Téma: Az acélember

justlikeohio 2013 jún. 22. - 10:21:02
(468/948)
Lényegében tetszett a film, bár meg kell vallani, másra számítottam. Ez a "másság" nem feltétlen negatív irányba dönti a mérlegem, de tény, hogy némi hiányérzettel hagytam el a termet.
A színészi játék részemrõl rendben volt, Henry Cavill remek választás volt Superman karakterére, és itt-ott kicsit emlékeztetett Tom Wellingre is, akit a Smallville sorozat miatt nagyon megkedveltem és megszoktam Szupermanusként. A Zodot alakító színész játéka lenyûgözõ volt, nekem még Amy Adams is bejött, Russel Crowe-ot pedig A nyomorultak óta nem tudom hova tenni.

------------ SPOILER -------------

A sztoriban az tetszett a legjobban, hogy végre elõvették Clark múltját. Jó volt látni a Kryptont, és örülök, hogy elvarrták ezeket a szálakat: a Krypton nincs, a túlélõknek annyi, és külön tetszett, hogy kriptonit sem volt ebben az epizódban. Szóval Clark megkapta a fontosabb válaszokat, meghozott egy döntést, és tovább lépett. Köszönjük!
Külön tetszett, hogy adtak némi választ, miért lesz újságíró. Soha nem fért a fejembe, hogy egy vidéki farmergyerek, aki gyakorlatilag isten az emberek között miért dönt úgy, hogy fogja magát, és belekóstol a nagyvárosi életbe mint médiaszemélyiség. Ennek megválaszolása is pluszpont.

------- SPOILER VÉGE ------------

A legtöbb barátomnak nem tetszett a film, amit értek is, meg nem is. Ennek az epizódnak pont az volt a lényege, hogy egyfajta "prológusként" funckionáljon: megnyitott ezer kiskaput a jövõ generációja számára. Ugyanakkor - hogy valami negatívumot is említsek - nekem sem tetszett, hogy túlzottan "transformeres" volt. Persze, kell az akció, persze, mégis csak földönkívüliek csatája ez... na de akkor is!

8/10
9/10
zsotya010 2013 jún. 22. - 10:17:33 9/10
(467/948)
Amerika kapitány, azért volt vezér, mert kapitány a rangja, meg mert konyított némileg a stratégiához, ha a többi szabadon lett volna engedve, ütöttek volna mindent, amit látnak:D!Igazából meg Nick Fury a fõnök:)! Néztek volna egyet, ha az atombomba becsapódik a Stark toronyba, Hulkon és Thoron kívül mindenki meghalt volna:)!

Azért azt úgy gondolom nem mondhatja senki, hogy az acélember rossz film lett volna és nem érte meg a mozijegy árát, igaz? Nyilván vannak bent hibák, mint a filmek nagy többségében, de speciel nekem egy emgnézés után eszembe se jutott olyanokon agyalni SPOLER, hogy hogyan került a ruha a befagyott hajóba, vagyhogy Zod miért kérette fel Loist is a hajójára, ha pedig tartották volna magukat a rendes idõvonalhoz és meglátjuk életkor szerint idõben felnõni Clarkot, akkor szerintem a kryptoni csata után nem hamar láthattunk volna látványos jelenetet (fúrótorony), bár szerintem a gyerekkori jelenetek is egészen jól meg lettek csinálva a képességeinek bemutatásával SPOILER vége.
10/10
Sonic8 2013 jún. 22. - 10:08:13 10/10
(466/948)
SPOILER

Ezen hogy került oda Clark az Antarktiszra vagy nem tudom hova ezen már anno én is elgondolkoztam xDD

SPOILER VÉGE
10/10
Front3r 2013 jún. 22. - 08:20:14 10/10
(465/948)
ENYHE SPOILER *************Itt több minden a 2. részre lett felvezetve, azért szerepeltek.**********SPOILER VÉGE
5/10
peratti 2013 jún. 22. - 01:19:01 5/10
(464/948)
Érdekes volt.. Egész jó kis film lett volna, ha mondjuk 10 percet kivágnak a filmbõl, gondolok itt a

SPOILER

csókos, a szexi pasi, a miért nem megy bele a kulcs a lyukba, ja h forditsunk rajta.. éljen a kryptoni technika.. ja meg a légierõ okossága.. Úristen a gravitáció lehúzza a rakétákat, menjünk közelebb. és csodálkoznak, hogy õk is lezuhannak.

