Téma: Az acélember

10/10
Phoenixy 2013 jún. 21. - 19:49:17 10/10
(448/948)
Mostmár tényleg megnéztem a filmet (16.00 IMAX).
Sajnálom már, hogy 10 pontot adtam a filmre, így utólag már belátom, hogy ez rössz döntés volt... Minimum 100-at érdemel.
Holnap írok róla, hogy szerintem miért is ennyire jó, jelenleg még nem találok szavakat, de tényleg...
9/10
zsotya010 2013 jún. 21. - 19:15:35 9/10
(447/948)
Bizonyos szemszögbõl baromság is, hogy a S.H.I.E.L.D. minden valamire való hõst összekovácsolt, de Superman nem tagja a Bosszúállók szövetségének.
9/10
zsotya010 2013 jún. 21. - 19:10:52 9/10
(446/948)
Csinálhatnának, egy Batman és Superman filmet, csak kettejükkel és a legnagyobb fõgonoszokkal, de mivel Christian Bale nem hinném, hogy mégegyszer Batman lenne, így kuka az egész! Cavill mellé bedobnának egy új Batmant, így most a TDKR után, nem hinném, hogy nyerõ ötlet lenne. A zöld lámpást meg véleményem szerint le se kellett volna gyártani, annyira sz*r lett, félig animáció, félig pedig gyagyi CGI az egész.

Azt sajnálom, hogy a DC és a Marvel hõsei külön vannak, azért Batman vagy Superman feltûnése a Bosszúállókban nem kicsit dobna a film értékén is, de ez sose valósul meg, legalább is a közeljövõben semmiképp!
7/10
p7andris 2013 jún. 21. - 18:12:07 7/10
(445/948)
Sokan mondták, hogy ne várjak tõle egy Nolan szintû alkotást, és teljesen így is lett. A történet még nagyjából rendben van, de szerintem a forgatókönyv nem jó. Egyrészt nagyon zavartak a visszatekintéses részek, a film össze-vissza ugrált, túl szaggatott volt a narráció. És a párbeszédek is gyengék voltak. A monológok még elmentek, de a dialógusok teljesen kiborítottak. Fõleg az "elsõ csókos" rész. És a filmnek ez a legnagyobb gyengéje szerintem: a szerelmi szál kidolgozatlansága. Jó, jó, persze, a csodálatos Acélember háromszor megmenti Loist, de akkor is... kicsit Alkonyat érzésem volt az egész film alatt, ez nagyon nagy csalódás volt.
Meg úgy összességében minden karakter a kidolgozatlanságtól szenvedett. (Én például nagyon örültem volna annak, ha a Lois és Martha közti párbeszédet megcsinálják. Az nagyon érdekes lett volna. Próbál-e tagadni Martha, stb.) Kicsit Dark Knight feelingem volt, hogy a nõi karakterek elég egysíkúak voltak.
A színészi játék rendben volt, nekem mindenki hihetõnek tûnt, bár a végén csak fogtam a fejem, amikor Cavill megjelent szemüveggel a fején. Annak a színésznek annyira karakteres arca van, mind Brandon Routh, mind Christopher Reeve sokkal jobban adta a Superman/Clark Kent kettõsséget. Remélem a 2. részre azért nem lesz ennyire nyilvánvaló, mert így is elég vicces volt, hogy nem vesz fel szemüveget.
Az akciójelenetek viszont teljesen azt adták, amit vártam. Eszetlen zúzás volt, remekül nézett ki. Ez sokat húz a filmen. Viszont nagyon, de nagyon humortalan volt. A kamionoson, meg azon kívül, hogy letarolt egy egész hegyet, nem igazán tudott mosolyra fakasztani. Nem tudom, hogy az elsõ csókos duma poén akart-e lenni, de szerintem szánalmas volt.
Úgy összességében ez egy nézhetõ film volt, bár ahhoz, amit el akartak benne mesélni, tán túl rövid.

