8/10
doktormacko 2009 júl. 12. - 21:22:31 8/10 Előzmény Pera007
(93/253)
Érdekes és jó film .
10/10
Pera007 2009 júl. 10. - 00:42:33 10/10
(92/253)
Az ember gyermeke, egy rendkívûl realista sci-fi. Így lehet a legjobban megfogalmazni. Alfonso Cuarón olyan filmet tett le az asztalra ami minden tekintetben kíválóra sikeredett. A történetet sokat kritizálták, már mind, hogy az alap szitución kívûl semmi érdemleges nem történik velük, tehát nem nagy szám. Szerintem pedig, pont így lett tökéletes. A fentebb említett realista szó minden képkockában jelen van, így a történet se próbál nagyon elrugaszkodni ettõl, ezért van az, hogy hõseinkel komolyabb forduatok nem történnek.
(((SPOILER)Bár nálam az is komolyabb fordulat volt mikor a 27 percben egy kisebb labdajáték után meghal az egyik fõszereplõ. Már az, hogy így az elején, meg maga a tény ahogy megrendezték az egészet.BÁMULATOS!)))
A film igazi lendúlete a közepén támad fel, az eleje lassú tempójú, és bár látunk robbantásokat, ezek mind csak kíválröl szemlélt cselekedetek. Így csak az igazi katarzis a film közepétõl kezdõdik, mikor már a szereplõk benne vannak a közepében. A film másik nagy érdeme a képi megjelenítés. A képi világ szûrkés, esõs, letargikus hangulatott áraszt. A díszletek zseniálisak, mindenhol romos házak. Igazi látvány orgia. A végére pedig hagytam a rendezõ és az operatör nagyszerû munkáját. Az operatör folyamatos kézikamerával dolgozik és itt kérem van oka ennek, nem csak dokumentalista stílusu az egész, de ha robban valami akkor szépen közvetití a kamera. A rendezõ érdeme pedig a a ma már ritkának mondható 5-10 perces jelenetek. Igen. Ebben a filmben egyes jelenetek vágás nélkül ilyen hosszúak. A film ezen jelenetein egyszerûen nem akartam pislogni mert annyira reális volt, mindennek volt értelme. A színésze pedig, hát egyszerûen briliroznak. Nincs olyan akire egy rossz szavam lehetne. Röviden tehát Az ember gyermeke egy olyan sci-fi ami egy viziót tár elénk. Ami csak egy kérdést foglal össze: Mi lenne ha?
10/10
iipepeii 2009 júl. 04. - 00:36:24 10/10
(91/253)
Egyik véleménnyel sem tudok egyetérteni, ami becsmérli ezt a filmet. Szerintem minden piszkosul ott van. Megindító, elgondolkodtató, az akció jelenetek marhára izgalmasak, látványos és baromi jók a színészek is. Michael Cain például marha nagy volt, nem mintha a Clive Owennel bármi probléma lett volna, sõt. Aki nem érez a filmben mondanivalót, az szerintem nem ezt a filmet látta.
9/10
Desintegrator 2009 jún. 28. - 16:24:20 9/10
(90/253)
Sokan lehúzzák ezt a filmet (bár a legtöbben persze nem), és szerintem annyiban igazuk van, hogy a történet nem mondható annyira kimagaslónak. Viszont ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, azt hiszem, hogy sikerült pár embernek megfogalmazni ennek a filmnek az erejét...
Egy lehetséges valóságot mutat be (én az ilyen sci-fi-ket szeretem leginkább, amik közel állnak a valósághoz, ezeket jobban át lehet érezni)
, a színészi alakítások is kifogástalanok, a végén a vágatlan háborús jelenet a maga zordságával és realisztikusságával pedig egészen egyedülálló. Remek alkotás, mozgalmas háttér (nem feltétlenül a cselekvõ személy irányába tereli a figyelmet, mert nem semmitmondó mintázatok szegezik a helyszíneket, mint pl. egy ûrhajón, ahol csak az számít amit mondanak és tesznek a szereplõk), a tömegfilmekbõl messze kiemelkedik, aki az ellenkezõjét állítja, az talán nem tudja vagy nem akarja megfogni az események és cselekmények valóját, vagy ha igen, de valamiért nem érezne az illetõ a vetítés közben valamiféle elégedettséget, lehet azoknak másféle filmek hozzák meg a várt élményt (vagy csak éppen ez a darab nem tetszik, talán valami mélyebb oka lehet, csak nem foglalkozik vele igazán, hogy belegondoljon miért nem tetszett pontosan, mit kellett volna máshogy forgatni...) A tragikus hangnemû alkotásokban nem feltétlenül a látvány a lényeg (hétköznapi katasztrófafilmek), fõleg nem hogy legyen humora (már láttam olyat, hogy egy filmet a közepéig megnézve se tudtam eldönteni, hogy thriller, vagy vígjáték, vagy micsoda), vagy olyan filozófiai gondolatokat, párbeszédeket tartalmazzon, amik önmagukban különlegessé tennék a filmet...furcsa, hogy ezek a bónuszok (vagy követelmények??) nélkül is lehet olyat létrehozni, ami mégis különleges és értékelhetõ. Azt hiszem, már elég sok példát láttam, hogy azt állítsam, hogy csak a mai filmstúdiók legköltségesebb és legjobban kedvelt digitális effektjei és animációi azok a tulajdonságok, amik a többi elvárás tökéletessége nélkül önmagukban -lehetnek akármennyire is kidolgozva- nem elegek ahhoz, hogy egy filmet a toplista közelébe repítsenek.
