pozsizsuzsi 2011 okt. 02. - 12:48:18
(193/253)
A szimbolizmus nem az 1. pontban panaszoltahoz kapcsolódik, hanem a másikhoz.

Miben teljesen tévesek a film(készítõ) evolúcióról alkotott fogalmai?
4/10
vlad90 2011 okt. 02. - 12:36:54 4/10
(192/253)
Az elsõ pontot nem vonom vissza, mert legyen akármennyire is jó az alapkérdés, egyszerûen pocsék filmet építettek rá. Ha neked tetszett, hát tetszett. Nekem nem. Ez a véleményem, és akár mennyit imádkozol hozzám, ez nem fog megváltozni. Szimbolizmus terén nekem Tarkovszkij és Kubrick az etalon és ez a film a közelükben sincs.

A második pontot sem vonom vissza, mert... miért is kéne?
offtopic
pozsizsuzsi 2011 okt. 02. - 12:21:29
(191/253)
Az 1. pontot is törölhetnéd, mert a sztori a civilizációnkat érintõ legfontosabb kérdésekrõl tárgyal.
offtopic
pozsizsuzsi 2011 okt. 02. - 12:19:51
(190/253)
de legalább a 2. pontodat törölheted.
4/10
vlad90 2011 okt. 02. - 12:04:46 4/10
(189/253)
Az mindegy, nem teszi jobbá a filmet.
pozsizsuzsi 2011 okt. 02. - 11:51:10
(188/253)
Fel kéne ismerni, hogy ez a gyerek-dolog teljesen szimbolikus, és így újraértelmezni a filmet.
4/10
vlad90 2011 okt. 02. - 11:42:50 4/10
(187/253)
Elég pocsék film, többnyire egyet értek csibu (200-as) válaszával, két dolgot leszámítva.
1. Az alaptörténet nem annyira erõs, hogy elvigye a filmet a hátán. Egy épp csak egyszer nézhetõ kategória számomra, és bizony utólag sajnálom a rászánt idõt.
2. Az evolúcióról alkotott fogalmai enyhén szólva is hiányosak (megkockáztatom, teljesen tévesek). De ez már off.
3/10
budy01 2011 szept. 19. - 22:14:37 3/10
(186/253)
Ahogy Hofi mondta: "FOS, de ha összeáll, akkor még lehet szar is..."
8/10
Thomasfrank8 2011 szept. 19. - 21:28:55 8/10
(185/253)
Engem nagyon le tudnak kötni az ilyen vagy ehhez hasonló témával foglalkozó alkotások, ebben a filmben is rengeteg fantáziát láttam, de sajnos nagyot csalódtam benne. A film teljes hosszát végigunatkoztam, egyes részek rendkívül le tudnak ülni a filmben, sajnos... Ettõl eltekintve egyetértek a film jelenlegi pontszámával.
7/10
Attrax 2011 szept. 18. - 20:39:15 7/10 Előzmény alien1976
(184/253)
Hát elég sötét és nyomasztó film és kicsit sántít a sztori de elképzelhetõ jövõkép.Engem a V-mintre emlékeztet.Azért a fõhõsünk 15 éves pulóvere túlzás és 15 év múlva már nem belsõégéses nehezen indulós járgányok lesznek de ilyen mûhibák beleférnek. A háborús környezet és akciók viszont kegyetlen jól meg vannak csinálva.Külön imádtam, hogy nem erõltették a cgi-t, mert én azt ki nem állom.Erõs 7-es adnék.
alien1976 2011 szept. 10. - 02:37:54
(183/253)
Nekem tetszett ez a film. A történet bizarr, félelmetes, és sajnos akár a jövõben elképzelhetõ lehet. Ez az ami miatt teljesen megfogott a film engem. Az a helyzet, ahol tudja az ember, hogyha nem történik valami nagy csoda, akkor közel van a vég. Az a vég, ami után nem lesz emberi hang a földön. Na ez nekem nyomasztó volt. Nekem egyáltalán nem tûnt kiszámítható végnek. Teljesen más végét vártam az utolsó 20 perc nézésekor. Sajnos ez a "katonák - menekülõk" találkozás nem nagyon tetszett. Az valahogy értelmetlen volt a számomra, de nem akarok spoilert írni, így ez megmarad nekem. Egy dolgot nagyon hiányoltam. Folyamatosan a bevándorlókkal foglalkoztak, de sehol nem volt senki, aki éppen a meddõséggel, (ami szerintem ezen jövõképben a legnagyobb probléma) foglalkozna. Be lehetet volna mutatni laborokat, ahol ezekkel foglalkoznak, vagy ilyeneket.
Érdekes jövõkép, nagyon jó sztori. Jó film.
3/10
Ford Mustang 2011 szept. 09. - 14:31:57 3/10
(182/253)
Ezt nem is vontam kétségbe :)
9/10
zz76zz 2011 szept. 09. - 14:19:38 9/10
(181/253)
lehet ennek bármi a címe, akkor is jó :P
3/10
Ford Mustang 2011 szept. 09. - 13:50:35 3/10
(180/253)
A helyes címe 'A ember gyermekei' lenne, ugyanis „children” többesszám.
9/10
zz76zz 2011 szept. 09. - 11:15:53 9/10
(179/253)
na végre egy jó film a sok sablonvacak után, amit mostanában láttam:
kellemetlen, de elképzelhetõ sztori, jó képi világgal.
egy kicsit túl lett dramatizálva néhol, de szerintem belefér, hogy hatásvadászkodjanak egy nagy B13 közepén :)
4/10
csibu 2011 júl. 18. - 17:10:53 4/10 Előzmény KSgvS
(178/253)
Nyilván nem beszólni akartál, stílusodból mégis ez következett. Nem gond a vélemény nyilvánítás és a vita sem, de amint személyeskedésbe megy át (többször eléred ezt a szintet), onnantól kezdve az inkább beszólás, melynek célja a másik leotrombítása és saját magad (tudásának) fényezése. Jelen esetben ez történt. De felejtsük el, nem szeretnék ilyen vitába menni. Viszotn reagálnék a véleményedre.

