pankor 2012 júl. 12. - 10:58:30
(226/466)
Tényleg valami hatszázvalahány részes a sorozat? Szerintetek leadják végig az rtl-en?
Mit tudnak annyit húzni a történeten???
Trixi0322 2012 júl. 11. - 18:09:25
(225/466)
Engem igazán meghatott Eva története, valóban nem tudott ránézni a kisbabára és az sem semmi hogy a szülés utáni depresszió miatt 2 évig egy klinikán kezelték. Végülis akkor nem is olyan sokat volt Manosal, mert azt mondta, hogy amikor elõször visszament hozzá, szakiított vele és nem voltak együtt, csak az esküvõ elõtt két héttel jelent meg újra Manos és jöttek össze.
Nagyon megható volt az is, amikor Eva bement Marilia szobájába este, vagy amikor reggel megölelte és szépen beszéltek egymással, egy biztos, Eva szereti Mariliát, nem hiszem, hogy mostmár megbánta, hogy megszülte. Várom a további folytatást kettõjük között, és hogy Manos is belépjen a képbe. Nekem anyukám 3 hónappal ezelõtt halt meg, és nagyon hiányzik, ezért is foglalkozok annyit Eva és Marilia kapcsolatával, kicsit lefoglal legalább ez és nem gondolok annyit a fájdalmamra, engem az sem érdekelne ha olyan anyám lenne mint Eva, csak élne...

Akit mostanában nagyon utálok az Amália, teljesen kikészülök tõle. Egyszerûen nem tudom õt elviselni.
CoCo-Chanel 2012 júl. 11. - 14:02:35
(224/466)
Na tessék...

ami Evat illeti, igazam lett... azt kell, hogy mondjam Eva helyesen cselekedett, hogy elhagyta lányát... ez még mindig jobb, mintha megölné a szülés utáni depresszió miatt... Evat csalták Melitával, s nem fordítva... Eva egyetlen hibája az, hogy naiv volt és hitt Manosnak... Manos bármire hajlandó volt azért, hogy hatalomhoz jusson... ehhez Melitára volt szüksége, de mindemellett Evat is megakarta tartani, hogy ott legyen amikor szüksége van rá... Eva többször elhagyta Manost, aki újabb- és újabb hazugságokkal traktálta, hogy visszaszerezze Evat, aki újra- és újra belesétált a csapdába, ami miatt olyan hibákat követett el, melyekért most is drágán fizet...

Ciaó!
10/10
Pistike66 2012 júl. 11. - 12:50:25 10/10
(223/466)
A youtube-on szoktam nézni belõle néha, de sajnos a görögöm igen gyenge, ezért aztán az csak találgatásra jó. :-D Mindazonáltal érdekes játék kisakkozni gesztusok, hanghordozások alapján mi lehet, és késõbb összevetni a valósággal. :-)
10/10
Pistike66 2012 júl. 11. - 12:44:30 10/10
(222/466)
Köszönöm, majd lehet hogy megnézegetem, a félbeszakítás elõtti részeket sajnos nem láttam.

Végre egy olyan sorozat, ami élvezettel nézhetõ, nem szentimentális, nem merõ nyavalygás, jó szinészek játszanak benne és a történet is egész jól össze van rakva. Hiába, a dél-amerikai stílus nagyon más és olykor nagyon idegen. :-)
CoCo-Chanel 2012 júl. 11. - 12:31:11
(221/466)
Remélem neked van igazad és csak én halucinálok... még mindig reménykedem benne...

Ciaó!
CoCo-Chanel 2012 júl. 11. - 12:29:02
(220/466)
E szerint a videó szerint igen: http://www.youtube.com/watch?v=glLPIc7J2Cs
Nézd az elejétõl vagy a 2:35-tõl és aztán nézd végig. Nézd meg mit tart Manos a kezében. Ez erõszak, mert Eva akarata ellenére adta oda magát Manosznak. Hacsak nem arról van szó, mint a Dallasban, mikor Pamela megálmodta Bobby halálát. Vagy olyasvalakirõl van szó, aki kísértetiesen hasonlít Manosra.

