Téma: Az amerikai

offtopic
zotyo04 2010 nov. 04. - 02:04:18
(25/125)
Viszont irigyellek a heti 2 moziért, te nem a magyar középrétegbe tartozol, ahogy elnézem.
offtopic
zotyo04 2010 nov. 04. - 02:03:45
(24/125)
Na pont ezért nem néztem meg, pedig már többször ráakadtam online filmoldalakon, halálosan unalmas lehet ez a film.
Mr. Rothstein 2010 nov. 04. - 01:59:57 Előzmény 7up7up
(23/125)
én is úgy néztem meg, hogy nem tudtam mire ülök be. csak annyit hogy clooney játsza a fõszerepet. emiatt én sem érzem magam baromnak, mivel sokszor csinálok ilyet, hiszen imádok moziba járni. (kb heti 2mozi)

a filmre visszatérve szerintem is rossz volt. nem azért mert nem volt benne elég lövöldözés. szimplán csak azért mert kb nem történt semmi. nem lett megmagyarázva semmi. pl.: *****SPOILER***** miért készíti a fegyvereket méltatlan alapanyagokból. miért nem vesznek eszközöket, vagy akár komlett fegyverekezt?! a csaj, hogy játsza a profit és megkéri a kb ismeretlen clooneyt, hogy lõje ki mellette a nádast borzasztó komolytalan. ha dráma akkor az ehhez hasonló jeleneteket ki kellett volna dolgozni. a cselekmény sebességét pedig kb a honfoglaláshoz tudnám hasonlítani ahol Franco Nero folyamatosan a távolba bámult, hogy kitöltse a film elvárt idõ keretét.

üdv
7/10
Évibébi 2010 nov. 03. - 22:19:26 7/10
(22/125)
Ahogy látom, megosztotta a társaságot a film.
A baj ott lehet, hogy a moziban nem azt kapod, amire a plakát alapján számíthatsz.
Aki úgy ül be a moziba, hogy az ominózus 1450 Ft-ért pörgõs akciófilmet vár, George puskával a kezében szaladgál 100 percen át és zajlik az élet körülötte ezerrel, az azt mondja: sz*r volt a mozi.
Valószínûleg igaza is van, ez nem egy akciófilm, krimi vagy thriller.
Ellenben ha megnézed, a mûfaj "filmdráma". Ennek alapján nem egy izgalmas, fordulatos csihi-puhi az elvárás.
A film inkább életkérdésekrõl, bûnrõl és bûnhõdésrõl, tisztaságról, tisztátalanságról és megtisztulásról szól. Gyakorlatilag végig tudod, hogy nem lehet happy end. Ezt bontja ki a film egy fegyvergyártó-bérgyilkos története kapcsán. Rengeteg a cselekmény szempontjából nem egészen megmagyarázott történés, de ez valahogy mégsem annyira zavaró. Inkább a karakter kibontása a lényeg.
A film gyengéjét én abban látom, hogy ezen jellemábrázolásban a szerelembe esés a prostival hiteltelen. Hiteltelen a bérgyilkos fegyvergyártó és a prosti oldaláról egyaránt. Ki lehet szállni a gyilkolászásból, de hitelesebb és elfogadhatóbb lett volna, ha ez nem egy jobb sorsra érdemes örömlány miatt történik, hanem a hõsünk önmagáért száll ki és önmaga miatt van ezen súlyos döntése és általa önmaga is halálra ítélve.

Visszatérve a földre ezen mélyen szántó gondolatok után, nekem jól esett George-ot látni félmeztelenül több alkalommal is a film során, nyilván a teremtés koronái Violantét nézték szívesebben.

Én összességében nem bántam meg, hogy megnéztük a filmet. Igaz, a moziban voltunk kb. 20-an, abból 4-en a film közben feladták... 7/10
9/10
doomsnight 2010 nov. 03. - 14:09:01 9/10
(21/125)
az idei év egyik legjobb filmje, period.

a véletlenül moziba tévedõket meg én is csak sajnálni tudom, ezt a filmet nem nekik találták ki
10/10
thomses 2010 nov. 02. - 13:02:35 10/10
(20/125)
Nekem tetszett, igaz nem is egy rohangálós és öldöklös filmet vártam, arra ott van az rtl meg a tv2
1/10
Edinuska 2010 nov. 02. - 08:36:20 1/10
(19/125)
Mondom én :D N
3/10
bandur69 2010 nov. 02. - 07:53:19 3/10
(18/125)
Ez a film tényleg egy nagy kalap szar!!!!!! Olaszország miatt 3-as....
1/10
Edinuska 2010 nov. 01. - 21:54:48 1/10
(17/125)
7up elírtam neved :D

Felesleges itt a vita...az a lényeg és a jó dolog a világon, hogy legalább még vannak olyan "jó" filmszakértõk,mint te :DDDDDD
1/10
Edinuska 2010 nov. 01. - 21:37:49 1/10
(16/125)
"Kedves" Zup-Zup!

Elõször is amíg én nem engedek meg magamnak ilyen hangnemet, mint te velem, addig te is fogd vissza magad, a barom szócskát pedig ne osztogasd feleslegesen itt, tartalékold asszonynak vagy tudod kinek otthonra ;)

Másodszor! Ha Neked ez a film tetszett ámen. Ez az oldal azért van, hogy minden ember elmondja a véleményét az adott filmrõl. Tehát mondhatom, hogy szar volt, mert bazdmeg az volt! :D Nem mobiloztam, nem kukoricáztam, ha tudsz olvasni, akkor láthatod, hogy a rajtam kívül ülõ 50 emberre írtam.

