Téma: Az acélember

10/10
Front3r 2013 jún. 23. - 18:11:16 10/10
(528/948)
SPOILER
Úgy láttam, hogy már a kamionos-kocsmás jelenetnél hallotta hogy találtak valamit az Antarktiszon.
Odament, és mikor Lois Lane megérkezett, akkor már õ segítette cipelni a csomagokat, ha jól láttam.
Kicsit homályos volt ez a jelenet. Szerintem így épült be a többiek közé, hogy õ volt a "csomaghordó".
Lehet nekik a plusz egy ember fel sem tûnt?
SPOILER VÉGE
7/10
offtopic
Bigpapa 2013 jún. 23. - 18:10:41 7/10 Előzmény Marcipáncica_
(527/948)
OFF és lehet SPOILER IS.

Lois fontos eleme elvileg a Superman sztorinak,de amint leugattak többen, ez most a Nolan világa, így nem tudhatjuk, mit írnak majd. Lehet, meghal Lois, Lex nem is lesz :D , jön valami új fõ gonosz.
Nolan Batman-je sem követte az eredeti filmeket, ráadásul ott az elsõben kaptunk egy szép, ám tehetségtelen Rachelt, a másodikban meg egy bûn ronda Rachelt, aki miatt még fizetnék is Jokernek, hogy nyírja ki :DDDDDDDD
Tehát szerintem, ha a kasszákban a film sikeres (és miért ne lenne az, hisz jó film), akkor lesz második rész, amiben lehet, kapunk egy korban jobban passzoló Loist. Az viszont tény, hogy itt az látszik, hogy nagyon biztosra akartak menni a karakterekkel.
Russel, Costner, Fishburne, Diane Lane, Amy Adams, Christopher Meloni (Hardy ezredes, a fehér), Harry Lennix (Swanwick tábornok, a néger) mind régi motorosok, profik, ismert arcok filmekbõl, így garantáltabb a siker.
A kriptonitot, mint Superman gyenge pontját sem tudom, hogy oldják meg, mert itt nem Kriptoni kõvé alakította a gép a földi kõzetet, hanem csak a gravitáción állított még csak. A Kripton meg nem tegnap robbant fel, térugrással jöttek ide, így nem jutott ide kriptoni kõ. Sehogy sem. Tehát más gyenge pontja lesz Klarknak. Lehet, sötétszobába teszik és naptalanítják :D
10/10
Sonic8 2013 jún. 23. - 18:00:54 10/10 Előzmény _Freddy_
(526/948)
Nah ez az én problémám is volt.
Esküszöm retérdelek az elõtt aki megmondja hogy a faszomba került egy tanyasi csöves az antarktiszi kutatók közé????
7/10
offtopic
Bigpapa 2013 jún. 23. - 17:57:45 7/10 Előzmény Marcipáncica_
(525/948)
OFF

A Transformers pont jó példa arra, hogy akarják a semmitmondó történetet a zúzással elfedni. Az elsõ rész szerintem zseniális lett. Jó poénok, akkor még szerény (késõbb "sztár"...öööö,hol is van most?)Megan Fox, jó verdák, jó akciók, leszámítva, hogy néha 2cm-rõl mutattak egy akciót, így azt se tudtam, ez most Autobot, vagy Álca? Kinek is drukkoljak? Rángatták a kamerát, de mondom a film kerek egész, nagyon jó. A másodikra alig volt sztorijuk, gondolták, majd sok akcióval letoljuk a baromarcúak torkán a filmet. És letolták. Aztán adta magát, hogy erre kell harmadik rész, de egy qrva értelmes ötletük nem volt. Viszont kaptunk összeomló felhõkarcolón, az üvegtáblákon szánkázó katonákat, akiknek semmi bajuk nem lesz, kaptunk robotokból kiugráló gyereket, akit 120- nál elkap a vas robot kéz,de kutya baja, stb. Az a film az elsõ perctõl az utolsóig egy bakiparádé.
És arra is mit írnak sokan. Húúúú, életem legjobb filmje, micsoda zúzások voltak. Hahó cimbi! Nem PSX-en nyomattad, hanem moziban voltál. Én is imádok PS3-on játszani, ha van rá idõm, de nem keverem össze a filmet a játékkal.