10/7

Remélem a második részbe is bevonják Nolant, mert itt nem a történettel volt a legnagyobb baj, hanem a forgatókönyvvel. És talán ott, hogy nem kell 20 percet az elejébõl a Kriptonra szánni, több idõ jut a karakterdrámára. Remélem végre Superman is úgy fog feltûnni, mint egy megmentõ, mert itt igazából csak rombolt. És abban is reménykedem, hogy Goyer megérti, mi az a humor :D
Viszont a Justice League nem annyira tûnik jó ötletnek annak a fényében, hogy Batman és Superman mellett gyakorlatilag Green Lantern az akinek van (egy elég szar) filmje. (Meg persze Arrow, de neki meg sorozata van. Az viszont jó!) És nem is lehet annyira népszerû ez a komoly univerzum, mint a vicceskedõ Marvel.
vinike88 2013 jún. 21. - 17:46:35
(444/948)
Ma másodjára még jobb volt!!:)
Nem értem komolyan miért nem tetszett a kritikusok majd felének!!
A Vox, hogy adhatott erre 50%-ot, a zöld lámpásra meg 60-at!!?ÖSSZEHASONLÍTHATATLAN!!!!!!!!!!
Ha szar lett volna elismerném,de nem volt az!Sõt várakozáson felüli volt!!!
9/10
zsotya010 2013 jún. 21. - 16:05:27 9/10
(443/948)
Igen? Én azt látom, hogy pár óra alatt két tizedet visszaesett:(!
10/10
szuecsi 2013 jún. 21. - 15:54:44 10/10
(442/948)
Nekem sincs sok hozzáfûznivalóm. Ez a film remek lett. 10 pont!
Szépen javul az értékelések átlaga :)
10/10
Jozsi_74 2013 jún. 21. - 12:03:32 10/10
(441/948)
Én nem írok semmilyen hosszú, spoileres kritikát, inkább csak annyit mondok:
10/10! Ezt mindenkinek látni kell!!!
10/10
Sonic8 2013 jún. 21. - 09:45:47 10/10
(440/948)
Meg David S. Goyer már írogatja.
8/10
Andrew8 2013 jún. 21. - 09:10:57 8/10
(439/948)
Zack Snyder és Hans Zimmer már a 2. részre készülõdnek elvileg. Volt róla egy bejelentés féleség nemrég.
10/10
DaraBoy 2013 jún. 21. - 08:25:36 10/10
(438/948)
http://www.youtube.com/watch?v=uFGJaOTK2vI

Qrva jó ez a zene :D Az anyám hülyének néz, h ilyeneket hallgatok egész nap xD Hans bácsi nem is csinálhatott volna ennél jobbat!! :) És remélem, h ez végig is fogja kísérni a trilógiát, már ha lesz
10/10
Jozsikabaaa 2013 jún. 21. - 06:45:49 10/10
(437/948)
Megnéztem én is, igazán jó film volt. Az a rombolás benne eszméletlen, pont ezt vártam (illetve ez még attól is több volt).
Hans Zimmer is szokásához hû maradt, mert nagyon jól megcsinálta a zenét, és igen végre egy igazán jó Superman film.
Nálam ez a film 10/10
10/10
Black Adam 2013 jún. 21. - 01:10:09 10/10
(436/948)
Nekem is külön tetszett, hogy nem megy bele a már százszor elmondott történetekbe, ide-oda visszanézünk és kész, pörög az egész, pedig több mint két óra, de simán elszállt. Látványos és szórakoztató, nekem nagyon adta a film!
9/10
zsotya010 2013 jún. 21. - 00:03:27 9/10
(435/948)
Még egy apró megjegyzés:

A Batman kezdõdik elég vontatottnak tûnt, míg Bruce el nem érte Gotham-et!
Az acélember (valószínûleg csak azért ezt a címet kapta, mert a Superman túl snassz és már egyébként is foglalt volt, de mindenki tudja az elõzõ filmekbõl, hogy acélembernek is szólították) pörgõsen kezd, s nem is nagyon lohad le, szerintem ebben rendesen bent van Cavill és Amy játéka is!

Kamerarángás néhol viszont tényleg van benne, de elnézzük!
9/10
zsotya010 2013 jún. 20. - 23:46:49 9/10
(434/948)
SPOILER

Lois sebkiégetésére a válasz szerintem az, hogy szabályozni tudta az energia erõsségét! Amikor csak a szeme világított enyhébb fokozat volt szerintem pl: mikor a kilincset melegítette fel gyerekként. Ha meg sugárba jött, akkor szétkapott mindent:D.

SPOLER vége

9!10-et szavazok rá, de nagyon pozitív csalódásban volt részem!10-est nem adtam rá, mert talán még sikerülhet fokozni, a következõ részben talán több az elõzõ epizódokra jellemzõ vonás lesz, a látványt nem hinném, hogy tudnák fokozni, a repülés egyértelmûen ebben a legjobb. Zod gigantikus ellenfél, szerintem, ha Luthor-t behozzák és a kryptonitot, az sem lesz elég az übereléshez! A ruhája van egy olyan érzésem, trilógia esetén folyamatosan alakulni fog és talán még egy emblémát is fog kapni a köpenye hátuljára, de így ez Kryptoni harciöltözéknek elment (SPOILER: ajándék apucitól).

