10/10
henxmoncsi 2014 márc. 02. - 00:45:58 10/10
(37/57)
hát ez brutálisan kegyetlenül valóságos 10/15-õs!eddig is tudtam mi folyik dél amerikában és még sok más helyen,de igy egyben az elejétõl a végéig szõrnyû látvány!nagyon durván ábrázolja az egész folyamatot ez a film!gyenge idegzetüeknek nem ajánlom!
10/10
következetlen 2014 márc. 01. - 16:08:47 10/10
(36/57)
ezért érdemes virrasztani
10/10
bogotizsolt 2014 márc. 01. - 15:47:57 10/10
(35/57)
Bizony , hogy a ritka 10-esek egyike !!!
Olyan hatással volt rám , hogy alig mertem elindulni a családdal Dél-Amerikába
7/10
Heisenberg 2013 dec. 26. - 18:39:57 7/10 Előzmény Olajos
(34/57)
Akarom, mondani Atisnak, tehát akit lehurrogtál, én vele értek egyet.
7/10
Heisenberg 2013 dec. 26. - 18:38:33 7/10 Előzmény Olajos
(33/57)
Nem, olajosnak, teljesen igaza van, viszont neked nincs.
10/10
Olajos 2013 dec. 15. - 20:37:27 10/10 Előzmény atis840
(32/57)
Rossz olvasni mennyi butaságot összehordtok itt kritikaként a filmmel kapcsolatban. Talán ha mégegyszer megnéznétek a film azon jelenetét, amelyiknél hazatelefonál lengyelbe a szöszi, és figyelnétek arra is mit mondanak neki, akkor többet megértenétek a miértekbõl, és nem írkálnátok össze ennyi eszetlenséget.

A film amúgy 10-es nálam.
7/10
Heisenberg 2013 okt. 14. - 09:49:00 7/10 Előzmény NADALFAN
(31/57)
Mert te biztos az vagy! LOL
10/10
NADALFAN 2013 aug. 27. - 16:53:31 10/10 Előzmény Heisenberg
(30/57)
ebbõl látszik hogy te szerencsére nem vagy bûnözõ-lol.
a film pedig remekmû!
7/10
Heisenberg 2013 jan. 05. - 22:35:38 7/10 Előzmény atis840
(29/57)
Spoiler

Egyetértek veled, illetve már elõtte is megléphettek volna mikor elkapták õket a határon és az egész bandát lecsukták (a börtönbõl haza is telefonálhattak volna). Ennél a második jelenetnél meg már forrt az agyvizem hogy miért nem szöktek meg. Aki hülye haljon meg, sajnos a sok bénáskodás után már inkább ezt gondoltam.
Az is fals hogy ha megléptek volna, otthon a szüleit megölik.
Megéri ez a bûnözõknek? Szülõket ölni és ezért gyilkosságba keveredni? A semmiért? Biztos Megéri?
Hát nem!
A filmben a kevesebb talán több lett volna.
A zöldszemû a végén vajon a lánya volt?
8/10
zerrik08 2012 dec. 16. - 11:51:15 8/10 Előzmény atis840
(28/57)
SPOILER
Ez nekem sem tetszett, nem cselekedtek valami ésszerûen. Az elején a lengyel barátnõje nem hogy a járdára futna segítségért hanem kifut az autóútra. Az "Elrabolva" jobban tetszett, pörgõsbb volt.
atis840 2012 dec. 12. - 21:30:47 Előzmény far vik
(27/57)
Spoiler!!!

Sztem is óriási baromságot mûveltek!
Ésszerû az lett volna, ha mindketten a rendõrökhöz futottak volna egybõl, és majd késõbb is tudtak volna haza telefonálni, hiszen Lengyelországban vannak a szülei a csajnak,! Nem a szomszéd faluban!Idõ kellett volna ezeknek amíg Lengyelországba érnek, vagy a haverjaikat (már ha vannak nekik Lengyelországban) a Lány szüleire kisfiára uszítsák)
2. választás: nem kezdenek el rohangálni a városban mindenfelé, hanem befutnak egy boltba és ott nyugodt körülmények közt felhívják a zsarukat, meg a csaj a szüleit!
Ehelyett nõ átfut a felvonuláson, feltûnõsködik, nem csoda hogy újra megtalálják...a kislányt meg egyedül hagyni, hát hallod rossz volt nézni, ahogy nem bírja otthagyni a telefonkagylót a menekülés helyett...
9/10
Edmond Dantes 2012 dec. 11. - 21:38:53 9/10 Előzmény bokafogo
(26/57)
Film közben gondolkodtam, mi is volt hasonló témájú/helyszínû film, ez az,kösz!
9/10
Edmond Dantes 2012 dec. 11. - 21:35:21 9/10
(25/57)
Valahogy így. Egyébként egy ilyen kaliberû filmnél lehet, de nem érdemes nagyítóval keresni a hibát. Téma, cselekményszövés, rendezés - minden jó. Egy újabb színvonalas road movie (mert az!), fontos témába ágyazva 10/9
far vik 2012 dec. 11. - 14:04:15 Előzmény biff
(24/57)
Nem volt logikai bukfenc!

SPOILER !!!!



