Téma: Az acélember

10/10
DaraBoy 2013 jún. 24. - 11:09:40 10/10
(548/948)
Most olvasom, h valszeg az acélember 2-ben nem lesz benne Nolan keze. Ezt sejteni is lehetett... mert így az elsõ részbe tuti nem volt sok beleszólása (fõleg h õ a végére is mást akart, mégse hallgattak rá). Tehát nem csoda, h nem akarja lehúzni a hírnevét. Mondjuk számomra nem volt lehúzó, másodszor megnézve még jobban tetszett, mint elõször. Remélem Zack nem fogja elb.szni a folytatást
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jún. 24. - 09:53:53 9/10
(547/948)
Az s9-es kritikákra nem szabad adni, nem kell olvasni õket. Elképesztõ milyen összevisszaság az egész.
10/10
Phoenixy 2013 jún. 24. - 09:47:37 10/10
(546/948)
Végülis nem is olyan rossz az. :)
Kár, hogy most jött ki a Monster University meg a Z világháború, jõvõ héten jön a white house down és a Glu 2 vagy mi a fene az. Én meg úgy emlékeztem, hogy kb 3 hétig nem lesz semmilyen nagy film az acélember után, hát nagyon nem így van, még a vasember 3 járt a legjobban, mert utána három hétig semmi nem volt, majd a Star Trek 2 jött, amit viszont Amerikán kívül nem sokan nézték meg és utána egy héttel jött csak a halálos iramban 6.

trantinofan: Félreértettem a kritikát, elég idiótán lett megírva...

Más:
Hans Zimmer Man of Steel zenéje is gyönyörû, itt sem csalódtam.
http://www.youtube.com/watch?v=gwFlNf2qPoM
10/10
Sonic8 2013 jún. 24. - 07:52:32 10/10
(545/948)
Kerekítve de 400 milliónál jár a film.

http://boxofficemojo.com/movies/?id=superman2012.htm
5/10
tarantinofan 2013 jún. 24. - 01:22:15 5/10
(544/948)
Pont ezért jött be ez a kritika. Vagy mi is a kérdés?
9/10
filmimado_70 2013 jún. 24. - 00:51:30 9/10
(543/948)
Igen ezt sajnos elszúrták, és nekem sem tetszett.
9/10
filmimado_70 2013 jún. 24. - 00:49:30 9/10
(542/948)
9/10. Végre egy reboot ami nem dobja sutba az egész addigi univerzumot.

Szerintem hû maradt, amennyire lehetett, a képregényhez is, és a Reeve féle, "eredeti" (én ezt láttam elõször) szériához, de amíg az 6+-os gyerekfilm kategória volt sokszor, ez már sokkal komolyabb, felnõttesebb 12 vagy akár 14+-os is. A végsõ csata, lehet, hogy valakinek nem tetszik, de az pl. 100%-ban az eredeti képregény. A részleteivel együtt is. (Aki látta, tudja mire gondolok)

--SPOLIER-- Itt bizony hallnak meg emberek, nem is kevesen. Félelmetes katasztrófák történnek, olyan érzelmekkel, okokkal és sok visszatekintéssel, amit néhol egy gyerek már nem is nagyon ért meg. -- SPOILER VÉGE--

Remélem lesz folytatása ezzel a csapattal. A színészek nagyon jók. A fõszereplõk is jól játszanak, meg valljuk be mi az ami kell még, csinosak is. (Milyen felsõ teste van már Szupermannek mikor kijön a vízbõl? És Lois-nak is nagyon szép szemei és kellemes fitos orrocskája van. :)

Amit már megszoktunk, hogy a mellékszereplõk, Laurence Fishburne mint fõszerkesztõ, Kevin Costner, Diane Lane mint Clark apja és anyja mind szupersztár és ennek megfelelõen zseniálisak is.

Ami más volt,hogy ebben a részben nem vettem észre Lex Luthort. Igaz nem is nagyon hiányzott, most nélküle is elég kerek volt a történet. Valljuk be a Reeve-ves részekbõl volt olyan, amit csak Gene Hackman nagyszerû játéka tartott össze.
10/10
DaraBoy 2013 jún. 24. - 00:03:25 10/10
(541/948)
Vki írta, h valszeg Lois nem ismeri fel Klarkot a végén. Hát, szerintem meg pont h megismeri. Alapból tudja h Klarknak hívják, + azt is h Kent, mert kiment hozzájuk nyomozni. Vmint tudja h hogy néz ki, tehát ez adott h felismeri... ha nem így lesz, akkor kb h.lyét csinálnak a filmbõl. De egyébként a csaj arcán is lehetett látni h felismeri.
Jah, esetleg ha vkinek van kedve mozis verzióban angolul megnézni: http://1tvlive.in/hollywood-movies-man-of-steel-full-movie-watch-online/