Sajnos a sorozat nem látott részeit, csakis a youtuben lehet nézni, görögül. Teljes részeket megan honlapján lehetne nézni, de nem Görögországban élünk. Tehát marad youtube, csak üsd be azt, hogy ta mystika ths edem ... hozzáteheted, hogy eva & manos, vagy nopa & loukas stb., s kijön egy csomó link...

Online, magyarul itt tudod megnézni, a kezdetektõl:

http://onlinewebfilmek.blogspot.hu/2012/04/az-eden-titkai-online-2008.html

http://www.online-filmek.org/az-eden-titkai-ta-mystika-tis-edem-online

http://www.sorozatbarat.hu/video/search?s=az+eden+titkai

Sok ehhez hasonló link van...


Ciaó!
CoCo-Chanel 2012 júl. 11. - 11:59:50
(219/466)
Sajnos nagyon kevés az olyan ember, aki úgy gondolkodik, mint te. Anyámnak 11 évébe telt mire elhagyta az apámat - akivel már nem tartom a kapcsolatot -, s akkor is csak azért, mert szerelmes lett a mostohaapámba - akivel viszont a mai napig jó a kapcsolatom.

Az igazság az, hogyha ez nem film lenne, hanem valóság, akkor én is azt mondanám Evanak és Melitának, hogy felejtsék el Manost, mert jobbat is megérdemelnek, de ez csak egy fikció, s mindannyian abban reménykedünk, hogy mindannyian megváltoznak, jobbá válnak, s a gonoszak megbûnhõdnek bûneikért. Evat pedig jól fejbe vágnám, amiért viszonya volt Manosszal, ill, amiért azt tette Daphneval amit tett.

Annyi a különbség kettõnk között, hogy én nem utálom õt, sõt... hibái ellenére is szeretem ezt a karaktert... s Melitát bár nem utálom, de nem is kedvelem...

Ciaó!
10/10
Pistike66 2012 júl. 11. - 11:32:08 10/10
(218/466)
Szerintem nem a Manosz erõszakolta meg, én kizártnak tartom, hogy õ lett volna. :-)
Canela 2012 júl. 11. - 11:26:26
(217/466)
Vagyis azt akarod mondani hogy Manos erõszakolta meg Evát???

S hol nézed a rézeket? Az elsõt pl? Youtubon? Van valami értehtõ nyelven is valahol vagy csak görögül?
3/10
csikosi 2012 júl. 11. - 11:22:10 3/10
(216/466)
Elképzehetõ, hogy nem emlékszem az elsõ részre, ebben igazad lehet!
Sajnos édesanyád is csabdába eshetett annak idején.
A szerelem gyûlöletté válhat egy kapcsolatban.
Én inkább elváltam, mint hogy a gyerekeimet kitegyem ilyen atrocitásoknak, de minden ember más.
Nálunk is ugyan ez ment hosszú évekig.
Akkora szerelem nincs, hogy a gyermekeimet bántsák!
Saját tapasztalatból tudom és üdv: Neked
CoCo-Chanel 2012 júl. 11. - 10:58:34 Előzmény csikosi
(215/466)
Anyámat 11 éven keresztül verte és csalta az apám és tudod miért bocsátott meg neki újra és újra, mert szerelmes volt az apámba. Engem is vert az apám, mert lánynak merészeltem születni, két öcsémhez viszont egy ujjal sem nyúlt. Sok oka lehet annak, ha egy nõ együtt marad egy olyan férfival, aki érzelmileg, vagy fizikailag bántalmazza, esetleg mindkettõ. Talán szerelmes? Ilyen körülmények között nõtt fel? Ezt érdemli? Számtalan oka lehet.

