Téma: Az acélember

3/10
K.Tamas 2013 jún. 26. - 11:21:22 3/10
(568/948)
Sziasztok!

Nem vagyok nagy Superman rajongó, mégis vérlázító volt, amit ez a film nyújtott.
Mind rendezési, mind színészi szempontból rettenetes. Értelmetlen ugrások a történetben és idõben, a szereplõk mindig akkor érnek oda, amikor kell.
A fõszereplõt leginkább egy örökké pózoló, réveteg David Hasselhoff-ként tudnám aposztrofálni, bár ezzel megsértem az öreget :D

***Spoiler***

A fõhõs semmin sem lepõdik meg, mindent tud. Alkalmazkodási képessége ettõl függetlenül gyenge, ellenfelei szinte azonnal tudnak mindent, amit õ 33 év alatt megtanult. Olyan érzésem volt végig, mintha a Föld számára nem lenne fontos, a nevelõszüleivel indokolatlanul flegma, és nagyképû. Pocsék színész. De tényleg... Semmi átélés, még csak törekvés sem a színészkedésre. Emellett a folyton bambulás látszatát kelti. Halálos nyugalom jellemzi minden körülmény között (kivéve a "drámai" jeleneteket, melyek inkább giccsesek, klisések és nevetségesek. Az nevelõanya teljesítménye is rettenetes, olyan érzést kelt, mintha õ is tudná, hogy minden jóra fordul, a fia nem hagyja el. Áh, dehogy... inkább mérhetetlen ostobasággal és sekélyességgel formálja meg a karaktert, amelyik 33 éve érzelmileg kötõdik egy emberhez.

Hidegek érzelmileg egymáshoz a karakterek, egyedüli érzelem Zod-ban van, ez pedig a gyûlölet.

A fizikáról ne is beszéljünk. Hõsünk képes szemberepülni a gravitáció-generáló masinával, rá nem hat érdekes módon, de oké, õ Superman. Viszont a szingularitás létrehozása földi közegben, és a "fekete lyuk" csak a gonoszokat pusztítja el... Na ekkor már sírva röhögtünk.

Egyedüli hiteles alakítás talán Crowe urat illeti. Õ akkor még biztos nem látta, mi lesz a produktum, mert felmondott volna még idõben, elég baj, hogy õ a kis epizódszerepével is fontosabb karakterré tudott válni a szememben, mint az összes többi szereplõ.

A hölgyrõl sem lehet szuperlatívuszokban beszélni, sablonos, unalmas, közhelyes. Felesleges volt beletenni. Nem értem, a hideg földönkívülivel folytatott interakciói hogyan sodorhatják a vonzalom felé?

A fõgonosz szintén suta, de legalább próbálja átélni azt a stigmát, hogy õ fajának utolsó büszke példánya. Érdekes módon eszébe sem jut szaporodni a nõnemû társaival, bár ez ellen küzd... Akkor viszont felépíthetne egy masinát, amivel szaporodnának...Jaaa, hogy a koponyaszerû-dolog, a kódex kell hozzá? Van egyszerûbb módja is a klónozásnak...

***Spoiler vége***

Összességében jó szórakozás volt (mindenki vigye a barátnõjét, vagy randizni menjen rá mert nem köti le a figyelmet, lehet csókolózni rajta eleget), társasággal elviselhetõ, el lehet rajta nevetgélni.
Minden más motivációval, tehát színvonalas szórakozásra vágyva el ne menjen senki! Engem feldühített, ezért regisztráltam ide... Ez eléggé árulkodó lenne, ha ismernétek :D
wfang 2013 jún. 25. - 21:30:09
(567/948)
Én is egyetértek szghost hozzászólásával...a film maga nem lett rossz, de annyira jó sem...sokkal, de sokkal jobbat ki lehetett volna hozni belõle. Sztem már átbillent a túl sok akció irányába az egész, pedig ennyi mûsoridõt bõven ki lehetett volna használni egy sokkal alaposabban és szebben kiépített sztori elkészítéséhez is!
Ez abszolút hiányzott, de az az érzésem, hogy tanultak belõle, mert így nem lehet igazán maradandó filmet alkotni...ez pedig megérdemelné...viszont a második rész biztos atomütõs lesz...:-D

Palex -nek pedig és mindenki aki nem akar szinkronos verziót nézni:
Igen, a filmet szinkronosan vetítik a moziban, de ha már az nem teccik, akkor ne finnyáskodjunk, hogy feliratos verzió meg minden, hanem a MOM parkban vetítik eredeti hanggal, de felirat nélkül (!!), szóval tessék azt megnézni...!
Nem tudnék róla, hogy adnák bárhol is felirattal jelenleg...