:)
Cicamaci 2013 jún. 23. - 23:38:03
(540/948)
Most értünk haza moziból. Amit összességében érzek, az az, hogy nagyon dühös vagyok a filmre. Egy igazán klassz film lehetett volna. Nagyon tetszettek az apró kikacsintások erre-arra, jók voltak a párbeszédek, jók voltak a karakterek, jók voltak a színészek, jók voltak a kosztümök, még a díszlet is, a zene is klafa, a forgatókönyv rendben van, kivéve néhány apró bakit, de azért egy képregényfilmben ezek megbocsáthatók.
Snydert viszont úgy pofán vágnám, hogy a fal adja a másikat. Komolyan mondom, ez a faszi lassan olyan lesz, mint Michael Bay. Egyszerûen ez az idióta CGI cunami valami katasztrófa. Gondolom túl akarták szárnyalni a bosszúállókat (ami nem nagy szám), és ezt a
SPOILER
városrombolás terén kb 100x túlszárnyalják
SPOILER VÉGE, de ettõl olyan súlytalanok lesznek a harci jelenetek, hogy az borzasztó. Egyszerûen az utolsó háromnegyed órát rohadtul untam, és csak vártam, hogy történjen már valami.
Összességében jobban tetszett, mint a béna Marvel filmek (kivéve Thor). Fele annyi erõltetett poén sincs benne, mint mondjuk a Vasemberben, nincs ilyen csöpögõs hazafiság, mint a Captain Americaban, szóval emészthetõbb az elõzõeknél, viszont ez a mértéktelen CGI baromság roppant idegesítõ. Azok nélkül 10/8,5 lenne, de így csak egy 6,5-est adok rá.
Ha lesz második rész, nagyon remélem, hogy ettõl a balfácántól elveszik a rendezést.
offtopic
Marcipáncica_ 2013 jún. 23. - 22:23:39
(539/948)
Egy kis ízelítõ, annak aki még nem látta: http://www.youtube.com/watch?v=uIRNBOrg640
10/10
Phoenixy 2013 jún. 23. - 22:09:21 10/10
(538/948)
Hiszen neked nem tetszett a film... Vagy tévedek?
5/10
tarantinofan 2013 jún. 23. - 20:47:39 5/10
(537/948)
http://filmek.s9.hu/az-acelember-kritika/
Kiváló, mintha csak én írtam volna kritika! Mindenkinek ajánlom!
10/10
Alexejevic 2013 jún. 23. - 19:59:53 10/10
(536/948)
Nekem is sikerült megnéznem 3D-ben. A legutólsó Superman film óta vártam egy minõségi reboot-ra...Hát ezt most megkaptam. Megmondom õszintén, kicsit féltem a játékidõtõl, plusz a nagy buktától, hiszen óriási volt a várakozás egyrészt a DC és a bevétel részérõl. Plusz magasra került a léc a Watchmen és fõleg a Batman miatt. Fõleg utóbbi miatt, hiszen akármennyire is szeretnénk különválasztani a két világot, a két franchise-t, egyszerûen nem lehet több ok miatt sem...
Szóval nem csalódtam, sõt...Minden várakozásomat felülmúlta. Bátran ki merem jelenteni, hogy a filmtörténelem egyik legakciódúsabb filmét kaptuk. Hihetetlen mennyire látványos, mennyire pörög, milyen bunyók és robbanások vannak benne. Fantasztikus a látvány. Óriási volt.
Superman karaktere...Henry Cavill tökéletes választás. Eddig komolyabb szerepet nem játszott, de szinte rászabták Superman jellemét és jelmezét egyaránt:) Kicsit butácska, naiv, sokkal emberibb. Tökéletes választás. A szinkrontól is féltem, de így utólag azt mondom, hogy jó választás volt.
Amy Adams is jól játszott szerintem.
***SPOILER***

Sokkal okosabb, talpraesettebb volt az eddigi Lois-oknál...Ami engem kicsit zavart, hogy õ már tudta ki az a Superman, tudta mire képes, honnan jött stb. Ami így a folytatásokra nézve elég érdekes. Hiszen az eredeti franchise-ban szinte végig titok volt Superman személyisége elõtte. Így elég hiteltelen az, hogy a végén senki nem ismerte fel a Daily Planet-nél...De annyi baj legyen:)

***SPOILER VÉGE***

Kevin Costner, Russel Crowe remekül játszottak. Emeltek a film színvonalán. A zene is tökéletes volt.
És Zod pedig egyszerre szerethetõ és hátborzongató.

