Téma: Az áruló

napraforgó 2009 jún. 22. - 12:17:23 Előzmény h.ne
(415/615)
Tudod, még az én fiatalkoromban is szégyen volt leányanyának lenni, és még ha létre is jött a házasság, az emberek nagyon számolgattak, ha 6, vagy 7 hónapra született a gyerek.
És igazad van, én se mennék férjhez a temetést követõ napon, bár ezt ugye nem Soledad eröltette, hanem a kedves mamája, meg Alcides. Na és mennyivel lett volna jobb, ha várnak még egy-két hetet? Sokat nem várhattak volna épp a terhesség miatt, úrilány nagy hassal nem mehetett férjhez. Szerintem egy kosztümös filmnek jobban bele kell helyezkedni az adott korba, mert ellenkezõ esetben a nézõ - ahogy a hozzászólásokból is látható - a mai viszonyok, erkölcsök, stb. alapján ítéli meg az eseményeket.
Egyébként meg semmi bajom sem Hugoval, sem Soledaddal, cak a forgatókönyvírók hülyeségeivel van tele a hócipõm, hiszen a szereplõk csak azt játszák el, amit írtak nekik.
napraforgó 2009 jún. 22. - 12:06:27 Előzmény h.ne
(414/615)
Emlékszel , amikor Hugonak katalepsziás rohama volt, Boris betette a hõcserélõ kaszniba, de csak nem akart magához térni. Aztán Boris megszagoltatta vele Soledad zsebkendõjét, mire rögtön magához tért. És usgyi el is ment Soledad születésnapi báljába. Ott volt kis verekedés Alcidesszel, majd lelépett Soledaddal, és az erdei kunyhóban végigszerelmeskedték az éjszakát. Na ha akkor nem volt rozoga, akkor késõbb miért nem tudott még járni sem szegényke. Aztán még 8 hónap eltelt a szülésig, de nem talált alkalmat rá, hogy megossza kedvesével a hírt, miszerint nem halt meg. Ha akarta volna, Alcidest már akkor megleckéztethette volna - mi van öcsi, te élve eltemettél?! Miért nem ugrált akkor? Miért kellett bujkálnia az emberek elöl? Hiszen nem volt bûnözõ, csak szenvedõ alanya a dolgoknak. És egyáltalán miért titkolta 35 évig, hogy katalepsziás, ha most uszkve 1 évvel késõbb másról se szól a sorozat, csak errõl a betegségrõl, a lehetséges gyógymódról, na meg a hozzáértõ orvosokról? Szerintem jó pár gyenge pontja van a történetnek.
Neli 2009 jún. 21. - 23:36:20
(413/615)
spoiler

Arturo elvileg impotens (lesz), Hercules pedig majd kavar Marinával is... legalábbis akar és próbálkozik, és elõször a a nõ is hagyja... többet nem mondok, majd kiderül ;)
10/10
Miss Pearl 2009 jún. 21. - 18:47:40 10/10
(412/615)
Én biztosan nem tudnék házasságot kötni valakivel egy temetést követõ napon! Szörnyen gusztustalan döntés volt ez Soledad részérõl! Soledadnak is nagyon sok hibája van, én az õ helyében nem rinyálnék már annyit, és megbocsájtanék végre Hugonak! Milyen ronda dolog volt tõle, hogy odaadta Michellnek Aurorát, hogy õ vigye be Hugonak! Én nem tudom, de ha az én szerelmemet akasztanák fel másnap, akkor én nem tûrném úgy, mint ahogy Soledad tette! Hurrá, elbúcsúzott tõle, és el is van rendezve! Én biztosan kiállnék érte! Na meg az az Arthuró olyan egy gusztustalan alak! Margó meg egy nagy k..va, Hercules tényleg szereti, nem? Ahogy én láttam, igen, õ mégis Arthuróval hetyeg! Alig várom komolyan, hogy vége legyen a sorozatnak! Szép napot nektek! :)
10/10
h.ne 2009 jún. 21. - 14:23:04 10/10 Előzmény napraforgó
(411/615)
Lehet,hogy én emlékszem rosszúl, de amikor Margó megtalálta Arturót az erdõben, az nem akkor volt mikor csipke kombinéban üldogélt!