Üdv
Palex 2013 jún. 25. - 21:16:20
(566/948)
Kis segítséget kérnék attól, aki moziban látta.
A filmet szinkronnal, vagy felirattal adják?
Mert felirattal megnézném, szinkronnal természetesen nem.
Legutóbb a Dark Knight Rises-nél szívtam meg, hogy nem néztem utána, és szinkronnal adták. Majdnem felálltam moziból... :)

Köszönöm!
Da Silva 2013 jún. 25. - 19:30:21
(565/948)
Hát persze hogy nem találsz a bibliában utalást bármilyen földön kívüli életre xDDDDD.
szghost 2013 jún. 25. - 18:01:24
(564/948)
Ma sikerült megnéznem a filmet. Valahogy szerintem nem lett az igazi. Az ember akarva vagy akaratlanul is, de összehasonlítja a régi superman filmekkel. Ha ebbõl a szemszögbõl nézzük, akkor valahogy az egész nem stimmel! Persze a látvány az ütõs, és már csak azért is megéri megnézni. De maga a történet nem volt lenyûgözõ, sem pedig izgalmas. Persze aki életében elõször lát Superman filmet annak hatalmas élmény lesz. Sajnos mivel én nem tudtam elvonatkoztatni a régiektõl, így szerintem csak közepes pontozást érdemel.
Towner 2013 jún. 25. - 17:49:50
(563/948)
".Ez szeritnem zseniális hisz egy földönkívüli kér tanácsot egy papptól aki egész életében hitte hogy Isten megteremtette a embereket és rajtuk kívül nincs más élet a galaxisban."
Lelkésze válogatja, mivel a Biblia ebben a kérdésben nem nyilatkozik...
10/10
Front3r 2013 jún. 25. - 12:21:52 10/10
(562/948)
Teljesen egyetértek! Ez a film mindenképpen maradandó élményt ad. Legjobb szuperhõs Superman. :)
Végig izgultam az elsõ megnézéskor a filmet, az államat a padlón kerestem a látványtól. Ilyet a többi film nem ért el nálam, pedig pl. a Star Trek 2 is elég ütõs volt. (Azt is 2x néztem meg, mert megérdemelte.)
10/10
BedeKrisz 2013 jún. 25. - 11:59:48 10/10
(561/948)
A filmrõl már mindenki leírta a saját véleményét igy sok mindent nem is lehet hozzátenni. Én csak annyit teszek hozzá hogy számomra ekkora mozis élmény még idén nem volt mint Az Acélemberen. Sok hibát és rossz rendezõi döntést lehetne felhozni de nem látom értelmét mert ilyen emlékezetes 2 és fél órát nem valószínû hogy idén látni fogok még egyszer hacsak nem nézem meg újra ezt a filmet, számomra idén ez az elsõ és valószínûleg az utolsó igazi 10 pontos avagy 100%-os remekmû. Hatalmas baklövést követnek el hogy folytatást készitenek belõle, nagyon nem kellene mert ez a valaha elkészitett legjobb Superman film, ezt nem szabadna tönkretenni egy folytatással sem! Szóval aki még nem látta a filmet mindenképp érdemes egy mozijegyet áldoznia rá mert maradandó élményben lehet része, számomra mindenképp többször megtekinthetõ alkotás sõt az idei filmtermés egyetlen remekmûve ezidáig.
Da Silva 2013 jún. 25. - 11:41:00 Előzmény The_Chef
(560/948)
Szerintem is jobban oda kellett volna figyelni az ember áldozatokra.A filmben is elhangzik:lehet hogy megmentesz 1 embert de mi megölünk 1 milliót.Az utolsó jelenet Zod-al pedig elég erõs volt.Szivesebben néztem volna több olyan jelenetet mint Kevin Costner drámainak szánt halálát ami inkább kicsit nevetséges volt.Voltak még elég erõs jelnetek a filmben amiket nem használtak ki elégé. Ilyen volt pl.Clark beszélgetése a pappal.Ez szeritnem zseniális hisz egy földönkívüli kér tanácsot egy papptól aki egész életében hitte hogy Isten megteremtette a embereket és rajtuk kívül nincs más élet a galaxisban.
A másik pedig amikor ZOD elmondja Clarknak hogy miért akarja ennyire megmenteni népét hisz õt ezért csinálták meg és itt fontos hogy õ nem erre a feladatra született meg hanem erre csinálták. Így pedig rögtön megérthetõbbé válnak tettei még ha kegyetlenek is.A vége pedig jobban tetszett volna ha egy kicsit komorabb mint pl.a Sötét lovagban ott nem happy end de nem is tragédia pont jó. Szerintem ez az acélember egy jó és baromi látványos film lett még így is.
Biztos hogy megnézem még 1-szer :)
10/10
Phoenixy 2013 jún. 25. - 10:55:13 10/10
(559/948)
SPOILER!!!