Nyilvánvalóan nem kedveled Evat, mert kurválkodott. Ezek szerinte minden színésznõ, modell kurva... Nem tudhatjuk, mi történt Eva és Manos között, miért "szakítottak", Manos miért nem tudott Eva terhességérõl stb., ezért nem kéne ítélkezni. Egy házasság tönkretételéhez két ember kell, de ez nem jelenti azt, hogy Eva kurva. Az eszedbe jutott már, hogy Eva talán nem is szakított Manosszal? Manos még együtt volt Evaval, amikor összejött Melitaval és késõbb össze is házasodtak? Nem tudjuk mi történt azalatt a 15 év alatt, míg Eva távol volt, ezért ne ítélkezzünk. Az vesse az elsõ követ, aki még nem tett olyasmit, ami mások szemében elítélendõ lenne. Én Melitát nem kedvelem, de nem ítélem el, pedig õ sokkal rosszabb dolgokat fog elkövetni, mint Eva.Akkor õt is utálni- és kurvánal fogod nevezni? Vagy Mariliát? Jelenleg Daphnet sem kedvelem, mert ahogy Nikolasszal viselkedik az már durva, de nem ítélkezem, mert megértem a helyzetét.

Anyámmal olyan jó volt a kapcsolatom, hogy õ nem csak az anyám, hanem a legjobb barátom is volt, de olyan csalódást okozott, ami miatt megszûnt ez a jó viszony. Ez nem jelenti, hogy nem tartom vele a kapcsolatot stb., csak már nem olyan a kapcsolatunk mint régen. S kurvának sem nevezem, csak azért, mert csalta a mostohaapámat, aki a tenyerén hordozta, aki apám helyett apám volt, s akit végül elhagyott egy másik férfi miatt. Míg vér szerinti apámhoz, aki meg sem érdemelte, olyan hûséges volt mint egy kutya.

Tehát ne ítélkezz, hogy ne ítéltess! Vagy hogy is van ez a mondás... Mert sosem tudhatod, hogy mire képes egy nõ, ha igazán szerelmes... de nemcsak nõ, hanem férfi is. Én tudom...

Ciaó!
CoCo-Chanel 2012 júl. 11. - 10:26:17 Előzmény csikosi
(214/466)
Akkor nézd meg újra az elsõ részt, mert nyilvánvalóan vagy nem láttad, vagy nem emlékszel rá.

A holdkõtársaság tagjai 16-18 évesek, táboroznak, jól érzik magukat: énekelnek, úszkálnak stb. Aztán késõ este, hirtelen minden pokollá változik: Eva rohan az erdõben, mert valaki üldözi. Utolérik, leteperik, kést szegeznek a torkának és aztán megerõszakolják. Eva - bár együtt jártak - még nem állt készen az intim kapcsolatra, hiába nyomult Manos. Így aznap éjszaka nem voltak együtt (legalábbis nem önszántából). Eva nemegyszer mondta, hogy Marilia azon az éjszakán fogant, mint ahogy azt is, hogy Manos az apja. Ebbõl egyértelmûen az következik, hogy Marilia az erõszak éjszakáján fogant. 15 évvel késõbb Eva Párizsban egy rémálomból ébred (a 15 éve törént erõszakból), tehát nem 31 évesen erõszakolták meg, hanem 16 évesen,még szûz volt, s ennyi idõsen szülte lányát. Nem nehéz rájönni, ha figyelembe veszed Marilia és a fõszereplõk korát.

Azt tanácsolom, hogy néz meg újra az elsõ részt: akkor talán végre tisztábban látod a képet, mert már akkor gyanítottam, hogy ki az erõszakoló, amely pár hete megerõsítést nyert. Nézd meg, hogy viselkedik Manos Evaval szemben, mit mond Nikolas Manosnak az Evaval szemben tanúsított viselkedése miatt. Különösen azt figyelmed meg, hogy õk hárman milyen állapotban térnek vissza a táborhoz(Eva, Manos, Nikolas), mikor már mindenki õket keresi vagyis hívogatják - ziláltan, zaklatottan stb.