A stílusok keveredése nem zavar, sõt, nagyon szuper dolgokat lehet belõle kihozni (lásd: Tarantino). De az, amikor a rendezõ úgy keveri a stílusokat, hogy ez nem tervezett, ott gondok vannak! Tisztában vagyok a disztópia és utópia fogalmával, ez a film valóban inkább disztópikus - de mit változtat ez a korábbi véleményemen, nem értem. Ugyanúgy kavalkádnak érzem azt, hogy ezzel mit akart a rendezõ (elhiszem, sõt biztos vagyok benne, hogy voltak vele komoly szándékai és céljai, de ezek érzésem szerint igen nehezen "jönnek át").

Az 1984-et olvastam. És tisztában vagyok azokkal a történelmi folyamatokkal, mely szerint JELENLEG miért igen nagy gond a bevándorlás. Azonban - sajnos önmagam ismétlése, mert ezek szerint nem sikerült elõzõleg érthetõen fogalmaznom - úgy gondolom és az a véleményem, hogy az emberek egy ilyen helyzetben, amikor 99,9% hogy kihalnak, hiszen nem lesz több gyerek, nem azzal foglalkoznának ELSÕSORBAN, hogy van-e bevándorlás vagy sem. Ez az én véleményem, elfogadom ha te, vagy más úgy látja, hogy ez lenne egy-egy ország legégetõbb baja (ha egyáltalán ilyen helyzetben léteznének még országok). Mivel ez egy lehetséges, meg nem történõ (reméljük) dolog, ezért csak találgathatunk, hogy adott helyzetben mi történne. De ha egy-egy társadalmat megvizsgálunk, hogy összeomlásukkor mi történik egyes emberekkel, akkor a bevándorlás, mint probléma eléggé hátul lenne a listán. Egy kérdés: ha kiderül, hogy 30-40 év múlva már senki ember nem marad életben mit teszel? bemész minden reggel 8-ra dolgozni ugyanúgy, mintha mi se történt volna???

Egy egyszerû példa (és mint minden példa, ez is sántít): egy repülõn utazva, miután bejelenti a kapitány, hogy belezuhannak a tengerbe, mit tesznek az utasok szerinted? Ülnek tovább ugyanúgy, elgondolkoznak és csöndben várják a halált? Kétlem... És nem is elsõsorban a mûfaji keveredés (vagy általad disztópiának nevezett mûfaj - ami egyébként nem mûfaji jelzõ) ami engem zavar, hanem ez. Számomra így hiteltelenné, nem elhihetõvé vált a film és ezért nem tetszett.

Te is ajánlottál nekem mûveket, hadd ajánljak neked én is, abszolút baráti alapon: Isaac Asimov Alapítvány tetralógiáját érdemes lenne végigolvasnod! Alapmû!
KSgvS 2011 jún. 01. - 18:06:21 Előzmény csibu
(177/253)
"Nem tudom eldönteni akciót, drámát, vagy inkább thrillert láttam (sõt, a sci-fi kategóriába is simán befér)"

Ha neked arra van ingered, hogy egy adott stílusba koppra beleillõ és abból ki nem térõ filmet nézz akkor miért nem nézed az átlagos amerikai tucatproduktumokat? Szó se róla, nem beszólni akarok, csak látszólag nálad a stílusok vegyítése nem tetszik, ezzel semmi gond, csak akkor ne hozzuk fel ezt negatívumnak. Én sem fikázok le egy horrorfilmet csak azért mert horror film és én azt nem szeretem. Továbbá a kommentedbõl azt vettem le, hogy nem igazán tudod mi is az az utópia (vagy éppen a disztópia). A film stílusa ez, mindegy, hogy egy IMDB vagy Port.hu éppenséggel mit ír rá. Akciófilm, dráma, sci-fi, legyen is az bármi, ezek nem valós stílusmegnevezések. Ezek csak széljegyzetnek jók, hogy a moziba beülve kb mire számítson a nézõ.