Utána! A filmre meghívtak tesómék, nem tudtam mit fogunk nézni...nekik pl tetszett. Aztán! Te mi a lófasznak jársz moziba? Meditálni,fantáziálni,vagy minek? Mert szerintem az emberek 90%-a azért, hogy lazuljon, kikapcsolódjon, röhögjön más poénjain stb....nah mindegy!

Nem akarlak meggyõzni, csak majd kíváncsi leszek mit fognak ide írni az emberek miután megnézték ezt a filmet és akkor visszatérünk erre a kis szösszenetedre...
9/10
7up7up 2010 nov. 01. - 20:16:00 9/10
(15/125)
Kétségkívül nagy barom vagy, de legalább beláttad, szóval nem akarlak külön szekálni emiatt. Talán tanulsz belõle. Ha úgy dobsz ki a maradék 50 emberrel pénzt, hogy azt se tudod, hogy mit fogsz megnézni, csak látod a gyorskajáldából kifelé menet, hogy egy plakát George Clooney-t mutatja amint pisztolyt fog, akkor meg is érdemled. Ezt kb. bármelyik mélyre ható kritikát - "ez kurva nagy szar volt..." - megfogalmazó személynek el lehetne mondani, de most vmiért felidegesített, hogy egy ilyen filmre is ezt írják, ami a popcorn mozitól fényévekre van. Erre nem azért kellene beülnöd, hogy "félj,izgulj,röhögj", amint Te említetted. Ha pedig ezekért mész moziba, akkor máskor járj utána, hogy mire ülsz be és ne azt mondd, hogy átbasztak téged, mert mobiloznod kellett a film miatt...
1/10
Edinuska 2010 nov. 01. - 19:10:48 1/10 Előzmény krampampuli
(14/125)
Szocializálódás ide vagy oda...szerintem az emberek nem azért járnak moziba, hogy azt nézzék másfél órán keresztül, hogy Olaszország milyen szépen van fotózva....miközben a film szart sem mond nekik...(megjegyzem akkor inkább megnézem élõben) hanem, hogy vagy féljenek, izguljanak,röhögjenek...szóval jól érezzék magukat. Ez a film 100 emberbõl 95-nek tuti nem fog tetszeni!
1/10
Edinuska 2010 nov. 01. - 19:06:54 1/10
(13/125)
Mindenféle túlzás nélkül mondhatom, hogy ez a film egy nagy kalap sz*r!

A moziban rajtam kívül körülbelül még 50 ember ült, de mindenki vagy mobilozott, párjával röhögcsélt vagy a kukoricás zacskójának alját leste....szóval mindent csinált, csak nehogy a filmet kelljen néznie.

A legnagyobb akció az volt benne, amikor George a prostit kényeztette..szóval aki erre kiad 1450 ft-ot, az olyan nagy barom, mint én :D
domonyikhaj 2010 okt. 31. - 09:35:37
(12/125)
Nem krimi, nem is akció. Aki erre számít csalódni fog.
Inkább egy modern western dráma Toscanában.A film gondolatébresztõ, nem rágnak semmit a szánkba, aki nincs ehhez szokva az nem fogja érteni a filmet.Nem a történetet, mert az gyermeteg fejjel is felfogható, hanem a "filmet".
krampampuli 2010 okt. 30. - 22:11:42
(11/125)
vagyis a film jó szerintem. Csak hogy következetes legyek magamhoz. :)
krampampuli 2010 okt. 30. - 22:10:43
(10/125)
Ne általánosan minõsítsetek hanem írjátok, hogy nem tetszett és kész. A film jó. De nem mindegy min szocializálódott emberek nézik. Vegyétek észre, hogy csodálatosan van fotózva és Clooney is nagyon jó. A film olyan mint egy festmény, egyéni értelmezésben jön át. Ott nem zavar benneteket, hogy nem rágják a szátokba, hogy mit ábrázol és miért? Ínyenceknek mindenképpen ajánlott. Aki klisé gyilkolászós filmeket keres az nézze a vindízeles B kategoriát.
kosi 2010 okt. 27. - 22:45:32
(9/125)
Hát én is sokkal jobbra számítottam, azt hittem valami izgalmas krimi vagy akció lesz, de ez tényleg egy filmdráma. Kb a felénél elkezdtem gondolkodni, hogy mirõl is szól tulajdonképpen, mi itt a sztori. Végignézve elmondhatom, hogy fél perc alatt összefoglalható lenne, de inkább nem lövöm le a "poént".
michaela77 2010 okt. 27. - 10:14:10
(8/125)
Én azt hittem csak azért nem értettem, mert bele-bele aludtam:) De ezek szerint más számára sem volt világos... Semmi sztori, persze ettõl lehetne még jó, de semmilyen érzelmet nem vált ki, semmit nem mutat, semmi különleges megoldás vagy karakter nincs benne. Én sem ajánlom, nagyon nem.
3/10
mukiwa 2010 okt. 20. - 14:02:38 3/10
(7/125)
3-ast kapott mert vegig tudtam epp ulni...
3/10
mukiwa 2010 okt. 20. - 14:01:02 3/10
(6/125)
Pfuuu gyerekek.Ezert meg jo,hogy nem adtam penzt.Sz@r.Vontatott es nincs sztoija.Nem is ertem mirol szolt.Higyjetek a kritikaknak itt!Ne uljetek be erre.Ha nagy Clooney rajongok vagytok inkabb ne nezzetek mert csalodni fogtok...