Anélkül, hogy tovább ragoznám, a film hangulata engem mindenért kárpótolt, így 10/9-re osztályoztam.

Még valami:
Mielõtt filmnézésbe fogok, utánaolvasok fórumokon, hogy valóban megéri-e rááldozni az idõt, és nem csak az értékelést nézem, mert láttam már olyat, hogy valami 10/8-as osztályzatot kapott, de én 1-est adtam volna rá, hasonlóan vannak itt mások is ezzel kapcsolatban. Azt viszont nem szeretem, ha csak annyit ír valaki, hogy "ez egy sz@r film volt.", nem is értem minek veszi a fáradtságot az ilyen, hogy beírjon a fórumba...egyrészt a helyet foglalja, másrészt aki elolvassa nem tud leszûrni belõle semmilyen értékes információt. Ha valakinek azért nem tetszett, mert nem szereti az ilyen hangulatú filmeket, akkor ne nézzen ilyet, és ne is értékelje. Az idióta vígjátékokra is meg szokták adni a 10/4-es osztályzatot a vígjátékkedvelõk, én ha már valamiért megnéztem egy ilyet, megspórolom azt az idõt, hogy 10/1-et adjak rá, mert nem az én mûfajom. Amúgy meg milyen nehéz is lett manapság egy filmet mûfaj szerint kategóriába sorolni, nemigen mond semmit se már, ha valamihez odaírják, hogy "Drama | Horror | Romance | Thriller" (imdb-s példa).
Na mindegy, ha valaki nem szereti a világvége hangulatú filmeket, akkor ezt ne nézze meg, és ne adjon rá 1-est csak azért, mert a mûfajt utálja.
1/10
salvadorlynx 2009 jún. 27. - 00:27:12 1/10
(89/253)
A jelenlegi negatív tendenciákat felnagyítva a jövõbe vetíti és nem tud vele mit kezdeni. Még csak egy ócska tanulságra sem futja.
1600-ban brit tudósok kimutatták, hogy ha a jövõben is ilyen ütemben növekszik a lópopuláció, 2000-re 3 méter lócitrom borítja majd a földet. És lõn az autó.
1/10
salvadorlynx 2009 jún. 27. - 00:21:33 1/10 Előzmény Victorya
(88/253)
Se füle se farka, dramaturgiailag rettentõ.
Victorya 2009 márc. 04. - 23:08:31
(87/253)
ez egy hatalmas film megindito tortenettel ami eleg valosagos alapon nyugszik
Egyre kozombosek es primitivebbek leszunk
Victorya 2009 márc. 04. - 22:59:56
(86/253)
Megneztem a filmet es nagyon megerintett
felek hogy amit lattam az egy darab a jovobol
hisz mar most sok minden igy van csak forditva
a ferfiaknak egyre kevesebb eletrevalo magjuk van
Felek ....felek ettol a vilagtol en nem ilyet akarok a gyerekenek hagyni oroksegul
1/10
alver 2009 febr. 28. - 21:29:21 1/10
(85/253)
ez a fim nagyon szar!szörnyú
9/10
Ze74 2009 jan. 31. - 22:54:31 9/10
(84/253)
Ez nagyon nagy volt,akkor is ha igencsak borúlátóan mutatja a jövõnket.Megjegyzem elégé realisztikusan.
k00001 2009 jan. 19. - 14:01:12
(83/253)
Tegnap néztem meg a filmet, nagyon tetszett. Egyike azoknak a kevés filmeknek, amelyek igen nagy hatással vannak rám és még napokkal késõbb is foglalkoztatnak.

