vasembert(és Starkot) meg a végi CGI csatát és egy kisebb harc lett volna a végén, 6 pontot érne. De éppen erre játszottak a készítõk: poénok, némi harc figyelemelterelésnek de nem mozdulunk el a szélsõségek felé, ha érthetõ vagyok és a végén BUUUUMMM!!! Ez elsõre engem is elvarázsolt, bedõltem neki és úgy jöttem ki, hogy húha mekkora film, de másodszorra már fárasztott az a 1,5 óra.

Ezzel szemben az Acélember SZERINTEM több volt mint látványfilm. Persze nem lett egy Keresztapa, de a film sajátos tempója és a ráérõs stílusa megfogott. Volt idõ mindenre, Klark nem lett 45 perc után Acélember (nem Superman), hanem megtapasztalta az emberi lét nehézségeit. Ezt tetszett. Tetszettek a túlzásba nem vitt, ám mélyen megbúlytatott mórális kérdések és útmutatások( amúgy ez volt a szuperhõsök eredeti célja a szórakoztatás mellett, sajnos mára ebbõl 80% ban csak a szórakoztatás maradt meg) Például: Krypton a Föld allegóriája, amit mi is lasacskán kipusztítunk és nem haalgatunk azokra, akik ezt szajkózzák (Jor-El) nekünk.. Vagy hogy ellnség-e minden idegen, esetleg lehet-e egy idegen jobb hazafi mint egy ember, a bizalom és annak kölcsönössége, a vallások, az önuralom és a mérlegelés( életet ment vgy álcázza magátSorolhatnám mégezeket a morális kérdéseket de nem teszem, mivel ezért szerintem sokan le fognak hurrogni. Nem zárom ki, hogy ezt csak én láttam bele, de Nolan azért nem szokta Sztereotípiák közé zárni magát és annyiban hagyni, a filmjei eddig mindíg tartalmaztak valami mélyebbet.

Aztán az érem másik fele. Mutatták azt is, hogy az emberek hogyan élik meg egy idegen jelenlétét. Itt egy idegen lehetséges jelenléte esküszöm nagyobb kavarodáást váltott ki, mint a Bosszúállókban a csata, ahol egy ismeretlen hadsereg kaput nyitott az égen és ezrével özönlöttek ki, a hadsereg meg majdhogynem csak várt a csodára, sõt a S.H.I.E.L.D.küldött egy atomrakétát, de semmi egyéb. Esetleg be kellene vetni valami evakuáló osztagot? Itt meg tankok, rakéták meg miegyéb vonult ki az Acélember és fajtársai ellen.

A komor hangula sokkal emberibbé tette a szituációt. Persze így sem volt 100%-ig valósághû, de közelebb állt a valósághoz mint az "idegen hadsereg az égen lerombolnak mindent, na de sebaj" kategória.
Külön öröm volt, hogya bagatel SUPEMANezésbõl ök maguk csináltak poént és hanyagolták ezt a nevet.

A színési játék hab volt a tortán(számomra fõleg régi kedvencem: Kevin Costner vitte a prímet), de ezt nem méltatnám, mert inkább a történetet fejteném ki.

A rövidke keresztény szál jól esett a lelkemnek, mivel keresztény vagyok.

A csaták szerintem csak a csúot tették fel, nem értem miért mindenki azokat fényezi, nekem azok nem is dobtak rajta akkorát, bár tény, hogy jobban tetszett mint a Bosszúállók(amit amúgy szeretek) filmvégi csatája.

Szeretném megjegyezni azt is, hogy a film elérte nálam azt, amit lehetetlennek tartottam. Én nagyon bírom Batmant, de Supermanen mindíg csak röhögni tudtam. Most pedig a 2. kedvenc szuperhõsöm lett az acélember (nem superman). Egyszerûen nem tudok betelni vele. Szívesen elmennék még rá, de várok a DVD-re, mert akko megint nagyot fog szólni (szerintem)

Ennyi. Nyilván ízlések és pofonok, de a nagyon lehúzó kritikákat teljes mértékben elutasítom, azokkal nem értek eggyet. Az más kérdés, hogy valakinek annyira nem tetszett. Nekem nagyon bejött. 9/10 (8 reálisabb, de mit tegyek, Nolan ismét lekenyerezett)
Towner 2013 jún. 26. - 17:19:46 Előzmény Da Silva
(572/948)
Ismerek egy lelkészt aki elmondása szerint nem lepõdne meg ha esetleg kiderûlne hogy más bolygón (bolygókon) is van élet, mivel szerinte nincs sehol megírva hogy csak a földön lett élet teremtve. Valóban a filmben elkapkodták az Acél és a pap párbeszédét, kár érte.
Valaki felvetette hogyan borotválkozott meg a fõhõs. Nos szerintem szálanként tépkedte ki..:)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jún. 26. - 16:14:28 9/10
(571/948)
Snyder csak rontani tud a történeten...a látványhoz ért, a történethez nem, még jó hogy voltak segítõi :D
pl ilyen pocsék lett az Álomháború meg Watchmen is, 300 látvány...történeten nem kellett sokat agyalni a Holtak hajnala pedig kivétel, az jól sikerült
Ezt a filmet se a történet miatt szeretjük. :/
8/10
kukulec 2013 jún. 26. - 15:05:14 8/10
(570/948)
nem szeretem a superman dolgokat, de ebbõl az egyébként elég halovány történetbõl eddig messze ez a legjobb film. és abszolút értelemben is jó. szép zene, jó alakítások, a szokásosnál egy fokkal értelmesebb szövegek. simán megéri a 8 pontot.
Superalonso 2013 jún. 26. - 13:57:46
(569/948)
Lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem nem igazán tetszett, már megint egy tipikus látványorgia (alig van story), idegesítõ benne az idõsíkok közti ugrándozás (pedig ez szerintem Nolan ötlete volt - õ szokta alkalmazni - de itt kifejezetten idegesített)...nagyon látszik, hogy ez inkább Zack Snyder munkája, olyan is lett....többet ki lehetett volna hozni belõle....a filmzene viszont király...