Itt is az volt az érzésem, hogy a vége harcnál (ahogy megjöttek Zod-ék), nem volt igazi ötlet, hogy legyen értelmes a befejezés, így jött a Zúzzunk baszki!
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jún. 23. - 15:16:18 9/10 Előzmény _Freddy_
(524/948)
a visszaugrásokkal nincs baj, úgyértem :)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jún. 23. - 15:12:59 9/10
(523/948)
nem is az idõbeli ugrásokkal volt a baj, hanem azzal hogy egyik pillanatról a másikra egy teljesen más helyszínen egy éles helyzetben találtuk Superman-t, semmi felvezetés...hiányérzetet kelt ez a sok ugrálgatás
offtopic
Marcipáncica_ 2013 jún. 23. - 15:10:50
(522/948)
Ja, és nem gáz hogy lehúzod. A Transformers az csak és kizárólag a látvány, a robotok meg a kis idióta humorja miatt ér valamit. A történet gyenge, és a fõszereplõkkel is voltak fenntartásaim. Moziban jó volt, kikapcsolódni, kicsit kiszállni a valóságból teljesen mûködõképes volt anno, de azt nagyon nem szeretném hogy ez az Acél ember elmenjen ilyen irányba... :/
offtopic
Marcipáncica_ 2013 jún. 23. - 15:06:44
(521/948)
Louis Lane elvileg minden részben benne kell(ene) hogy legyen. Abban igazad van, hogy nem baj hogy nem egy bombázót tettek be (ld. transformers erre is mint rossz példa), de attól még annyi más helyes, csinos színésznõ van. Lelhettek volna egy erre alkalmasabbak. Alapvetõen Amy-vel mint színésszel nincs semmi bajom, csak majd vicces lesz látni hogy Superman majd megdöglik érte. Több kisugárzás, több élet, több... valami hiányzik belõle, ami miatt az ember elfogadja hogy neki EZ A NÕ KELL! Mert most csak annyit láttam hogy a szimpátia megvan, de inkább a csaj szaladgál utána...Superhero meg hagyja magát :D (De persze ez csak az én véleményem, kíváncsi lennék másokéra is persze.)
10/10
Front3r 2013 jún. 23. - 15:04:38 10/10
(520/948)
Itt egy címertervezõ, aki fan, az elszórakozhat vele. :)
http://apps.warnerbros.com/manofsteel/glyphgenerator/hu/
jay07 2013 jún. 23. - 14:46:25
(519/948)
okéé,azért köszi a választ :)
10/10
Front3r 2013 jún. 23. - 14:41:16 10/10
(518/948)
Az érthetetlen lehúzásokat sose szerettem...

SPOILER
A nõ a legjobb választás a mostani részben, de lehet nem is akarják az összes részben szerepeltetni?? Vagy majd a smink megoldja? Inkább arra gondolok, hogy történni fog vele valami.(A képregényt nem ismerem.)
Amúgy Amy jó választás mindenképpen, hisz Superman jóravaló lelke nem egy bombázót kíván, hanem egy természetes nõi szépséget. Ez ebben a nõben megvan.
A zúzás a végén kellett, már csak egy igazi "bossharc" miatt is, ezt azért elvárja az ember. Én elvártam Supermantõl.
SPOILER VÉGE