Tehát:
1. Beérnek a városba.
2. Kicsit megnyugszanak.
3. A nagylány vívódó, töprengõ arcot vág.
4. Meglátnak egy rendõrt. Odaküldi a kicsit, hogy szóljon neki!
5. Elmegy felhívni a szüleit LENGYELORSZÁGBAN, AKIKNEK A CÍMÉT TUDJA A BANDA, hogy menjenek el otthonról, mert életveszélyben vannak, tehát õket félti, és a saját menekülése elé teszi, hogy õk ne legyenek veszélyben.
6. A kicsi NEM MEGY ODA A RENDÕRHÖZ, MERT fél,HOGY megszégyenül/nem hisznek neki/gyáva/sok volt neki atz egész és szeretné, ha a nagylány tenné meg, - a nagylányhoz fut.
7. Elkésnek, elkapják õket.

Spoiler vége.

Kis életismerettel és gondolkodással kiderülhet, nem biztos, hogy hülye, aki más logikával él, mint mi...
far vik 2012 dec. 11. - 13:56:49 Előzmény Dejoo
(23/57)
spoiler, te b.nkó!
Dejoo 2012 dec. 10. - 21:23:37 Előzmény Veneto
(22/57)
***SPOILER PÓTOLVA***

Miután a kisfiút átadták a rendõrségnek Ray kiszedni az emberkébõl aki a kisfiút vezette, hogy mi a jelszó ahhoz a bizonyos oldalhoz ahol a licitálás folyik és a képek is vannak a lányokról, ugyanis kiderül, hogy a pasi akivel a kisfiú volt az a fiút több ezer dollárért vette. Elindulnak New Jerseybe ahol a licitnek kell megtörténnie felkeresni a lányt, eközben az ember rablókat is értesítik, hogy másnapig a kislányt oda kell szállítani annak érdekében, hogy az eladás sikeres legyen. Ray segítséget próbál kérni a hatóságoktól de falakba ütközik, senki nem akarja bonyolítani az életét egy kis mexikói lány miatt, így felhívja nejét és nagy mennyiségû pénz utaltat a nevére, azt tervezik, hogy álnéven beszállnak és licitálnak a kislányra ami sikeres is lesz. Felveszi velük a kapcsolatot a lány kereskedõ feje aki.. Nõ, és elképzelhetõ,hogy Ray elveszettnek hitt lánya(ez nem derült ki) akirõl, mitsem tudott. Anno egy kalandba keveredett a felesége mellett egy mexikói lánnyal aki drog függõ.. drog túladagolásban halt meg és halála után levelet hagy, hogy Raynek lánya van, csakhogy utóbb kiderült eladta a saját lányát mert nem volt pénze drogra.
Az ember kereskedõ Nõ akkor fog gyanút amikor Ray kérdezni kezdi honnan jött és hová való mert a szeme színe, gyönyörû zöld szeme volt, hasonlít egy régen általa szeretett személy szemére.
Rákényszeríti Rayt,hogy a kislány szüzességét ott vegye el, véres lepedõt kérve bizonyítéknak. Ray jelzi a lánynak titokban, hogy a bátyja barátja és kifogja szabadítani.. a lány elvágva kezét összevérezi a lepedõt, hogy minden rendben legyen. Amikor viszi ki a lányt a lány bátyja elõugrik a bokorból és leüti a leszállító emberkét, erre a rendõrség is megérkezik.Letartoztatják az lánykereskedõ Nõ-t, a gyerekeket vissza küldik édesanyjukhoz akit a templomban találnak, értük imádkozva.Azzal lesz vége a film, hogy Adriana bátyja bosszúból hátba szúrja halálosan azt a pasit aki segített kishúga elrablásában.Dióhéjban enni de mind látvány és hatósági közegek hozzá állása eléggé megrázó.Útközben ugyanis megpróbálnak megszökni, a lány barátnõje egy lengyel lány akit ugyancsak elrabolnak öngyilkos lesz mindenki szeme láttára, mert a szállító bosszúból, hogy szökni próbáltak szexuális kapcsolatra akarja kényszeríteni, és inkább egy szikláról a mélybe veti magát..
bokafogo 2012 dec. 10. - 16:35:17
(21/57)
Juarezrõl gyorsan csináltak 2006-07-ben 2 (vagy több?) filmet az amerikaiak: ezt illetve a Bordertown-t.
Szinte ugyanaz a téma, nem is tudom melyik a jobb. Talán a Bordertown.
Veneto 2012 dec. 10. - 13:09:08
(20/57)
Nem volt erõm tegnap végignézni, de most már nagyon bánom.
Addig láttam, hogy átadják a rendõrségnek a thaiföldi kisfiút. Leírná valaki, mi történt utána?
leho 2012 dec. 10. - 12:05:40
(19/57)
Kemény volt végignézni is...Vajon Cesar Ramos (Jorge) nevét miért felejtették le?
9/10
Gneta 2012 dec. 10. - 09:40:10 9/10
(18/57)
Végre adnak normális filmeket a közszolgálati tévében!
Most nem néztem meg, mert már láttam a ZDF-en tavaly, de ez egy olyan film, amit érdemes megnézni.