Téma: Az acélember

9/10
Zoli9898 2013 jún. 22. - 20:51:17 9/10
(488/948)
SOILER!!!
Hát felemás érzéseim voltak a film megtekintése elõtt. A sok negatív kritika elbizonytalanított, de Nolan neve bíztatott. Végül úgy mentem be ma, hogy nem várok sokat. De szerencsémre csalódnom kellet. Számomra fantasztikus volt a film. A képrgényfilmek palettáján nálam: 1: Nolan Batman trilógiája 2: EZ a remekmû. A többit meg nem rangsoroltam. Ez a film pon taz én szám íze szerint készült. A történet zseniális ( ebben tagadhatatlan David S, Goyer és Nolan-papa szerepe), a rendzés is tetszett. Féltemhogy Snyder(remélem jól írom) klisétengert csinál, azzal, hogy sokat lassít, de nem, õ ist tudta hogy ez nem kell. De inkább összeszedem pontokba a dolgokat.

POZITÍVUM:
-történtet ( a nyitórész jó volt, Klark emberi lélekválsága kiemelkedõ, de a kedvenceim a földi apjával közös jelenetek)külön meglepetés volt hogy Nolan azért mégis beleszõtte a progresszív és regresszív törtnetvezetést, mely olyan simára és közérthetõre sikerült, hogy ez külön jó pont az öreg Nolannek.
-a színészek: Kevin Costner volt a kedvencem, de utána Russel Crowe is brillírozik. Számomra õk ketten vitték a prímet, de Fishburne nyúlfarknyi szerepe is pont eltalált volt. A nõi karaktert hozó Amy Adams is hozta a maximumot, Kavill mint AZ ACÉLEMBER minden idõk legjobb (nemsuperman) acélembere. A földi és kryptoni anyák is igazi anya-szerepet hoztak. A leggyengébb Zod karaktere volt ( de csak a többihez képest volt gyenge, amúgy jó volt)
-Hans Zimmer (errõl többet nem szólnék
-az a pár utalás, amit láttam mosolyra adott okot
-a történet mély mondanivalói, ugyanis voltak, csak fel kellet fedezni: az életközépi válság, az emberiség jövõje és gondolkodása a szülõi szeretet fontosága, az rkölcsi önmacangolás. Ezek mind jelen voltak.
-képi megvalósíts terén Snyder elengedte a gyeplõt és beleadott apait anyait a kezdõrész Kryptonja gyönyörû
- (és végül) az akciók. Ezeket találtam a legjelentéktelenbbnek, tetszettek jk voltak a végsõ ütközet nálam simán lemosta a Bosszúállók ( általam jónak minõsített, de végeredményben ide-oda csapkodó) harcát.
- és ég valami, amiket nem akarok így megfogalmazni egyesével, mert örökké tartna: AZ APRÓSÁGOK ( figyelmességi dolgok)
Negatív: -nem sok volt, de
- néhol azért Snyder egy kis klisét belevitt, de bõven elfogadható szinten
- ez igazábol ne rossz, de leírom: a 3D bár jó volt, azért annyit nem tett hozzá, hgy annyira érdemes lett volna beteni.

Hát ennyi nincs rá jobb szó zseniális. Persze ez az én éleményem, de én örömmel ajánlom a Super.. AZ ACÉLEMBER gyönyörû történetét. (bár sokáig heztiáltam 8 és 9 közt, a szívem mélyén mindíg ehhez húztam:) 9/10
8/10
Brosnan 2013 jún. 22. - 19:41:38 8/10
(487/948)
Nincs + jelenet,az utalások is csak inkább érdekességek,mint más filmekre való célozgatás.
10/10
Sonic8 2013 jún. 22. - 17:53:50 10/10
(486/948)
Superman remélte gondolom hogy Zodból még lehet jó "ember" de aztán rájött hogy reménytelenül gonosz.
Ez olyan szimbolikus a Legenda Vagyok Non alternative befejezésével.
cor 2013 jún. 22. - 17:45:07
(485/948)
szerintem azért, mert mégis csak az õ civilizációjának utolsó élõ "emberét" kényszerül megölni. Ha a család nem lett volna veszélyben,nem teszi meg.
10/10
Front3r 2013 jún. 22. - 17:39:01 10/10
(484/948)
SPOILER********************************************************************************************
Az a 3 ember a végén túlélte???? :O Én nem láttam õket, vagy ennyire nem figyeltem?
Nem épp azért üvöltött Kal-El, mert meghaltak, és fájt a lelkének??
Mert nekem ez jött le...
SPOILER VÉGE***************************************************************************************
10/10
Phoenixy 2013 jún. 22. - 17:25:55 10/10
(483/948)
** SPOILER ***
"Apám azt hitte a világ még nem áll készen, igaza lett volna?"