Különösen az a félelmetes a filmben, hogy annyira közel van a mai világunkhoz. (A terjedõ terrorizmus, a gazdasági gondok, melyek miatt egyre több menekült próbál "Nyugatra" menni. Ezek a dolgok persze egyre inkább elõsegítik egyrészt a további gazdasági gondokat, és a szélsõséges eszmék elterjedését is.) Gondolom nem véletlen az sem, hogy a készítõk nem akartak a klasszikus sci-fi elemekkel sem élni, nincsenek futurisztikus autók, robotok, stb.

Másik dolog, ami bennem is felvetõdött az hogy a háttér szálakat nem magyarázzák el teljesen, hanem ránk bízzák (pl.: mi történt Michael Caine feleségével, miért nem születnek gyerekek), de ez így van jól, véleményem szerint a készítõk ezzel is az emberekre jellemzõ érdektelenséget próbálták érzékeltetni.
Petee88 2009 jan. 03. - 08:04:12
(82/253)
Ez az egyik kedvenc filmem. Egyszerûen leírhatatlanul jól eltalálták azt a drámai, kétségbeesett hangulatot, ami az egész világot sújtja a filmben. Annyira nyomasztóan és kétségbeesetten mutatja be az eseményeket, amilyet még egy filmben sem láttam. 10 pont.
zolten 2009 jan. 01. - 23:01:07
(81/253)
Teljesen hiteles, abszolút életszerû emberi reakciók.
Ha képes vagy arra, hogy ráhangolódj erre a filmre, egészen újszerû élményben lesz részed.
És az a 6 perces vágás nélküli jelenetsor... Elképesztõen jó ez a film!!!
6/10
Zotyipotyi 2008 dec. 07. - 11:40:24 6/10
(80/253)
Nagyon sokat vártam a filmtõl ... és ennek megfelelõen nagyot is csalódtam!
A történet és a karakterek teljesen elnagyoltak. Nincsen "normálisan" kidolgozva semmi, mindenrõl csak egy felületes képet kapunk. Egyedüli rendesen kidolgozott karakter a füvet termesztõ, hippit játszó Michael Cain karaktere.
Ezen kívül az is nagyon kiábrándító, hogy 2027-ben egy az egyben a mai kocsik vannak külsõre (simán föl lehetett ismerni az összeset), csak egy kicsit "elmaszkírozták õket" - valahogy úgy, mint amikor egy még ki nem jött modellt tesztelnek és nem akarják, hogy tisztán látszódjon minden vonala.
Már sajnálom azt az 1000Ft-ot amit kidobtam erre a filmre, hogy megvegyem eredetiben!
9/10
acidphase 2008 nov. 14. - 20:33:23 9/10
(79/253)
masodik megnézésre elkell ismerni h iszonyat erös ez a film.. föleg a második fele..
9/10
coderman 2008 szept. 13. - 23:29:19
(78/253)
PS. Nem tudom itt miért huzzák le egyesek ezt a filmet, de én inkább az IMDB pont számot néztem: 8.1
coderman 2008 szept. 13. - 23:27:25
(77/253)
Fantasztikus film. Elõször is az akció jelenetek hihetetlenül durvák, elképzelni se tudom, hogy tudtak leforgatni vágások nélkül ilyen hosszú és összetett jeleneteket. Ehhez hozzájön még egy kis kézikamerás beütés, így teljesen magával ragadnak a történések mint ha mi is részt vennénk bennük. A történettel sincsen baj, a film végéig nõ a feszültség, és akkor bekövetkezik egy olyan jelenet ami szerintem zseniálisra sikerült, nem lövöm le a poént, érdemes megnézni.

*SPOILER*
Sokat gondolkoztam hogy miért dúlnak háborúk a filmben, és arra jutottam, hogy ez tejlesen hihetõ következménye a meddõségnek. Az emberiségnek nincs jövõje, kollektív világvége hangulat alakul ki, természetes, hogy anarchiába süllyed a világ.
verdeleth 2008 aug. 08. - 02:24:41
(76/253)
Alapvetõen jó film, nyomasztó hangulattal, jövõképpel. Talán nem is baj hogy nem tudjuk az elõzményeket, a nézõre van bizva, hogy is juthatunk el ilyen szintre. Pont ez a zseniális benne, nem szájbarágós Sajnos 1-2 klisével meg van tûzdelve, de enélkül nem lehetne eladni A végén a hajó kilétét és is nyitva hagynám.
blackman 2008 júl. 29. - 13:01:38
(75/253)
Nagyon jó ez a film!
2/10
gss 2008 júl. 29. - 12:47:59 2/10 Előzmény beryll
(74/253)
Primitív antiutópia, a nyomasztalak de minek fajtából. Ilyen gárdával nagyobbat is lehetett volna dobni. Sablonos a végletekig sok dramaturgiai hibával. Tipikus C kategóriás szemét. Remek színészekkel.