10/10
h.ne 2009 jún. 21. - 14:18:56 10/10 Előzmény napraforgó
(410/615)
Nem tudok bele gondolni, és öszintén megmondva nem is akarok. Hogy mennyire volt akkoriban "égõ"lány anyaként felnevelni egy gyereket, nem tudom. De tudod a becsület az többet ér, mint a kétségbe ésés! Miért? Ha már itt tartunk, akkor megkérdezném te tudnál egy temetést követõ másnap házasságra lépni?????
10/10
h.ne 2009 jún. 21. - 14:15:09 10/10 Előzmény napraforgó
(409/615)
Azt kérdezed, hogy hol volt Hugo azután amikor kihantolták! Ebbõl a mondatodból úgy érzem, hogy te a filmnek azt a részét nem láttad. Mer Hugó akkor szinte még járni sem tudott, csak a Burge házaspár beszédét éppen meghallotta!
Neli 2009 jún. 21. - 03:14:32
(408/615)
most látom, hogy a tartalom ezekrõl már fenn van, de addig még nem jutottam el, hogy ezeket megnézzem a neten...
na majd ezután :P
Neli 2009 jún. 21. - 03:11:22
(407/615)
itt valameddig fent vannak: www.telenovelas.forumx.hu
(regisztrálni kell)

Most nézek pár részt elõre, elég durva lesz... Kb. a 82-tõl 86ig terjedõ idõszakban, itt aztán lesznek fordulatok...
10/10
nuussi 2009 jún. 20. - 17:36:42 10/10 Előzmény h.ne
(406/615)
Ok, de hol tudom a hetit letölteni?
napraforgó 2009 jún. 20. - 15:46:05 Előzmény h.ne
(405/615)
A ruhákra visszatérve csak annyit, hogy kosztümös film és kosztümös film között nagy különbség van aszerint, hogy melyik korban játszódik. Azok a nagyon erõsen dekoltált ruhák a felpolcolt mellekkel kb. a francia forradalom elõtti idõkre volt jellemzõ, vagyis 200 évvel ennek a filmnek a kora elõtt. Kicsit furi volt az is, hogy Margo az erdõben sétálgat, randevúja van Herculessel, aztán Arturoval találkozik és egy szál fekete csipkebodyban üldögél a fa alatt. Ezek a jelenetek gondolom az esetleges férfinézõk kedvéért vannak, a cselekményhez meg a korhûséghez semmi közük.
napraforgó 2009 jún. 20. - 15:38:13 Előzmény h.ne
(404/615)
Amikor Soledad hozzáment Alcideshez, duplán sokkhatás alatt állt. Épp meghalt a kedvese, ez nyilván megviselte. Épp kiderült, hogy terhes - házasságon kívül szülni akkoriban nagyon megalázó volt (ma már minden 3. gyerek házasságon kívül születik, és nem nagyon akadnak fenn rajta). A házukat el akarták venni az adósság miatt, az anyja meg rágta a máját, hogy segítsen rajtuk. Gondolj bele, nyilván úgy érezte, hogy neki már úgyis minden midegy, azért egyezett bele az esküvõbe. De ha Hugo elõkerül, még mindent vissza lehetett volna csinálni. A házasságot lehetett volna érvényteleníteni és akkor elvehette volna Soledadot. Na de akkor mirõl szólt volna a sorozat? Nem szabad elfelejteni, hogy ez az egész csak mese, csak hát vannak jó mesék és rosszul megírt mesék.
napraforgó 2009 jún. 20. - 15:25:33
(403/615)
Hát ez megint egy hülyeség! hogy Hugot halálra ítélték és másnap kivégzik. Na és a fellebbezési lehetõség? Olyan jogrendszer nincs, ahol ne lehetne fellebbezni! Egy-egy ilyen bírói eljárás hónapokig eltart. Aztán még ott van a kegyelmezési lehetõség - az államfõ megkegyelmezhet. Na és a kivégzésre csak a kegyelmi kérvény elutasítása után kerülhet rá sor. Vagyis jó sok idõnek kellene eltelni, nem ilyen máról-holnapra. Klassz, hogy Hugonak ilyen sok "védõügyvédje" van, pedig rengeteget hibázott. Nekem Soledad szimpatikusabb, anyuci szófogadó jó kislányából önállóan döntõ felnõtt nõ lett. És miért is kellene megvédenie Hugot? Hugot még a temetés éjszakáján kihantolta a Burge pár, és mit tett õ? Rohant Soledadhoz, itt vagyok, élek kedvesem, ne bánkódj! Nem. A fene tudja hol-merre kóborolt, míg a kedvese a gyerekét várta. Persze pont a szülésre elõkeveredett, és segített is neki orvoshoz jutni, de ezt akármilyen idegen is megtette volna. Senki nem hagyhat ott egy bajbajutottat, az cserbenhagyás és büntetendõ!