2 kihagyott jelenet volt a filmben, ha valakit érdekelne.
Az elsõt föl is vették, a másodikat már nem.
1.:Mikor Kal-el még nagyon kicsi volt, akkor Jonathan és Martha elvitte orvoshoz, mivel már valamilyen változásokat vettek észre, és az orvos hallás tesztet csinált és eközbe Kal elordította magát és kitörtek az ablakok a környéken.
Végül kivették ezt a filmbõl.
2.:Ezt már nem vették föl. Ez egy újabb akció jelenet lett volna, mikor Zod-ék megérkeznek akkor Faora Shanghai-ba ment volna, Namek pedig egy másik városba és mindketten romboltak volna, hogy bizonyítsák erejüket, hogy megmutassák elpusztíthatnak bármit, ha nem adják át Supermant, ez még azelõtt lett volna, hogy átadják Supermant és a "you are not alone" rész után.

Nolan pedig úgy képzelte el a film végét, hogy a fantom zónába kerül Zod és a legutolsó harc (mikor pl. kimennek a mûholdhoz is) kimaradt volna.
szibag 2013 jún. 25. - 08:56:10
(558/948)
Bár nekem akkor is Christopher Reeve marad meg Supermanként, mert én azokon nõttem fel. Bár ez a filmet is megnéztem és tetszett. Bár volt egy-két olyan rész amit nem értettem, pl. hogy ugráltak az idõben. Ezek miatt nekem kicsit zavaros volt a film. Nekem ez a Zod tábornok aki ebben volt benne, valahogyan jobban bejött mint a Superman 2-ben.
Amit eddig láttam Superman filmeket, sorozatot (Lois és Clarkra célzok) akik eddig Lex Luthort, játszotta nekem Gene Hackman alakításaként tetszett a legjobban!

Nekem a Superman visszatér, nem igen tetszett, nyilván azért mert a Christopher Reeve-s után kicsit szokatlan volt.

Végülis ez a film tetszett, Russel Crowe elég jól játszotta Jor-El-t, Marlon Brando annak idején kicsit untatott.
Kevin Kostner, nekem kicsit unalmas volt. Henry Cavil elég jól játszotta Superman, talán ugyan olyan jól mint Reeve.
Lois Lane erõltetett poénjai ott a kutató csoport között, elég nem voltak valami jók. Pl.: "És ha pisilnem kell?"

Nem lesz szerintem a kedvenc Superman filmem, de többször is megnézném.
10/10
Viki1080 2013 jún. 25. - 07:38:09 10/10
(557/948)
*Valós dolog....
10/10
Viki1080 2013 jún. 25. - 07:36:14 10/10
(556/948)
OOOFFF
Ennek azért utána nézhettél volna,mielõtt ilyen okosságot írsz:))
Abban az idõben biza olyan hûtõket gyártottak,amik ólombetétesek voltak így biza megvédhette a sugárzástól még az életben is,de rajta is van a hûtõn a jel,de sebaj:)))
Amúgy az az egyedüli vas dolog abban a filmben...
5/10
tarantinofan 2013 jún. 24. - 14:35:28 5/10
(555/948)
És miért rosszak a kritikák? Biztosan nem csak azért, mert sz*rok, vagy mert egy hetes híreket tesznek ki. Nem g*cizésbõl, csak érdekel az indoklásod. Én nem is vágtam õket, ez az elsõ ottani kritika, amivel találkoztam.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jún. 24. - 13:37:00 9/10
(554/948)
mert az egy moslék oldal tele hibákkal és bûnrossz kritikákkal, és mikor kiraknak egy hírt én azt már 1 hete tudom, ezért felejtõs, hogy én az ottani kritikákat elolvassam
The_Chef 2013 jún. 24. - 13:23:45
(553/948)
Mindig is csak nevetni tudtam a Superman filmeken, de ez a film merõben más, mint az elõzõek, és ez igazán jót tesz neki. A film pörög, letaglóz és magával ragad. Mindenkinek érdemes rászánnia a mozijegy árát, mert a látvány 3D-ben üt igazán. Személy szerint nálam 9/10, de csak azért, mert a befejezés egyszerûen nem passzol a megteremtett légkörhöz, hangulathoz.