Mivel látszólag a filmet azért nem élvezted, mert nem értetted a disztópiát a képsorok között (a cselekményt érintõ negatív hozzászólásaid erre engednek következtetni), ezért javaslom, hogy olvass el egy pár igazán nagy remekmûvet (pl: George Orwell - 1984, Aldous Huxley - Brave new world, stb), meg egy kis alapszintû világtörténelmi, politikatörténeti, társadalomtörténeti ismeretek meglétét is az elõnyödre tudod fordítani. Ha érted miként mûködik egy diktatúra, akkor érteni fogod azt is, hogy miért a bevándorlók jelentik a film világában megjelenõ Anglia legnagyobb gondját.
4/10
csibu 2011 máj. 27. - 02:29:01 4/10
(176/253)
Mindig is volt bennem egyfajta "unszimpatizmus" a filmmel kapcsolatban, ma rávettem magam, hogy megnézzem, mert sok jó véleményt olvastam róla.
A filmmel eltöltött másfél órát nem sajnálom, ezt már most leszögezem. A fõ mondanivalója akkora, ami simán elvisz egy ilyen filmet, mégpedig az, hogy nem születik több ember. Hiába élnek még rengetegen a földön, óriási letargia ez mindenki számára, hiszen akkor kihal az emberiség és minden eddigi tettünk értelmetlen volt. Mindenkinek van valami támasza élete során, ami általában a hit, függetlenül attól, hogy vallásos-e az ember, és ha vallásos, milyen egyház tagja (legyen akár keresztény, akár más vallású). Mert azért az életünk nagy része a HITen alapszik. Van aki a földönkívüleikben, van aki a lélekvándorlásban, van aki a szellemekben, van aki az evolúcióban hisz (bizony, ez is csak egy elmélet, nem mealapozott és több ellentmondás van benne mint a Bibliában és a Koránban együttvéve). De végeredményben - és errõl szól ez a történet - mindenki a jövõbe tekint, és ha nincs jövõ, nincs remény, ha nincs remény akkor meg minek élni. És végtére a gyermekeink azok, akik ezt a jövõt viszik tovább, akik miatt élünk, és akik miatt azt érezzük, hogy van értelme az életünknek.

Azonban hiába jó a mondanivaló, hiába a jó színészek, a film maga zagyvaság. Nem tudom eldönteni akciót, drámát, vagy inkább thrillert láttam (sõt, a sci-fi kategóriába is simán befér). Azt nem mondja el, mitõl lett a gond, mit próbáltak ellene tenni, csak van és kész. Hát én ennél kíváncsibb vagyok és akkor fogom tudni beleélni magam, ha hagyja a film (a District 9-ben pont az tetszett, hogy bele tudtam élni magam, el tudtam hinni). Itt nem tudtam elhinni, hogy egy ilyen probléma közepette valóban az illegális bevándorlókkal van a gond és Két fajta ember van: bevándorló, vagy katona... Megy az értelmetlen harc, az értelmetlen cselekmény, persze abszolút kiszámítható a vége. Sajnos egy jó kis elgondolkoztató film helyett egy 80 perces menekülést láthattunk, aminek a végén SPOILER a katonák meglátják a kisbabát, és simán hagyják õket elmenni... Ez így nagyon gáz... Ráadásul ugyanezt korábban is megtehették volna, ahelyett hogy rohangálnak össze-vissza...

A történet pocsék, a mûfaji elhelyezése szintén rossz, ebben a sztoriban van még mit megmutatni, remélem készül majd valami remake féle késõbb hasonló problémákról...

Végezetül: Nem értem mire ez a nagy ajnározás (vagy inkább hype-olás)....
anetta982 2011 máj. 05. - 15:59:59 Előzmény vibe01
(175/253)
Nem értem miért kell személyeskedni....
1/10
vibe01 2011 márc. 20. - 16:55:49 1/10 Előzmény anetta982
(174/253)
Ezt kb úgy írtad mintha rossz film és rossz színész sosem kapott volna Oscar-díjat...:D

Nembaj,te biztos odáig vagy érte mint férfi,és ezzel meg is állt az összes tudománya mert legyen akkor valaki modell de ne álljon ki önelégülten a kamera elé,hogy akkor õ már mûvész is...