Téma: Az amerikai

10/10
viskia01 2012 dec. 02. - 21:12:34 10/10
(85/125)
Érett gondolkodású fiatal? Na ne viccelj már! Hol láttál te érett gondolkodású 16 évest? Egy 16 évesre, maximum egy 8 éves mondja, hogy érett gondolkodású. Na ebbe a vitába tényleg nem fogok belemenni. Ha visszagondolok csak magamra, milyen õrült voltam 20 évesen, el sem hiszem miket meg mertem csinálni.
Pickwick 2012 dec. 02. - 18:14:39 Előzmény viskia01
(84/125)
...
Majd nézesd meg újra a filmet pár év múlva a hölgyekkel, akik legutóbb elaludtak rajta. Kíváncsi vagyok, akkor mi lesz a véleményük.

Nem láttam értelmét belemenni a válaszadásba, de ezt most komolyan kérdezted?!
Ha az életkor függvénye lenne, nem lenne annyi komoly és érett gondolkodású fiatal, és rengeteg éretlen 30, 40, 60 stb. éves ember. Egyrészrõl jó is lenne, ha csupán az életkor függvénye lenne, hiszen akkor borítékolható lenne, hogy adott életkort betöltõ embereknél már bekövetkezne a folyamat, ellenben, ha körbenézel láthatod, hogy ez korántsem így történik.
Ergo, nem feltétlenül életkor függvénye.
Temptress 2012 dec. 02. - 16:18:35 Előzmény viskia01
(83/125)
Akkor ez nekem való film lesz. Pláne, hogy itáliában kellett volna születnem:(
10/10
viskia01 2012 dec. 02. - 12:21:16 10/10
(82/125)
már hogy ne lenne a szellemi érettség az életkor függvénye?
Pickwick 2012 dec. 02. - 05:31:30
(81/125)
A hozzászólásod (bizonyos része) még inkább meghozta a kedvem a filmhez, noha remélem valamivel több akció/dráma lesz benne, mint egy ismeretterjesztõ mûsorban. :)

Azért az nem kicsit nevetséges, miszerint - ezen kommented alapján - azt feltételezed, hogy a szellemi érettség (+ az intelligencia és az érdeklõdés/befogadásra való képesség) életkor függvénye.
10/10
viskia01 2012 dec. 01. - 21:04:32 10/10 Előzmény YCE
(80/125)
ezzel a hozzá állással nem lehet filmet élveni.
10/10
viskia01 2012 dec. 01. - 21:01:38 10/10
(79/125)
Engem magával ragadott. Csak azoknak ajánlott, akik igazán tudják mi a minõség, a harmónia. Egy 25 és egy 24 éves csajjal néztem, mindketten elaludtak rajta, ilyet unalmasat még nem láttak - mondták, de a film jó! Mit tudja azt egy huszon éves, hogy mi jelent a JÓ FILM?
Úgy ahogy van tetszett, le sem vettem róla szememet, pedig igazán nem is történt benne semmi, mégis magával ragadott. Az olasz vidék, az olasz romos házak, a szûk olasz utcák hangulata, és nem mellesleg az olasz nõ, mint parádés volt. Már az elején kellemes meglepetés, hogy George Cloney magyar hangja férfiasabb. Az elveszett Jelentéshez tudnám hasonlítani, amiben szintén nem történik nagyon semmi, mégis minõségi Bafta-díjas remekmû. Úgyhogy jó ez a film, 30 felett!
3/10
Cameron92 2012 aug. 21. - 14:28:19 3/10
(78/125)
Nos azt gondoltam kapok majd egy érdekes, jó filmet, ehhez képest kaptam egy unalmas borzalmat. Vontatott, nem akar kilyukadni sehová sem, nézed a filmet és nem érted most ennek vagy annak mi a fene köze van a filmhez. Elmegy ehhez, ahhoz, de minek megy hozzá? Fogalmad sincs róla, közben bordélyba jár.....dögunalom az is. Semmi értelme, majd a végén jön valami csattanó féle, ami mondjuk rá közepes. Azt meg kell hagyni, hogy a táj gyönyörû, de ha csak az érdekelne természetfilmet néznék.Kár volt rá a másfél órát pazarolni.
1/10
YCE 2012 ápr. 03. - 00:03:56 1/10
(77/125)
Ha drámát szeretnék nézni, akkor a Vágy és vezeklés ami ad egy szintet vagy A remény rabjai. Ha ez dráma lenne, akkor nem ilyen pocsék tartalommal kellett volna tálalni. Egy Hetedik, na az elgondolkodtat, de ez? Ahogy az elõttem szólók is rámutattak, sok az ellentmondás, gyatra az egész, pedig a vértocsogós akciófilmekbõl kinõttem. Utálom ha valaki a saját szórakoztatására filmet buherál, azt meg még jobban ha ezért pénzt is vár. Ahogy szokták mondani, attól mert nem értenek meg, még nem leszel mûvész!