SPOILER OFF

sokkal jobban szerettem volna végig egy komoly filmet látni. ezek ellenére nem volt rossz a story, csak a kamera rángatás volt kicsit hányingerkeltõ
Marcipáncica_ 2013 jún. 22. - 00:58:07
(463/948)
Off. A film cca 3/4-énél bombariadó az épületben... Bravó :(
Vasti 2013 jún. 22. - 00:17:42
(462/948)
Az elõbb kihagytam, hogy a 3D bûn rossz, ezért plusz pénzt kérni rablás.
Vasti 2013 jún. 22. - 00:16:07
(461/948)
Hiányérzettel távoztam a moziból, jobb filmet vártam. Többször is vontatottnak éreztem, a befejezés meg egyenesen túl lett színezve. A Bosszúállók fináléja ezerszer jobb volt, ahhoz viszonyítani vétek. Az elõre eltervezettség is zavart. SPOILER Acélemberünk bemegy a kutatóhajóba, ott várja a szépen elõkészített piros-kék ruha. Aztán az újságírónõcit is kérik Zodék, de hogy miért, az nem derül ki. De legalább az apa el tudja neki magyarázni, hogyan is kell elpusztítani a hajót. Kell a dráma, így pár újságírót bajba sodornak. Csak az a baj, hogy elõtte nyúlfarknyi szerepük van. Ezek után kit hat meg, hogy egy tök ismeretlen gyakornok beszorul a törmelék alá, és a szigorú szerkesztõ próbálja megmenteni egy kopasz emberrel? SPOILER VÉGE

Pozitívumként írhatom a zenét, Hans Zimmer ismét nagyot alkotott. A visszatekintõs megoldás és az emberközpontú megközelítés is elnyerte a tetszésem. Szerintem azt is jól magyarázták, miért nem fedhette fel a másik énjét korábban a világ elõtt. Mindenezek tükrében 10/6-ot tudok adni rá.
5/10
tarantinofan 2013 jún. 22. - 00:12:43 5/10
(460/948)
Mondtam én akárcsak egy szóval is, hogy legyen belõle a Stand Up legújabb üdvöskéje? Csupán elejtettem, hogy két kínos poénnak csúfolt álvicceskedés még Superman hiperkomoly karakterétõl is kevés. Ha meg egyáltalán nem akarunk, akkor miért ilyen gyengén tesszük? Egyébként nonszensz, hogy az elvakult rajongók minden épeszû negatív kommentet képesek úgy kiforgatni, hogy aztán azt meg lehessen támadni. Tudom, hogy fõbenjáró bûn, amiért nekem nem tetszett, és ezt ráadásul úgy magyaráztam el, hogy az még meg is állja a helyét, de elhessegethetné itt néhány pirosbugyogós acélmaki a rózsaszín felhõt, és nézhetné egy kicsit tisztábban is a dolgokat.
Petyak 2013 jún. 21. - 23:40:58
(459/948)
Nekem nem tetszett a film, bár lehet azért mert túl sokat vártam el tõle. 6.5/10.

******************** SPOILER *******************
Negatívum

Szuperintelligens kryptoni faj, miért várja meg, hogy felrobbanjon a seggük alatt a bolygó, ezzel egész fajuk pusztulását okozva? Hogy tudott bekerülni az ûrhajót vizsgáló csapatba egy ködös hátterû, kansasi parasztgyerek. Hogy került a 18e éve fagyott ûrhajóba az El család címerét/jelképét viselõ ruha. Mikor tanultak meg a kryptoniak angolul és miért az angolt nyelvet használják egymás között. Mia búbánatért vitette fel Zod Lane-t a hajójára? Zod szerint, évekig szenvednének míg hozzászoknának a földi léthez, ehhez képest a végsõ ereszd el a hajamnál egész fitt volt.
Valahogy Zod tábornok indítékait sem értem, illetve, hogy miért úgy cselekedet ahogy. Az volt az egyedüli célja, hogy megmentse a faját. Ehhez képest leállt háborúzni Supermannal és az emberekkel, kockáztatva azt, hogy elbukik. Holott egyszerûen elkérhette volna a codexet, hiszen arra sem clark-nak sem az embereknek nem volt szükségük.
Pozitívum