SPOILER:

A fél város por és hamu martalékává vált, embereket százezrei vesztek oda, vagyis tulajdonképpen minden elpusztult több kilométeres körzetben, de lesz@rják, mert mindenki boldog és minden a régi kerékvágásban megy tovább. Meglett volna lehetõség a végsõ nagy zúzás után még egy utolsó nagy drámai jelenetet belevinni a filmbe, ami felteszi a 'I'-re a pontot. Hatalmas ziccert hagytak ki ezzel.

SPOILER VÉGE!

A fejemet tenném rá, hogy a második rész egy nagyon sokat mondó és drámai film lesz Lex Luthor karakterével, majd a harmadik részben összehoznak egy olyan szintû látványorgiát, amitõl összehugyozza magát a nézõ. Ahhoz képes ez csak laza elõjátéknak fog tûnni. :)
KurtWagner 2013 jún. 24. - 12:13:19
(552/948)
Én is megnéztem tegnap. És hát mit is mondjak. Kezdjük azon, hogy sosem voltam igazán DC-fan, mert anno az õ hõseik a legelszálltabbak hõsügyileg, így Superman sosem tartozott a kedvenceim közzé (az más kérdés, hogy a 90-es évek közepétõl kezdve a Marvel hõsei is elszálltak kissé - önmagát egy fejbõl újjáépítõ Jégember, kettészelt mégis magát újra visszanövesztõ Rozsomák stb.). Mondjuk a film önmagában nem volt rossz, csakúgy, mint az új Batman trilógia sem, de hú de annyira jó sem, mint ahogy ezeket annyira fényezni szokták. A látvány tényleg ott volt a szeren, de valahogy mégis unalmas volt és nagyon mûvi. Kevés ahhoz, hogy eladják nekem a filmet jónak. A történet meg, hát végig az volt az érzésem, hogy valahol láttam már, aztán persze beugrott Nolan, Batman kezdõdik, elmegy vándorol, megtalálja a választ, visszaemlékezik, hazaér, hú, ha minden unalomig ismert hõs unalomig ismert történetét így fogják megújítani, akkor látvány ide-látvány oda, már most borítékolom a bukást (na nem a Supermannek, mert úgy látszik az megvette az embereket, hanem a project további részeinek). Superman ellenszenvem ide vagy oda, sokakkal ellentétben azt mondom, hogy lehet jó történetet csinálni vele, én olvastam is párat. Ráadásul tele volt bakival, én például értettem, hogy miért vitték el Los Lane-t, hisz õ maga árulja el, bocsi belenéztek a fejembe, de honnan tudták, hogy pont õt kell elvinni, és ha már elvitték Supermant, akinek szintén belenéztek a fejébe, akkor miért kellett Lois, azért, hogy pont egy olyan terembe zárják, ahol van egy kryptoni komputer, amibe beletudja illeszteni azt a kütyüt, amit még elõrelátóan Clark adott neki, hogy így megtudjanak menekülni. Hát...És a repülés tanulás sem volt jó húzás, harminc éves vagy mennyi, baromi erõs, lézereket lõvel a szemébõl, és csak akkor döbben rá, hogy tud repülni is, gyerekként nem ugrált túl magasra, hisz a földi gravitáció már akkor sem tarthatta vissza.
Egyszóval nem volt rossz, fõleg popcorn mozinak, de annyira jó sem. Valami veszett nagy hiányérzettel jöttem ki a végén a moziból.
offtopic
Marcipáncica_ 2013 jún. 24. - 11:37:03
(551/948)
Nekem ez a kritika nagyon nem tetszik. Sem tartalom, sem stílus nincs helyén.
5/10
tarantinofan 2013 jún. 24. - 11:19:02 5/10
(550/948)
Miért sem szabad figyelembe venni õket, miért összevisszaság az egész?
5/10
tarantinofan 2013 jún. 24. - 11:12:07 5/10
(549/948)
Azért az elmúlt évek egyik legjobb animációs filmjét igazán megtisztelhetnéd azzal, hogy helyesen nevezed meg, de ha már elég kevés vagy hozzá, legalább utánanézel. Én sem pirostangás embereztem a Superman-filmeket.