Ez a sorozat a sok titokkal, zsarolással egy filmre emlékeztet: a Tudom mit tettél tavaly nyáron, csak lehetne az a címe, hogy Tudom, mit tettél 15 évvel ezelõtt.

Ciaó!
3/10
csikosi 2012 júl. 11. - 09:59:11 3/10 Előzmény CoCo-Chanel
(213/466)
szia!
Én úgy emlékszem, hogy amikor Eva lánya megfogant, akkor nem volt erõszak! Azt mindketten akarták.
Ez a megerõszakolás csak akkor történt, miután visszajött a tíz-éves qurválkodásából.
Ha olyan jó volt neki ott az elmúlt idõ, minek jött vissza.
Saját megjegyzésem pedig az, hogy ha üti veri a szeretteit Manos, akkor meg mi a fenét
akarnak tõle?
hali: csikosi
CoCo-Chanel 2012 júl. 11. - 09:54:42 Előzmény Trixi0322
(212/466)
SPOILER

Akkor most vagy két férfi fogja üldözni vagy csak egy. Egy biztos, hogy egy férfi biztosan Eva megszállottja lesz és az nem más mint Marilia nõs szerelme, aki viszont az anyjába szeretett bele. Viszont nem elképzelhetetlen, hogy ketten követik õt: ebben az esetben a másik pasi Eva apja lesz Kiriakosz Haritosz - aki gyanúm szerint börtönben volt -, szerintem õ lesz az aki Marilia felõl fog érdeklõdni, mert tudja, hogy õ nem a lánya, bár azt talán nem is sejti, hogy a kis csaj nem is Angela lánya, hanem Evaé. Bár talán lassan összerakja a mozaik darabkákat, s így Evanak nincs más választása mint elmondani az igazat Manmosnak. Kiriakosz túl sokat tud Evaról és Manosról és ez Eliast is nyugtalanítja. Nem lennék meglepõdve, ha õ lenne az aki zsarolná a társaságot, bár szerintem nem a baleset miatt, hanem azért ami Evaval történt. Végül is azt írták, hogy egy valaki fizetni fog és Kiriakosz egy nap - a 155. rész - beront Evaek lakásába, veszekszik Manosszal és a többiekkel, majd elõránt egy pisztolyt és le akarja lõni Manost, de Eva elé ugrik, így õt találja el. Azon se lennék meglepõdve, ha õ lenne az, aki hívogatta Elias feleségét, Eva erõszakja miatt stb. Végülis a faszi elég szemét, Eva is fél tõle és Angela is rátámad késsel.

Ami Eva erõszakját illeti, nem hiszem, hogy õ erõszakolta meg, mert láttam egy videót, amit pár hete fel is tettem ide, amely egyértelmûen mutatja, hogy Manos az erõszakoló - kést szegezett a torkának, ez erõszak (ez nem neked szól Trixi) -, hacsak nem hallucináltak, ill. ketten erõszakolták meg aznap éjszaka.

Gondolom Melita boldogsága csak addig tart, míg fény nem derül a viszonyra. Idõsebb vagy fiatalabb volt a nõ, akit Melita lelõtt? Mondjuk Stefanos anyja, Antigoné? Esetleg a testvére? Bocsi az õ nevét még nem tudom... Megtudod mutatni nekem azt a videót? Stefanos is megjelenik, de csak másnap. Hát eléggé megromlott a viszonyuk, bár nem veszekedtek, kivéve Manost és Stefanost, de ez sem volt hangos szóváltás, csak vitatkozás.

Tegnap nézegettem a videókat és hát mit ne mondjak: Manos, Melita és Stefanos olyan szinten összetörték Evat, hogy még terhesen is képes lett volna leugrani a szikláról, ha Lukas meg nem akadályozza.