Szereposztás. Mind szupermannek, mind Zod-nak jó szinészt találtak. Legjobban Faora tetszett szerintem nagyon eltalálták. Igazi Badass enemy volt.
10/10
Sonic8 2013 jún. 21. - 23:18:01 10/10
(458/948)
3D-ben,simában és 3D eredeti hangon lehet. ;)
Egyébként ha lejjebb görgetsz vannak ott rendes kritikák bõven...
10/10
Front3r 2013 jún. 21. - 23:14:09 10/10
(457/948)
Megnéztem! IMAX 3D nem volt rossz, de annyira jó sem. De mindenképpen jobb, mint amit a Vasember 3-ban láttunk.(A 3D, nem a film!!)
Hozta azt amit elvártam! :) Iszonyatos csaták, és meglepõ módon Superman karaktere nagyon jóra sikerült! Ilyennek kell lennie egy jószívû szuperhõsnek!
A többi karakter is jól megmutatta a személyiségét és érzelmeit is a filmben, ezzel semmi gond nem volt.
Egyedül ami probléma, azok a "nagyot mondások" voltak, amiket már nem egyszer hallottunk, és unalmasak voltak. De ez miatt nem vonok le pontot a filmbõl, mert a többi része ellensúlyozza ezt.
A poénok jókor voltak, jó helyen.
Azzal is egyet értek, hogy a film közepénél ugrálnak a jelenetekkel ide-oda. Igen, ez zavaró volt, de annyira nem kritikus.

******************************************* SPOILER ***************************************************
Zod tábornok nagyon jó gonosz lett. Ilyen filmbe, ilyen gonosz illik!
A nyakkitekerõs rész pedig érthetõ, hisz õk egymásra veszélyesek, és sérülékeny mindkettõ. Nem értek azzal egyet, hogy miért nem tekerte ki a nyakát az elején! Egyrészt Kal-El teljesen jóakaratú "ember". Meg nem lehet mindig az ellenség háta mögé kerülni verekedés során sem! Ez egy adandó alkalom volt, pont. Tetszik, hogy méltó csatát nyújtott nekünk Snyder, olyat, amilyennek egy ilyen filmben lennie kell! Rég vártam már erre, hogy ilyen mértékû pusztítást lássak egy filmben!
Meg is állt bennem az ütõ harcok során, az állam tényleg leesett! :D
Viszont már sokat láttam az életemben, így annyira nem lepett meg mint itt egyeseket, inkább csak egy önelégült VÉGRE, amit erre tudok mondani!

******************************************* SPOILER VÉGE ************************************************

Maradandó lesz-e a film? Mindenképpen! Fõleg a látvány miatt, és a színészek által nyújtott teljesítmény miatt érdemes újra elõvenni!
Sorry a furcsa megfogalmazásért, de nagyon meleg van, és tompítja a fogalmazókészségem!!! :D
7/10
Bigpapa 2013 jún. 21. - 22:53:13 7/10
(456/948)
Gondoltam, olvasok valamit a filmrol, de eleg szepen teleoffoltatok a topikot. Miert nem chaten dumaljatok meg, hogy ki jobb, batman vagy Hulk, vagy superman? Komolyan, mint az oviban. :)
Eleve "imadom ",amikor ossze nem illo filmeket hasonlitanak ossze.
Valaki? Egy ertelmes kritikat a filmrol? Koszi. Csak 3d van, vagy siman is meg lehet nezni?
5/10
tarantinofan 2013 jún. 21. - 22:43:51 5/10
(455/948)
jó hát, még a szuperdepis Batmantõl is futotta néhány eredeti poénra. Ezzel szemben az acélemberben az igencsak elcsépelt " b*sztatsz, miközben én vagyok a jófiú, hát majd a színfalak mögött jól megleckéztetlek" szintû vicceskedés mellett egyedül a filmvégi kínos, a kinézetére tett megállapításon kellett volna derülni. Mondanom se kell, hogy a tele moziban kb ha 10-en röhögtek fel. Mondjuk én a héten néztem újra az összes eddigi superman-filmet, és a Christopher Reeve fémjelezte széria tömve volt szellemes jelenetekkel.
Egyébként a humornélküliséggel lett volna a legkevesebb bajom, ha cserébe kapok egy jó filmet, nem Hans Zimmer öltöztette Michael Bay agyatlankodást. "fúúú, mekkora zúzás volt benne".
10/10
Black Adam 2013 jún. 21. - 21:42:37 10/10
(454/948)
Aham és a Star Warsok idejébõl tudsz egy filmet mondani, amiben nagy zúzás volt a végén? Ezek majd idõvel lesznek emlékezetesek, de tény, hogy én is az utóbbit választanám. Szerencsére mind a kettõbõl lehet szemezgetni.
10/10
Black Adam 2013 jún. 21. - 21:39:12 10/10
(453/948)
Amúgy nem nagyon kellene ezt összehasonlítani a Bohoz, majd az Igazság ligájával csináljuk.
10/10
Sonic8 2013 jún. 21. - 20:29:41 10/10
(452/948)
A Bosszúállók storyja volt leginkább rendben!