SPOILER!!! Elmehetett volna venni újonnan is váltószerkezetet, vagy bontóban, alátétet és csövet is kapni boltban. Lõszerárt leugrik a legközelebbi fegyverboltba. A higanyhoz kihez ugrott le, a fûszereshez ott faluhelyen? Eldobta a mobilt, de egy lopott kocsi már nem akadt, mert a vidéki bicajos rendõr tuti rálelt volna. Megrendelnek egy fegyvert aminél különbet már régóta lehet a piacon kapni. Ha valahol annyira átvizsgálnak, h mi van Nálad, akkor bárkinek feltûnik ha egy ilyen aktatáska van a kezedben aminek az alja rekeszelt. Kiszûri bármilyen fémdetektor. Különben is, a fegyvert egészen nyugodtan a helyszínen hagyhatod. Legfeljebb a gyártó keze munkájáról tudják beazonosítani. A mai korban amikor távirányítású földi és légi jármûvekkel vívják a háborúkat, egy ilyen régi és elavult sz@rból csinál egy profi várat? Állványos fúróért a házinénit k3félte? Az eldugott kisvárosban aztán elég jól el lehet rejtõzni, tényleg. A közvetítõ meg személyesen megy elintézni? Nem akadt egy bérgyilkos ismerõse?
9/10
akkika 2012 febr. 13. - 13:26:55 9/10
(76/125)
Szerintem zseniális film. Gondolom egy csomóan akciódús filmre vártak és csalódtak,
én eleve nem. Lassú film, minimális sztorival, mégsem unalmas. Clooney játéka a
középkorú Alain Delonra emlékeztet, amikor rezzenéstelen arccal játszotta végig
szerepeit ( A zsaru, A szamuráj...)
2/10
Clarys 2011 aug. 22. - 12:08:09 2/10
(75/125)
Dögunalom az egész film.
2/10
Rahar 2011 aug. 13. - 23:30:34 2/10 Előzmény bigo1982
(74/125)
Nagyon hasonló véleményem van nekem is. Annyit tennék hozzá, hogy az elgondolt karaktereket korrekt módon játsszák el a színészek és szép tájakat igényesen mutatnak be. A film pozitívumait ezzel be is fejeztem, a negatívumokat nem írom le, mert elõttem már jó néhányan leírták és én teljes mértékben osztom a véleményüket.
5/10
Sadenal 2011 júl. 25. - 18:04:15 5/10
(73/125)
Elég gyenge film volt, és tényleg csak az utolsó 20 percben indul meg igazán, de hát nem az utolsó percekben kell..:) Clooney-van nem volt semmi gond de Corbijn inkább maradjon a videoklippéknél...:D


5/10
5/10
King Diamond 2011 júl. 22. - 23:36:51 5/10
(72/125)
Eme film is azon ritka helyzetben van, hogy az IMDb-s értékelése jobb, mint a Port-os. Igazi ritkaságnak számítanak az ilyen filmek, mivel leginkább ez fordítva szokott lenni. A Port-os kritika íróját nem is értem, 8/10-et adott ennek. Pedig nálam nem több egy közepes filmnél, amit az alábbi dolgok miatt kapott meg:
- A látvány az valóban gyönyörû, szép tájakon forgatták, az olasz kisváros jó ötlet volt,
- Nincs sok szereplõ, akik közül a nõk szintén gyönyörûek, Clooney elmegy,
- Unalmasnak csak a vége felé éreztem, kb. az utolsó 20 perc tájékán,
- A filmben izgalom ugyan nincs, viszont a feszültség végig érezhetõ, amit a zenével csak még jobban érzékeltetnek,
- A vége nekem tetszett, szép volt nagyon.
Nem azért néztem meg, mert egy pörgõs filmre számítottam, bár tény, nem tudtam, hogy drámával lesz dolgom. A rendezõ elõzõ filmjeit nem láttam, de nem is volt neki sok, viszont ez nem volt egy nagy szám. És sajnos Szabó-Sipos Barnabás hangja nélkül George Clooney sem az igazi. És úgy látszik, ez már így is lesz ezután. Habár Haás Vander Péter sem volt rossz.
A 6,5-ös átlagot sokallom, itt 5,6-on áll, kb. ennyit is ér.
5/10
1/10
rosendogavilan 2011 júl. 06. - 20:22:36 1/10
(71/125)
És ilyen filmet a moziba beraknak? Úristen hová tart a világ. Rengetek jó film nem kerül be a moziba pedig megérdemelné. De ez a film egyszerûen unalmas! Már azt vártam hogy mikor lesz vége. Semmi sem történt benne. 10/1
8/10
temtem 2011 júl. 04. - 00:15:08 8/10
(70/125)
Én popcorn zabáló hülyegyerek vagyok. Nekem tetszett. Písz!

P.S: Na ebbõl tessék kibogozni valamit. ;)
3/10
bigo1982 2011 jún. 28. - 15:33:29 3/10
(69/125)
Üdv Mindenkinek!
Ma sikerült végre megnéznem a filmet. Kár volt. Elképesztõen unalmas film. Azért az, mert ez egy "filmdráma", még lehetne eseménydúsabb film. Nem azért néztem meg, mert akciófilmre vártam. Szerintem egy filmdráma attól az, hogy komoly érzelmeket vált ki a nézõbõl. Az unalom nem ilyen.
Legalább történt volna valami a filmben, amit nem lehetett egybõl elõre látni! De semmi... Ehelyett volt szál és szereplõ, amely a lelki mélységekbe akart volna elvezetni, de teljesen sikertelenül.
Egyszerûen és röviden fogalmazva ez a film felesleges, és nagyon unalmas.
1/10
sucre29 2011 jún. 20. - 00:33:48 1/10
(68/125)
Lehet hogy egesek szerint én is csak egy popcorn zabáló hülyegyerek vagyok mit azt lentebb olvashattuk,de ezt aki megnézi az azt is megbánja,hogy megszületett :)
Egy okból ajánlanám csak,ha valaki megszeretné nézni élete legszarabb filmjét akkor itt a lehetõség meret ezt überelni nemlehet,természetesen negativ vonatkozásban!!!!!!!!!!!
4/10
sanderb 2011 jún. 08. - 09:27:11 4/10
(67/125)
Unalmas, felületes, sivár, sík, lapos, felesleges... 10/4
4/10
Ubi91 2011 jún. 06. - 00:50:09 4/10
(66/125)
gondoltam, ha Clooney van benne, biztos nem rossz film, de ez hihetetlen unalmas, se füle se farka film volt.