Számomra ez a film tényleg 10/10, elképesztõ volt.
Mindjárt az elején igazi komoly harcok, robbanások voltak és ahogy Kal-El anyja ott állt és nézte a világának a pusztulását, az szomorú, de mégis gyönyörû volt és azzal a zenével együtt nagyon megható volt . :/
Ami sokaknak nem tetszik, hogy nem sorba ment, ahogy Clark kisgyerekbõl felnõtt lett, szerintem épp így volt tökéletes. Ahogy visszaemlékezett a fiatal korára elképesztõen jól meg volt csinálva.
Amikor megtalálta a jégben az "ûrhajót" és utána kiemelkedett vele, az valami olyan hatásos volt, hogy nem találok rá szavakat. Hasonló volt a Star Trek 2 elején, amikor a vízbõl emelkedtek ki, az is egy nagyon jó pillanat volt.
Hamár említem a Star Treket még hozzátenném, hogy nemcsak ez hasonlított rá, hiszen a "szingularitás>fekete lyuk" is a Star Trekbe van, viszont a két film épp egymás ellentétje. Míg ott a film közepén nagyon sok beszélgetés volt, de minden pillanatban valami megdöbbentõ dolgot mondtak, már majdnem elhittem, hogy Khan még a végén jó lesz és ott azt a részt a négy fõszereplõ gyönyörûen játszotta el. Míg itt inkább a "ne dumáljunk, zúzzunk" lehetne a címszó, de nekem mindkét film nagyon bejött, - korábban említettem nekem a vasember volt a csalódás - de mostmár nagyon eltértem a témától...
Mikor Clark elkezdett repülni és közbe az apja mondta neki az információkat, az is egy igazán gyönyörû rész volt.
A filmet igazából három részre bontanám:
1. Krypton
2. Clark Kent 33 éve a Földön
3. Zod vs. Superman
A "második" rész elég szomorúra és drámaira sikeredett egyes helyeken, mint például nagyon jól megcsinálták a nevelõapja halálát is, ami egy igazán szomorú jelenet volt.
Zod érkezése: Különösen tetszett, ahogy nemcsak az USÁ-ra gondoltak, hanem minden nyelven megjelent a "You are not alone". Ezután Superman megadja magát, majd kiderül, hogy itt nemcsak róla van szó, az egész Földet elakarja pusztítani Zod, itt az ûrhajón volt egy jelenet, ami megint nagyon tetszett, ahogy Clark apja segített Loisnak, az nagyon jó/poénos is volt.
Ezután pedig igazából csak pusztítás volt, szétverték Smallville-t, majd Chicago-t, itt szintén meg kell, hogy említsem, amint a világformálót beindítják (Chicagoban és Indiában) az a gravitációs hatás is elképesztõ jól meg volt csinálva és minden megsemmisült.
Márcsak a végsõ csatát említeném meg Superman és Zod között, na az a csata mindent felülmûlt, alá Hans Zimmer zseniálisan elkészített zenéje. Komolyan már az se tûnt fel, hogy moziba vagyok (igazából arról már rég elfeledkeztem, IMAX-be elképesztõ volt a látvány, a CGI, az effektek, erre egyszerûen nincsenek szavak.)
EPIC!
Még a befejezés is jó volt, ahogy fövette a szemüveget és odament dolgozni, ahol Lois is dolgozik, ez persze a régi filmekbe is így volt, de azt hiszem ott már az elejétõl, ez viszont így sokkal jobb volt, hogy ezt a végre rakták csak be és így lett befejezve, ez így tökéletes!

Látvány: 10/10
Akció: 10/10
Zene: 10/10

Egy kis negatívumot is említenék a végén.
1. Picit talán túl hamar megölte a nagy pusztítás után Superman Zod-ot, tény, hogy valahogy be kellett fejezni, de szerintem elõtte meg kellett volna ölnie azt a három embert, hogy mégse legyen annyira happy end (amúgyis milliók halhattak meg Chicagoba, most még 3 ember mit számít már... :) ).
2. A magyar szinkronba pár dolgot, legfõképp Zod beszédét - mielõtt a Földre érkezne - eléggé simán mondták a szinkronba, pedig a trailerbe angolul nagyon ütõs.
3. 3D nem volt olyan jó, ez tény (Star Trek 2-be eszméletlen volt a 3D, bárcsak minden film olyan lenne, az nem lenne semmi), de azért sokkal jobb volt, mint a Vasember 3-ban, abban semmi nem volt, de abszolút.

*** SPOILER VÉGE ***

10/10. :)
Ja és ez "nem egy S, ez nálunk a remény jele!!!"
10/10
Sonic8 2013 jún. 22. - 17:08:56 10/10
(482/948)
Megtaláltam ez elsõ kritikát amivel úgy totál egyetértek!!!