Tegnap este eszembe jutott egy sorozat (régebben szappanopera buzi voltam), amelyet a siker miatt meghosszabbítottak, de az eredeti férfi fõszereplõ már nem akart tovább folytatni, így "kinyírták" és egy másik férfi lépett a helyébe. Szerintem az Éden titkainál is errõl van szó, hogy eredetileg csak 3 évadosra tervezték, de a sorozat sikere miatt, hozzáadtak még egy évadot, amiben a Mamost alakító színész már nem kívánt részt venni. Õt nem nyírták ki, de Amerikában maradt egy üzlet miatt vagy mi. Mindkét sorozatnál óriás hibát követtek el, fõleg a sorozat eredeti pár szerelmesei ellen. Bár be kell valljam, hogy Lefteris sem olyan rossz... sõt... de én azt szerettem volna,- a sok viszontagság ellenére - Manos és Eva összejöjjön, ami így is lesz a 3. évad végéig. Aztán jön a 4. évad és bammm... az egyik kedvenc párunk nincs, mert egy mondvacsinált ürüggyel Amerikába küldik, pedig mindannyian tudjuk, hogy Manos nem hagyná el Evat, ennyi év után, mikor újra egymásra találnak és végre boldogok. Fõleg nem a két lányát, akik közül az egyikre csak nem rég talált rá. Arról ne is beszéljünk, hogy ha megmaradtak volna a 3. évadnál, akkor még Melita is boldog lehetett volna Stefanos mellett, mert késõbb nem lett volna ideje megörülni.

Baromság...

SPOILER VÉGE

Ciaó
Trixi0322 2012 júl. 10. - 16:13:46
(211/466)
Hú, szerintem azért nincs vele Stefanos, mert akkorra már nagyon összevesztek, és azért van Manos mellette, és akkor Manos sokszor emlegeti a múltat, valószinüleg nagyon fáj neki, amiért nem lehetett ott Marilia születésénél és ezt próbálja átélni a kis Angelo születésekor, még akkor is, ha õ nem is a fia.

SPOIER: Melita mintha egy nõt lõtt volna le, ha jól néztem a részeket, vele még komoly gondok lesznek, a végére szegény totál ki lesz borulva, pedig õ egy ideig nagyon boldog lesz Stefanos-al miután õ és Eva különváltak. Milyen érdekes, ismét ugyanabba a férfiba szeretnek bele. Egyébként most tegnap nézegettem részeket és megjelenik egy pasi, aki folyton Eva és Marilia után jár, most nem tudom, hogy ez ugyanaz a pasi-e aki összeszûri a levet Mariliával vagy sem, de mindig követi Evát és az is a tippem, hogy talán mégis õ erõszakolta meg Evát azon az estén. mert Evának folyton csak Mariliáról beszél. Még egy kis idõbe telik, hogy rájöjjek, de ez nagyon érdekes votl számomra.

Holnap jó rész lesz, ha mindenigaz az következik, hogy Eva elmondja az igazat Loukasnak és Nikolasnak. Arra nagyon kiváncsi vagyok.
CoCo-Chanel 2012 júl. 10. - 12:55:51
(210/466)
Pár hete azt írtad, hogy sokan azért utálják Evat, mert elhagyta gyermekét, tönkretette Manos házasságát - amihez megjegyezném, hogy ketten kellenek, s mindannyian tudjuk, hogy ha kell akkor Manos akár erõszakhoz is folyamodik, hogy elérje célját - stb.

Lenne egy kérdésem: hozzád és a többi Eva utálóhoz is:

Mit tennétek akkor, ha 16 évesen megerõszakolnának titeket és aztán teherbe esnétek, mert Eva azon az éjszakán esett teherbe.

Gondoljatok bele, hogy mi mindenen kellett keresztül mennie az apja, Manos, és erõszak miatt is és ki tudja, hogy mi mindenen kellett még keresztül mennie. Végül is sosem tudtuk meg, hogy Manos és Eva miért szakítottak. Vagy legalábbis én nem tudom. Nem lennék meglepõdve, ha kiderülne, hogy Manos tett valamit. Nem mondom azt, hogy Eva egy szent, mert nem az. Sok hibát követett el, amikért a mai napig fizetnie kell, amit Manosról nem lehet elmondani. Azonban a hibáik ellenére is szeretem Eva és Manos, s annak örülnék a legjobban, ha együtt maradnának. De mikor Manos valami olyasmit csinál, ami a szemembe megbocsáthatatlan, akkor épp az ellenkezõjét akarom, mert Eva jobbat is megérdemel. Mert lássuk be, Manos kiváló apa, de pocsék barát és férj.