összességébe véve a 143 perc végig élvezhetõ. Voltak benne érthetetlen és nagyon gyors ugrások az idõben, de ahogy haladt elõre a történet, minden letisztult.

Én nem is reboot-nak nevezném ezt a filmet, hanem egy -1-edik, félig elõzményfilmnek, ahol teljesen új szemszögbõl közelítik meg a Kryptont, Superman faját, valamint egyéniségét. Kegyetlenül jó lett.

És szerintem ettõl a 2. rész csak jobb lehet:) Alig várom...

És nem utolsó sorban óriási élmény lenne együtt látni Christian Bale-t és Hanry Cavill-t egy filmben szuperhõsökként...Kiegészülve esetleg Robin-nal. Kegyetlen nagyot szólna az a film. Remélem megvalósul. Életem legjobban várt filmje:)
vinike88 2013 jún. 23. - 19:46:23
(535/948)
http://cinestar.hu/cikk/ha-mashogy-tortent-volna-az-acelember

Érdekes, de valószínû kevésbé lett volna ennyire látványos és Zod karaktere is sztem gyengébb lett volna!!!Viszont a Kryptoni háborút megnéztem volna, de így se volt vele semmi bajom!!:)Megnézném ezt a változatot is!!
10/10
ateeeka 2013 jún. 23. - 19:27:55 10/10
(534/948)
Nagyon ügyes vagy hogy észre vetted a lexcorp feliratot. Akkor mondok még valamit hozzá teszem spoiler szóval aki nem akarja ne olvassa tovább.
Szóval amikor zod tábornokkal a végén kirepülnek az ûrbe akkor a mûholdon pedig wayne corporation van írva.
Nagyon nagyon elõrevetítve Igazság ligája gyanús a dolog és nem is bánnám csak maradjon meg Nolan kezében.
offtopic
Marcipáncica_ 2013 jún. 23. - 19:09:14
(533/948)
off: Transformers-bõl simán megnézek még akárhányat is, imádom azokat a gépeket, meg a zenéjét és még a zúzást is. :D A buta történet már a 2. rész után borítékolható úgyis, a látványorgia meg igenis néha jól esik az embernek. Ez nem baj, van ilyen, hogyha nem vár tõle többet az ember akkor simán elmegy egynek. DE! Egy komoly(nak szánt) film ne "transzformerszeresedjen" már el! :D
Marcipáncica_ 2013 jún. 23. - 19:04:18
(532/948)
Hmmm...
Lehetséges lenne hogy viszonylag hamar kiírják Louis Lane-t? (Nem bánnám :P)
Mondjuk voltak gyanús jelek arra hogy nem feltétlen õ lesz csak "Nõ" Superman életében.
Pl. Lana a buszban? ;) Nagyon nézte Clarkot, aztán késõbb a nevét is megemlítették. Lehetséges hogy felbukkan õ még a késõbbiekben?
Lex-et szerintem nem ússzuk meg. A városi zúzáskor volt egy Lex Corp.-os feliratú kamion... szóval a köztudatban már most benne van.

Más:
Miként került a kutatók közé? Papirok, hamis személyazonosság hogy intézõdött? Ezen én is eltöprengtem egy csöppet, de aztán a szakálleltûnés pillanatában ki is ment a fejembõl :DD
10/10
Sonic8 2013 jún. 23. - 18:27:37 10/10
(531/948)
Hát ezért mondhatjuk egy hogy a forgatókönyv egy kalap szar lett úgy ahogy van.
De engem még is magával ragadott a film és hozta az eddigi DC filmek hangulatát szintjét az biztos.
7/10
Bigpapa 2013 jún. 23. - 18:19:25 7/10
(530/948)
SPOILER

Azért a kamionos rész hatalmas volt :D:D:D
7/10
Bigpapa 2013 jún. 23. - 18:18:26 7/10
(529/948)
SPOILER

Igen, azt én is néztem, hogy egy szupertitkos katonai lezárt területre, hogy jut be egy civil? Mert azt mondja Lois a kutatásai során, hogy hamis papírokkal élt Klark. Honnan szerzett mindig hamis papírokat egy "vidéki suttyó"? Mert hiába az AKI, az állam szemében egy suttyó farmer, és kész. Nincs kapcsolatrendszere. Oké,bent van,de egy katonai területre, ha be akarsz jutni, a teljes hátteredet átvilágítják, ott baszhatod a 10 $-os hamis személyit :D . Na mindegy. :) Ott volt :D