A látvány egyre fontosabb lesz szerintem, viszont a Transformersben a többi elem már annyira gyenge, hogy ott a látvány sem menti meg számomra a filmet. Bocsi, hogy lehúzom, de nekem abban a filmben ez igen feltûnõ volt, hogy csak a látványra mentek. Ennek ellenére ha jól emlékszem azt is 2x néztem meg.
Itt azért nem csak a látvány 10/10, a többi része is rendben van a filmnek, de igaz, nem túl nagy fordulatokkal teli a történet sem, de tudtuk hogy miért, mert végül is ez egy reboot/remake vagy mindkettõ egyszerre. :) De ezt tudtam is, hogy nem fogok ettõl hanyatt esni.
7/10
Bigpapa 2013 jún. 23. - 14:37:44 7/10
(517/948)
Vegyél vissza a stílusodból! Azért, mert valakinek nem tetszik valami, mint neked, nem kell személyeskedni. Személyeskedni = célzottan nekem írt megjegyzésed! Az meg, hogy nem élvezek el attól, hogy 20 percen keresztül tök értelmetlenül henteselik a város, de komoly értelme ,vagy eredménye nem lesz...ettõl troll vagyok? Szerintem ezt a stílusú kommunikációt itt zárjuk is le.
És igen, mivel hiába látványos egy film, de közben jön egy kérdés, ami nem csak nekem szúr szemet, és nem kapok választ rá, hagy zavarjon már. Amúgy meg írtam, ha nem olvastad volna, hogy
SPOILER
Oké, hogy mondjuk az ûrhajóján, amit 33 évesen talál meg, van fürdõ és borotva :D, de 14 éves korától? De ez csak költõi kérdés, nehogy válaszolj rá. ;)
offtopic
Marcipáncica_ 2013 jún. 23. - 14:36:43
(516/948)
Szerintem ide most csak olyanok írnak akik moziban látták. Keresgélj. De amíg ez normális minõségben fent lesz a neten az nem 1-2 nap...
jay07 2013 jún. 23. - 14:30:24
(515/948)
Valaki,aki tudja,hogy magyar szinkronall mikor lesz online vagy egyáltalán fent van már?! az irja már meg elõre is kösz :)
Marcipáncica_ 2013 jún. 23. - 14:21:03
(514/948)
Szerintem meg ne vedd ezt ennyire zokon.
Mások vagyunk. Nekem is a film eleje volt ami igazán tetszett, a végezúzás nem igazán.
A nõ szerinted amúgy passzol hozzá? (Nem is értem, 9 évvel idõsebbet választani, abban a tudatban hogy még pár évig tuti forgatják ezt a trilógiát is...no ez elég merész húzás azért.)
A baja szerintem Bigpapinak sem azzal volt hogy zúztak a végén, hanem hogy már nem tudják hova überelni egymást ezek a tipikus ilyen usás-nagyvárosos szuperhõsös-harcolós jelenetek... A látvány tényleg nagyon fontos, de nekem ez már kicsit sokk volt. Az elején a kriptoni harcos jelenet tetszett, a smallville-i jelenet is, ez már nem ígazán.
(No de biztos velem van a baj, nekem a "Legenda vagyok" c. film is az akciótlan jelenetei miatt az egyik kedvencem. Mások meg pont azért az elsõ cca egy óráért útálják :P)
Marcipáncica_ 2013 jún. 23. - 14:15:18
(513/948)
No igen. Amikor a kriptoniak a nõt is felviszik a gépre, már akkor fogtam a fejem, aztán amikor a bomba (ûrhajó) ledobásánál is õ segédkezik, akkor már mégjobban, aztán amikor lepottyan és megint elkapja csávókánk akkor már vigyorogtam, és amikor a legvégén a leszámolás után besétál az épületbe és átöleli Supermant na akkor kimonodttan sajnáltam már ezt a pasit. EZ A NÕ LEVAKARHATATLAN!!! :) (Superman karaktere meg - legalábbis a tegnap látottak alapján - a nõk terén eléggé tejbelégy ahhoz, hogy nem is akarja, nem is tudja levakarni majd magáról! :D)
Viszont ha a szõrtémát boncolgatjuk: valóban nem áll jól neki a szakáll, és kimondottan meglepõdtem hogy felvállalták a szõrös mellkasát, nem borotválták meg mint ahogy az mostanság divat. (Talán legutóbb Hugh Jackman vállalta ezt így be, pedig a csupasz felsõtesten még szebben kijönnek az izmok... ) Nem mondom, nekem így is, úgy is begyere a faszi, nem bánom, csak furcsa volt hogy nem "követelték" ezt meg nála. ((Szerencsére a szuperhacuka pont elég vastag anyagból lehet, és nem rajzolódtak ki a kis göndör szõrikék alatta :DDD))
No de kedves Fórumtárs, azt hiszem abban azért egyetértünk hogy a 2. részt is megnézzük, csak ne menjen el nagyon ebbe a nagyvárosos-harcolósdiba!!! :)
jay07 2013 jún. 23. - 14:03:57
(512/948)
Ez nem magyar szinkronall van,nekem pedig úgy kéne!
7/10
Bigpapa 2013 jún. 23. - 13:57:34 7/10
(511/948)
SPOILER