A zene, bár nekem nem annyira jött be, rendesen alá lett vágva.

A színészek: mindenki teljesített, Cavill pozitív volt, egész megszerettem a végére, voltak gesztusai és Reeve után végre vigyorogni is tudott! SPOILER: amikor bosszúból összecsomagolta a kamiont, az nagy poénjelenet volt.

A 3D fos volt, néha szemüveg nélkül néztem a filmet és teljesen jó volt!!!

Azért a Bosszúállók végkifejletét ne rakjuk alá, mert az sem volt rosszabb kivitel, mint ez!
Sajnos az ilyen filmek nem kapnak oszkárt, de az ilyen egyszernézõs csúcsfilmek, mint az Argo, igen! Szerintem egyedül a Django érdemelte meg!

Haladva a korral, és hogy milyen sok új technológiával készült szemét jön ki a piacra, idõvel még 10-es kategóriájú filmnek is elõléphet! Jöhet a folytatás, erõs a kezdés!
10/10
DaraBoy 2013 jún. 20. - 21:32:08 10/10
(433/948)
Huhh, megvan a film :D Most olvasom a hozzászólásokat, 10 pontot adtam már jóval ezelõtt, így nem kell lecseszni, h dícsérem. Egyébként olyan dolgok is vannak benne, amik kicsit furcsává tették számomra a filmet. A következõ gondolatok, mondatok erõsen !!!!Spoilert!!!! is tartalmazhat!!!!

Tehát, mint tudjátok, nagyon vártam a filmet, már elõre megadtam neki a 10 pontot. A film egy rövidke DC, Syncopy stb után azonnal a filmre tér. Hát, itt egy picikét meglepõdtem, mert vártam a superman jelet már az elején, + vmi jó zenét (nah, értitek). A krypton pusztulása nagyon látványos, csak olyan, mintha gyorsan történne minden. Habár nem baj, h nem itt idõzik a film, csak olyan... gyors volt. De persze ez ettõl függetlenül nem húzta le nálam a rolót. Aztán mikor berepül Kal a földre, egybõl felnõttként folytatódik a film. Na, most itt néztem h mi a sz.rom van, ez hogy került most ide??? Azt hittem, h rendesen azért megpróbálják végig vezetni a gyerek/serdülõ korát, majd felnõtt lesz. Ez pillanatnyi csalódás volt, h így egybõl felnõtt a pali, de utána az emlékezések kicsit helyre vágják, h mi a szitu. Minden esetre sztem nem a legjobb így, h bele a felnõtt korba egybõl. A gyerekkori emlékek gyengék. H miért??? mert már a trailerekbe el lett lõve szinte az egész. ÉS ITT VAN az, h mi idegesített a legjobban. Az, h a trailerek, TV spot, + clippek szinte minden lényeges elemet megmutattak a filmbõl. Alig volt olyan érzésem, hogy ez nem ismerõs nekem. És ez zavart a legjobban!!! Ha nem nézek ennyi mindent meg, akkor tutira nagy élmény, csak így nem volt annyira az, mert tudtam :D Persze a pontozás szintén ott van, mert a látvány egyszerûen tökéletes!!! + figyelmen kívül hagyom azt, h a marketing mindent megmutatott. Ha vki úgy ül be, h nem nézett meg semmit, max 1-2 spotot, meg 1 trailert, annak b.szott nagy élményben lesz része. Aki megnézett minden lehetséges videót, annak a film legalább 60%a ismerõs lesz, de lehet h keveset mondtam.

Zene: Nos, nekem magában tetszik a zene, de szerintem össz-vissz 3 fajta zenét ha hallhatunk benne :D Ebbõl 1 ami a 3. trailer alatt megy, a "Flight", meg még vmi.

Szereplõk: hát, nekem nagyon bejött ez a csávó :D Fura, mert teljesen más kiállása van mint az eddigieknek, de nem is baj! Egy kis újítás :) Lois az.. nemrossz :D (Megcsinálnám). Fura egyébként, h elég hamar fény derül, ki is szupi. Mármint Lois számára. Zod meg egy beteg, megszállott állat :D De ez kell ide x) Faora meg :)) Kellett ide!! :D

Sztori: na, ez az, amit ne várjatok tõle :D Semmi lényeges elem nincs benne. Mint mondtam fent, ez az emlékezéses dolgok nekem nem jött be, de egyébként lehet h jobb is h nem volt ilyen teljes gyerekkori áttekintés.