10/10
h.ne 2009 jún. 20. - 11:07:17 10/10
(402/615)
NUSSI!
JOBBAN JÁRSZ HA INKÁBB A LETÖLTÖTT RÉSZEKET MEGNÉZED!!!!
10/10
Zsuzsika12 2009 jún. 19. - 23:13:15 10/10 Előzmény nuussi
(401/615)
A hétfõi részben az volt hogy akkr kezdõdött el a tárgyalás és ott nem jelent meg Arturó. Pákitónak a szõke haju csaja rábeszélte Soledad apját hogy menyen el a bíróságra és mogyon el mident ami nyomja a szívét. (És jól leitatta elõtte!) A szerdai npban pedig az volt, hogy Boriszhoz Ursula bement látogatóba és ott elmodta neki hogy õ szerinte Máriná nem fog el menni a tárgyalásra mert jól megverte Elojszá beköpte ugót hogy ott van a házban Hugó és be küldte a redõröket hogy menyenek fogják el Hugót hogy ne tugyák bántani. Hugó és Soledad között a szeretkezés után megvólt az elsõ csók. Csütörökön pedig az volt hogy Soledad apja szívrohamot kapott Boris nem tud megjelennni a tárgyaláson mert Alsides el lopata Boriszt és azért nem tudot megjelenni Borisz de Hugó életét csak õ tudja megmenteni. Hugót pedig fel fogják akasztani elvileg. A péteki:azzal kezdõdött hogy Hugó mlg midig a tárgyaláson volt Alsédes sok pézt kifizettet a bánya részvényeseknek Hugó Alsides-re iratta miden tulajdonát,pézét Hugó kérése a felakasztûs elõtt az volt hogy Soledádtól és a lányátol eltudjon bucsuzni.Mielõtt meghal. Dániel megtudta hogy doktor Max ölte meg az apját és valami kábitót öntött az inivalójaba Dániel a Max-éba. Soledad elbucsuzik Hugótol és elmogya neki hogy õ volt élete legnagyobb szerelme és az mogya Hogó neki hogy vigye be a lányát hozzá hogy bucsuzzon el tõle. Soledad még az éjjel elmegy a bíróhoz hogy legalább ha tud valamit tenni akkor tegye hogy ne akaszák fel de azt mogya a bíró hogy õ ezt nem teheti hogy nem akassza fel de azt modta hogy Hugón csak Borisz tud segíteni . Akkor szoledad még kért a bírótol egy valamit hogy Aurórát hagy vigye be a celába hogy el tgyon tõle bucsuzni Hugó. El is viszik a börtönig szoledád és Missel a gyereket és azt mogya Soledad Misselnek hogy õ vigye be Aurórát Hugóhoz és be is viszi Hugó a kislányt a kezébe veszi és elkezdi becézgetni és Misel pedig majdnem elsírja magát.
10/10
h.ne 2009 jún. 19. - 20:57:04 10/10 Előzmény napraforgó
(400/615)
Lucas sok mindent zagyvált részegen.Azt monda:"elég volt a hallgatásból"! És ezt Eszter asszonynak mikor fogja megmondani!?? Mert otthon bizony egy picinyke szavazati joga sincs. Eszter asszony oda teszi ahová akarja!Hugó a tárgyaláson is féltette, hogy rosszúl lesz, a lánya viszont a székbõl sem akart felállni. A végén meg rohangál egyik helyrõl a másikra mint a mérgezett egér. Csak egyet ne felejtsen el a drága apuka, hogy ha valaki szerelmes ,akkor az a temetése után másnap nem megy hozzá a testvéréhez???? Akit ugyanaz az ember játszik mint Hugót, azt viszont mégis visszataszítónak látja. Nem tetszik neki az ölelése sem, mert más mint Hugoé. Aztán egyszere csak hipp-hopp összekeveri õket.A várost becsapta ez igaz, de a város is õt! A harag viszont rossz tanáccsadó!