Te is pont azokat láttad meg, amin itt mások átsiklanak és mekkora zúzás volt :))))) Az a nõ szerintem tud teleportálni,mert még Klark se tudta hol vannak,de a nõ mindig megjelent :D :D És ez a borotválkozás nem hagy nyugodni :) Az jutott eszembe, hogy talán úgy csinálja,mint a Hancock-ban Will Smith, hogy a körmeivel kaparja a szappanos arcát :D Megjegyzem,az elég gusztustalanul nézett ki. Nem tudom elképzelni a sármos Supermant, ahogy reggelente áll a tükör elõtt és marja le a szõrt az arcáról. Az pedig tuti sok van rajta,mert iszonyat szõrös Cavill. De tény, hogy qrva jól kigyúrta magát a filmre és még pasi szemmel is charme-os krapek.
Én is úgy voltam vele, hogy a film 75-80%-a, tehát az elsõ 110-120 perc tök jó, aztán ez az elmebeteg kamerarángatós zúzás,aminek tényleg nem volt értelme, az hazavágta.***moderálva***
10/10
Front3r 2013 jún. 23. - 13:56:54 10/10
(510/948)
Sõt, én vagy 4x-5x megnézem moziban, más-más emberrel. :) Megérdemli a film, életem legjobb filmje!!! Most már biztos.
A fanyalgók, a rossz kritikusok meg nem tudják felfogni még a story-t sem, mert nincsenek benne vészes logikai bakik. Csak nem rágnak mindent a szátokba. Ez van.

Miért nézem meg ennyiszer a moziban? Mert máshol sosem fogom ilyen vetítõ vásznon látni, csak pár hétig/hónapig lehet ezt megtenni, utána lekerül a napirendrõl.

Nem hiába szeretem ennyire ezt a filmet, a trailerekben eléggé átjött a hangulata, már akkor tudtam hogy kitûnõ alkotás lesz!! :)

Túl sok a zúzás, a CGI?? Pedig ez így volt jó, ettõl lesz igazán mozis/blockbusteres film, ezért éri meg moziba menni, nem a romantikus filmekért!!

Rengeteg érzelem van a filmben, eléggé emberközeli lett. Többen mondták hogy nagyon jó sci-fi is, és tényleg. Csodálkozom, hogy a Krypton bolygót is ilyen hitelesen bemutatták. Bámulatos!

A zene meg megalapozza az egész film hangulatát. Tökéletesen illik a filmhez.

Aki meg majdnem elaludt a film alatt az mit várt? Romantikus filmet??? :D Nem értem meg egész egyszerûen...
10/10
Sonic8 2013 jún. 23. - 13:38:59 10/10
(509/948)
Ezt CSAK moziban érdemes látni!
Már csak a látvány miatt is.
Szerintem sokáig nem fogunk ilyen jellegû zúzást látni a mozikban szóval kötelezõ azt a 2 ezer forintot rááldozni!!!