Téma: Az eltûntek

pneklara 2012 jan. 16. - 16:26:29
(19/59)
Ezt sem hittem volna magamról! 1)Megnézek egy western filmet. Sose szoktam. 2) Hajnali 1/2 2-ig nézek egy filmet úgy, hogy közben nem alszom el.Ezek szerint jó film volt.
Szoktam gondolkodni, hogy élnék-e egy-egy film helyszínén, vagy idejében. Hát itt,és akkor - semmiképp. Bár lenyûgözõ tájon játszódik.
merola 2012 jan. 16. - 02:31:08
(18/59)
Kimondottan jó kis Western volt ez, örülök, hogy megnéztem. Bár több mint két óra hosszú, mégsem volt unalmas és szerintem az utolsó fél óra sem volt összecsapva. Tény, hogy volt benne néhány kisebb hiba de hát melyik filmben nincs? Attól még szerintem az utóbbi évek legjobb Westernjei közé sorolható, köszönhetõen a nagyon jól eltalált színészeknek is. Tommy Lee Jones-ról nem is gondoltam volna de zseniális volt ebben a "csinált indián" szerepben és Cate Blanchett is hasonló színvonalon hozta a karakterét. Nálam 10/10 a film.
(Mellesleg milyen idióta, barom volt képes ezt thriller-nek nevezni!?!)
Viorika 2012 jan. 15. - 23:41:36
(17/59)
Videóra rögzítés,saját célra nem lopás,csak ne vetísd le nyilvános helyen:D
És ameddig te magadnak tõltesz le bármit,akármit az nem lopás,ha te azért egy forintot kérsz na onnantól lesz lopás,és még bûncselekmény is árusítani.És a torrent az nem lopás?Vagy a letöltö oldlak tucatja,Ugyan már,az nem kalózkodás,csak a videó,ezer éve van VHS majdnem minden háztartásban,mindenki lopna?Ja és a netes oldalakról,megosztókról annyit hogy sok helyen még pénzt is kérnek a regisztárciókért,töltésért,egyes oldalakon prémium díjak vannak,miközben ingyen is letölthetõ a tartalom csak máshova kell kattintani,és hosszabban,lassabban vagy letorrentezve,ami ugyancsak csúnya dolog,de a szügszég törvényt bont,én is inkább torrent párton állok,de ez már mellékes,és én már torrenten is találkoztam sajnos rossz minõséggel,vagy hibás arhivummal amibõl az Isten se csomagolta volna ki a dolgot.De ez a töltögetés,torrentezés is csak egy üzlet egyeseknek.Ja és ha nem árulnák a dvd-éket,zenei cédéket,programokat csilliárd pénzért,pl egy párszámos zenei cd 5 6 ezer forint,programok esetén egy Sony Vegas Movie Studio 8.0 Platinum 28000 ft, Photoshop CS5 Extended 521.890 Ft, a Cad programok ára is húzós,ha nem így lenne nem virágozna igy a töltögetés,"lopkodás". És senki ne vegye magára nem bunkóságból írtam,amit írtam,csupán a racionaliutás talaján,az ok okozati tényezõket írtam le.További szép estét mindenkinek.
offtopic
bunndda 2012 jan. 15. - 23:24:52
(16/59)
Egy film felvétele vagy letöltése - és továbbadása - nem lopás.
A lopás az, amikor jogtalanul elveszel valamit ami nem a tiéd, és a tulajdonos többé nem rendelkezik az adott dologgal (pl. gépkocsi ellopása).

Tehát az illegális letöltés nem lopás, hanem a szerzõi jog megsértése. Én úgy tudom hogy Magyarországon saját részre letölteni valamit nem törvénybe ütközõ dolog.
DVD-rögzítõvel felvenni TV adást pedig pláne nem az. Ha mégis, akkor szólnom kell apámnak hogy szökjön olyan országba, ahol nincs kiadatás, különben életfogytot kap. :)
MaxwellRobinson 2012 jan. 15. - 23:17:24
(15/59)
Butaságokat nem kéne leírni, mert saját magad égeted...