Azt írod Soledád nem volt boldog!!!És ugyan miért nem??? Boris megmentette õt a hitelezõktõl, de azt viszont nem tudom, hogy Lucas adósságát kifizette e valaki. Mert ugyebár akárhogy is Soledád a pénzért ment Alcideshez. Igaza van Hugónak!A temetése másnapján !A pénz hatalmasabb úr volt még a fájdalomnál és a szerelemnél is. Még abba is beleegyezett, hogy Alcides a nevére vegye a gyereket.
Hogy a nõi divat mennyire felel meg a kornak azt nem tudom,mert ennyire nem mélyedtem bele a kritikába.De az ilyen kosztümös filmekben mindíg így hordják, legalább is a francia divatban.Gondolom ez máshol is így volt, hogy a mellek a kirakatban voltak!
Ez a történet lehet bármilyen zagyvaság, mert elnyomja Marió Cimárró kisugárzása! És valóban mennyi sok kint élt meg Soledád akkor mikor Hugót Alcidesnek hitte????Elvitte többek között az orvoshoz, hogy ne az erdõben szülje meg a gyerekét. Nem hagyta, hogy elvigyék rögtön a kicsit születése után! A gyereket megmentette a katalepsziás állapottól!Nyitott neki egy kórházat!Etette itatta, ruházta, gondolom a cselédjét is a férfi fizette.Aztán beleszeretett szépen az Alcidesnek vélt Hugóba. Amikor baj érte akkor rohangált a bányába.A sebeit ápolta!. Amikor pedíg kiderûlt, hogy õ a halottnak hitt szerelme, akkor hátat fordít neki. Még elbúcsúzni sem nagyon akart,mert a szívében már nincs szerelem!!!! Ezzel szemben itt van a szeplõs képû doki, akit folyton ölelget.
10/10
nuussi 2009 jún. 19. - 15:59:14 10/10
(399/615)
Mért van kiírva folyton hogy ismétlés???
juculino 2009 jún. 19. - 15:29:59
(398/615)
Ez óriási volt, ahogy Max a kampót akarta adni Arturo-nak... Azóta is ezen röhögök. "Nem vagyok kalóz"... Kész... :)
10/10
nuussi 2009 jún. 19. - 15:20:33 10/10
(397/615)
Milyen kínokat kellet megélnie Soledadnak amikor "Alcidessel" volt. Tök jó élete volt, még bele is szeretett. Most tök hülyén viselkedik. Már csak 27 rész van hátra. A héten csak kedden láttam valaki eltudja mondani mi volt benne? Elõre is köszönöm.
10/10
Miss Pearl 2009 jún. 19. - 14:13:07 10/10
(396/615)
Szióka! Azt hiszem én is csak azért nézem ,amiért te! Mario nagyon tetszik! Rengeteg dolgot fel tudnék sorolni, ami sz.r a filmben! Kicsit se feltûnõ , hogy Eloisa meg Rebeka arcán mennyi púder van! Iszonyatosan szeplõs a dekoltázsuk, azt ugyebár nem fedték el egy kiló alapozóval vagy púderral, de az arcuk meg hibátlannak tûnik néha! Bár volt olyan, mikor közelrõl mutatták õket, akkor bizony látszódott a sok szeplõ annak ellenére, hogy szinte egy maszk van rajtuk! Meg sztem tökre ronda, ahogy felnyomják a mellüket ezekkel a ruhákkal! Csoda, hogy nem fulladnak meg! Én biztosan nem tudnék sokáig létezni egy olyan szûk ruhában! És mit szóltok Soledad Kiszel Tündéhez hasonlító szemöldökéhez?! Borzalmas! Sokkal szebb lenne vékonyabbal és nem feketével! Szörnyû, hogy itt a pénzért mindenre képesek! A nõk összebújni bárkivel, mindenki mindenki ellen fordulni! Meg ez a folytonos rinyálás, a Zorróban is ez idegesített! Hülye az a Soledad, mert azért én megvédtem volna vmennyire Hugót a tárgyaláson még akkor is, ha annyit ártott neki!
Hagyta, hogy az idióta, szánalmas, részeges apja mindent összehordjon! Szval Mario az egyetlen, aki miatt érdemes néznem a sorozatot! Mindenhogyan jó ez a pasi! Szép napot nektek! :)