Íme:

http://filmbuzi.hu/archives/2013/06/22/man-of-steel-az-acelember/
Koala Lumpur 2013 jún. 22. - 17:00:05
(481/948)
Ma néztem meg a filmet. Már a trailerben sem tetszett Superman magyar hangja, de reménykedtem benne, hogy lecserélik a filmre (láttunk már ilyet). Henry Cahill hangja nem ilyen. Abszolút nem szimpatikus hang. Ez gáz lett. Rossz választás.
Egy kis érdekesség amire külföldi fanok figyeltek fel. Lehet, hogy ez a jelenet tisztelgés Christopher Reeve emlékének.
8/10
Brosnan 2013 jún. 22. - 15:34:24 8/10
(480/948)
4 kommentel lejjebb,Kal-el unokahúga...
8/10
Andrew8 2013 jún. 22. - 14:59:37 8/10
(479/948)
A WETA (Avatar, Gyûrûk Ura, Hobbit, X-men 3) csinálta a digitális effektek jó részét legalábbis.
8/10
Andrew8 2013 jún. 22. - 14:55:24 8/10
(478/948)
Van egy elõzmény képregény a neten. S ott kiderül, SPOILER SPOILER

hogy Kara is lejött azzal a nagy hajóval, az látható a jeges havas területen (s hiányzik egy emberke a helyérõl hát õ). (északi vagy déli sarkon voltak? Már nem tudom) Azt hiszem õ Superman lány testvére.

SPOILER OFF
8/10
Brosnan 2013 jún. 22. - 14:13:32 8/10
(477/948)
Spoiler!
Mondják benne,hogy felderítõ hajó volt.De van egy prequel comic,amiben szépen benne van,hogy hogyan kerül oda az a hajó és Kara története is.
http://magazine3k.com/comics/english/103977/man-of-steel-prequel-special-edition-2013.html
10/10
offtopic
FoAMDFun 2013 jún. 22. - 14:04:35 10/10
(476/948)
Szia!

Lehet, hogy nem 70-100 év az életciklusuk.
10/10
offtopic
FoAMDFun 2013 jún. 22. - 14:04:01 10/10
(475/948)
Szia!

Szerintem csak Zod tudott repülni Superman-en kívül (A többiek ugráltak).
leopard26 2013 jún. 22. - 13:55:25
(474/948)
A filmen rögtön látszik hogy azok csinálták az efekteket akik a Battlestar Galacticát alkották meg olyan nagyon faszára! Mosolyogtam is amikor folyamatosan tûntek fel a szereplõk a Bsg sorozatból
leopard26 2013 jún. 22. - 13:52:17
(473/948)
Azt magyarázza meg nekem valaki hogy a hajó 20.000 éves jégben van!
Ez okés!
De a Sperman csak 30 éve érkezett!
Meg zodék is 30 éve készülõdnek
Akkor az hogy került oda 20.000 éve?
9/10
zsotya010 2013 jún. 22. - 10:40:46 9/10
(472/948)
Tarantinofannak:

SPOILER:

Szerintem a maszk átengedte a fényt, meg a Föld gravitációjával is magyarázták a dolgokat, meg már az érkezés elõtt tisztában is voltak vele, hogy a Földön erõsebbek lesznek, úgy rémlik errõl beszéltek is! Fizikailag már a gyerek Clark is sebezhetetlen volt, Zod pedig azonkívül, hogy fizikálisan erõs volt, nem igazán bírt elsõre többi képességével, najó repülni mindenki f*szán tudott az igaz!

SPOILER vége

A 2006-os Superman-ben is elég gyorsan regenerálódott Clark, mikor Lois kihúzta belõle a kryptonitot, pár pillanattal késõbb már repült is!
Horcsogg 2013 jún. 22. - 10:37:08
(471/948)
Elég bugyutácska volt a film, viszont ez a látvány tényleg mindenért kárpótol, nem is emlékszem, hogy láttam volna már ennyi zúzást egy filmben :o
Szerintem még az avengersben sem volt ennyi.

10/7 reális rá
9/10
zsotya010 2013 jún. 22. - 10:25:04 9/10
(470/948)
Bár mondjuk már láttunk rá példát, ha bebújnánk egy frigóba, túlélhetnénk egy atomrobbanást:D!
5/10
tarantinofan 2013 jún. 22. - 10:21:24 5/10
(469/948)
Van valami, ami nem hagy nyugodni, és mivel eddig még egy, ezt megemlítõ véleményt sem olvastam, gondolom mindenkinek tök egyértelmû, csak én szundítottam el pont akkor. Szóval, tudjuk, hogy Superman csak azért erõs, mert a földi légkör és a közeli nap sugarai feltöltik energiával. Kérdem én Zodék, hogy a p*csömbe lehettek erõsek már rögtön akkor, amikor lejöttek? Az még hagyján, hogy évekrõl beszéltek akkor, amikor azt fejtegették, hgoy milyen komoly megpróbáltatást jelent a másik bolygó légköréhez szokni, de ha csak jóval a megérkezésük után került le a maszk, és ugye a ruha miatti hermetikus elzártság megakadályozta, hogy a nap sugarai áramoljanak a testükben, akkor mégis hogy lehet, hogy már az elsõ találkozáskor bazierõsek?