Bármit rögzíthetsz bármelyik tv-bõl, teljesen legális. Nem értékesítheted és nem rendezhetsz nyilvános vetítést.
gabrix81 2012 jan. 15. - 23:08:42
(14/59)
Saját használatra legálisan lelehet tölteni bármilyen filmet európában a törvény szerint.
offtopic
David1969 2012 jan. 15. - 22:57:31
(13/59)
Saját részre lehet rögzíteni. Sztem.
goldaxe 2012 jan. 15. - 22:51:46
(12/59)
2500 Ft-os 6 fejû sárkány egy dolog...
Van hozzá írásos engedélyed a Magyar RTL Televízió Zrt jóvoltából? A film ami még nem múlt el 70 éves, jogdíjköteles, nemde? Csak úgy kalózkodnál? Mást is lopsz, vagy csak filmeket?
Egyébként meg elég rossz minõségû lesz és vágott is, reklámmal teli, ha videóval veszed fel. Akkor már töltsd le egy torrentoldalról, BluRay minõségben, tök ingyen. Persze az is lopás, de ha már lopsz, lopj minõségit.
MaxwellRobinson 2012 jan. 15. - 22:41:02 Előzmény zamby
(11/59)
Ez miért gond? Kifogástalan állapotú 6 fejes Panasonic videót vettem 2500-ért (!) egy aukciós oldalon... Idõzített felvétel készíthetõ vele...
zamby 2012 jan. 15. - 20:03:30
(10/59)
Én is megnézném szívesen, ha nem azt az undorító Nyalóvilágot adnák fõmûsoridõben. Persze a gyerekeknek tanulni kell valamibõl, aki dolgozik, meg nem tud megnézni egy normális filmet!
9/10
Hidetoshi Nakata 2012 jan. 15. - 18:22:11 9/10 Előzmény lark
(9/59)
ez jó film volt,akkor láttam még mikor új volt.
10/10
lark 2011 okt. 29. - 14:52:12 10/10 Előzmény sanderb
(8/59)
Szerintem pedig a kiváló színészi játék, a sûrûn becsempészett gyönyörû tájképek mellett a rendezés is zseniális volt. Pont a napokban olvastam, hogy Ron Howard rendezi A Setét Torony c. filmet SK regénye alapján. Kicsit tartottam tõle, mihez kezd majd vele, de ez a film abszolút megnyugtatott e tekintetben. A casting-al még elszúrhatják, mondjuk.
Nálam a film 10/10
9/10
ilovedogs 2011 máj. 13. - 21:11:24 9/10
(7/59)
Nagyon-nagyon tetszett:)))
7/10
sanderb 2011 jan. 31. - 08:40:52 7/10
(6/59)
Western-köntösbe öltöztetett apa-lánya konfliktus. A történet bárhová, bármelyik korba beilleszthetõ lenne apró módosításokkal, hogy pont indiánfûszerezést választottak, valószínûleg a regénynek köszönhetõ, amelybõl készült. Kíváncsi lennék, hogy a regény milyen pluszt ad még a történethez misztikumban, feszültségben és jellemábrázolásban, mert ezekben a film csak erõs közepest mutat. Cate és Tommy Lee elviszi a filmet a vállán, de a rendezõ Ron Howardtól többet vártam. 10/7 - jóindulattal!
montanosz 2010 dec. 18. - 21:25:14
(5/59)
jó film is, egészen az utolsó félóráig, amikor nyilván rájöttek hogy gyorsan le kell zárni a filmet.
Írni is lehet a filmrõl.
Kezdve a lostra hajazó film címnél, folytatva az idétlen tartalom jegyezékkel)), amirõl persze a film maga nem tehet de nyilván aki írta nem látta a filmet: "..titokzatos, sötét alakok rabolják el...", amibõl valami sötét misztikum árad, de persze ki derül egybõl hogy csak kóborló szökött zsoldnak szegõdött indiánok...akik, még véletlenül sem erõszakolják meg az elrabolt fehérnépet (sicc. Aztán az utolsó félóra felcseszett akcióban a felmentõ sereggel: a félkarú indián, reumás öreggel aki indiánnak képzeli magát, egy hat éves kislány akit simán csalinak használnak, aztán persze az anyuka maga aki a 6 éves kislány anyukája és cseppet sem zavarja a tény hogy a láénya kiszabadításában hullanak az emberek. Ja és ez a csapat sikeresen kiszabadítja a foglyokat akik menekülésközben már lovagolnak, pedig szemmel látható volt hogy szanaszét szaladtak az elõzõ jelenetben és a elhajtott lovak az ellenkezõ irányba vágtattak el. Ja meg az elõzõ sikertelen mentõakcióról nem is beszélve amikor a vadnyugat látszólag legderekabb képviselõi teljesen analfabétán hagyják magukat lemészárolni és csapdába csalni...ennek ellenére én is azt mondom hogy jó film és Tommy Lee Jones hozza a formáját, ezért is bosszantot fel a szemmel látható hanyagság a film végére(((
worldpeace 2009 aug. 20. - 23:14:08 Előzmény drakul
(4/59)
Hát igen, ez a jó jellemzés, egynél többször senki nem nézné meg, de egyszer megéri. A varázslásban nem igazán hívõ világképemmel is teljesen azonosulni tudtam az egész filmmel.
8/10
drakul 2009 júl. 06. - 07:12:25 8/10
(3/59)
Szerintem is ez egy olyan film amit érdemes megnézni .
vanekvan 2008 szept. 21. - 11:57:41
(2/59)
JÓ.
morita 2008 jan. 02. - 11:54:29
(1/59)
Nem rossz... izgalmas volt, szerintem..