SPOILER

Lefteris pont Manos ellentéte, bár neki is van sötét múltja, amivel nem büszkélkedhet, de egy biztos nem veri a nõket.

SPOILER VÉGE

Ciaó!
CoCo-Chanel 2012 júl. 10. - 12:35:46 Előzmény Trixi0322
(209/466)
Még mindig reménykedem abban, hogy nem Stefanos Angelo apja, hanem Manos. Fõleg azok után amit Stefanosról olvastam, megjelenésének valódi okát. S azt kell mondjam, hogy semmivel sem különb mint Manos, sõt talán még rosszabb is.

SPOILER kérdés:

Mikor Eva szül, akkor Stefanos miért nincs ott vele? Nora és Angela végig Eva mellett maradnak a szülõszobán, míg Manos és Lukas kint idegeskednek a váróban, mintha õk lennének az apák, pedig nem, s ott van mellettük Nikolas és Daphne. Azt kell, hogy mondjam, Manos sokkal inkább apakánt viselkedik Eva születendõ gyermekével, mint Stefanos, vagy tévedek?

Tudod, vagy tudja valaki, hogy Melita kit öl meg és miért? Tényleg Stefanos lesz az, vagy valaki más. Sajnos a görög fordításom elég pocsék, így csak félig értem meg és a többi olyan mint egy kirakós játék.

SPOILER VÉGE

Ciaó!
CoCo-Chanel 2012 júl. 10. - 12:25:01 Előzmény Canela
(208/466)
Ez az a rész ahol elvonták a figyelmemet, de én úgy értettem, hogy Eva azt mondta Manosnak, hogy elvetélt. Bár lehet, hogy azt mondta, nem lehet gyereke, de ez nem jelenti azt, hogy nem is lehet. Számtalan nõnek mondják ezt, s ezért le is mondanak az anyaság örömérõl, aztán végül mégis megtörténik a csoda. Tehát nem számít mit mondanak az orvosok, mindig van remény. Bár ritka, de történhetnek csodák. Egyik barátnõmnek az anyjának is ezt mondták. Nem lehet gyereke. Aztán közel 40 éves korára teherbe esett Esztivel, ami egy csoda volt. Ennek az az egyetlen hátránya, hogy a szülõk hajlamosak sokkal jobban félteni, óvni mindentõl és mindenkitõl, mert õ a "csodagyerek".

Bár arról még én sem tudtam, hogy születi még egy lánya, kinek apja Lefteris lesz. Ezen meglepõdtem.

Ciaó!
CoCo-Chanel 2012 júl. 10. - 12:13:21 Előzmény nene08
(207/466)
A megan olvasottak- és a youtuben látott videók alapján azt mondom, hogy nem Fotis erõszakolta meg Evat. Bár az igaz, hogy Nikolas látta mi történt. Véleményem szerint valaki más is volt ott.

SPOILER

Eva apja? Mindenesetre hamarosan fel fog bukkanni és alaposan felforgatja mindenki életét. Az a gyanúm, hogy õ az aki zsarolja õket és õ lesz az, aki miatt Eva színt vall Manos elõtt.

SPOILER VÉGE

Gondoljunk csak bele, ha valóban Fotis erõszakolta meg õket, akkor a többieknek is tudniuk kéne arról, hogy mi történt azon az éjszakán Evaval, minek következtében teherbe esett. Egyetlen ember van aki tudja a teljes igazságot: az Nikolas. A gyanúm az, hogy Angela és Lukas is csak a fél igazságot tudja Evat és Mariliát illetõen.


Ciaó!