Totál kerek volt az egész történet.

Jó felvezetés majd a hõsök ismerkedés egymást el nem fogadása késõbb egy fasza finálé. Tök jó volt.
Kovács kolléga 2013 jún. 21. - 20:24:34
(451/948)
A Bosszúállók arra jó példa, hogy értõ kezekben lehet jó finálét csinálni.

A Star Trek esetében viszont más a véleményem. Szerintem nem én voltam az egyetlen, aki titkon arra számított, hogy a Star Warsra gyúró Abrams egy grandiózus ûrcsatával zárja a filmet, hogy demonstrálja, mennyire f*sza gyerek. Ehhez képest nemhogy a végén nem volt ûrcsata, hanem az egész filmbõl hiányzott. A végén volt egy kis katasztrófajelenet, és egy csomó kergetõzés. Na meg fájdalmas arcú szereplõk.
Kovács kolléga 2013 jún. 21. - 20:07:23
(450/948)
Nem volt hibátlan film a TDKR, de a befejezése alapvetõen rendben volt.

Én speciel úgy látom, hogy alapvetõen két blockbuster-tendencia érvényesül a filmek fináléjánál:

1. Soha nem látott, véget nem érõ, giga-mega effektparádé, olyan csatajelenettel, hogy csak na (pl. Transformers-filmek, Csatahajó, Bosszúállók)
2. Az elõzõ kategóriához képest visszafogott, látványban relatíve "szegényesebb", ugyanakkor emberi drámában gazdagabb befejezés (pl. Skyfall, A sötét lovag - Felemelkedés, Star Trek - Sötétségben).

Nem tudom, ki hogy van vele, de én az utóbbira szavazok. Az elõbbi rossz rendezõ esetén iszonyatos tud lenni. Megjegyzem, a filmtörténet két legjobb kalandfilmje az elveszett frigyláda fosztogatói, illetve A birodalom visszavág. Egyik sem a végsõ nagy zúzással lett naggyá.
5/10
tarantinofan 2013 jún. 21. - 19:57:28 5/10
(449/948)
Én sem szeretném fölöslegesen püfölni a szót. A legbosszantóbb, hogy kínosan humortalan, a közepénél lévõ összevisszaugrálás miatt akadozó a tempója, nincs íve az egésznek, Crowe pofátlanul közhelyes. Az igaz, hogy húdeszétszednek mindent, ami már csak két okból sem jó. Egyrészt, mire odaérünk a Zod elleni csatához, már rég a pokolba kívánjuk a kryptoniak minden kínját. Bõven elég lett volna csak vagy a kisvárosit, vagy a metropolisi csatát betenni. Másrészt, itt többen is írták, hogy nem a dráma, meg a jó történet a lényeg, hanem hogy odab*sszanak. Akkor mégis mitõl lesz ez több egy Bay-filmnél? A snyder-nolan duótól? Mindent azért ne vegyünk meg tõlük.
Jah, a történet bosszantó logikátlanságait már meg sem említem...

SPOILER
szétverik a fél világot, aztán tökegyszerûen kitekeri a nyakát? Oké, hogy drámai, vagyis annak kellett volna lenni, de számomra csak értelmetlenné tette az azt megelõzõ egyórás karatézás.

SPOILER VÉGE

jóindulató 10/6 helyett inkább az indokolt 10/5. Nemhogy a bosszúállók szintjén nem lehet emlegetni, eredendõ bûn a két film egy mondatban említése. Amennyire kívántam a végi csatajelenetet ott (és amennyire visszatudnám idézni minden egyes pillanatát), annyire felejthetõ volt itt a szükségtelen ütlegelés. Az a pár momentum, ami megmaradt, az is csak a rongyosra nézett elõzetesek hatása, szóval én próbáltam.