3D: Hát, nekem ez nem jött át 3D-ben. Vhol olvastam h nem ad akkora élményt, hát, sztem tényleg nincs annyira jól 3D-re megcsinálva. Persze 200 ft különbség van a 2-3 között, így mondom kipróbálom, de egyébként nem veszít sokat, aki 2D-ben nézi.

repülés: na, ez az, ami a fénypont :D Ez egyszerûen eszméletlen!!! Ilyet még nem láttam filmben!!! Ez tökéletesen van megcsinálva!!!! Az meg külün tetszett, h Clark az elsõ repülésén nem gyengén szenvedett, nem tudta irányítani magát. Ez elég életszerû volt (pl mint a vasember, az elsõ repülésen õ is idétlenkedett). Úgyhogy ez nagyon meg van csinálva!

lézerszem: ez is fantasztikus!! :D habár mikor Loisnak kiégeti a sebét, hát... az picit fura volt :) De ezt majd meglátjátok

Egyébként vki írta, h nem tudja h Clark meg Lois h jutottak el a csókig, alig beszéltek stb. Azért meg lehet számolni, hányszor menti meg... :D E miatt sztem érthetõ, h a csajnak elég vonzó lesz a csávó.

vége: ez egy picit csalódás volt. Elõször is Zod halála.. sztem nem így kellett volna vége lennie. A másik dolog, fura volt h a Daily planethoz csak a legeslegvégén kerül be, és ezzel van vége. Nem ilyen Endet adtam volna neki, de ezzel Nolan bácsi is így volt, csak nem hallgattak rá :) + hiányoltam a már jól megszokott repülõsdi The Endet. Az itt nincs! :D

Összességében: A film nagyon megvan csinálva! A zúzás eszméletlen! Nem hasonlítanám az Avangershez, mert ez másféle. Nagyon adja, de más. De nem rosszabb! Nem tudom megszámolni hány épület dõlt össze a film során :D Amit meg Zoddal levág.. elég követni õket :D A film története itt-ott kesze-kusza, de sztem direkt csinálták így, bár nem tudom miért, lehet ez vmi új divat :D Jah, hozzátenném, nem néztem az órát, de szerintem már bõven az elsõ órába felölti magára a jelmezt. Ezen meg is lepõdtem!
Minden esetre szuperman nagyon bejött, Lois is, a zúzás is, Zod is, a rendezés/látvány is. Így akinek ehez fûzõdnek az elvárásai, tuti filmet kap!! :D Egyébként én nem is nagyon vettem észre poénokat benne. Itt ezeknek a kisebb "poénnak" szánt szövegeknek nem az volt a lényege, h röhögjünk, hanem h a film komoly hangulatát egy fokkal lejjebb vegyük. Fanoknak kötelezõ db! + aki szereti a rombolós filmeket!!! :D
10/10
Phoenixy 2013 jún. 20. - 21:00:56 10/10
(432/948)
"Persze az apja kevin costner, tehát már itt bukik a depis gyerekkor, hiszen ha valakinek kevin costner az apja, akkor azt nem cseszegetik holmi tinik a suliban..."
Ekkora hülyeséget ritkán látni...
vinike88 2013 jún. 20. - 20:30:16
(431/948)
Sztem Michael Shannon hatalmasat alakít fõ gonoszként és a többi szereplõ is jól játsza saját karakterét!!!Vannak benne hibák, de melyik filmben nincs.A Nolan féle Batman filmekben is vannak attól függetlenül jók, nincs tökéletes film, olyan ami egyformán tetszik mindenkinek!Azt hittem rosszabb lesz fõhõsünk szinkronja, de meglepõen jó volt és a többi is!!

8/10
8/10
Andrew8 2013 jún. 20. - 19:17:14 8/10
(430/948)
Szinkron egész jó lett! Superman hangját kell szokni picit.
8/10
Andrew8 2013 jún. 20. - 19:16:16 8/10
(429/948)
ui:
Így a film megtekintése után, bírom egyébként mikor a Transformersekhez és az Amerika kapitányhoz hasonlítják ég és föld a minõségi különbség. (mozinet plusz origon, twitteren egy elõtte éppen barátok köztöt (pozitívan) nézõ kritikus személy)