7/10
Norbert Szalai 2021 márc. 28. - 13:49:57 7/10
(7/7)
Szinte minden szempontból átlagos,vagy annál némileg jobb,mára klasszikus francia krimi,érdekes zeneválasztással.Belmono és úgy általában a színészi játék rendben van,bár nem kiemelkedő.
Ami viszont kiemeli a filmet a középszerből,az a szökés terv kivitelezése,ami igazán kreatívra sikerült,és a kellően erős,és meglehetősen véres befejezés ! Delon majdnem elütése meg jópofa fricska ! :)
bioLarzen 2016 jún. 28. - 16:43:33
(6/7)
Ja, és amit még kimondottan nem értettem, az a film zenéje volt. Csak nekem nem stimmelt sehogysem ehhez a filmhez, annak is legdrámaibb jeleneteihez ez az echte burleszk-zene? Rögtön komédiát, Benny Hillt csinált a jelenetekbõl...
bioLarzen 2016 jún. 28. - 14:38:25
(5/7)
Maga a film elmegy - bár nyilván nem Belmondo legjobbjai közül való. Amit viszont nagyon nem kellett volna, az Belmondo magyar hangja. Az egy dolog, hogy nem a "megszokott" hangjai egyike (Sztankay, Gáti Oszkár, Garas), hanem Dózsa Zoltán - de az õ hangja egyáltalán nem megy Belmondóhoz, ráadásul végig egy felolvasott szöveget hallunk, nem igazi szinkront. Nem mondom, hogy Dózsa rossz színész, de itt végig úgy hangzik, mintha épp csak megkapta volna a szöveget, és végig "blattolna". Egybõl oda az a kevéske varázs is, amit amúgy a film adna :(
7/10
Dalmát 2015 szept. 04. - 22:17:16 7/10
(4/7)
Bemutatása idején megbukott a film, és Belmondo is utólag hibának tartotta, hogy elvállalta ezt a szerepet. Szerintem meg nincs vele semmi baj, jó kis bûnügyi film. José Giovanni regényeibõl, forgatókönyveibõl sok jó francia krimi született, ami nem véletlen, az ipse jól ismerte a bûnözõk világát, õ maga is az volt, a börtönben képezte át magát íróvá.
Az a jelenet tényleg nagyon jó, amikor majdnem elütik Delont. Belmondo gesztusán is jót nevettem, meg a másik színészlegenda bénázásán, ahogy a járdaszegélyben is majdnem orra bukik.
adamnagysweetmovie 2012 júl. 14. - 22:24:07
(3/7)
Kifulladásig?
8/10
Ayrton Corvus 2011 márc. 24. - 00:26:07 8/10
(2/7)
Magyarázhatod a vv sanyikának. Belmondo névre is azt hitte, hogy valami zenekar. Elcseszett egy generáció.
8/10
Ayrton Corvus 2009 okt. 03. - 15:49:48 8/10
(1/7)
Idáig még senki nem szólt hozzá, akkor, majd én. Hihetetlen 99 forintos áron vásároltam a Corában. Elõször azt hittem, hogy valaki véletlenül rosszul címkézte fel és berakta a turkálóba, így megnéztem a leolvasón, és tényleg
annyi volt az ára (a neten mindenhol 990 körül van az ára). Robert Enrico rendezte, és forgatókönyvet José Giovanni írta ugyanúgy, mint a Kalandoroknál, ezáltal nem véletlen Joanna Shimkus és Paul Crauchet szerepeltetése. Gondolom aki látta a filmet, nembiztos, hogy észrevette a repülõtéri jelenetnél, amikor Belmondoék, majdnem elütnek egy szemüveges férfit, hogy az a férfi Alain Delon. Én is csak az IMDB miatt vettem észre, mert ott szerepel ez a film Delon filmográfiájában. Belmondo, mint mindig hozta a legjobb formáját. A börtönbõl való szökése zseniális. A film vége kicsit eldurvul, hasonlóan a kalandorokhoz.